RPM - en to sr translation catalogue (571 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
sr: 
    
    Грешке RPM прављења:

en:  (MISSING KEYS:
sr:  (НЕДОСТАЈУЋИ КЉУЧЕВИ:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
sr:  (НЕПОУЗДАНИ КЉУЧЕВИ:

en:  failed -
sr:  неуспело -

en:  on file
sr:  на датотеци

en: ! only on numbers
sr: ! само код бројева

en: "%s" specifies multiple packages:
sr: „%s“ одређује више пакета:

en: %%changelog entries must start with *
sr: %%changelog ставке морају почети са *

en: %%changelog not in descending chronological order
sr: %%changelog није у опадајућем хронолошком редоследу

en: %%patch without corresponding "Patch:" tag
sr: %%patch без одговарајуће „Patch:“ ознаке

en: %%{buildroot} can not be "/"
sr: %%{buildroot} не може бити „/“

en: %%{buildroot} couldn't be empty
sr: %%{buildroot} не може бити празно

en: %3d<%*s(empty)
sr: %3d<%*s(празно)

en: %3d>%*s(empty)
sr: %3d>%*s(празно)

en: %s %d defined multiple times
sr: %s %d дефинисано више пута

en: %s cannot be installed
sr: %s се не може инсталирати

en: %s conflicts with %s%s
sr: %s је у сукобу са %s%s

en: %s created as %s
sr: %s направљено као %s

en: %s failed on file %s: %s
sr: %s није успело код датотеке %s: %s

en: %s failed: %s
sr: %s није успело: %s

en: %s field must be present in package: %s
sr: %s поље мора бити присутно у пакету: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
sr: %s има неправилну бројчану вредност, прескочено

en: %s has too large or too small integer value, skipped
sr: %s има превелику или премалу целобројну вредност, прескочено

en: %s has too large or too small long value, skipped
sr: %s има превелику или премалу long вредност, прескочено

en: %s is a Delta RPM and cannot be directly installed
sr: %s је Делта RPM и не може се директно инсталирати

en: %s is needed by %s%s
sr: %s је потребан за %s%s

en: %s saved as %s
sr: %s сачувано као %s

en: %s scriptlet failed, exit status %d
sr: %s скриптица није успела, излазни статус %d

en: %s scriptlet failed, signal %d
sr: %s скриптица није успела, сигнал %d

en: %s scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
sr: %s скриптица није успела, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s: Fflush failed: %s
sr: %s: Fflush није успело: %s

en: %s: Fread failed: %s
sr: %s: Fread није успело: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
sr: %s: Fwrite није успело: %s

en: %s: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
sr: %s: Непромењива регија заглавља се не може ишчитати. Оштећен пакет?

en: %s: No signature available
sr: %s: Нема потписа на располагању

en: %s: can't load unknown tag (%d).
sr: %s: не могу да учитам непознату ознаку (%d).

en: %s: cannot read header at 0x%x
sr: %s: не могу да прочитам заглавље на 0x%x

en: %s: headerRead failed: %s
sr: %s: headerRead није успело: %s

en: %s: import read failed(%d).
sr: %s: увозно читање није успело(%d).

en: %s: line: %s
sr: %s: ред: %s

en: %s: not an armored public key.
sr: %s: јавни кључ није ојачан.

en: %s: not an rpm package (or package manifest)
sr: %s: није rpm пакет (или манифест пакета)

en: %s: not an rpm package (or package manifest): %s
sr: %s: није rpm пакет (или манифест пакета): %s

en: %s: open failed: %s
sr: %s: отварање није успело: %s

en: %s: option table misconfigured (%d)
sr: %s: табела опција није добро подешена (%d)

en: %s: public key read failed.
sr: %s: неуспело читање јавног кључа.

en: %s: read manifest failed: %s
sr: %s: неуспело читање манифеста: %s

en: %s: reading of public key failed.
sr: %s: неуспело читање јавног кључа.

en: %s: regcomp failed: %s
sr: %s: regcomp није успео: %s

en: %s: regexec failed: %s
sr: %s: regexec није успео: %s

en: %s: rpmReadSignature failed: %s
sr: %s: rpmReadSignature није успело: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
sr: %s: rpmWriteSignature није успело: %s

en: %s: writeLead failed: %s
sr: %s: writeLead није успело: %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
sr: %s:%d: Добио %%else без %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
sr: %s:%d: Добио %%endif без %%if

en: && and || not suported for strings
sr: && и || нису подржани за стрингове

en: 'EXPR'
sr: „EXPR“

en: 'MACRO EXPR'
sr: „MACRO EXPR“

en: (contains no files)
sr: (не садржи датотеке)

en: (error 0x%x)
sr: (грешка 0x%x)

en: (installed)
sr: (инсталирано)

en: (invalid type)
sr: (неисправна врста)

en: (invalid xml type)
sr: (неисправна xml врста)

en: (no error)
sr: (без грешке)

en: (no state)
sr: (без стања)

en: (not a blob)
sr: (није blob)

en: (not a number)
sr: (није број)

en: (not an OpenPGP signature)
sr: (није OpenPGP потпис)

en: (not base64)
sr: (није base64)

en: (unknown %3d)
sr: (непознат %3d)

en: * / not suported for strings
sr: * / није подржано за стрингове

en: - not suported for strings
sr: - није подржано за стрингове

en: - only on numbers
sr: - само код бројева

en: --allfiles may only be specified during package installation
sr: --allfiles може бити наведена само током инсталације пакета

en: --allmatches may only be specified during package erasure
sr: --allmatches може бити наведена само током брисања пакета

en: --excludedocs may only be specified during package installation
sr: --excludecocs може бити наведена само током инсталације пакета

en: --ignorearch may only be specified during package installation
sr: --ignorearch може бити наведена само током инсталације пакета

en: --ignoreos may only be specified during package installation
sr: --ignoreos може бити наведена само током инсталације пакета

en: --ignoresize may only be specified during package installation
sr: --ignoresize може бити наведена само током инсталације пакета

en: --includedocs may only be specified during package installation
sr: --includecocs може бити наведена само током инсталације пакета

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
sr: --justdb може бити наведена само током инсталације и брисања пакета

en: --prefix may only be used when installing new packages
sr: --prefix може бити употребљена само при инсталацији нових пакета

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
sr: --relocate и --excludepath могу бити употребљене само при инсталацији нових пакета

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
sr: --replacepkgs може бити наведена само током инсталације пакета

en: : expected following ? subexpression
sr: : очекиван након ? подизраза

en: <lua> scriptlet support not built in
sr: није уграђена подршка <lua> скриптица

en: ======================== active %d empty %d
sr: ======================== активно %d празно %d

en: ? expected in expression
sr: ? очекиван у изразу

en: A %% is followed by an unparseable macro
sr: %% је праћена са макроом кога није могуће рашчланити

en: Arch dependent binaries in noarch package
sr: Бинарне датотеке зависне од архитектуре у noarch пакету

en: Architecture is excluded: %s
sr: Архитектура је изостављена: %s

en: Architecture is not included: %s
sr: Архитектура није уврштена: %s

en: Archive file not in header
sr: Датотека архиве није у заглављу

en: Bad CSA data
sr: Лоши CSA подаци

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
sr: Лош број архитектуре/ос-а: %s (%s:%d)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
sr: Лоша спецификација режима директоријума: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
sr: Лош статус излаза из %s (%s)

en: Bad file: %s: %s
sr: Лоша датотека: %s: %s

en: Bad magic
sr: Лош magic

en: Bad mode spec: %s(%s)
sr: Лоша спецификација режима: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
sr: Лош власник/група: %s

en: Bad package specification: %s
sr: Лоша спецификација пакета: %s

en: Bad source: %s: %s
sr: Лош извор: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
sr: Лоша синтакса: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
sr: Лоше/нечитљиво  заглавље

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
sr: Опције прављења уз [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:

en: Building for target %s
sr: Правим за циљ %s

en: Building target platforms: %s
sr: Правим циљне платформе: %s

en: Checking for unpackaged file(s): %s
sr: Проверавам за незапаковане датотеке: %s

en: Common options for all rpm modes and executables:
sr: Заједничке опције за све rpm режиме и извршне програме:

en: Conversion of %s to long integer failed.
sr: Пребацивање %s у дуги цео број није успело.

en: Copyright (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.
sr: Ауторска права 1998-2002 - Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
sr: Није могуће утврдити назив домаћина: %s

en: Could not exec %s: %s
sr: Не могу да извршим %s: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
sr: Не могу да направим име излазне датотеке за пакет %s: %s

en: Could not open %%files file %s: %m
sr: Не могу да отворим %%files датотеку %s: %m

en: Could not open %s: %s
sr: Не могу да отворим %s: %s

en: Couldn't create pipe for %s: %m
sr: Не могу да направим цев за %s: %m

en: Couldn't create pipe for signing: %m
sr: Не могу да направим цев за потписивање: %m

en: Couldn't create temporary file for %s: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку за %s: %s

en: Couldn't duplicate file descriptor: %s: %s
sr: Не могу да удвојим описника датотеке: %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
sr: Не могу да извршим %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
sr: Не могу да одвојим %s: %s

en: Database options:
sr: Опције базе података:

en: Duplicate %s entries in package: %s
sr: Удвојене %s ставке у пакету: %s

en: Enter pass phrase:
sr: Унесите лозинку:

en: Error parsing %%setup: %s
sr: Грешка у тумачењу %%setup: %s

en: Exec of %s failed (%s): %s
sr: Извршавање %s није успело (%s): %s

en: Executing "%s":
sr: Извршавам „%s“:

en: Executing(%s): %s
sr: Извршавам(%s): %s

en: Execution of "%s" failed.
sr: Извршавање „%s“ није успело.

en: Failed build dependencies:
sr: Неуспело прављење зависности:

en: Failed dependencies:
sr: Неуспеле зависности:

en: Failed to find %s:
sr: Неуспело тражење %s:

en: Failed to open tar pipe: %m
sr: Неуспело отварање tar цеви: %m

en: Failed to read spec file from %s
sr: Неуспело читање датотеке спецификације из %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
sr: Неуспела промена имена %s у %s: %m

en: File %s does not appear to be a specfile.
sr: Датотека %s не личи на датотеку спецификације.

en: File %s is not a regular file.
sr: Датотека %s није обична датотека.

en: File %s is smaller than %u bytes
sr: Датотека %s је мања од %u бајтова

en: File %s: %s
sr: Датотека %s: %s

en: File capability support not built in
sr: Није уграђена подршка за могућност датотеке

en: File listed twice: %s
sr: Датотека наведена двапут: %s

en: File must begin with "/": %s
sr: Датотека мора почети са „/“: %s

en: File needs leading "/": %s
sr: Испред датотеке је потребно да стоји „/“: %s

en: File not found by glob: %s
sr: Датотека није пронађена поклапањем: %s

en: File not found: %s
sr: Датотека није пронађена: %s

en: Finding  %s: %s
sr: Проналазак %s: %s

en: Header
sr: Заглавље

en: Header SHA1 digest:
sr: SHA1 сажетак заглавља:

en: Header size too big
sr: Превелика величина заглавља

en: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
sr: Непромењива регија заглавља се не може ишчитати. Оштећен пакет?

en: Incomplete data line at %s:%d
sr: Непотпун ред података на %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
sr: Непотпун подразумевани ред на %s:%d

en: Install/Upgrade/Erase options:
sr: Опције инсталације/надградње/брисања:

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
sr: Пронађене су инсталиране (али незапаковане) датотеке:
    %s

en: Installing %s
sr: Инсталирам %s

en: Internal error
sr: Интерна грешка

en: Internal error: Bogus tag %d
sr: Интерна грешка: Лажна ознака %d

en: Invalid %s token: %s
sr: Неисправан %s знак: %s

en: Invalid capability: %s
sr: Неисправна могућност: %s

en: Invalid patch number %s: %s
sr: Неисправан број закрпе %s: %s

en: MD5 digest:
sr: MD5 сажетак:

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
sr: Макро %%%s (%s) није коришћен испод нивоа %d

en: Macro %%%s failed to expand
sr: Макро %%%s није могао да се прошири

en: Macro %%%s has empty body
sr: Макро %%%s има празно тело

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
sr: Макро %%%s има неправилно име (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
sr: Макро %%%s има неправилно име (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
sr: Макро %%%s има незавршено тело

en: Macro %%%s has unterminated opts
sr: Макро %%%s има незавршене опције

en: Missing %s in %s %s
sr: Недостаје %s у %s %s

en: Missing '(' in %s %s
sr: Недостаје „(“ у %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
sr: Недостаје „)“ у %s(%s

en: Missing hard link(s)
sr: Недостаје чврста веза

en: NO
sr: НЕ

en: NOT OK
sr: НИЈЕ УРЕДУ

en: No "Source:" tag in the spec file
sr: Нема ознаке „Source:“ у датотеци спецификације

en: No compatible architectures found for build
sr: Нису пронађене усаглашене архитектуре за прављење

en: No patch number %u
sr: Нема закрпе број %u

en: No source number %u
sr: Нема извора број %u

en: Non-white space follows %s(): %s
sr: Размак који није празан следи %s(): %s

en: OK
sr: УРЕДУ

en: OS is excluded: %s
sr: OS је изостављен: %s

en: OS is not included: %s
sr: OS није уврштен: %s

en: Package already exists: %s
sr: Пакет већ постоји: %s

en: Package check "%s" failed.
sr: Неуспела провера пакета „%s“.

en: Package has no %%description: %s
sr: Пакет нема %%description: %s

en: Pass phrase is good.
sr: Лозинка је добра.

en: Please contact %s
sr: Молим вас контактирајте %s

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
sr: Неопходне:, Обезбеђене:, и Застареле: верзије подршке зависности.

en: Preparing...
sr: Припремам...

en: Query options (with -q or --query):
sr: Опције упита (са -q или --query):

en: RPM version %s
sr: RPM верзија %s

en: Recognition of file "%s" failed: mode %06o %s
sr: Препознавање датотеке „%s“ није успело: режим %06o %s

en: Retrieving %s
sr: Прибављам %s

en: Signature options:
sr: Опције потписа:

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
sr: Symlink тачке за BuildRoot: %s -> %s

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
sr: Овај програм се сме слободно дистрибуирати под ГНУ ОЈЛ одредбама.

en: Too many args in data line at %s:%d
sr: Превише аргумената у реду података на %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
sr: Премало аргумената у подразумеваном реду на %s:%d

en: Unable to change root directory: %m
sr: Не могу да променим коренски директоријум: %m

en: Unable to create immutable header region.
sr: Не могу да направим непроменљиву област заглавља.

en: Unable to open %s for reading: %m.
sr: Не могу да отворим %s за читање: %m.

en: Unable to open %s: %s
sr: Не могу да отворим %s: %s

en: Unable to open icon %s: %s
sr: Не могу да отворим икону %s: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
sr: Не могу да отворим sigtarget %s: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
sr: Не могу да отворим датотеку спецификације %s: %s

en: Unable to open temp file.
sr: Не могу да отворим temp датотеку.

en: Unable to read header from %s: %s
sr: Не могу да прочитам заглавље из %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
sr: Не могу да прочитам икону %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
sr: Не могу да прочитам товар из %s: %s

en: Unable to reload signature header.
sr: Не могу да поново учитам заглавље потписа.

en: Unable to write header to %s: %s
sr: Не могу да упишем заглавље у %s: %s

en: Unable to write package: %s
sr: Не могу да запишем пакет: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
sr: Не могу да упишем товар у %s: %s

en: Unable to write temp header
sr: Не могу да упишем привремено заглавље

en: Unknown file digest algorithm %u, falling back to MD5
sr: Непознат алгоритам %u за сажимање датотека, враћам се на MD5

en: Unknown file type
sr: Непозната врста датотеке

en: Unknown format
sr: Непознат облик

en: Unknown icon type: %s
sr: Непозната врста иконе: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
sr: Непозната опција %c у %s(%s)

en: Unknown payload compression: %s
sr: Непозната компресија товара: %s

en: Unknown system: %s
sr: Непознати систем: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
sr: Незадовољене зависности за %s:

en: Unsupported payload (%s) in package %s
sr: Неподржан терет (%s) у пакету %s

en: Unterminated %c: %s
sr: Неограничено %c: %s

en: Verify options (with -V or --verify):
sr: Опције провере (са -V или --verify):

en: Wrote: %s
sr: Записано: %s

en: YES
sr: ДА

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
sr: Морате поставити „%%_gpg_name“ у макро датотеци

en: ] expected at end of array
sr: ] очекиван на крају низа

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
sr: датотека чврсте везе може бити инсталирана иако није потпуна.

en: argument is not an RPM package
sr: аргумент није RPM пакет

en: arguments to --prefix must begin with a /
sr: аргументи за --prefix морају почети знаком /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
sr: аргументи за --root (-r) морају почети знаком /

en: array iterator used with different sized arrays
sr: показивач низа коришћен са низовима различитих величина

en: bad date in %%changelog: %s
sr: лош датум у %%changelog: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
sr: лоша опција „%s“ код %s:%d

en: blob size(%d): BAD, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)
sr: blob величина (%d): ЛОШЕ, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)

en: build binary package from <source package>
sr: направи бинарни пакет из <source package>

en: build binary package only from <specfile>
sr: направи бинарне пакете само из <specfile>

en: build binary package only from <tarball>
sr: направи бинарне пакете само из <tarball>

en: build source and binary packages from <specfile>
sr: направи изворне и бинарне пакете из <specfile>

en: build source and binary packages from <tarball>
sr: направи изворне и бинарне пакете из <tarball>

en: build source package only from <specfile>
sr: направи изворне пакете само из <specfile>

en: build source package only from <tarball>
sr: направи изворне пакете само из <tarball>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
sr: направи кроз %build (%prep, онда компилирај) из <specfile>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
sr: направи кроз %build (%prep, онда компилирај) из <tarball>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
sr: направи кроз %install (%prep, %build, затим инсталирај) из <source package>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
sr: направи кроз %install (%prep, %build, затим инсталирај) из <specfile>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
sr: направи кроз %install (%prep, %build, онда инсталирај) из <tarball>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
sr: направи кроз %prep (распаковани извори и примењене закрпе) из <specfile>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
sr: направи кроз %prep (распаковани извори и примењене закрпе) из <tarball>

en: buildroot already specified, ignoring %s
sr: buildroot је већ наведен, занемарујем %s

en: cannot add record originally at %u
sr: не могу да додам слог првобитно на %u

en: cannot create %s: %s
sr: не могу да направим %s: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
sr: не могу да добијем %s катанац на %s/%s

en: cannot open %s at %s:%d: %m
sr: не могу да отворим %s на %s:%d: %m

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
sr: не могу да отворим %s индекс користећи db%d - %s (%d)

en: cannot open %s: %s
sr: не могу да отворим %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
sr: не могу да отворим Packages базу података у %s

en: cannot re-open payload: %s
sr: не могу да поново отворим товар: %s

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
sr: не може се користити --prefix уз --relocate или --excludepath

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
sr: неуспело прављење цеви за --pipe: %m

en: db%d error(%d) from %s: %s
sr: база података%d грешка(%d) из %s: %s

en: db%d error(%d): %s
sr: база података%d грашка(%d): %s

en: debug file state machine
sr: отклони грешке у машини стања датотека

en: debug payload file state machine
sr: отклони грешке у машини стања датотеке товара

en: debug rpmio I/O
sr: отклони грешке за rpmio У/И

en: define MACRO with value EXPR
sr: дефинише MACRO са вредношћу EXPR

en: delete package signatures
sr: обриши потписе пакета

en: different
sr: различито

en: display final rpmrc and macro configuration
sr: прикажи коначну конфигурацију за rpmrc и macro

en: display known query tags
sr: прикажи ознаке познатих упита

en: display the states of the listed files
sr: прикажи стања наведених датотека

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
sr: не прихватај i18N msgstr ниске из датотеке спецификације

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
sr: немој извршити %%post скриптицу (ако постоји)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
sr: немој извршити %%postun скриптицу (ако постоји)

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
sr: немој извршити %%pre скриптицу (ако постоји)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
sr: немој извршити %%preun скриптицу (ако постоји)

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
sr: немој извршити ниједну %%triggerin скриптицу(е)

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
sr: немој извршити ниједну %%triggerpostun скриптицу(е)

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
sr: немој извршити ниједну %%triggerprein скриптицу(е)

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
sr: немој извршити ниједну %%triggerun скриптицу(е)

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
sr: немој извршити ниједну скриптицу(е) коју активира овај пакет

en: do not execute any stages of the build
sr: немој извршити ниједну фазу прављења

en: do not execute package scriptlet(s)
sr: немој извршити скриптицу(е) пакета

en: do not glob arguments
sr: немој преклапати аргументе

en: do not install configuration files
sr: немој инсталирати датотеке подешавања

en: do not install documentation
sr: немој да инсталираш документацију

en: do not process non-package files as manifests
sr: немој обрађивати датотеке које нису пакети као манифесте

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
sr: немој преуређивати редослед инсталације пакета ради задовољавања зависности

en: do not verify build dependencies
sr: немој проверавати зависности прављења

en: do not verify package dependencies
sr: немој проверавати зависности пакета

en: don't check disk space before installing
sr: немој проверавати простор на диску пре инсталације

en: don't execute verify script(s)
sr: немој извршити скрипту(е) провере

en: don't install file security contexts
sr: немој инсталирати безбедносне контексте датотека

en: don't install, but tell if it would work or not
sr: немој инсталирати, али реци да ли би радило или не

en: don't verify capabilities of files
sr: немој проверавати могућности датотека

en: don't verify database header(s) when retrieved
sr: немој проверавати заглавље(а) базе података по добављању

en: don't verify file security contexts
sr: немој проверавати безбедносне контексте датотека

en: don't verify files in package
sr: немој проверавати датотеке у пакету

en: don't verify group of files
sr: немој проверавати групу датотека

en: don't verify header+payload signature
sr: немој проверавати потпис заглавља+товара

en: don't verify mode of files
sr: немој проверавати режим приступа датотека

en: don't verify modification time of files
sr: немој проверавати време мењања датотека

en: don't verify owner of files
sr: немој проверавати власника датотека

en: don't verify package architecture
sr: немој проверавати архитектуру пакета

en: don't verify package dependencies
sr: немој проверавати зависности пакета

en: don't verify package digest(s)
sr: немој проверавати сажетак(е) пакета

en: don't verify package operating system
sr: немој проверавати оперативни систем пакета

en: don't verify package signature(s)
sr: немој проверавати потпис(е) пакета

en: don't verify size of files
sr: немој проверавати величину датотека

en: don't verify symlink path of files
sr: немој проверавати путање симболичких веза датотека

en: dump basic file information
sr: избаци основне податке о датотеци

en: empty tag format
sr: празан облик ознаке

en: empty tag name
sr: празно име ознаке

en: erase (uninstall) package
sr: избриши (деинсталирај) пакет

en: error creating temporary file %s: %m
sr: грешка при прављењу привремене датотеке %s: %m

en: error reading from file %s
sr: грешка при читању из датотеке %s

en: error reading header from package
sr: грешка при читању заглавља из пакета

en: error(%d) allocating new package instance
sr: грешка(%d) при заузимању новог примерка пакета

en: error(%d) getting "%s" records from %s index
sr: грешка(%d) при добављању „%s“ слогова из %s индекса

en: error(%d) removing record "%s" from %s
sr: грешка(%d) при уклањању слога „%s“ из %s

en: error(%d) setting "%s" records from %s index
sr: грешка(%d) при постављању „%s“ слогова из %s индекса

en: error(%d) storing record "%s" into %s
sr: грешка(%d) при складиштењу слога „%s“ у %s

en: error(%d) storing record #%d into %s
sr: грешка(%d) при записивању слога #%d у %s

en: error(%d) storing record %s into %s
sr: грешка(%d) при записивању слога %s у %s

en: error:
sr: грешка:

en: exclude paths must begin with a /
sr: путање изостављања морају почињати са /

en: exclusive
sr: ексклузивно

en: exec failed
sr: неуспело извршавање

en: extra '(' in package label: %s
sr: сувишна „(“ у ознаци пакета: %s

en: failed to create directory
sr: неуспело креирање директоријума

en: failed to create directory %s: %s
sr: неуспело креирање директоријума %s: %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
sr: неуспело поновно прављење базе података: основна база података је остала на месту

en: failed to remove directory %s: %s
sr: неуспело уклањање директоријума %s: %s

en: failed to replace old database with new database!
sr: неуспела замена старе базе података са новом базом података!

en: failed to stat %s: %m
sr: stat није успео %s: %m

en: fatal error:
sr: кобна грешка:

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
sr: датотека %s је у сукобу између покушаних инсталација %s и %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
sr: датотека %s из %s инсталације је у сукобу са датотеком из пакета %s

en: file %s is not owned by any package
sr: датотека %s не припада ниједном пакету

en: file %s: %s
sr: датотека %s: %s

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
sr: име(на) датотеке сачувано као (називДиректоријума,основноИме,индексДиректоријума) пар, не као путања.

en: files may only be relocated during package installation
sr: датотеке смеју бити премештане само током инсталације пакета

en: gpg exec failed (%d)
sr: неуспело gpg извршавање (%d)

en: gpg failed to write signature
sr: gpg није успео да запише потпис

en: group %s does not contain any packages
sr: група %s не садржи ниједан пакет

en: group %s does not exist - using root
sr: група %s не постоји - користим root

en: hdr DSA: BAD, not binary
sr: hdr DSA: ЛОШЕ, није бинарно

en: hdr RSA: BAD, not binary
sr: hdr RSA: ЛОШЕ, није бинарно

en: hdr SHA1: BAD, not hex
sr: hdr SHA1: ЛОШЕ, није хексадекадно

en: hdr blob(%zd): BAD, read returned %d
sr: hdr blob(%zd): ЛОШЕ, читам враћено %d

en: hdr data: BAD, no. of bytes(%d) out of range
sr: hdr data: ЛОШЕ, број бајтова(%d) је ван домета

en: hdr load: BAD
sr: hdr load: ЛОШЕ

en: hdr magic: BAD
sr: hdr magic: ЛОШЕ

en: hdr size(%d): BAD, read returned %d
sr: hdr size(%d): ЛОШЕ, читам враћено %d

en: hdr tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
sr: hdr tags: ЛОШЕ, број ознака(%d) је ван домета

en: header #%u in the database is bad -- skipping.
sr: заглавље #%u у бази податак је лоше -- прескачем.

en: header tags are always sorted after being loaded.
sr: ознаке заглавља се увек сортирају након учитавања.

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
sr: занемари ExcludeArch: упутства из датотеке спецификације

en: ignore file conflicts between packages
sr: занемари сукобе датотека између пакета

en: illegal signature type
sr: неправилан тип потписа

en: import an armored public key
sr: увези ојачани јавни кључ

en: incomplete %%changelog entry
sr: непотпуна %%changelog ставка

en: incorrect format: %s
sr: неисправан облик: %s

en: initialize database
sr: иницијализуј базу података

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
sr: инсталирај све датотеке, чак и подешавања која би иначе могла бити прескочена

en: install documentation
sr: инсталирај документацију

en: install package(s)
sr: инсталирај пакет(е)

en: internal support for lua scripts.
sr: унутрашња подршка за скрипте lua.

en: invalid package number: %s
sr: неисправан број пакета: %s

en: invalid syntax in lua file: %s
sr: неправилна синтакса у lua датотеци: %s

en: invalid syntax in lua script: %s
sr: неправилна синтакса у lua скрипти: %s

en: invalid syntax in lua scriptlet: %s
sr: неправилна синтакса у lua скриптици: %s

en: line %d: %s
sr: ред %d: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
sr: ред %d: Лоша %%setup опција %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
sr: ред %d: Лош %s број: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
sr: ред %d: Лоши %s: квалификатори: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
sr: ред %d: Лош облик за BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
sr: ред %d: Лош аргумент за %%setup: %s

en: line %d: Bad no%s number: %u
sr: ред %d: Лош no%s број: %u

en: line %d: Bad number: %s
sr: ред %d: Лош број: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
sr: ред %d: Лоша опција %s: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
sr: ред %d: Docdir мора почети са „/“: %s

en: line %d: Empty tag: %s
sr: ред %d: Празна ознака: %s

en: line %d: Epoch field must be an unsigned number: %s
sr: ред %d: Поље епохе мора бити број без предзнака: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
sr: ред %d: Грешка при тумачењу %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
sr: ред %d: Грешка при тумачењу %%files: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
sr: ред %d: Грешка при тумачењу %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
sr: ред %d: Лоше обликована ознака: %s

en: line %d: Only noarch subpackages are supported: %s
sr: ред %d: Само noarch подпакети су подржани: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
sr: ред %d: Пакет не постоји: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
sr: ред %d: Префикси се не смеју завршавати са „/“: %s

en: line %d: Second %s
sr: ред %d: Други %s

en: line %d: Second description
sr: ред %d: Други опис

en: line %d: Tag takes single token only: %s
sr: ред %d: Ознака прихвата само један жетон: %s

en: line %d: Too many names: %s
sr: ред %d: Превише имена: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
sr: ред %d: Непозната ознака: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
sr: ред %d: интерна скрипта се мора завршити са „>“: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
sr: ред %d: скрипта програма мора почети са „/“: %s

en: line %d: second %%prep
sr: ред %d: други %%prep

en: line %d: second %s
sr: ред %d: други %s

en: line %d: triggers must have --: %s
sr: ред %d: окидачи морају имати --: %s

en: line %d: unsupported internal script: %s
sr: ред %d: неподржана интерна скрипта: %s

en: line: %s
sr: ред: %s

en: list all configuration files
sr: испиши све датотеке подешавања

en: list all documentation files
sr: испиши све датотеке документације

en: list files in package
sr: испиши датотеке у пакету

en: lua hook failed: %s
sr: lua удица није успела: %s

en: lua script failed: %s
sr: lua скрипта није успела: %s

en: magic_load failed: %s
sr: magic_load није успело: %s

en: magic_open(0x%x) failed: %s
sr: magic_open(0x%x) није успело: %s

en: malformed %s: %s
sr: лоше обликован %s: %s

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
sr: алокација меморије (%u бајта) је вратила НАЛ.

en: miFreeHeader: skipping
sr: miFreeHeader: прескачем

en: missing   %c %s
sr: недостаје   %c %s

en: missing '(' in package label: %s
sr: недостаје „(“ у ознаци пакета: %s

en: missing ')' in package label: %s
sr: недостаје „)“ у ознаци пакета: %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
sr: недостаје „:“ (пронађено 0x%02x) код %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
sr: недостаје архитектура за %s на %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
sr: недостаје име архитектуре на %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
sr: недостаје аргумент за %s на %s:%d

en: missing name in %%changelog
sr: недостаје име у %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
sr: недостаје друго „:“ код %s:%d

en: missing { after %
sr: недостаје { после %

en: missing } after %{
sr: недостаје } после %{

en: net shared
sr: дељено на мрежи

en: no arguments given
sr: нема задатих аргумената

en: no arguments given for query
sr: нема задатих аргумената за упит

en: no arguments given for verify
sr: нема задатих аргумената за проверу

en: no dbpath has been set
sr: није постављен dbpath

en: no dbpath has been set
sr: није постављен dbpath

en: no description in %%changelog
sr: нема описа у %%changelog

en: no package matches %s: %s
sr: ниједан пакет не одговара %s: %s

en: no package provides %s
sr: ниједан пакет не пружа %s

en: no package requires %s
sr: ниједан пакет не захтева %s

en: no package triggers %s
sr: ниједан пакет не активира %s

en: no packages given for erase
sr: нема задатих пакета за брисање

en: no packages given for install
sr: нема задатих пакета за инсталацију

en: normal
sr: нормално

en: not an rpm package
sr: није rpm пакет

en: not installed
sr: није инсталиран

en: one type of query/verify may be performed at a time
sr: једна врста упита/провере сме бити урађена одједном

en: only one major mode may be specified
sr: само један главни режим сме бити наведен

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
sr: може се навести само једна од --excludedocs или --includedocs

en: open of %s failed: %s
sr: отварање %s није успело: %s

en: override build root
sr: премости корен прављења

en: override target platform
sr: премости циљну платформу

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
sr: пакет %s (који је новији од %s) је већ инсталиран

en: package %s is already installed
sr: пакет %s је већ инсталиран

en: package %s is intended for a %s architecture
sr: пакет %s је намењен за %s архитектуру

en: package %s is intended for a %s operating system
sr: пакет %s је намењен за %s оперативни систем

en: package %s is not installed
sr: пакет %s није инсталиран

en: package %s is not relocatable
sr: пакет %s се не може премештати

en: package %s was already added, replacing with %s
sr: пакет %s је већ додат, замењујем са %s

en: package %s was already added, skipping %s
sr: пакет %s је већ додат, прескачем %s

en: package has neither file owner or id lists
sr: пакет нема спискове нити власника ни id датотека

en: package has not file owner/group lists
sr: пакет нема спискове власника/групе датотека

en: package name-version-release is not implicitly provided.
sr: назив пакета-верзија-издање није имплицитно наведено.

en: package payload can be compressed using bzip2.
sr: товар пакета може бити компримован користећи bzip2.

en: package payload can be compressed using lzma.
sr: товар пакета може бити компримован користећи lzma.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
sr: датотека(е) товара пакета има префикс „./“.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
sr: скриптица пакета може приступити rpm бази података током инсталације.

en: parse error in expression
sr: грешка рашчлањивања у изразу

en: path %s in package %s is not relocatable
sr: путања %s у пакету %s се не може премештати

en: predefine MACRO with value EXPR
sr: унапред дефинисани MACRO са вредношћу EXPR

en: print dependency loops as warning
sr: штампај петље зависности као упозорење

en: print hash marks as package installs (good with -v)
sr: исписуј знак тарабе док се пакет инсталира (добро уз -v)

en: print macro expansion of EXPR
sr: испиши макро проширење за EXPR

en: print percentages as package installs
sr: исписуј проценте док се пакет инсталира

en: print the version of rpm being used
sr: напиши која се rpm верзија користи

en: provide less detailed output
sr: пружа мање детаљан излаз

en: provide more detailed output
sr: пружа детаљнији излаз

en: query of specfile %s failed, can't parse
sr: упит на датотеком спецификације %s није успео, не могу да протумачим

en: query the package(s) triggered by the package
sr: испитај пакет(е) које је активирао овај пакет

en: query/verify a header instance
sr: испитај/провери инстанцу заглавља

en: query/verify a package file
sr: испитај/провери датотеку пакета

en: query/verify all packages
sr: испитај/провери све пакете

en: query/verify package(s) from install transaction
sr: испитај/провери пакет(е) из трансакције инсталације

en: query/verify package(s) in group
sr: испитај/провери пакет(е) у групи

en: query/verify package(s) owning file
sr: испитај/провери пакет(е) које поседују датотеку

en: query/verify package(s) with header identifier
sr: испитај/провери пакет(е) са идентификатором заглавља

en: query/verify package(s) with package identifier
sr: испитај/провери пакет(е) са идентификатором пакета

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
sr: испитај/провери пакет(е) који пружају зависности

en: query/verify the package(s) which require a dependency
sr: испитај/провери пакет(е) који захтевају зависности

en: read <FILE:...> instead of default file(s)
sr: читај <FILE:...> уместо подразумеваних датотека

en: read failed: %s (%d)
sr: неуспело читање: %s (%d)

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
sr: поново направи обрнуте спискове базе података из заглавља инсталираних пакета

en: region offset: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sr: померај региона: ЛОШЕ, ознака %d врста %d померај %d број %d

en: region size: BAD, ril(%d) > il(%d)
sr: величина региона: ЛОШЕ, ril(%d) > il(%d)

en: region trailer: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sr: репни регион: ЛОШЕ, ознака %d врста %d померај %d број %d

en: reinstall if the package is already present
sr: поново инсталирај ако је пакет већ присутан

en: relocate files from path <old> to <new>
sr: премести датотеке из путање <old> у <new>

en: relocate files in non-relocatable package
sr: премести датотеке у пакету који се не може преместити

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
sr: премести пакет у <dir>, ако се може преместити

en: relocations must begin with a /
sr: премештања морају почети са /

en: relocations must contain a =
sr: премештања морају садржати =

en: relocations must have a / following the =
sr: премештања морају имати / након =

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
sr: уклони све пакете који одговарају <package> (обично се пријављује грешка ако <package> одређује више пакета)

en: remove build tree when done
sr: уклони стабло прављења по завршетку

en: remove sources when done
sr: уклони изворе по завршетку

en: remove specfile when done
sr: уклони датотеку спецификације по завршетку

en: replace files in %s with files from %s to recover
sr: замени датотеке у %s са датотекама из %s да вратиш у претходно стање

en: replaced
sr: замењено

en: rpm checksig mode
sr: rpm checksig режим

en: rpm query mode
sr: режим rpm упита

en: rpm verify mode
sr: режим rpm провере

en: rpmMkTemp failed
sr: rpmMkTemp није успело

en: rpmdb: damaged header #%u retrieved -- skipping.
sr: rpmdb: оштећено заглавље #%u враћено -- прескачем.

en: rpmdbNextIterator: skipping
sr: rpmdbNextIterator: прескачем

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
sr: опције искључивања скрипте могу бити наведене само током инсталације и брисања пакета

en: send stdout to CMD
sr: пошаљи stdout ка CMD

en: shared
sr: дељено

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
sr: скраћеница за --replacepkgs --replacefiles

en: sigh blob(%d): BAD, read returned %d
sr: sigh blob(%d): ЛОШЕ, читање враћено %d

en: sigh data: BAD, no. of  bytes(%d) out of range
sr: sigh подаци: ЛОШЕ, број  бајтова(%d) је ван домета

en: sigh load: BAD
sr: sigh учитавање: ЛОШЕ

en: sigh magic: BAD
sr: sigh magic: ЛОШЕ

en: sigh pad(%zd): BAD, read %zd bytes
sr: sigh подлошка(%zd): ЛОШЕ, читам %zd бајтова

en: sigh sigSize(%zd): BAD, fstat(2) failed
sr: sigh sigSize(%zd): ЛОШЕ, fstat(2) није успео

en: sigh size(%d): BAD, read returned %d
sr: sigh величина(%d): ЛОШЕ, читање враћено %d

en: sigh tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sr: sigh ознака[%d]: ЛОШЕ, ознака %d врста %d померај %d број %d

en: sigh tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
sr: sigh ознаке: ЛОШЕ, број ознака(%d) је ван домета

en: sign package(s) (identical to --addsign)
sr: потпиши пакет(е) (истоветно са --addsign)

en: skip %%ghost files
sr: прескочи %%ghost датотеке

en: skip files with leading component <path>
sr: прескочи датотеке које садрже компоненту <path>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
sr: прескочи право до одређене фазе (само за c,i)

en: skipping %s - transfer failed
sr: прескачем %s - неуспео пренос

en: source package contains no .spec file
sr: изворни пакет не садржи .spec датотеку

en: source package expected, binary found
sr: очекиван је изворни пакет, пронађен је бинарни

en: support for POSIX.1e file capabilities
sr: подршка за POSIX.1e могућности датотека

en: syntax error in expression
sr: синтаксна грешка у изразу

en: syntax error while parsing &&
sr: синтаксна грешка при рашчлањивању &&

en: syntax error while parsing ==
sr: синтаксна грешка при рашчлањивању ==

en: syntax error while parsing ||
sr: синтаксна грешка при рашчлањивању ||

en: tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sr: ознака[%d]: ЛОШЕ, ознака %d врста %d померај %d број %d

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
sr: преводилац скриптице може користити аргументе заглавља.

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
sr: опције искључивања окидача могу бити наведене само током инсталације и брисања пакета

en: types must match
sr: врсте се морају поклапати

en: unable to read the signature
sr: не могу да прочитам потпис

en: unexpected ]
sr: неочекиван ]

en: unexpected query flags
sr: неочекиване заставице упита

en: unexpected query format
sr: неочекиван облик упита

en: unexpected query source
sr: неочекивани извор упита

en: unexpected }
sr: неочекиван }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
sr: непозната грешка %d се десила у току руковања пакетом %s

en: unknown tag
sr: непозната ознака

en: unknown tag: "%s"
sr: непозната ознака: „%s“

en: unmatched (
sr: неупарена (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
sr: распакивање архиве није успело %s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
sr: није препозната опција базе података: „%s“ занемарено.

en: unsupported RPM package version
sr: неподржана верзија RPM пакета

en: update the database, but do not modify the filesystem
sr: ажурирај базу података, али немој мењати систем датотека

en: upgrade package(s)
sr: надгради пакет(е)

en: upgrade package(s) if already installed
sr: надгради пакете ако су већ инсталирани

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
sr: надгради на стару верзију пакета (--force код надградње ово ради самостално)

en: use ROOT as top level directory
sr: користи ROOT као директоријум највишег нивоа

en: use the following query format
sr: користи следећи облик упита

en: user %s does not exist - using root
sr: корисник %s не постоји - користим root

en: verify %files section from <specfile>
sr: провери %files одељак из <specfile>

en: verify %files section from <tarball>
sr: провери %files одељак из <tarball>

en: verify database files
sr: провера датотека базе података

en: verify package signature(s)
sr: провери потписе пакета

en: warning:
sr: упозорење:

en: wrong color
sr: погрешна боја

en: { expected after : in expression
sr: { очекивано после : у изразу

en: { expected after ? in expression
sr: { очекивано после ? у изразу

en: | expected at end of expression
sr: | очекиван на крају израза

en: } expected in expression
sr: } очекиван у изразу
