RPM - en to sk translation catalogue (713 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
sk: 
    
    Chyby zostavenia RPM:

en:  (MISSING KEYS:
sk:  (CHÝBAJÚCE KĽÚČE):

en:  (UNTRUSTED KEYS:
sk:  (NEDÔVERUJE SA KĽÚČOM:

en:  failed -
sk:  zlyhalo -

en:  on file
sk:  pre súbor

en: ! only on numbers
sk: ! len na číslach

en: "%s" specifies multiple packages:
sk: "%s" špecifikuje viacero balíčkov:

en: %%changelog entries must start with *
sk: Položky v %%changelog musia začínať znakom *

en: %%changelog not in descending chronological order
sk: %%changelog nie je zoradený zostupne podľa času

en: %%dev glob not permitted: %s
sk: %%dev glob nie je povolený: %s

en: %%patch without corresponding "Patch:" tag
sk: %%patch bez zodpovedajúcej značky "Patch:"

en: %%semodule requires a file path
sk: %%semodule vyžaduje cestu súboru

en: %%{buildroot} can not be "/"
sk: %%{buildroot} nemôže byť "/"

en: %%{buildroot} couldn't be empty
sk: %%{buildroot} nemôže byť prázdne

en: %3d<%*s(empty)
sk: %3d<%*s(prázdne)

en: %3d>%*s(empty)
sk: %3d>%*s(prázdne)

en: %s %d defined multiple times
sk: %s %d definované viac krát

en: %s already contains identical signature, skipping
sk: %s už obsahuje rovnaký podpis, preskakuje sa

en: %s cannot be installed
sk: %s nie je možné nainštalovať

en: %s conflicts with %s%s
sk: %s v konflikte s %s%s

en: %s created as %s
sk: %s vytvorený ako %s

en: %s failed on file %s: %s
sk: %s zlyhal na súbore %s: %s

en: %s failed with exit code %i
sk: %s zlyhal s exit kódom %i

en: %s failed: %s
sk: %s zlyhalo: %s

en: %s failed: %x
sk: %s zlyhalo: %x

en: %s field must be present in package: %s
sk: Položka %s musí byť v balíčku prítomná: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
sk: %s má neplatnú číselnú hodnotu, preskakuje sa

en: %s has too large or too small integer value, skipped
sk: %s má príliš veľkú alebo príliš malú int hodnotu, preskakuje sa

en: %s has too large or too small long value, skipped
sk: %s má príliš veľkú alebo príliš malú long hodnotu, preskakuje sa

en: %s is a Delta RPM and cannot be directly installed
sk: %s je Delta RPM a nemôže byž priamo inštalovaný

en: %s is needed by %s%s
sk: %s je vyžadovaný pre %s%s

en: %s is obsoleted by %s%s
sk: %s je zastaraný %s%s

en: %s saved as %s
sk: %s uložený ako %s

en: %s scriptlet failed, exit status %d
sk: %s skriplet zlyhal, návratový kód: %d

en: %s scriptlet failed, signal %d
sk: %s skriplet zlahal, signál %d

en: %s scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
sk: %s skriptlet zlyhal, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s terminated abnormally
sk: %s nebol ukončený v poriadku

en: %s: Fflush failed: %s
sk: %s: Fflush zlyhal: %s

en: %s: Fread failed: %s
sk: %s: Fread zlyhalo: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
sk: %s: Fwrite zlyhalo: %s

en: %s: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
sk: %s: Nezmeniteľná oblasť hlavičky nemôže byť čítaná. Poškodený balíček?

en: %s: No signature available
sk: %s: Podpis nie je k dispozícii

en: %s: can't load unknown tag (%d).
sk: %s: nie je možné načítať neznámu značku (%d).

en: %s: cannot read header at 0x%x
sk: %s: nie je možné čítať hlavičku na 0x%x

en: %s: chroot directory not set
sk: %s: nie je nastavený chroot priečinka

en: %s: failed to encode
sk: %s: zlyhalo kódovanie

en: %s: headerRead failed: %s
sk: %s: headerRead zlahal: %s

en: %s: import read failed(%d).
sk: %s: importné čítanie zlyhalo(%d).

en: %s: key %d import failed.
sk: %s: kľúč %d import zlyhal.

en: %s: key %d not an armored public key.
sk: %s: kľúč %d nie je verejný obrnený kľúč.

en: %s: line: %s
sk: %s: riadok: %s

en: %s: not an armored public key.
sk: %s: nie je obrnený verejný kľúč.

en: %s: not an rpm package (or package manifest)
sk: %s: nie je balíček rpm (alebo balíček manifestu)

en: %s: not an rpm package (or package manifest): %s
sk: %s: nie je balíček rpm (alebo balíček manifestu): %s

en: %s: open failed: %s
sk: %s: otvorenie zlyhalo: %s

en: %s: option table misconfigured (%d)
sk: %s: tabuľka možností chybne nastavená (%d)

en: %s: public key read failed.
sk: %s: čítanie verejného kľúča zlyhalo.

en: %s: read manifest failed: %s
sk: %s: čítanie zoznamu zlyhalo: %s

en: %s: reading of public key failed.
sk: %s: čítanie verejného kľúča zlyhalo.

en: %s: regcomp failed: %s
sk: %s: regcomp zlyhal: %s

en: %s: regexec failed: %s
sk: %s: regexec zlyhal: %s

en: %s: rpmReadSignature failed: %s
sk: %s: rpmReadSignature zlyhalo: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
sk: %s: rpmWriteSignature zlyhalo: %s

en: %s: writeLead failed: %s
sk: %s: writeLead zlyhalo: %s

en: %s:%d: Argument expected for %s
sk: %s:%d: Očakávaný argument pre %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
sk: %s:%d: %%else bez počiatočného %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
sk: %s:%d: %%endif bez počiatočného %%if

en: %s:%d: bad %%if condition
sk: %s:%d: zlá kondícia %%if

en: && and || not suported for strings
sk: && a || nie sú podporované pre reťazce

en: '%s' type given with other types in %%semodule %s. Compacting types to '%s'.
sk: '%s' typ dodaný s ostatnými typmi v %%semodule %s. Úprava typov na '%s'.

en: 'EXPR'
sk: '<vyraz>'

en: 'MACRO EXPR'
sk: '<makro> <vyraz>'

en: (contains no files)
sk: (neobsahuje žiadne súbory)

en: (error 0x%x)
sk: (chyba 0x%x)

en: (installed)
sk: (inštalovaný)

en: (invalid type)
sk: (neplatný typ)

en: (invalid xml type)
sk: (neplatný typ xml)

en: (no error)
sk: (žiadna chyba)

en: (no state)
sk: (žiadny stav)

en: (none)
sk: (žiadne)

en: (not a blob)
sk: (nie je blob)

en: (not a number)
sk: (nie je číslo)

en: (not a string)
sk: (nie je reťazec)

en: (not an OpenPGP signature)
sk: (nie je OpenPGP podpis)

en: (not base64)
sk: (nie je base64)

en: (unknown %3d)
sk: (neznámy %d)

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: * / not suported for strings
sk: * / nie sú podporované pre reťazce

en: - not suported for strings
sk: - nie je podporované pre reťazce

en: - only on numbers
sk: - len na číslach

en: --allfiles may only be specified during package installation
sk: --allfiles môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --allmatches may only be specified during package erasure
sk: --allmatches môže byť použité iba počas odstránenia balíkov

en: --excludedocs may only be specified during package installation
sk: --excludedocs môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --ignorearch may only be specified during package installation
sk: --ignorearch môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --ignoreos may only be specified during package installation
sk: --ignoreos môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --ignoresize may only be specified during package installation
sk: --ignoresize môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --includedocs may only be specified during package installation
sk: --includedocs môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
sk: --justdb môže byť použité iba počas inštalácie a odstránenia balíka

en: --nodeps may only be specified during package installation, erasure, and verification
sk: --nodeps môže byť špecifikovaný iba počas inštalácie, mazania a overovania balíčka

en: --prefix may only be used when installing new packages
sk: --prefix môže byť použitý iba počas inštalácie nových balíkov

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
sk: --relocate a --excludepath môžu byť použité iba počas inštalácie nových balíkov

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
sk: --replacepkgs môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --test may only be specified during package installation and erasure
sk: -- test môže byť špecifikovaný iba počas inštalácie a mazania balíčka

en: : expected following ? subexpression
sk: : očakávané po ? podvýraze

en: <FILE:...>
sk: <SUBOR:...>

en: <dir>
sk: <adresár>

en: <lua> scriptlet support not built in
sk: nie je zabudovaná podpora pre skriptlety <lua>

en: <old>=<new>
sk: <stará>=<nová>

en: <package>+
sk: <balicek>+

en: <packagefile>+
sk: <subor_balickov>+

en: <path>
sk: <cesta>

en: <source package>
sk: <zdrojovy balicek>

en: <specfile>
sk: <spec_subor>

en: <tarball>
sk: <tar_subor>

en: ======================== active %d empty %d
sk: ======================== aktívnych %d prázdnych %d

en: ? expected in expression
sk: ? očakávané vo výraze

en: A %% is followed by an unparseable macro
sk: Po %% nasleduje nespracovateľné makro

en: Arch dependent binaries in noarch package
sk: Binárky závislé na architektúre v bezarchitektúrnom balíčku

en: Architecture is excluded: %s
sk: Architektúra je vyradená: %s

en: Architecture is not included: %s
sk: Architektúra nie je zahrnutá: %s

en: Archive file not in header
sk: Súbor z archívu nie je v hlavičke

en: Bad CSA data
sk: Zlé CSA dáta

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
sk: Zlé číslo architektúry alebo operačného systému: %s (%s:%d)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
sk: Zlý režim adresára spec: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
sk: Chybný návratový kód z %s (%s)

en: Bad file: %s: %s
sk: Zlý súbor: %s: %s

en: Bad magic
sk: Chybné magické číslo

en: Bad mode spec: %s(%s)
sk: Zlý režim spec: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
sk: Chybný vlastník/skupina: %s

en: Bad package specification: %s
sk: Zlá špecifikácia balíčka: %s

en: Bad source: %s: %s
sk: Zlý zdroj: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
sk: Zlá syntax: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
sk: Chybná/nečitateľná hlavička

en: Base modules '%s' and '%s' have overlapping types
sk: Základné moduly '%s' a '%s' obsahujú presahujúce typy

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
sk: Zostavovacie možnosti s [ <spec_subor> | <tar_subor> | <zdrojovy balicek> ]:

en: Building for target %s
sk: Zostavuje sa pre cieľ %s

en: Building target platforms: %s
sk: Zostavujú sa cieľové platformy: %s

en: CMD
sk: PRÍKAZ

en: Checking for unpackaged file(s): %s
sk: Kontrolujú sa nezabalené súbory: %s

en: Common options for all rpm modes and executables:
sk: Spoočné možnosti pre všetky režimy rpm a spustiteľné súbory:

en: Conversion of %s to long integer failed.
sk: Konverzia %s na dlhý integer zlyhala.

en: Could not canonicalize hostname: %s
sk: Nie je možné kanonizovať názov počítača: %s

en: Could not exec %s: %s
sk: Nie je možné spustiť %s: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
sk: Nie je možné vytvoriť meno výstupného súboru pre balík %s: %s

en: Could not open %%files file %s: %m
sk: Nie je možné otvoriť %%files súbor %s: %m

en: Could not open %s file: %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor %s: %s

en: Could not open %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť %s: %s

en: Couldn't create pipe for %s: %m
sk: Nie je možné vytvoriť rúru pre %s: %m

en: Couldn't create pipe for signing: %m
sk: Nie je možné vytvoriť rúru pre podpísanie: %m

en: Couldn't create temporary file for %s: %s
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor pre %s: %s

en: Couldn't download %s
sk: Nie je možné stiahnuť %s

en: Couldn't duplicate file descriptor: %s: %s
sk: Nie je možné duplikovať popisovač súboru: %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
sk: Nie je možné spustiť %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
sk: Nie je možné vykonať fork %s: %s

en: DIRECTORY
sk: PRIEČINOK

en: Database options:
sk: Možnosti databázy:

en: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/'
sk: Tokeny závislosti musia začínať alfa-numerickými znakmi, '_' alebo '/'

en: Digest mismatch
sk: Prehľad sa nezhoduje

en: Directory not found by glob: %s
sk: Priečinok nebol nájdený globom: %s

en: Directory not found: %s
sk: Priečinok nenájdený: %s

en: Downloading %s to %s
sk: Sťahuje sa %s do %s

en: Duplicate %s entries in package: %s
sk: Duplikovaná položka %s v balíčku: %s

en: Duplicate locale %s in %%lang(%s)
sk: Dvojitá lokalizácia %s v %%lang(%s)

en: Empty file classifier
sk: Klasifikátor prázdneho súboru

en: Enter pass phrase:
sk: Zadajte helo:

en: Error executing scriptlet %s (%s)
sk: Chyba spustenia skriptletu %s (%s)

en: Error parsing %%setup: %s
sk: Chyba pri parsovaní %%setup: %s

en: Error parsing %s: %s
sk: Chyba parsovania %s: %s

en: Error parsing tag field: %s
sk: Chyna parsovania značky poľa: %s

en: Error reading %%files file %s: %m
sk: Chyba čítania %%files súboru %s: %m

en: Exec of %s failed (%s): %s
sk: Spustenie %s zlyhalo (%s): %s

en: Executing "%s":
sk: Spúšťa sa "%s":

en: Executing(%s): %s
sk: Vykonávanie(%s): %s

en: Execution of "%s" failed.
sk: Spustenie "%s" zlyhalo.

en: Expecting %%semodule tag: %s
sk: Očakávanie %%semodule značky: %s

en: Failed build dependencies:
sk: Chybné závislosti pri zostavovaní:

en: Failed dependencies:
sk: Zlyhané závislosti:

en: Failed to begin policy transaction: %s
sk: Zlyhalo začatie transakcie politiky: %s

en: Failed to commit policy changes
sk: Zlyhalo odoslanie zmien politiky

en: Failed to connect to policy handler
sk: Zlyhalo pripojenie k politike obsluhy

en: Failed to create semanage handle
sk: Zlyhalo vytvorenie obsluhy semanage

en: Failed to create temporary file for %s: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného súboru pre %s: %s

en: Failed to decode policy for %s
sk: Zlyhalo dekódovanie politiky pre %s

en: Failed to determine a policy name: %s
sk: Zlyhalo získanie názvu politiky: %s

en: Failed to dlopen %s %s
sk: Zlyhalo dlopen %s %s

en: Failed to encode policy file: %s
sk: Chyba pri kódovaní súboru politiky: %s

en: Failed to execute %s: %s
sk: Zlyhalo spustenie %s: %s

en: Failed to expand %%__collection_%s macro
sk: Zlyhalo rozbalenie %%__kolekcie_%s makier

en: Failed to expand restorecon path
sk: Zlyhalo rozbalenie cesty restorecon

en: Failed to extract policy from %s
sk: Zlyhalo rozbalenie politiky z %s

en: Failed to find %s:
sk: Zlyhalo vyhľadávanie %s:

en: Failed to fork process: %s
sk: Zlyhal proces forku: %s

en: Failed to get policies from header
sk: Zlyhalo získanie politiky z hlavičky

en: Failed to install policy module: %s (%s)
sk: Zlyhala inštalácia modulu politiky: %s (%s)

en: Failed to open tar pipe: %m
sk: Nie je možné otvoriť rúru pre tar: %m

en: Failed to read  policy file: %s
sk: Chyba čítania súboru politiky: %s

en: Failed to read spec file from %s
sk: Nie je možné čítať spec súbor z %s

en: Failed to relabel filesystem. Files may be mislabeled
sk: Zlyhalo preznačkovanie súborového systému. Súbory môžu mať nesprávne značky

en: Failed to reload file contexts. Files may be mislabeled
sk: Zlyhalo znovunačítanie kontextu súboru. Súbory môžu mať nesprávne značky

en: Failed to remove policy module: %s
sk: Zlyhalo odstránenie modulu politiky: %s

en: Failed to remove temporary policy file %s: %s
sk: Zlyhalo odstránenie dočasnej politky súboru %s: %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
sk: Nie je možné premenovať %s na %s: %m

en: Failed to resolve %s plugin symbol %s: %s
sk: Zlyhalo vyriešenie %s zásuvného modulu symbolu %s: %s

en: Failed to resolve symbol %s: %s
sk: Zlyhalo vyriešenie symbolu %s: %s

en: Failed to write %s policy to file %s
sk: Zlyhalo zapísanie %s politiky do súboru %s

en: File %s does not appear to be a specfile.
sk: Súbor %s nevyzerá ako spec súbor.

en: File %s is not a regular file.
sk: Súbor %s nie je obyčajný súbor.

en: File %s is smaller than %u bytes
sk: Súbor %s je menší než %u bytov

en: File %s: %s
sk: Súbor %s: %s

en: File capability support not built in
sk: Podpora možností súboru nie je zabudovaná

en: File listed twice: %s
sk: Súbor uvedený dvakrát: %s

en: File must begin with "/": %s
sk: Súbor musí začínať na "/": %s

en: File needs leading "/": %s
sk: Súbor potrebuje úvodný "/": %s

en: File not found by glob: %s
sk: Súbor nenájdený globom: %s

en: File not found: %s
sk: Súbor nenájdený: %s

en: Finding  %s: %s
sk: Hľadá sa  %s: %s

en: Generating %d missing index(es), please wait...
sk: Generuje sa %d chýbajúcich indexov, prosím čakajte...

en: Header
sk: Hlavička

en: Header SHA1 digest:
sk: SHA1 digest v hlavičke:

en: Header size too big
sk: Priveľká hlavička

en: Ignoring invalid regex %s
sk: Ignorovanie neplatného regexu %s

en: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
sk: Nezmeniteľná oblasť hlavičky nemôže byť čítaná. Poškodený balíček?

en: Incomplete data line at %s:%d
sk: Neúplný dátový riadok na %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
sk: Neúplný predvolený riadok na %s:%d

en: Install/Upgrade/Erase options:
sk: Možnosti pre Inštaláciu/Upgrade/Mazanie:

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
sk: Nájdené nainštalované (ale nezabalené) súbory:
    %s

en: Installing %s
sk: Inštaluje sa %s

en: Internal error
sk: Interná chyba

en: Internal error: Bogus tag %d
sk: Interná chyba: Chybná značka %d

en: Invalid %s token: %s
sk: Neplatný %s token: %s

en: Invalid capability: %s
sk: Neplatná možnosť: %s

en: Invalid patch number %s: %s
sk: Neplatné číslo záplaty %s: %s

en: Keyring options:
sk: Možnosti zväzku kľúčov:

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
sk: Makro %%%s (%s) nebolo použité pod úrovňou %d

en: Macro %%%s failed to expand
sk: Zlyhalo vyhodnotenie makra %%%s

en: Macro %%%s has empty body
sk: Makro %%%s má prázdné telo

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
sk: Makro %%%s má neprípustné meno (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
sk: Makro %%%s má nedovolené meno (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
sk: Makro %%%s má neukončené telo

en: Macro %%%s has unterminated opts
sk: Makro %%%s má neukončené parametre

en: Missing %s in %s %s
sk: Chýba %s v %s %s

en: Missing '(' in %s %s
sk: Chýba '(' v %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
sk: Chýba ')' v %s(%s

en: Missing hard link(s)
sk: Chýbajúce hardlinky

en: Missing module path in line: %s
sk: Chýba cesta modulu v riadku: %s

en: Missing rpmlib features for %s:
sk: Chýbajúce funkcie rpmlib pre %s:

en: NO
sk: NIE

en: NOT OK
sk: NIE JE V PORIADKU

en: No "Source:" tag in the spec file
sk: Bez značky "Source:" v spec súbore

en: No compatible architectures found for build
sk: Nenájdené žiadne kompatibilné architektúry pre zostavenie

en: No file attributes configured
sk: Nenastavené žiadne atribúty

en: No patch number %u
sk: Bez čísla záplaty %u

en: No source number %u
sk: Bez čísla zdroja %u

en: Non-white space follows %s(): %s
sk: Nasleduje nie prázdny znak %s(): %s

en: OK
sk: V PORIADKU

en: OS is excluded: %s
sk: OS je vyradený: %s

en: OS is not included: %s
sk: OS nie je zahrnutý: %s

en: Package already exists: %s
sk: Balíček už existuje: %s

en: Package check "%s" failed.
sk: Kontrola balíčka "%s" zlyhala.

en: Package has no %%description: %s
sk: Balíček neobsahuje %%description: %s

en: Pass phrase check failed or gpg key expired
sk: Chybne zadané heslo, alebo expirovaný kľúč gpg

en: Pass phrase is good.
sk: Heslo je v poriadku.

en: Please contact %s
sk: Prosím kontaktujte %s

en: Plugin %s not loaded
sk: Zásuvný modul %s nenačítaný

en: Policy module '%s' duplicated with overlapping types
sk: Modul politiky '%s' je zdvojený s presahujúcimi typmi

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
sk: PreReq:, Provides:, a Obsoletes: verzie pre podporu závislostí.

en: Preparing...
sk: Pripravuje sa...

en: Processing files: %s
sk: Spracovávajú sa súbory: %s

en: Processing policies: %s
sk: Vykonávaná politika: %s

en: Query options (with -q or --query):
sk: Možnosti požiadaviek (s -q alebo --query):

en: Query/Verify package selection options:
sk: Možnosti požiadavky a overenia balíčka:

en: ROOT
sk: KOREŇ

en: RPM version %s
sk: RPM verzia %s

en: Recognition of file "%s" failed: mode %06o %s
sk: Rozpoznávanie súboru "%s" zlyhalo: režim %06o %s

en: Retrieving %s
sk: Prenáša sa %s

en: Signature options:
sk: Možnosti podpisu:

en: Spec options:
sk: Spec možnosti:

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
sk: Symbolický link ukazuje na BuildRoot: %s -> %s

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
sk: Tento program je možné voľne šíriť podľa podmienok GNU GPL

en: Too many args in data line at %s:%d
sk: Príliž veľa argumentov na dátovom riadku na %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
sk: Príliž veľa argumentov v predvolenom riadku na %s:%d

en: Too many arguments in line: %s
sk: Príliž veľa argumentov v riadku: %s

en: Too many levels of recursion in macro expansion. It is likely caused by recursive macro declaration.
sk: Príliž veľa úrovní rekurzie v rozbaľovaní makra. Zrejme je to spôsobené vyhlásením rekurzívneho makra.

en: Unable to change root directory: %m
sk: Nie je možné zmeniť koreňový adresár: %m

en: Unable to create immutable header region.
sk: Nie je možné vytvoriť nezmeniteľný region hlavičky.

en: Unable to open %s for reading: %m.
sk: Nie je možné otvoriť %s pre čítanie: %m.

en: Unable to open %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť %s: %s

en: Unable to open current directory: %m
sk: Nie je možné otvoriť aktuálny priečinok: %m

en: Unable to open icon %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť ikonu %s: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť cieľ pre podpísanie %s: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť spec súbor %s: %s

en: Unable to open stream: %s
sk: Nie je možné otvoriť prúd: %s

en: Unable to open temp file.
sk: Nie je možné otvoriť dočasný súbor.

en: Unable to open temp file: %s
sk: Nie je možné otvoriť dočasný súbor: %s

en: Unable to read header from %s: %s
sk: Nie je možné prečítať hlavičku z %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
sk: Nie je možné prečítať ikonu %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
sk: Nie je možné čítať payload z %s: %s

en: Unable to reload signature header.
sk: Nie je možné znova načítať hlavičku podpisu.

en: Unable to restore current directory: %m
sk: Nie je možné obnoviť aktuálny priečinok: %m

en: Unable to restore root directory: %m
sk: Nie je možné obnoviť koreňový adresár: %m

en: Unable to write header to %s: %s
sk: Nie je možné zapísať hlavičku do %s: %s

en: Unable to write package: %s
sk: Nie je možné zapísať balíček: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
sk: Nie je možné zapísať payload do %s: %s

en: Unable to write temp header
sk: Nie je možné zapísať dočasnú hlavičku

en: Unknown file digest algorithm %u, falling back to MD5
sk: Neznámy prehľad súborového algoritmu %u, návrat späť k MD5

en: Unknown file type
sk: Neznámy typ súboru

en: Unknown format
sk: Neznámy formát

en: Unknown icon type: %s
sk: Neznámy typ ikony: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
sk: Neznáma možnosť %c v %s(%s)

en: Unknown payload compression: %s
sk: Neznáma kompresia payloadu: %s

en: Unknown system: %s
sk: Neznámy systém: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
sk: Nesplené závislosti pre %s:

en: Unsupported payload (%s) in package %s
sk: Nepodporovaný payload (%s) v balíčku %s

en: Unterminated %c: %s
sk: Neukončené %c: %s

en: Unusual locale length: "%s" in %%lang(%s)
sk: Nepoužiteľná dĺžka lokalizácie: "%s" v %%lang(%s)

en: V%d %s/%s %s, key ID %s
sk: V%d %s/%s %s, ID kľúča %s

en: Verify options (with -V or --verify):
sk: Možnosti kontroly (s -V alebo --verify):

en: Version required
sk: Vyžadovaná verzia

en: Versioned file name not permitted
sk: Názov súboru s verziou nie je povolený

en: Wrote: %s
sk: Zapísané: %s

en: YES
sk: ÁNO

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
sk: Je potrebné nastaviť "%%_gpg_name" v makro súbore

en: [none]
sk: [žiadne]

en: ] expected at end of array
sk: ] očakávané na konci poľa

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
sk: hardlinkovaný súbor môže byť inštalovaný bez toho, aby bol kompletný.

en: argument is not an RPM package
sk: argument nie je RPM balík

en: arguments to --prefix must begin with a /
sk: argumenty pre --prefix musia začínať znakom /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
sk: argumenty pre --root (-r) musia začínať znakom /

en: array iterator used with different sized arrays
sk: iterátor poľa použitý s poľami inej veľkosti

en: bad date in %%changelog: %s
sk: zlý dátum v %%changelog: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
sk: zlá možnosť '%s' na %s:%d

en: blob size(%d): BAD, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)
sk: veľkosť blobu(%d): ZLÁ, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)

en: build binary package from <source package>
sk: vytvorenie binárneho balíčka z <zdrojovy balicek>

en: build binary package only from <specfile>
sk: vytvorenie iba binárneho balíčka z <spec_subor>

en: build binary package only from <tarball>
sk: vytvorenie iba binárneho balíčka z <tar_subor>

en: build source and binary packages from <specfile>
sk: vytvorenie zdrojového kódu a binárnych balíčkov z <spec_subor>

en: build source and binary packages from <tarball>
sk: vytvorenie zdrojového kódu a binárneho balíčka z <tar_subor>

en: build source package only from <specfile>
sk: vytvorenie zdrojového balíčka z <spec_subor>

en: build source package only from <tarball>
sk: vytvorenie iba zdrojového balíčka z <tar_subor>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
sk: zostavenie podľa %build (%prep, potom kompilácia) z <spec_subor>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
sk: zostavenie podľa %build (%prep, potom kompilácia) z <tar_subor>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
sk: zostavenie podľa %install (%prep, %build, potom inštalácia) z <zdrojovy balicek>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
sk: zostavenie podľa %install (%prep, %build, potom install) z <spec_subor>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
sk: zostavenie podľa %install (%prep, %build, potom inštalácia) z <tar_subor>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
sk: zostavenie podľa %prep (rozbalenie zdrojových kódov a aplikácia patchov) z <spec_subor>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
sk: zostavenie podľa %prep (rozbalenie zdrojových kódov a aplikácia patchov) z <tar_subor>

en: buildroot already specified, ignoring %s
sk: buildroot už bol nastavený, ignoruje sa %s

en: can't create %s lock on %s (%s)
sk: nie je možné vytvoriť %s zámok na %s (%s)

en: cannot add record originally at %u
sk: nie je možné pridať záznam pôvodne na %u

en: cannot create %s: %s
sk: nie je možné vytvoriť %s: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
sk: nie je možné získaž zámok %s na %s/%s

en: cannot open %s at %s:%d: %m
sk: nie je možné otvoriť %s na %s:%d: %m

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
sk: nie je možné otvoriť %s index pomocou db%d - %s (%d)

en: cannot open %s: %s
sk: nie je možné otvoriť %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
sk: nie je možné otvoriť databázu balíčkov v %s

en: cannot re-open payload: %s
sk: nie je možné znova otvoriť payload: %s

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
sk: nie je možné použiť --prefix s --relocate alebo --excludepath

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
sk: vytvorenie rúry pre --pipe zlyhalo: %m

en: db%d error(%d) from %s: %s
sk: db%d chyba(%d) z %s: %s

en: db%d error(%d): %s
sk: db%d chyba(%d): %s

en: debug file state machine
sk: ladiť nástroj stavu súborov

en: debug payload file state machine
sk: ladiť nástroj stavu súboru payload

en: debug rpmio I/O
sk: ladiť rpmio I/O

en: define MACRO with value EXPR
sk: definovať <makro> s hodnotou <vyraz>

en: delete package signatures
sk: vymazať podpis balíčka

en: different
sk: iný

en: display final rpmrc and macro configuration
sk: zobraziť finálne nastavenie rpmrc a makier

en: display known query tags
sk: zobraziť známe značky pre požiadavky

en: display the states of the listed files
sk: zobraziiť stav daných súborov

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
sk: neakceptovať i18N popisy z spec súboru

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
sk: nespúšťať žiadne %%post skripty (ak nejaké sú)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
sk: nespúšťať žiadne %%postun skripty (ak nejaké sú)

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
sk: nespúšťať žiadne %%pre skripty (ak nejaké sú)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
sk: nespúšťať žiadne %%preun skripty (ak nejaké sú)

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
sk: nespúšťať žiadne %%triggerin skripty

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
sk: nespúšťať žiadne %%triggerpostun skripty

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
sk: nespúšťať žiadne %%triggerprein skripty

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
sk: nespúšťať žiadne %%triggerun skripty

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
sk: nespúšťať žiadne skripty aktivované týmto balíčkom

en: do not execute any stages of the build
sk: nevykonať žiadne etapy zostavenia

en: do not execute package scriptlet(s)
sk: nespúšťať žiadne skripty určené pre balíčky

en: do not glob arguments
sk: neseparovať argumenty

en: do not install configuration files
sk: neinštalovať súbory s nastaveniami

en: do not install documentation
sk: neinštalovať dokumentáciu

en: do not perform any collection actions
sk: nevykonať žiadne kolekcie akcií

en: do not process non-package files as manifests
sk: nespracovávať nebalíčkové súbory ako zoznamy

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
sk: nemeniť poradie balíkov kvôli vyriešeniu závislostí

en: do not verify build dependencies
sk: nekontrolovať závislosti balíčkov

en: do not verify package dependencies
sk: neoverovať závislosti balíka

en: don't check disk space before installing
sk: pred inštaláciou nekontrolovať dostupné miesto na disku

en: don't execute verify script(s)
sk: nespúšťať kontrolné skripty

en: don't install file security contexts
sk: neinštalovať bezpečnostné kontexty súboru

en: don't install, but tell if it would work or not
sk: neinštalovať, ale oznámiť, či by to bolo možné

en: don't verify capabilities of files
sk: nekontrolovať možnosti súborov

en: don't verify database header(s) when retrieved
sk: nekontrolovať získané hlavičky databázy

en: don't verify digest of files
sk: neoverovať prehľad súborov

en: don't verify digest of files (obsolete)
sk: neoverovať prehľad súborov (zastarané)

en: don't verify file security contexts
sk: nekontrolovať bezpečnostné kontexty súboru

en: don't verify files in package
sk: nekontorlovať súbory v balíčku

en: don't verify group of files
sk: nekontrolovať skupinu súborov

en: don't verify header+payload signature
sk: neoverovať podpis hlavičky a payloadu

en: don't verify mode of files
sk: nekontrolovať režim súborov

en: don't verify modification time of files
sk: nekontrolovať čas zmeny súborov

en: don't verify owner of files
sk: nekontrolovať vlastníka súborov

en: don't verify package architecture
sk: neoverovať architektúru balíka

en: don't verify package dependencies
sk: nekontrolovať závislosti balíčka

en: don't verify package digest(s)
sk: nekontrolovať súhrny balíčka

en: don't verify package operating system
sk: neoverovať operačný systém balíka

en: don't verify package signature(s)
sk: nekontrolovať podpisy balíčka

en: don't verify size of files
sk: nekontrolovať veľkosť súborov

en: don't verify symlink path of files
sk: nekontrolovať cesty symbolických linkov

en: dump basic file information
sk: zobraziť základné informácie o balíku

en: empty tag format
sk: prázdny tag formát

en: empty tag name
sk: prázdne meno tagu

en: erase
sk: zmazať

en: erase (uninstall) package
sk: odinštalovať balík

en: error creating temporary file %s: %m
sk: chyba pri vytvárané dočasného súboru %s: %m

en: error reading from file %s
sk: chyba pri čítaní zo súboru %s

en: error reading header from package
sk: chyba pri čítaní hlavičky balíka

en: error(%d) adding header #%d record
sk: chyba(%d) pridania hlavičky #%d záznamu

en: error(%d) allocating new package instance
sk: chyba(%d) pri alokácii novej inštancii balíčka

en: error(%d) getting "%s" records from %s index
sk: chyba(%d) získavania "%s" záznamov z %s indexu

en: error(%d) getting "%s" records from %s index: %s
sk: chyba(%d) získaných "%s" záznamov z %s indexu: %s

en: error(%d) removing header #%d record
sk: chyba(%d) odstránenia hlavičky #%d záznamu

en: error(%d) removing record "%s" from %s
sk: chyba(%d) v odstraňovaní záznamu "%s" z %s

en: error(%d) setting "%s" records from %s index
sk: chyba(%d) nastavenia "%s" záznamov z %s index

en: error(%d) storing record "%s" into %s
sk: chyba(%d) pri ukladaní záznamu "%s" do %s

en: error(%d) storing record #%d into %s
sk: chyba(%d) ukladania záznamu #%d do %s

en: error(%d) storing record %s into %s
sk: chyba(%d) pri ukladaní záznamu %s do %s

en: error(%d:%s) getting next key from %s index
sk: chyba(%d:%s) získania ďalšieho kľúča z %s indexu

en: error:
sk: chyba:

en: exclude paths must begin with a /
sk: vynechané cesty musia začínať znakom /

en: exclusive
sk: výhradný

en: exec failed
sk: vykonanie zlyhalo

en: extra '(' in package label: %s
sk: nadbytočná '(' v popise balíčka: %s

en: failed
sk: zlyhané

en: failed to create directory
sk: vytvorenie priečinka zlyhalo

en: failed to create directory %s: %s
sk: zlyhanie pri vytváraní priečinka %s: %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
sk: zlyhalo znovuzostavenie databázy: pôvodná databáza zostáva na mieste

en: failed to remove directory %s: %s
sk: nepodarilo sa odstrániť adresár %s: %s

en: failed to replace old database with new database!
sk: nepodarilo sa nahradiť starú databázu novou!

en: failed to stat %s: %m
sk: nie je možné zistiť stav %s: %m

en: failed to write all data to %s: %s
sk: nie je možné zapísať všetky dáta do %s: %s

en: fatal error:
sk: fatálna chyba:

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
sk: súbor %s spôsobuje konflikt medzi nainštalovaným %s a %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
sk: súbor %s z inštalácie %s je v konflikte so súborom z balíčka %s

en: file %s is not owned by any package
sk: súbor %s nie je vlastnený žiadnym balíkom

en: file %s: %s
sk: súbor %s: %s

en: file digest algorithm is per package configurable
sk: prehľad algoritmu súboru je nastaviteľný v každom balíčku

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
sk: názvy súborov uložené ako (dirName,baseName,dirIndex), nie ako cesta.

en: files may only be relocated during package installation
sk: súbory môžu byť presunuté iba počas inčtalácie balíka

en: generate package header(s) compatible with (legacy) rpm v3 packaging
sk: generovanie hlavičiek balíčka kompatibilné s (legacy) rpm v3 packaging

en: gpg exec failed (%d)
sk: spustenie gpg zlyhalo (%d)

en: gpg failed to write signature
sk: gpg zlyhal pri zápise podpisu

en: group %s does not contain any packages
sk: skupina %s neobsahuje žiadne balíky

en: group %s does not exist - using root
sk: skupina %s neexistuje - použije sa root

en: hdr DSA: BAD, not binary
sk: hdr DSA: ZLÁ, nie je binárna

en: hdr RSA: BAD, not binary
sk: hdr RSA: ZLÁ, nie je binárna

en: hdr SHA1: BAD, not hex
sk: hdr SHA1: ZLÁ, nie je hex

en: hdr blob(%zd): BAD, read returned %d
sk: hdr blob(%zd): ZLÝ, čítanie vrátilo %d

en: hdr data: BAD, no. of bytes(%d) out of range
sk: hdr dáta: ZLÉ, bajtov (%d) mimo rozsah

en: hdr load: BAD
sk: nahratie hdr: ZLÉ

en: hdr magic: BAD
sk: hdr magic: ZLÝ

en: hdr size(%d): BAD, read returned %d
sk: hdr veľkosť(%d): ZLÁ, čítanie vrátilo %d

en: hdr tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
sk: hdr značky: ZLÉ, počet značiek (%d) mimo rozsah

en: header #%u in the database is bad -- skipping.
sk: hlavička #%u v databázy je zlá -- preskakuje sa.

en: header tags are always sorted after being loaded.
sk: značky hlavičky sú vždy zoradené po nahratí.

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
sk: ignorovať ExcludeArch: direktívy z spec súboru

en: ignore file conflicts between packages
sk: ignorovať súborové konflikty medzi balíčkami

en: illegal signature type
sk: nepovolený typ podpisu

en: import an armored public key
sk: importovať obrnený verejný kľúč

en: incomplete %%changelog entry
sk: nekompletná položka v %%changelog

en: incorrect format: %s
sk: nesprávny formát: %s

en: initialize database
sk: inicializuje sa databáza

en: install
sk: inštalovať

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
sk: inštalovať všetky súbory vrátane konfiguračných súborov, ktoré by inak mohli byť vynechané

en: install documentation
sk: inštalovať dokumentáciu

en: install package(s)
sk: inštalovať balíčky

en: internal support for lua scripts.
sk: interná podpora pre lua skripty.

en: invalid dependency
sk: Neplatná závislosť

en: invalid field width
sk: neplatná šírka poľa

en: invalid index type %x on %s/%s
sk: neplatný typ indexu %x v %s/%s

en: invalid package number: %s
sk: chybné číslo balíku: %s

en: invalid syntax in lua file: %s
sk: neplatná syntax v súbore lua: %s

en: invalid syntax in lua script: %s
sk: nesprávna syntax v lua skripte: %s

en: invalid syntax in lua scriptlet: %s
sk: neplatná syntax v lua skriptlete: %s

en: line %d: %s
sk: riadok %d: %s

en: line %d: %s is deprecated: %s
sk: riadok %d: %s je zastaralý: %s

en: line %d: %s: %s
sk: riadok %d: %s: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
sk: riadok %d: Zlá možnosť v %%setup %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
sk: riadok %d: Chybné %s číslo: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
sk: riadok %d: Zlé určenie %s: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
sk: riadok %d: Zlý formát BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
sk: riadok %d: Zlý parameter v %%setup: %s

en: line %d: Bad no%s number: %u
sk: riadok %d: Zlé číslo no%s: %u

en: line %d: Bad number: %s
sk: riadok %d: Zlé číslo: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
sk: riadok %d: zlá možnosť %s: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
sk: riadok %d: Docdir musí začínať '/': %s

en: line %d: Empty tag: %s
sk: riadok %d: Prázdna značka: %s

en: line %d: Epoch field must be an unsigned number: %s
sk: riadok %d: Súbor epochy musí byť nepodpísané číslo: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
sk: riadok %d: Chyba pri parsovaní %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
sk: riadok %d: Chyba pri parsovaní %%files: %s

en: line %d: Error parsing %%policies: %s
sk: riadok %d: Chyba parsovania %%policies: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
sk: riadok %d: Chyba parsovania %s: %s

en: line %d: Illegal char '%c' in: %s
sk: riadok %d: Neplatný znak '%c' v: %s

en: line %d: Illegal char in: %s
sk: riadok %d: Neplatný znak v: %s

en: line %d: Illegal sequence ".." in: %s
sk: riadok %d: Neplatná sekvencia ".." v: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
sk: riadok %d: Poškodená značka: %s

en: line %d: Only noarch subpackages are supported: %s
sk: riadok %d: Podporované sú iba subbalíčky typu noarch: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
sk: riadok %d: Balíček neexistuje: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
sk: riadok %d: Prefixy nemôžu končiť "/": %s

en: line %d: Second %s
sk: riadok %d: Druhý %s

en: line %d: Second description
sk: riadok %d: Druhý popis

en: line %d: Tag takes single token only: %s
sk: riadok %d: Značka má len jeden token: %s

en: line %d: Too many names: %s
sk: riadok %d: Príliš veľa názvov: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
sk: riadok %d: neznáma značka: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
sk: riadok %d: interné skripty musia končiť s '>': %s

en: line %d: interpreter arguments not allowed in triggers: %s
sk: riadok %d: argumenty interpretera nie sú v triggeroch povolené: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
sk: riadok %d: skriptovací program musí začínať s '/': %s

en: line %d: second %%prep
sk: riadok %d: druhý %%prep

en: line %d: second %s
sk: riadok %d: druhý %s

en: line %d: triggers must have --: %s
sk: riadok %d: triggery musia obsahovať --: %s

en: line %d: unclosed macro or bad line continuation
sk: riadok %d: neuzatvorené makro alebo zlá náväznosť riadka

en: line %d: unsupported internal script: %s
sk: riadok %d: nepodporovaný interný skript: %s

en: line: %s
sk: riadok: %s

en: list all configuration files
sk: zobraziť všetky konfiguračné súbory

en: list all documentation files
sk: zobraziť všetky súbory s dokumentáciou

en: list files in package
sk: zobraziť súbory v balíku

en: list keys from RPM keyring
sk: zobraziť kľúče z kľúčového zväzku RPM

en: lua hook failed: %s
sk: obslúženie lua zlyhalo: %s

en: lua script failed: %s
sk: lua skript zlyhal: %s

en: magic_load failed: %s
sk: magic_load zlyhal: %s

en: magic_open(0x%x) failed: %s
sk: magic_open(0x%x) zlyhalo: %s

en: malformed %s: %s
sk: poškodený %s: %s

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
sk: alokácia pamäti (%u bajtov) vrátila NULL.

en: miFreeHeader: skipping
sk: miFreeHeader: preskakuje sa

en: missing
sk: chýbajúci

en: missing   %c %s
sk: chýba   %c %s

en: missing '(' in package label: %s
sk: chýbajúca '(' v popise balíčka: %s

en: missing ')' in package label: %s
sk: chýbajúca ')' v popise balíčka: %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
sk: chýbajúce ':' (nájdené 0x%02x) na %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
sk: chýba architektúra pre %s na %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
sk: chýba názov architektúry na %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
sk: chýba argument pre %s na %s:%d

en: missing name in %%changelog
sk: chýbajúce meno v %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
sk: chýba druhá ':' na %s:%d

en: missing { after %
sk: chýbajúce { po %

en: missing } after %{
sk: chýbajúce } po %{

en: net shared
sk: zdieľaný sieťou

en: net shared
sk: zdieľaný

en: no arguments given
sk: nezadané žiadne parametre

en: no arguments given for parse
sk: žiadne argumenty pre parsovanie

en: no arguments given for query
sk: neboli zadané žiadne argumenty pre otázku

en: no arguments given for verify
sk: neboli zadané žiadne argumenty pre overenie

en: no dbpath has been set
sk: nebola nastavená žiadna dbpath

en: no dbpath has been set
sk: nenastavená dbpath

en: no description in %%changelog
sk: žiadny popis v %%changelog

en: no package matches %s: %s
sk: žiadny z balíčkov sa nezhoduje s %s: %s

en: no package provides %s
sk: žiadny z balíkov neposkytuje %s

en: no package requires %s
sk: žiadny z balíkov nevyžaduje %s

en: no package triggers %s
sk: žiadny z balíkov nespúšťa %s

en: no packages given for erase
sk: nezadané žiadne balíčky pre vymazanie

en: no packages given for install
sk: neboli zadané žiadne balíky pre inštaláciu

en: normal
sk: normálny

en: normal
sk: normálny

en: not an rpm package
sk: nie je balíček rpm

en: not an rpm package
sk: nie je balíček rpm

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: not installed
sk: neinštalovaný

en: one type of query/verify may be performed at a time
sk: naraz môže byť vykonaný jeden typ otázky alebo overenia

en: only installation and upgrading may be forced
sk: vynútená môže byť len inštalácia a upgrade

en: only one major mode may be specified
sk: môže byť použitý iba jeden hlavný režim

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
sk: môže byť použitá iba jedna voľba z --excludedocs a --includedocs

en: open of %s failed: %s
sk: otvorenie %s zlyhalo: %s

en: operate on binary rpms generated by spec (default)
sk: pôsobenie v binárke rpm generovanej spec (predvolené)

en: operate on source rpm generated by spec
sk: pôsobenie v zdroji rpm generovaného spec

en: override build root
sk: predefinovať adresár pre zostavenie balíka

en: override target platform
sk: predefinovať cieľovú platformu

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
sk: balíček %s (ktorý je novší než %s) je už nainštalovaný

en: package %s is already installed
sk: balíček %s je už nainštalovaný

en: package %s is intended for a %s architecture
sk: balíček %s je určený pre architektúru %s

en: package %s is intended for a %s operating system
sk: balíček %s je určený pre operačný systém %s

en: package %s is not installed
sk: balík %s nie je nainštalovaný

en: package %s is not relocatable
sk: balíček %s nie je premiestniteľný

en: package %s was already added, replacing with %s
sk: balíček %s už bol pridaný, nahradzuje sa s %s

en: package %s was already added, skipping %s
sk: balíček %s už bol pridaný, %s sa preskakuje

en: package has neither file owner or id lists
sk: balíček nemá vlastníka súboru alebo zoznamy ID

en: package has not file owner/group lists
sk: balíček nemá vlastníka súboru ani zoznamy skupín

en: package name-version-release is not implicitly provided.
sk: názov-verzia-vydanie balíčka nie je implicitne sprostredkované.

en: package payload can be compressed using bzip2.
sk: payload balíčka môže byť komprimovaný pomocou bzip2.

en: package payload can be compressed using lzma.
sk: payload balíčka môže byť komprimovaný pomocou lzma.

en: package payload can be compressed using xz.
sk: payload balíčka môže byť komprimovaný pomocou xz.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
sk: súbory payloadu balíčka majú predponu "./".

en: package scriptlets can be expanded at install time.
sk: skriptlety balíčka môžu byť rozbalené počas inštalácie.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
sk: skriptlety balíčka môžu pristupovať k databáze rpm pri inštalácii.

en: parse error in expression
sk: chyba spracovania vo výraze

en: parse spec file(s) to stdout
sk: parsovanie spec súborov na stdout

en: path %s in package %s is not relocatable
sk: cesta %s v balíčku %s nie je premiestniteľná

en: predefine MACRO with value EXPR
sk: predefinovať <makro> s hodnotou <vyraz>

en: print dependency loops as warning
sk: zobraziť závislostné slučky ako varovanie

en: print hash marks as package installs (good with -v)
sk: vypisovať značky počas inštalácie balíka (vhodné s -v)

en: print macro expansion of EXPR
sk: vypísať expanziu makra <vyraz>

en: print percentages as package installs
sk: vypisovať percentá počas inštalácie balíka

en: print the version of rpm being used
sk: vypísať verziu používaného rpm

en: provide less detailed output
sk: poskytnúť výstup s menej detailami

en: provide more detailed output
sk: poskytnúť detailnejší výstup

en: query of specfile %s failed, can't parse
sk: otázka na spec-súbor %s zlyhala, nie je možné analyzovať

en: query spec file(s)
sk: generovanie spec súborov

en: query the package(s) triggered by the package
sk: požiadavka pre balíčky aktivované balíčkom

en: query/verify a header instance
sk: požiadavka/overenie inštancie hlavičky

en: query/verify a package file
sk: požiadavka/overenie súboru balíčka

en: query/verify all packages
sk: vyžiadať/overiť všetky balíčky

en: query/verify package(s) from install transaction
sk: požiadavka/overenie balíčkov z inštalačnej transakcie

en: query/verify package(s) in group
sk: požiadavka/overenie balíčkov v skupine

en: query/verify package(s) owning file
sk: požiadavka/overenie balíčkov vlastniacich súbor

en: query/verify package(s) with header identifier
sk: požiadavka/overenie balíčkov identifikátorom hlavičky

en: query/verify package(s) with package identifier
sk: požiadavka/overenie balíčkov s identifikátorom balíčka

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
sk: požiadavka/overenie balíčkov poskytujúcich závislosť

en: query/verify the package(s) which require a dependency
sk: požiadavka/overenie balíčkov vyžadujúcich závislosť

en: read <FILE:...> instead of default file(s)
sk: čítať <subor:...> namiesto implicitného súboru

en: read failed: %s (%d)
sk: čítanie zlyhalo: %s (%d)

en: reading symlink %s failed: %s
sk: čítanie symlinku %s zlyhalo: %s

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
sk: znovu zostaviť obrátené zoznamy inštalovaných hlavičiek balíčka

en: record %u could not be read
sk: záznam %u nie je možné čítať

en: region offset: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sk: offset regiónu: ZLÝ, značka %d typ %d offset %d počet %d

en: region size: BAD, ril(%d) > il(%d)
sk: veľkosť regiónu: ZLÁ, ril(%d) > il(%d)

en: region trailer: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sk: trailer regiónu: ZLÝ, značka %d typ %d offset %d počet %d

en: reinstall if the package is already present
sk: preinštalovať, pokiaľ už balík existuje

en: relocate files from path <old> to <new>
sk: premiestniť súbory zo <starej> to <novej> cesty

en: relocate files in non-relocatable package
sk: premiestnenie súborov v nepriemiestniteľnom balíčku

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
sk: presunúť balík do <adresára>, pokiaľ to balík povoľuje

en: relocations must begin with a /
sk: presunutia musia začínať znakom /

en: relocations must contain a =
sk: presunutia musia obsahovať znak =

en: relocations must have a / following the =
sk: presunutia musia mať za znakom = znak /

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
sk: odinštalovať všetky balíky určené <balíkom> (inak je chybou, pokiaľ <balík> špecifikuje viac ako jeden balík)

en: remove build tree when done
sk: po ukončení odstrániť adresár, v ktorom sa balík zostavoval

en: remove sources when done
sk: po dokončení odstrániť zdrojové kódy

en: remove specfile when done
sk: po dokončení odstrániť spec súbor

en: replace files in %s with files from %s to recover
sk: nahradiť súbory v %s súbormi z %s pre obnovenie

en: replaced
sk: nahradený

en: replaced
sk: nahradený

en: replacing %s failed: %s
sk: nahradenie %s zlyhalo: %s

en: rpm checksig mode
sk: režim rpm checksig

en: rpm query mode
sk: režim požiadavok

en: rpm verify mode
sk: režim kontroly

en: rpmMkTemp failed
sk: rpmMkTemp zlyhal

en: rpmdb: damaged header #%u retrieved -- skipping.
sk: rpmdb: poškodená hlavička #%u získaná -- preskakuje sa.

en: rpmdbNextIterator: skipping
sk: rpmdbNextIterator: preskakuje sa

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
sk: možnosť pre potlačenie skriptov môže byť použitá len pri inštalácii alebo pri odstraňovaní balíčkov

en: send stdout to CMD
sk: odoslať stdout do PRÍKAZU

en: shared
sk: zdieľaný

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
sk: skratka pre --replacepkgs --replacefiles

en: sigh blob(%d): BAD, read returned %d
sk: sigh blob(%d): ZLÝ, čítane vrátilo %d

en: sigh data: BAD, no. of  bytes(%d) out of range
sk: sigh dáta: ZLÉ, počet bajtov(%d) mimo rozsah

en: sigh load: BAD
sk: sigh načítanie: ZLÉ

en: sigh magic: BAD
sk: sigh magic: ZLÉ

en: sigh pad(%zd): BAD, read %zd bytes
sk: sigh zarovnanie(%zd): ZLÉ, čítanie %zd bajtov

en: sigh sigSize(%zd): BAD, fstat(2) failed
sk: sigh sigSize(%zd): ZLÉ, fstat(2) zlyhalo

en: sigh size(%d): BAD, read returned %d
sk: sigh veľkosť(%d): ZLÁ, čítanie vrátilo %d

en: sigh tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sk: sigh značka[%d]: ZLÁ, značka %d typ %d offset %d počet %d

en: sigh tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
sk: sigh značky: ZLÉ, počet značiek(%d) mimo rozsah

en: sign package(s)
sk: podpísať balíčky

en: sign package(s) (identical to --addsign)
sk: podpísať balíčky (identické s --addsign)

en: skip %%ghost files
sk: vynechať %%ghost súbory

en: skip files with leading component <path>
sk: preskočiť súbory s úvodnou cestou <path>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
sk: preskočiť priamo k určenej etape (iba pre c, i)

en: skipped
sk: preskočené

en: skipping %s - transfer failed
sk: preskakuje sa %s - transfer zlyhal

en: source package contains no .spec file
sk: balíček so zdrojovými kódmi neobsahuje .spec súbor

en: source package expected, binary found
sk: očakáva sa balíček so zdrojovým kódom, nájdený bol binárny

en: support for POSIX.1e file capabilities
sk: podpora pre schopnosti súboru POSIX.1e

en: syntax error in expression
sk: chyba syntaxe vo výraze

en: syntax error while parsing &&
sk: chyba syntaxe pri spracovaní &&

en: syntax error while parsing ==
sk: chyba syntaxe pri spracovaní ==

en: syntax error while parsing ||
sk: chyba syntaxe pri spracovaní ||

en: tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
sk: značka[%d]: ZLÁ, značka %d typ %d offset %d počet %d

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
sk: interpreter skriptletov môže použiť argumenty z hlavičky.

en: transaction
sk: transakcia

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
sk: možnosť pre potlačenie triggerov môže byť použitá len pri inštalácii alebo odstraňovaní balíčkov

en: types must match
sk: typy musia súhlasiť

en: unable to read the signature
sk: nie je možné prečítať podpis

en: unexpected ]
sk: neočakávané ]

en: unexpected query flags
sk: neočakávaný príznak pre požiadavku

en: unexpected query format
sk: neočakávaný formát požiadavky

en: unexpected query source
sk: neočakávaný zdroj pre otázku

en: unexpected }
sk: neočakávané }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
sk: neznáma chyba %d vznikla pri manipulácii s balíčkom %s

en: unknown tag
sk: neznámy tag

en: unknown tag: "%s"
sk: neznáma značka: "%s"

en: unmatched (
sk: nedoplnená (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
sk: rozbaľovanie archívu zlyhalo %s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
sk: nerozpoznaný db parameter: "%s" ignorovaný.

en: unsupported RPM package version
sk: nepodporovaná verzia RPM balíčka

en: update the database, but do not modify the filesystem
sk: aktualizovať databázu bez zmeny súborového systému

en: upgrade package(s)
sk: upgradovať balíčky

en: upgrade package(s) if already installed
sk: upgradovať balíčky ak už sú nainštalované

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
sk: aktualizovať na staršiu verziu balíka (--force to pri aktualizácii urobí automaticky)

en: use ROOT as top level directory
sk: použiť KOREŇ ako adresár najvyššej úrovne

en: use database in DIRECTORY
sk: použiť databázu v PRIEČINKU

en: use the following query format
sk: použiť nasledovný formát otázky

en: user %s does not exist - using root
sk: používateľ %s neexistuje - použije sa root

en: verify %files section from <specfile>
sk: kontrola častí %files z <spec_subor>

en: verify %files section from <tarball>
sk: kontrola častí %files z <tar_subor>

en: verify database files
sk: skontrolovať databázové súbory

en: verify package signature(s)
sk: overiť podpis v balíčku

en: waiting for %s lock on %s
sk: čaká sa na %s zámok na %s

en: warning:
sk: varovanie:

en: wrong color
sk: zlá farba

en: wrong color
sk: chybná farba

en: { expected after : in expression
sk: { očakávané po : vo výraze

en: { expected after ? in expression
sk: { očakávané po ? vo výraze

en: | expected at end of expression
sk: | očakávené na konci výrazu

en: } expected in expression
sk: } očakávané vo výraze
