libuser - en to nb translation catalogue (301 entries)

en: %s did not have a gid number.
nb: %s hadde ikke gid-nummer.

en: %s does not exist
nb: %s eksisterer ikke

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
nb: %s er ikke autorisert for å endre finger-informasjon for %s

en: %s value `%s': `:' not allowed
nb: %s verdi «%s»: «:» ikke tillatt

en: Account Expires:	%s
nb: Konto utgår:	%s

en: Account creation failed: %s.
nb: Feil under oppretting av konto: %s.

en: Account is locked.
nb: Konto er låst.

en: Account is not locked.
nb: Konto er ikke låst.

en: Authentication failed for %s.
nb: Autentisering feilet for %s.

en: Both -L and -U specified.
nb: Både -L og -U spesifisert.

en: Can't set default context for /etc/passwd
nb: Kan ikke sette forvalgt kontekst for /etc/passwd

en: Changing finger information for %s.
nb: Endrer finger-informasjon for %s.

en: Changing password for %s.
nb: Endrer passord for %s.

en: Changing shell for %s.
nb: Endrer skall for %s.

en: Copying user structure:
nb: Kopierer brukerstruktur:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
nb: Feil i Cyrus SASL under oppretting av bruker: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
nb: Feil i Cyrus SASL ved fjerning av bruker: %s

en: DAYS
nb: DAGER

en: Default user attribute names:
nb: Standardnavn for brukerattributter:

en: Default user object classes:
nb: Standardklasser for brukerobjekter:

en: E-Mail Address
nb: E-postadresse

en: Entry not found.
nb: Oppføring ikke funnet.

en: Error changing mode of `%s': %s
nb: Feil ved bytte av modus for «%s»: %s

en: Error changing owner of `%s': %s
nb: Feil under endring av eierskap for «%s»: %s

en: Error creating %s: %s.
nb: Feil under oppretting av %s: %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
nb: Feil under oppretting av konto for «%s»: linjen er ikke riktig formattert.

en: Error creating group `%s': %s
nb: Feil under oppretting av gruppe «%s»: %s

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
nb: Feil under oppretting av gruppe for «%s» med GID %jd: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
nb: Feil under oppretting av hjemmekatalog for %s: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
nb: Feil ved oppretting av e-postkø for %s: %s

en: Error creating mail spool: %s
nb: Feil ved oppretting av e-postkø: %s

en: Error creating user account for %s: %s
nb: Feil under oppretting av brukerkonto for %s: %s.

en: Error initializing %s: %s
nb: Feil under initiering av %s: %s.

en: Error initializing %s: %s.
nb: Feil under initiering av %s: %s.

en: Error initializing PAM.
nb: Feil under initiering av PAM.

en: Error looking up %s: %s
nb: Feil under oppslag av %s: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
nb: Feil under flytting av %s til %s: %s.

en: Error opening `%s': %s.
nb: Feil under åpning av «%s»: %s

en: Error parsing arguments: %s.
nb: Feil under lesing av argumenter: %s.

en: Error reading `%s': %s
nb: Feil under lesing av `%s': %s

en: Error reading from file descriptor %d.
nb: Feil ved lesing fra fildeskriptor %d.

en: Error removing mail spool: %s
nb: Feil ved fjerning av e-postkø: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
nb: Feil under setting av passord for %s: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
nb: Feil under setting av passord for gruppe %s: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
nb: Feil under setting av passord for bruker %s: %s.

en: Error writing `%s': %s
nb: Feil under skriving av `%s': %s

en: Failed to drop privileges.
nb: Feil under frislipp av privilegier.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
nb: Kunne ikke endre aldringsinformasjon for %s: %s

en: Failed to set password for group %s: %s
nb: Kunne ikke sette passord for gruppe %s: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
nb: Feil under setting av passord for bruker %s: %s.

en: Finger information changed.
nb: finger-informasjon endret.

en: Finger information not changed:  input error.
nb: finger-informasjon ikke endret: feil i inndata.

en: Finger information not changed: %s.
nb: finger-informasjon ikke endret: %s.

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: GECOS information
nb: GECOS-informasjon

en: GECOS information for new user
nb: GECOS-informasjon for ny bruker

en: Getting default user attributes:
nb: Henter standard brukerattributter:

en: Given Name
nb: Gitt navn

en: Group %jd does not exist
nb: Gruppe %jd eksisterer ikke

en: Group %s could not be deleted: %s
nb: Kunne ikke slette gruppe %s: %s

en: Group %s could not be deleted: %s.
nb: Gruppe %s kunne ikke slettes: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
nb: Kunne ikke låse gruppe %s: %s

en: Group %s could not be modified: %s
nb: Kunne ikke endre gruppe %s: %s

en: Group %s could not be modified: %s.
nb: Gruppe %s kunne ikke endres: %s.

en: Group %s could not be unlocked: %s
nb: Kunne ikke låse opp gruppe %s: %s

en: Group %s does not exist.
nb: Gruppe %s eksisterer ikke.

en: Group creation failed: %s
nb: Oppretting av gruppe feilet: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
nb: Gruppe med GID %jd hadde ikke et gruppenavn.

en: Home Phone
nb: Telefon, hjemme

en: Inactive:	%ld
nb: Inaktiv:	%ld

en: Inactive:	Never
nb: Inaktiv:»Aldri

en: Internal PAM error `%s'.
nb: Intern PAM-feil «%s».

en: Internal error.
nb: Intern feil.

en: Invalid ID %s
nb: Ugylig ID %s

en: Invalid default value of field %s: %s
nb: Ugyldig standardverdi for felt %s: %s

en: Invalid group ID %s
nb: Ugyldig gruppe-ID %s

en: Invalid user ID %s
nb: Ugyldig bruker-ID %s

en: Kerberos Password for Admin Principal
nb: Kerberos-passord for Admin Principal

en: Kerberos Realm
nb: Kerberos-område

en: LDAP Bind Password
nb: LDAP Bind-passord

en: LDAP SASL Authorization User
nb: LDAP SASL-autorisasjonsbruker

en: LDAP SASL User
nb: LDAP SASL-bruker

en: LDAP Server Name
nb: Navn på LDAP-tjener

en: Last Change:	%s
nb: Siste Endring:	%s

en: Maximum:	%ld
nb: Maksimum:	%ld

en: Maximum:	None
nb: Maksimum:»Ingen

en: Must change password on next login
nb: Må bytte passord ved neste pålogging

en: NAME
nb: NAVN

en: NUM
nb: TALL

en: Never
nb: Aldri

en: New Shell
nb: Nytt skall

en: New password
nb: Nytt passord

en: New password (confirm)
nb: Nytt passord (bekreft)

en: No group name specified, no name for gid %d.
nb: Ingen gruppenavn spesifisert. Fant ikke navn for gid %d.

en: No group name specified, using %s.
nb: Ingen gruppenavn spesifisert, bruker %s.

en: No group name specified.
nb: Ingen gruppenavn spesifisert.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
nb: Det finnes ingen gruppe med GID %jd, fjernes ikke.

en: No new home directory for %s.
nb: Ingen ny hjemmekatalog for %s.

en: No old home directory for %s.
nb: Ingen gammel hjemmekatalog for %s.

en: No user name specified, no name for uid %d.
nb: Brukernavn ikke spesifisert. Fant ikke navn for uid %d.

en: No user name specified, using %s.
nb: Brukernavn ikke spesifisert, bruker %s.

en: No user name specified.
nb: Brukernavn ikke spesifisert.

en: Office
nb: Kontor

en: Office Phone
nb: Telefon, arbeid

en: PATH
nb: STI

en: Password Expires:	%s
nb: Passord Utløper:	%s

en: Password Inactive:	%s
nb: Passord inaktivt:	%s

en: Password change canceled.
nb: Endring av passord avbrutt.

en: Password changed.
nb: Passord endret.

en: Passwords do not match, try again.
nb: Passordene er ikke like. Prøv igjen.

en: Prompts failed.
nb: Spørring feilet.

en: Prompts succeeded.
nb: Spørring fullført.

en: Refusing to create account with UID 0.
nb: Nekter oppretting av konto med UID 0.

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
nb: Nekter å bruke farlig hjemmekatalog «%s» som forvalg

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
nb: Nekter å bruke farlig hjemmekatalog «%s» for %s som forvalg

en: STRING
nb: STRENG

en: Searching for group named %s.
nb: Søker etter gruppe med navn %s.

en: Searching for group with ID %jd.
nb: Søker etter gruppe med ID %jd.

en: Searching for user named %s.
nb: Søker etter bruker ved navn %s.

en: Searching for user with ID %jd.
nb: Søker etter bruker med ID %jd.

en: Shell changed.
nb: Skall endret.

en: Shell not changed: %s
nb: Skallet ble ikke endret: %s

en: Surname
nb: Etternavn

en: Unknown user authenticated.
nb: Ukjent bruker autentisert.

en: Unknown user context
nb: Ukjent brukerkontekst

en: User %s could not be deleted: %s.
nb: Bruker %s kunne ikke slettes: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
nb: Bruker %s kunne ikke låses: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
nb: Bruker %s kunne ikke endres: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
nb: Bruker %s kunne ikke låses opp: %s.

en: User %s does not exist.
nb: Bruker %s eksisterer ikke.

en: User mismatch.
nb: Feil med bruker

en: Warning:	%ld
nb: Advarsel:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
nb: Advarsel: Gruppe med ID %jd eksisterer ikke

en: [OPTION...]
nb: [ALTERNATIV...]

en: [OPTION...] [user]
nb: [ALTERNATIV...] [bruker]

en: [OPTION...] group
nb: [ALTERNATIV...] gruppe

en: [OPTION...] user
nb: [ALTERNATIV...] bruker

en: `:' not allowed in encrypted password
nb: «:» er ikke tillatt i krypterte passord

en: access denied
nb: tilgang nektet

en: backup file `%s' exists and is not a regular file
nb: sikkerhetskopien «%s» eksisterer og er ikke en vanlig fil

en: backup file size mismatch
nb: feil størrelse på sikkerhetskopi

en: bad user/group id
nb: ugyldig bruke-/gruppe-ID

en: bad user/group name
nb: ugyldig bruker-/gruppenavn

en: change group to have given name
nb: endre gruppe til gitt navn

en: change login name for user
nb: bytt brukernavn for bruker

en: common name for new user
nb: fullt navn for bruker

en: configuration file `%s' is too large
nb: konfigurasjonsfil «%s» er for stor

en: could not bind to LDAP server
nb: kunne ikke binde til LDAP-tjener

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
nb: kunne ikke binde til LDAP-tjener, prøvde først som «%s»: %s

en: could not negotiate TLS with LDAP server
nb: kunne ikke forhandle TLS med LDAP-tjener

en: could not open configuration file `%s': %s
nb: kunne ikke åpne konfigurasjonsfil «%s»: %s

en: could not read configuration file `%s': %s
nb: kunne ikke lese konfigurasjonsfil «%s»: %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
nb: kunne ikke sette LDAP-protokoll til versjon %d

en: could not stat configuration file `%s': %s
nb: kunne ikke kjøre stat på konfigurasjonsfil «%s»: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
nb: kan ikke bestemme sikkerhetskontekst for «%s»: %s

en: couldn't get default security context: %s
nb: kunne ikke finne forvalgt sikkerhetskontekst: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
nb: fant ikke sikkerhetskontekst for «%s»: %s

en: couldn't open `%s': %s
nb: kunne ikke åpne `%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
nb: kunne ikke lese fra `%s': %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
nb: kunne ikke sette forvalgt sikkerhetskontekst til «%s»: %s

en: couldn't stat `%s': %s
nb: kunne ikke kjøre stat på `%s': %s

en: couldn't write to `%s': %s
nb: kunne ikke skrive til «%s»: %s

en: create a system group
nb: lag en systemgruppe

en: create a system user
nb: lag en systembruker

en: data not found in file
nb: data ikke funnet i fil

en: date of last password change in days since 1/1/70
nb: dato for siste passordbytte i dager siden 1.1.1970

en: days before expiration to begin warning user
nb: dager før utløp før varsling til bruker startes

en: directory with files for the new user
nb: katalog med filer for ny bruker

en: don't create group with same name as user
nb: ikke lag gruppe med samme navn som bruker

en: don't create home directories
nb: ikke lag hjemmekataloger

en: don't create home directory for user
nb: ikke lag hjemmekatalog for bruker

en: don't create mail spools
nb: ikke lag e-postkøer

en: don't remove the user's private group, if the user has one
nb: ikke fjern brukers private gruppe hvis bruker har en

en: entity has no %s attribute
nb: entiteten har ingen %s-attributt

en: entity has no %s or %s attributes
nb: entitet har ingen %s eller %s-attributter

en: entity object has no %s attribute
nb: entitetsobjekt har ingen %s-attributt

en: entity structure has no %s or %s attributes
nb: entitetsstruktur har ingen %s eller %s-attributter

en: entity was created with no %s or %s attributes
nb: entiteten ble opprettet uten %s- eller %s-attributter

en: entry already present in file
nb: oppføringen er allerede i filen

en: entry with conflicting name already present in file
nb: oppføring med navnekonflikt finnes allerede i filen

en: error connecting to the kadm5 server for service `%s' in realm `%s': %s
nb: feil under tilkobling til kadm5-tjeneren for tjeneste «%s» i område «%s»: %s

en: error creating `%s': %s
nb: feil under oppretting av `%s': %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
nb: feil under oppretting av LDAP-katalogoppføring: %s

en: error creating home directory for user
nb: feil under oppretting av hjemmekatalog for bruker

en: error encrypting password
nb: feil under kryptering av passord

en: error initializing Cyrus SASL: %s
nb: feil ved initiering av Cyrus SASL: %s.

en: error initializing kerberos library
nb: feil under initiering av kerberos-biblioteket

en: error initializing ldap library
nb: feil under initiering av ldap-bibliotek

en: error loading module
nb: feil under lasting av modul

en: error locking file
nb: feil under låsing av fil

en: error locking file: %s
nb: feil under låsing av fil: %s

en: error manipulating terminal attributes
nb: feil ved manipulering av terminalattributter

en: error modifying LDAP directory entry: %s
nb: feil under endring av LDAP-katalogoppføring: %s

en: error moving home directory for user
nb: feil under flytting av hjemmekatalog for bruker

en: error opening file
nb: feil under åpning av fil

en: error parsing user name `%s' for kerberos
nb: feil under lesing av brukernavn «%s» for kerberos

en: error reading file
nb: feil under lesing av fil

en: error reading from terminal
nb: feil ved lesing fra terminal

en: error reading information for `%s' from kerberos
nb: feil under lesing av informasjon for `%s' fra kerberos

en: error reading terminal attributes
nb: feil under lesing av terminalattributter

en: error removing LDAP directory entry: %s
nb: feil under fjerning av LDAP-katalogoppføring: %s

en: error removing home directory for user
nb: feil under fjerning av hjemmekatalog for bruker

en: error renaming LDAP directory entry: %s
nb: feil under endring av navn på LDAP-katalogoppføring: %s

en: error resolving symbol in module
nb: feil under søk etter symbol i modul

en: error setting password for `%s'
nb: feil under setting av passord for «%s»

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
nb: Feil under setting av passord i LDAP-katalog for %s: %s

en: error setting terminal attributes
nb: feil under setting av terminalattributter

en: error statting file
nb: feil under kjøring av stat() på fil

en: error writing to file
nb: feil under skriving til fil

en: file with user information records
nb: fil med brukerinformasjonsposter

en: generic error
nb: vanlig feil

en: gid for new group
nb: GID for ny gruppe

en: given name for new user
nb: fornavn for bruker

en: group %jd has no name
nb: Gruppe %jd har ikke navn

en: group %s has no GID
nb: gruppe %s har ingen GID

en: group %s not found
nb: gruppen %s ble ikke funnet

en: group for new user
nb: gruppe for ny bruker

en: group has neither a name nor a GID
nb: gruppen har hverken et navn eller en GID

en: home directory
nb: hjemmekatalog

en: home directory for new user
nb: hjemmekatalog for ny bruker

en: home telephone number for new user
nb: hjemmetelefon for ny bruker

en: internal initialization error
nb: intern feil under initiering

en: invalid ID
nb: ugylig ID

en: invalid attribute value
nb: ugyldig verdi for attributt

en: invalid module combination
nb: ugyldig kombinasjon av moduler

en: invalid number
nb: ugyldig nummer

en: library/module version mismatch
nb: feil med bibliotek-/modulversjon

en: list aging parameters for the user
nb: vis aldringsparametere for bruker

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
nb: liste med medlemmer av en navngitt gruppe i stedet for gruppemedlemskap for navngitt bruker

en: list of administrators to add
nb: liste med administratorer som skal legges til

en: list of administrators to remove
nb: liste med administratorer som skal fjernes

en: list of group members to add
nb: liste med gruppemedlemmer som skal legges til

en: list of group members to remove
nb: liste med gruppemedlemmer som skal fjernes

en: lock account
nb: lås konto

en: lock group
nb: lås gruppe

en: maximum days between password changes
nb: maksimalt antall dager mellom passordbytte

en: minimum days between password changes
nb: minste antall dager mellom passordbytte

en: module `%s' does not define `%s'
nb: modul «%s» definerer ikke «%s»

en: module disabled by configuration
nb: modul deaktivert av konfigurasjon

en: module version mismatch in `%s'
nb: feil modulversjon i `%s'

en: move home directory contents
nb: flytt innhold i hjemmekatalog

en: name contains control characters
nb: navnet inneholder kontrolltegn

en: name contains invalid char `%c'
nb: navnet inneholder ugyldig tegn «%c»

en: name contains non-ASCII characters
nb: navnet inneholder ikke-ASCII tegn

en: name contains whitespace
nb: navnet inneholder tomrom

en: name is not set
nb: navnet er ikke satt

en: name is too long (%zu > %d)
nb: navnet er for langt (%zu > %d)

en: name is too short
nb: navnet er for kort

en: name starts with a hyphen
nb: navnet starter med bindestrek

en: new crypted password
nb: nytt kryptert passord

en: new plain password
nb: nytt vanlig passord

en: no `%s' attribute found
nb: ingen `%s'-attributt funnet

en: no initialization function %s in `%s'
nb: ingen initieringsfunksjon %s i `%s'

en: no shadow file present -- disabling
nb: ingen skyggefil finnes -- deaktiverer

en: no such object in LDAP directory
nb: ingen slike objekter i LDAP-katalogen

en: not enough privileges
nb: ikke tilstrekkelige privilegier

en: not executing with superuser privileges
nb: kjører ikke med superbruker-privilegier

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
nb: antall dager etter passordutløp før kontoen betraktes som inaktiv

en: object had no %s attribute
nb: objektet hadde ingen %s-attributt

en: object has no %s attribute
nb: objektet har ikke attributt %s

en: only list membership information by name, and not UID/GID
nb: vis kun informasjon om listemedlemskap med navn, og ikke UID/GID

en: password expiration date in days since 1/1/70
nb: passordutløpsdato i dager siden 1.1.1970

en: plaintext password for the user
nb: klartekstpassord for bruker

en: plaintext password for use with group
nb: klartekstpassord for bruk med gruppen

en: pre-hashed password for the user
nb: forhånds-hashet passord for bruker

en: pre-hashed password for use with group
nb: forhånds-hashet passord for bruk med gruppen

en: prompt for all information
nb: spør etter all informasjon

en: read new crypted password from given descriptor
nb: les nytt kryptert passord fra oppgitt deskriptor

en: read new plain password from given descriptor
nb: les klartekstpassord fra oppgitt deskriptor

en: remove the user's home directory
nb: fjern brukers hjemmekatalog

en: room number for new user
nb: romnummer for ny bruker

en: set GID for group
nb: sett GID for gruppe

en: set UID for user
nb: sett UID for bruker

en: set common name for user
nb: sett fullt navn for bruker

en: set given name for user
nb: sett fornavn for bruker

en: set group password instead of user password
nb: sett gruppepassord i stedet for brukerpassord

en: set home telephone number for user
nb: sett hjemmetelefon for bruker

en: set primary GID for user
nb: sett primær GID for bruker

en: set room number for user
nb: sett romnummer for bruker

en: set shell for user
nb: sett skall for bruker

en: set surname for user
nb: sett etternavn for bruker

en: set telephone number for user
nb: sett telefonnummer for bruker

en: shell for new user
nb: skall for ny bruker

en: success
nb: suksess

en: surname for new user
nb: etternavn for bruker

en: telephone number for new user
nb: telefonnummer for ny bruker

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
nb: modulene «%s» og «%s» kan ikke brukes sammen

en: uid for new user
nb: UID for ny bruker

en: unknown error
nb: ukjent feil

en: unlock account
nb: lås opp konto

en: unlock group
nb: lås opp gruppe

en: unlocking would make the password field empty
nb: hvis du låser opp vil passord-feltet stå tomt

en: unsupported password encryption scheme
nb: ikke støttet schema for kryptering av passord

en: user %jd has no name
nb: bruker %jd har ikke navn

en: user %s has no UID
nb: bruker %s har ingen UID

en: user %s not found
nb: bruker %s ble ikke funnet

en: user has neither a name nor an UID
nb: bruker har hverken navn eller en UID

en: user object had no %s attribute
nb: bruker-objektet hadde ingen %s-attributt

en: user object was created with no `%s'
nb: brukerobjektet ble opprettet uten `%s'

en: user/group id in use
nb: bruker-/gruppe-ID i bruk

en: user/group name in use
nb: bruker-/gruppenavn i bruk
