man-db-2.5.7-pre1 - en to nl translation catalogue (193 entries)

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
nl: 
    Bijwerken van cat-bestanden voor sectie %s van man-hiërachie %s

en: 
    cannot write to %s in catman mode
nl: 
    kan niet naar %s schrijven in 'catman'-modus

en:  Manual page
nl:  Handleidingspagina

en: %s is self referencing
nl: %s refereert aan zichzelf

en: %s what?
nl: %s wat?

en: %s: incompatible options
nl: %s: opties gaan niet samen

en: %s: nothing appropriate.
nl: %s: niets gevonden.

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
nl: %s: vertrouwen op 'whatis'-referenties wordt ontraden

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
nl: %s:%d: '.so'-verzoeken zijn te diep genest of recursief

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
nl: %s:%d: onafgesloten aanhaling in 'roff'-verzoek

en: %s:%d: warning: failed .so request
nl: %s:%d: waarschuwing: '.so'-verzoek is mislukt

en: %s:%d: warning: malformed .lf request, ignoring
nl: %s:%d: waarschuwing: onjuist '.lf'-verzoek -- genegeerd

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
nl: %s:%d: waarschuwing: regeleindeteken in '.lf'-verzoek -- genegeerd

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
nl: %s:%d: waarschuwing: regeleindeteken in '.so'-verzoek -- genegeerd

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
nl: (Of anders: welke man-pagina wilt u zien uit sectie %s?)

en: (unknown subject)
nl: (onderwerp onbekend)

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
nl: --Man-- volgende: %s [ Enter=zien | Ctrl-D=overslaan | Ctrl-C=afsluiten ]

en: -f CODE[:...] -t CODE [FILENAME]
nl: -f CODERING[:...] -t CODERING [BESTANDSNAAM]

en: BROWSER
nl: PROGRAMMA

en: CODE
nl: CODERING

en: CODE[:...]
nl: CODERING[:...]

en: Can't convert %s to cat name
nl: Kan %s niet omzetten naar een cat-naam

en: Checking for stray cats under %s...
nl: Zoeken naar losse cat-bestanden onder %s...

en: Controlling formatted output:
nl: Uitvoerbesturing:

en: DEVICE
nl: APPARAAT

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
nl: Database %s is beschadigd; maak deze opnieuw aan met 'mandb --create'

en: ENCODING
nl: CODERING

en: EXTENSION
nl: SUBSECTIE

en: FILE
nl: BESTAND

en: FILE...
nl: BESTAND...

en: FILENAME
nl: BESTAND

en: Finding manual pages:
nl: Gevonden man-pagina's:

en: KEYWORD...
nl: SLEUTELWOORD...

en: LIST
nl: SECTIES

en: LOCALE
nl: TAALCODE

en: Main modes of operation:
nl: Werkingsmodus:

en: NULL content for key: %s
nl: NULL-inhoud voor sleutel %s

en: No databases created.
nl: Geen databases aangemaakt.

en: No manual entry for %s
nl: Er is geen pagina over %s

en: No manual entry for %s in section %s
nl: Er is geen pagina over %s in sectie %s

en: PAGER
nl: PROGRAMMA

en: PATH
nl: PAD

en: PATH SECTION NAME
nl: PAD SECTIE NAAM

en: Processing manual pages under %s...
nl: Verwerken van pagina's onder %s...

en: Purging old database entries in %s...
nl: Verwijderen van oude databaseitems uit %s...

en: RESOLUTION
nl: RESOLUTIE

en: STRING
nl: TEKENREEKS

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
nl: uit te voeren voorverwerkingsprogramma's:
      e - [n]eqn   p - pic     t - tbl
      g - grap     r - refer   v - vgrind

en: SYSTEM
nl: SYSTEEMNAAM

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
nl: Zie '%s' voor hulp als man-pagina's niet beschikbaar zijn.

en: The --regex option is enabled by default.
nl: De optie '--regex' is standaard.

en: The defaults are --man and --whatis.
nl: Standaard zijn de opties '--man' en '--whatis'.

en: The man database defaults to %s%s.
nl: De standaard man-database is %s%s.

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
nl: Bijwerken van index-cache voor pad '%s/%s'.  Even geduld...

en: WARNINGS
nl: WAARSCHUWINGEN

en: What manual page do you want?
nl: Welke man-pagina wilt u zien?

en: [MAN DATABASE]
nl: [MAN-GEGEVENSBANK]

en: [MANPATH]
nl: [MANPAD]

en: [SECTION...]
nl: [SECTIE...]

en: [SECTION] PAGE...
nl: [SECTIE] PAGINA...

en: bad fetch on multi key %s
nl: onjuiste treffer voor multisleutel %s

en: can't change to directory %s
nl: kan niet naar map %s gaan

en: can't chdir to %s
nl: kan niet naar map %s gaan

en: can't chmod %s
nl: kan de toegangsrechten van %s niet wijzigen

en: can't chown %s
nl: kan eigenaar van %s niet wijzigen

en: can't create index cache %s
nl: kan index-cache %s niet aanmaken

en: can't create temporary cat for %s
nl: kan geen tijdelijk cat-bestand aanmaken voor %s

en: can't create temporary directory
nl: kan geen tijdelijk map aanmaken

en: can't determine current directory
nl: kan huidige map niet bepalen

en: can't lock index cache %s
nl: kan index-cache %s niet vergrendelen

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
nl: de inhoud van man-pad-configuratiebestand %s is onbegrijpelijk

en: can't open %s
nl: kan %s niet openen

en: can't open %s for reading
nl: kan %s niet openen om te lezen

en: can't open temporary file %s
nl: kan tijdelijk bestand %s niet openen

en: can't open the manpath configuration file %s
nl: kan man-pad-configuratiebestand %s niet openen

en: can't parse directory list `%s'
nl: kan mappenlijst '%s' niet ontleden

en: can't read from %s
nl: kan niet uit %s lezen

en: can't remove %s
nl: kan %s niet verwijderen

en: can't remove directory %s
nl: kan map %s niet verwijderen

en: can't rename %s to %s
nl: kan %s niet hernoemen naar %s

en: can't resolve %s
nl: kan %s niet herleiden

en: can't search directory %s
nl: kan map %s niet doorzoeken

en: can't set effective uid
nl: kan de effectieve UID niet instellen

en: can't set times on %s
nl: kan tijdsstempels van %s niet zetten

en: can't unlink %s
nl: kan %s niet verwijderen

en: can't update index cache %s
nl: kan index-cache %s niet bijwerken

en: can't write to %s
nl: kan niet naar %s schrijven

en: can't write to standard output
nl: kan niet naar standaarduitvoer schrijven

en: cannot read database %s
nl: kan database %s niet lezen

en: cannot replace key %s
nl: kan sleutel %s niet vervangen

en: cannot write within %s
nl: kan in %s niet schrijven

en: check manual pages for correctness
nl: de man-pagina's op correctheid controleren

en: command exited with status %d: %s
nl: opdracht eindigde met afsluitwaarde %d: %s

en: compatibility switch (ignored)
nl: compatibiliteitsoptie (genegeerd)

en: create dbs from scratch, rather than updating
nl: database niet bijwerken maar opnieuw aanmaken

en: define the locale for this particular man search
nl: te gebruiken taalregio voor deze zoekopdracht

en: define the locale for this search
nl: te gebruiken taalregio voor deze zoekopdracht

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
nl: een ASCII-versie van sommige Latin1-tekens tonen

en: do not trim output to terminal width
nl: de uitvoer niet aan de terminalbreedte aanpassen

en: don't look for or add stray cats to the dbs
nl: losse cat-bestanden niet aan database toevoegen

en: don't purge obsolete entries from the dbs
nl: verouderde items niet uit database verwijderen

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
nl: probeer geen subpagina's, b.v. 'man foo bar' => 'man foo-bar'

en: done.
nl: voltooid.

en: emit debugging messages
nl: debug-uitvoer produceren

en: enable warnings from groff
nl: (deze) waarschuwingen van 'groff' doorgeven

en: encoding for output
nl: codering van de uitvoer

en: equivalent to apropos
nl: als 'apropos' fungeren

en: equivalent to whatis
nl: als 'whatis' fungeren

en: fatal: regex `%s': %s
nl: fatale fout: reguliere expressie '%s': %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
nl: fatale fout: kan geen versie-indicatie invoegen in %s

en: find all matching manual pages
nl: alle passende pagina's vinden, niet alleen eerste

en: force a cache consistency check
nl: een cache-consistentiecontrole afdwingen

en: iconv: incomplete character at end of buffer
nl: iconv: onvolledig teken aan eind van buffer

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
nl: onbekende preprocessor '%c' wordt genegeerd

en: index cache %s corrupt
nl: index-cache %s is beschadigd

en: internal error: candidate type %d out of range
nl: **interne fout**: kandidaattype %d valt buiten bereik

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
nl: paginanaam als lokale bestandsnaam begrijpen

en: interpret each keyword as a regex
nl: sleutelwoorden als reguliere expressies begrijpen

en: interpret page name as a regex
nl: paginanaam als reguliere expressies begrijpen

en: limit search to extension type EXTENSION
nl: het zoeken beperken tot deze subsectie

en: look for pages case-insensitively (default)
nl: hoofdletterongevoelig naar pagina's zoeken

en: look for pages case-sensitively
nl: hoofdlettergevoelig naar pagina's zoeken

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
nl: laat --regex en --wildcard alleen paginanamen weergeven, geen beschrijvingen

en: man command failed with exit status %d
nl: 'man' is mislukt met afsluitwaarde %d

en: mandb command failed with exit status %d
nl: 'mandb' is mislukt met afsluitwaarde %d

en: manpath list too long
nl: man-pad-lijst is te lang

en: multi key %s does not exist
nl: multisleutel %s bestaat niet

en: must specify an input encoding
nl: specificatie van een invoercodering ontbreekt

en: must specify an output encoding
nl: specificatie van een uitvoercodering ontbreekt

en: output source page encoded in ENCODING
nl: brontekst uitvoeren omgezet naar deze codering

en: parse as cat page
nl: argumenten begrijpen als 'cat'-pagina's

en: parse as man page
nl: argumenten begrijpen als 'man'-pagina's

en: possible encodings of original text
nl: mogelijke codering(en) van originele tekst

en: print physical location of cat file(s)
nl: de locatie van cat-pagina's tonen

en: print physical location of man page(s)
nl: de locatie van man-pagina's tonen

en: print verbose warning messages
nl: breedsprakige waarschuwingen produceren

en: produce fewer warnings
nl: minder waarschuwingen produceren

en: produce user databases only
nl: alleen gebruikersdatabase produceren

en: provide the `less' pager with a prompt
nl: deze tekens als prompt van 'less' gebruiken

en: require all keywords to match
nl: alle sleutelwoorden moeten gevonden worden

en: reset all options to their default values
nl: alle opties op hun standaardwaarden terugzetten

en: search each keyword for exact match
nl: sleutelwoorden moeten exact overeenkomen

en: search for text in all pages
nl: zoek de tekst in alle pagina's

en: set search path for manual pages to PATH
nl: pad waarin naar man-pagina's gezocht moet worden

en: show all pages matching regex
nl: alle pagina's tonen die voldoen aan de reguliere expressie

en: show all pages matching wildcard
nl: alle pagina's tonen die voldoen aan het jokerteken

en: show guessed series of preprocessing filters
nl: de gegokte reeks voorbewerkingsfilters tonen

en: show relative catpaths
nl: de relatieve cat-paden weergeven

en: show the entire global manpath
nl: het volledige globale man-pad weergeven

en: show whatis information
nl: 'whatis'-informatie tonen

en: the keyword(s) contain wildcards
nl: de sleutelwoorden bevatten jokertekens

en: the page name contains wildcards
nl: de paginanaam bevat jokertekens

en: the setuid man user "%s" does not exist
nl: de SETUID-gebruiker '%s' bestaat niet

en: turn off hyphenation
nl: woordafbreken uitschakelen

en: turn off justification
nl: uitvullen uitschakelen

en: unable to update %s
nl: kan %s niet bijwerken

en: update just the entry for this filename
nl: alleen het item voor dit bestand bijwerken

en: use %s or BROWSER to display HTML output
nl: '%s' of PROGRAMMA gebruiken voor HTML-uitvoer

en: use %s to format pages
nl: '%s' gebruiken om pagina's op te maken

en: use %s with selected device
nl: '%s' gebruiken met dit apparaat

en: use colon separated section list
nl: te doorzoeken secties (scheiden met dubbele punten)

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
nl: 'groff' gebruiken en uitvoer tonen via 'gxditview';
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
nl: 'groff' gebruiken en "ditroff" laten produceren

en: use manual pages from other systems
nl: man-pagina's van deze andere Unix-systemen tonen

en: use program PAGER to display output
nl: dit programma gebruiken om de uitvoer te tonen

en: use selected output encoding
nl: uitvoer in deze codering produceren

en: use this user configuration file
nl: te gebruiken configuratiebestand

en: used by catman to reformat out of date cat pages
nl: (gebruikt door 'catman' bij heropmaken)

en: warning: $MANPATH set, appending %s
nl: waarschuwing: $MANPATH is ingesteld -- %s wordt achtergevoegd

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
nl: waarschuwing: $MANPATH is ingesteld -- %s wordt genegeerd

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
nl: waarschuwing: $MANPATH is ingesteld -- %s wordt ingevoegd

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
nl: waarschuwing: $MANPATH is ingesteld -- %s wordt voorgevoegd

en: warning: $PATH not set
nl: waarschuwing: $PATH is niet ingesteld

en: warning: %s
nl: waarschuwing: %s

en: warning: %s contains a pointer loop
nl: waarschuwing: %s bevat een pointer-lus

en: warning: %s does not begin with %s
nl: waarschuwing: %s begint niet met %s

en: warning: %s has no version identifier
nl: waarschuwing: %s heeft geen versie-indicatie

en: warning: %s is a dangling symlink
nl: waarschuwing: %s is een doelloze symbolische koppeling

en: warning: %s is version %s, expecting %s
nl: waarschuwing: %s heeft versie %s, terwijl %s verwacht wordt

en: warning: %s isn't a directory
nl: waarschuwing: %s is geen map

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
nl: waarschuwing: botsende subsecties in %s/man%s/%s.%s*

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
nl: waarschuwing: %s: onjuiste symbolische koppeling of onjuist roff-'.so'-verzoek

en: warning: %s: ignoring bogus filename
nl: waarschuwing: %s: onjuiste bestandsnaam wordt genegeerd

en: warning: %s: ignoring empty file
nl: waarschuwing: %s: leeg bestand wordt genegeerd

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
nl: waarschuwing: %s: ontleden van %s(%s) voor 'whatis' is mislukt

en: warning: can't update index cache %s
nl: waarschuwing: kan index-cache %s niet bijwerken

en: warning: cannot create catdir %s
nl: waarschuwing: kan cat-map %s niet aanmaken

en: warning: empty $PATH
nl: waarschuwing: $PATH is leeg

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
nl: waarschuwing: opslaan van item voor %s(%s) is mislukt

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
nl: waarschuwing: vereiste map %s bestaat niet

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
nl: waarschuwing: geen 'MANDB_MAP'-opdrachten in %s; uw man-pad wordt gebruikt

en: warning: no global manpaths set in config file %s
nl: waarschuwing: geen algemeen man-pad ingesteld in configuratiebestand %s

en: work quietly, except for 'bogus' warning
nl: minder waarschuwingen produceren
