Yum - en to hu translation catalogue (710 entries)

en: 
    
    
     CA Key: %s
     Failing repo is: %s
     GPG Keys are configured as: %s
hu: 
    
    
    CA Kulcs: %s
    Sikertelen tároló: %s
    GPG kulcsok beállításai: %s

en: 
    
    
     Failing package is: %s
     GPG Keys are configured as: %s
hu: 
    
    
    Sikertelen csomag: %s
    GPG kulcsok beállításai: %s

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
hu: 
    
    %s: %s opciónak szüksége van egy argumentumra

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
hu: 
    
    Kilépés megtört cső miatt (broken pipe)

en: 
    
    Exiting on user cancel
hu: 
    
    Felhasználó által megszakítva

en: 
    
    Exiting on user cancel.
hu: 
    
    Kilépés felhasználói megszakítás miatt.

en: 
    
    aliases:
hu: 
    
    alias-ok:

en: 
            Not found
hu: 
            Nem található

en: 
        Requires: %s
hu: 
        Megkövetel: %s

en: 
     Current download cancelled, %sinterrupt (ctrl-c) again%s within %s%s%s seconds
    to exit.
hu: 
    A jelenlegi letöltés megszakítva, %s megszakítás (ctrl-c) mégegyszer %s, %s%s%s másodperc alatt
    a kilépéshez.

en: 
    Dependencies Resolved
hu: 
    Függőségek Megtalálva

en: 
    Environment Group: %s
hu: 
    Környezeti csoport: %s

en: 
    Group: %s
hu: 
    Csoport: %s

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
hu: 
    Az alábbi csomagok ki lettek hagyva függőségi problémák miatt:

en: 
    Transaction Summary
    %s
hu: 
    Tranzakció Összegzés
    %s

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
hu: 
    Ön engedélyezte a csomagok GPG kulcs alapú ellenőrzését. Ez egy jó dolog.
    Viszont nem található egy GPG kulcs sem, ezért le kéne tölteni
    a csomagokhoz tartozó kulcsokat, és telepíteni őket.
    A következő parancs segítségével végezheti ezt el:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Akár megadhatja a használni kívánt url címét a kulcsnak a tárolóknál
    a 'gpgkey' opció alatt, így a yum telepíteni fogja majd önnek.
    
    További információért lépjen kapcsolatba a disztribúciójával ill. a csomagszolgáltatójával.

en:      replacing  %s%s%s.%s %s
hu:      lecserélés  %s%s%s.%s %s

en:     %s from %s
hu:     %s a következőből: %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
hu:     Memória : %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
hu:     Elindítva: %s - %s

en:     State  : %s, pid: %d
hu:     Állapot  : %s, pid: %d

en:    Unsatisfied dependency
hu:    Teljesítetlen függőség

en:   * Maybe you meant:
hu: * Lehet, hogy erre gondolt:

en:   Built    : %s at %s
hu:   Létrehozva: %s at %s

en:   Committed: %s at %s
hu:   Hozzáadva: %s at %s

en:   Full name and summary matches %sonly%s, use "search all" for everything.
hu:  Csak a teljes név és a leírás %segyezik%s, használja a "search all" parancsot továbbiak kereséséhez.

en:   Installed: %s-%s at %s
hu:   Telepítve : %s-%s at %s

en:   Name and summary matches %smostly%s, use "search all" for everything.
hu:  Csak a név és a leírás %segyezik%s többnyire, használja a "search all" parancsot továbbiak kereséséhez.

en:   Name and summary matches %sonly%s, use "search all" for everything.
hu:  Csak a név és a leírás %segyezik%s, használja a "search all" parancsot továbbiak kereséséhez.

en:   No dependencies for this package
hu:   Ezen csomaghoz nincs függőség

en:   The other application is: %s
hu:   A másik alkalmazás: %s

en:   The other application is: PackageKit
hu:   A másik alkalmazás: PackageKit

en:   Updated    :
hu:   Frissítve  :

en:   dependency: %s
hu:   függőség: %s

en:  (from %s)
hu: (ebből: %s)

en:  Conditional Packages:
hu:  Feltételes csomagok:

en:  Default Packages:
hu:  Alapértelmezett csomagok:

en:  Description: %s
hu:  Leírás: %s

en:  Environment-Id: %s
hu: Környezet azonosító: %s

en:  Group   :
hu:  Csoport   :

en:  Group-Id: %s
hu:  Csoport azonosító: %s

en:  Installed Groups:
hu: Telepített Csoportok:

en:  Installed Packages:
hu:  Telepített csomagok:

en:  Language: %s
hu:  Nyelv: %s

en:  Loser(with %d): %s
hu:  Vesztes(ezzel: %d): %s

en:  Mandatory Groups:
hu: Kötelező Csoportok:

en:  Mandatory Packages:
hu:  Szükséges csomagok:

en:  Mini usage:
hu:  Használat:

en:  Multilib version problems found. This often means that the root
    cause is something else and multilib version checking is just
    pointing out that there is a problem. Eg.:
    
      1. You have an upgrade for %(name)s which is missing some
         dependency that another package requires. Yum is trying to
         solve this by installing an older version of %(name)s of the
         different architecture. If you exclude the bad architecture
         yum will tell you what the root cause is (which package
         requires what). You can try redoing the upgrade with
         --exclude %(name)s.otherarch ... this should give you an error
         message showing the root cause of the problem.
    
      2. You have multiple architectures of %(name)s installed, but
         yum can only see an upgrade for one of those arcitectures.
         If you don't want/need both architectures anymore then you
         can remove the one with the missing update and everything
         will work.
    
      3. You have duplicate versions of %(name)s installed already.
         You can use "yum check" to get yum show these errors.
    
    ...you can also use --setopt=protected_multilib=false to remove
    this checking, however this is almost never the correct thing to
    do as something else is very likely to go wrong (often causing
    much more problems).
hu: Multilib verzióból adódó hiba található. Ez gyakran azt jeleneti, hogy
    a probléma gyökere máshol van, a multilib verzió ellenőrzés csak
    rámutat hiba létezésére. Pl.:
    
    1. Egy frissítés a(z) %(name)s csomaghoz nem talál egy függőséget,
    amit egy másik megkövetel. A yum ezt a(z) %(name)s csomag régebbi
    változatának a telepítésével próbálja orvosolni az eltérő architektúrához.
    Ha ön kizárja a rossz architektúrát, a yum meg fogja mondani a hiba
    gyökerét (mely csomag mit követel meg). Újra megpróbálhatja a telepítést
    az --exclude %(name)s.otherarch ... paraméterekkel. Ezzel egy
    hibaüzenethez jutunk el, ami rámutat a hiba gyökerére.
    
    2. Önnek több %(name)s nevű csomagja telepítve van különböző
    architektúrákkal, viszont a yum csak az egyiknek a frissítését látja.
    Ha önnek már nincs szüksége mindegyik architektúrára, akkor
    eltávolíthatja az egyiket, melynél hiányoznak a frissítések, így
    minden működni fog újra.
    
    3. Önnek több verzióval van telepítve a(z) %(name)s nevű csomagja.
    Használhatja a "yum check" parancsot ezen hibák megjelenítésére.
    
    ...továbbá használhatja a --setopt=protected_multilib=false kapcsolót
    ezen ellenőrzés kihagyásához, habár ez szinte sosem javítja meg a hibás
    működést, inkább csak tovább ront a helyzeten.

en:  Optional Groups:
hu: Opcionális Csoportok:

en:  Optional Packages:
hu:  Opcionális csomagok:

en:  Packages:
hu: Csomagok:

en:  Winner: %s
hu:  Nyertes: %s

en:  You could try running: rpm -Va --nofiles --nodigest
hu:  Próbálja meg futtatni: rpm -Va --nofiles --nodigest

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
hu:  Próbálja meg használni --skip kapcsolót a probléma elkerüléséhez

en:  Yum checks failed: %s
hu:  Yum ellenőrzés meghiúsult: %s

en:  Yum version groups:
hu:  Yum verzió csoportok:

en:  aborting.
hu: megszakítás.

en:  ignoring, as requested.
hu:  kihagyva, ahogy kértük.

en:  ignoring, as requested. You must redepsolve!
hu:  átugorva, ahogy kérte. Szükséges a redepsolve!

en: %d %s file removed | %d %s files removed
hu[0]: %d %s fájl eltávolítva
hu[1]: %d %s fájl eltávolítva

en: %d package marked for Distribution Synchronization | %d packages marked for Distribution Synchronization
hu[0]: %d csomag kijelölve Disztribúció Szinkronizációhoz
hu[1]: %d csomag kijelölve Disztribúció Szinkronizációhoz

en: %d package marked for Update | %d packages marked for Update
hu[0]: %d csomag frissítésre kerül
hu[1]: %d csomag frissítésre kerül

en: %d package marked for removal | %d packages marked for removal
hu[0]: %d csomag eltávolításra kerül
hu[1]: %d csomag eltávolításra kerül

en: %d package to Install | %d packages to Install
hu[0]: %d csomag telepítésre kerül
hu[1]: %d csomag telepítésre kerül

en: %d package to downgrade | %d packages to downgrade
hu[0]: %d csomag visszaállításra
hu[1]: %d csomag visszaállításra

en: %d package to install | %d packages to install
hu[0]: %d csomag telepítésre kerül
hu[1]: %d csomag telepítésre kerül

en: %d package to reinstall | %d packages to reinstall
hu[0]: %d csomag újra lesz telepítve
hu[1]: %d csomag újra lesz telepítve

en: %d package to remove | %d packages to remove
hu[0]: %d csomag eltávolításra kerül
hu[1]: %d csomag eltávolításra kerül

en: %d package to remove/reinstall | %d packages to remove/reinstall
hu[0]: %d csomag eltávolítandó/újratelepítendő
hu[1]: %d csomag eltávolítandó/újratelepítendő

en: %d package to remove/sync | %d packages to remove/sync
hu[0]: %d csomag eltávolítandó/szinkronizálandó
hu[1]: %d csomag eltávolítandó/szinkronizálandó

en: %d package to update | %d packages to update
hu[0]: %d csomag frissítendő
hu[1]: %d csomag frissítendő

en: %s already in ts, skipping this one
hu: A(z) %s már szerepel a tranzakcióban, kihagyás

en: %s converted to install
hu: A(z) %s át lett konvertálva telepítéshez

en: %s file %s removed
hu: %s fájl %s eltávolította

en: %s has been visited already and cannot be removed.
hu: %s már el van végezve, nem eltávolítható.

en: %s has no user-installed revdeps.
hu: Nem található felhasználó által telepített revdep: %s

en: %s has revdep %s which was user-installed.
hu: %s revdep felhaszáló által lett telepítve: %s

en: %s is a duplicate with %s
hu: %s egy másolat a következőhöz: %s

en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
hu: %s az ellátandó csomagoknál található, bár telepítve van, ezért eltávolítjuk.

en: %s is needed by a package to be installed.
hu: A(z) %s telepítése szükséges egy csomaghoz.

en: %s is obsoleted by %s
hu: %s már elavult a következő miatt: %s

en: %s obsoletes %s
hu: A(z) %s már újabb, mint a(z) %s

en: %s provides %s but it cannot be found
hu: %s ellátja a következőt: %s, de nem található

en: %s removed
hu: %s eltávolítva

en: %s requires %s
hu: A(z) %s megköveteli a következőt: %s

en: %s requires: %s
hu: A(z) %s megköveteli a következőket: %s

en: %s second(s) (last: %s)
hu: %s másodperc (utoljára: %s)

en: %s was supposed to be installed but is not!
hu: A(z) %s nevű csomagnak már telepítve kellett volna lennie, habár nincs.

en: %s was supposed to be removed but is not!
hu: A(z) %s nevű csomagok már el kellett volna távolítani, habár ez még nem történt meg.

en: %s: No additional data found by this name
hu: %s: Nem található további adat erre a névre

en: %s: does not update installed package.
hu: %s: nem frissíti a telepített csomagot.

en: (%u days)
hu: (%u nap)

en: (%u hours)
hu: (%u óra)

en: (%u minutes)
hu: (%u perc)

en: (%u seconds)
hu: (%u másodperc)

en: ** Found %d pre-existing rpmdb problem(s), 'yum check' output follows:
hu: ** %d már meglévő rpmdb probléma található, 'yum check' kimenet pedig a következő:

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
hu: ---> A(z) %s fejlécének betöltése, hogy a tranzakcióhoz hozzáadhassuk.

en: ---> Keeping package: %s due to %s
hu: ---> A(z) %s Csomag megtartása a következő miatt: %s

en: ---> Package %s.%s %s:%s-%s will be %s
hu: ---> A(z) %s.%s %s:%s-%s csomaggal a következő történik: %s

en: --> Finding unneeded leftover dependencies
hu: --> Szükségtelen függőségek keresése

en: --> Finished Dependency Resolution
hu: --> A függőségvizsgálat véget ért

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
hu: --> A tranzakció feltöltése csomagokkal. Kis türelmet.

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
hu: --> Konfliktus feldolgozása: %s ellentétben áll: %s

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
hu: --> A(z) %s függőség feldolgozása a következő csomaghoz: %s

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
hu: --> Függőségvizsgálat újraindítása az új változásokkal.

en: --> Running transaction check
hu: --> Tranzakció ellenőrzés futtatása

en: --> Unresolved Dependency: %s
hu: --> Nem talált függőség: %s

en: --color takes one of: auto, always, never
hu: --Szín egyikét veszi fel: auto, mindig, soha

en: --installroot must be an absolute path: %s
hu: A(z) --instalroot -nak abszolút elérési útnak kell lennie: %s

en: <unset>
hu: <üres>

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Action(s)
hu: Művelet(ek)

en: Adding Package %s in mode %s
hu: A(z) %s nevű csomag hozzáadása %s módban

en: Adding group file from repository: %s
hu: Csoportfájl hozzáadása a következő tárolóból: %s

en: Adding package %s from group %s
hu: A(z) %s nevű csomag hozzáadás a következő csoportból: %s

en: Adding tags from repository: %s
hu: Címkék hozzáadása a következő tárolóból: %s

en: Additional non-default information stored: %d
hu: További nem alapértelmezett információ lett eltárolva: %d

en: Altered
hu: Változtatta

en: Another app is currently holding the yum lock; exiting as configured by exit_on_lock
hu: Egy másik alkalmazás használja a yum zárat, ezért kilépünk, ahogy be van állítva az exit_on_lock szerint

en: Apr
hu: ápr.

en: Aug
hu: aug.

en: Available
hu: Elérhető

en: Available Environment Groups:
hu: Elérhető Környezeti Csoportok:

en: Available Groups:
hu: Elérhető csoportok:

en: Available Language Groups:
hu: Elérhető nyelvi csoportok:

en: Available Packages
hu: Elérhető csomagok

en: Available additional history information:
hu: Rendelkezésre álló további információ az előzményekről:

en: Available:
hu: Elérhető:

en: Bad %s argument %s.
hu: Hibás %s argumentum %s.

en: Bad transaction ID given
hu: Rossz tranzakció azonosító lett megadva

en: Bad transaction IDs, or package(s), given
hu: Rossz tranzakció azonosító vagy csomagnév lett megadva

en: Begin rpmdb    :
hu: rpmdb kezdete:

en: Begin time     :
hu: Kezdés ideje   :

en: Begin time  :
hu: Kezdés ideje   :

en: Best Order: %s
hu: Legjobb sorrend: %s

en: Build host     :
hu: Build kiszolgáló:

en: Build time     :
hu: Build időpont:

en: Building updates object
hu: Frissítési objektum létrehozása

en: Buildtime   : %s
hu: Kiállítási idő : %s

en: Can't create lock file; exiting
hu: Nem sikerült lezárni; kilépés...

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
hu: Nem lehet a(z) %s csomagot hozzáadni a tranzakcióhoz. Nincs kompatibilis architektúra: %s

en: Cannot find an update path for dep for: %s
hu: Nem található frissítési útvonal a következőhöz: %s

en: Cannot install package %s. It is obsoleted by installed package %s
hu: Nem lehet telepíteni a következő csomagot: %s. Ez már elavultnak számít a ezen telepített csomag miatt: %s

en: Cannot localinstall deltarpm: %s. Skipping.
hu: Nem lehet helyileg telepíteni a következő deltarpm fájlt: %s. Kihagyás.

en: Cannot open file: %s. Skipping.
hu: Nem nyitható meg a következő fájl: %s. Kihagyás.

en: Cannot open: %s. Skipping.
hu: Nem nyitható meg a következő: %s. Kihagyás.

en: Cannot remove %s
hu: Nem távolítható el: %s

en: Cannot remove %s file %s
hu: Nem távolítható el a %s nevű fájl: %s

en: Changed by     :
hu: Megváltoztatva általa     :

en: Changed by  : %s
hu: Módosította  : %s

en: Check for available package updates
hu: Csomagfrissítések ellenőrzése

en: Check for problems in the rpmdb
hu: Hibák keresése az rpmdb-ben

en: Checking deps for %s
hu: Függőségek keresése a következőre: %s

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
hu: Virtuális szolgáltatása vagy fájlszolgáltatás ellenőrzése a következőre: %s

en: Cleaning repos:
hu: Tárolók tisztítása

en: Cleaning up Everything
hu: Minden tisztítása

en: Cleaning up Headers
hu: Fejlécek tisztítása

en: Cleaning up Packages
hu: Csomagok tisztítása

en: Cleaning up cached rpmdb data
hu: Gyorsítótárazott rpmdb adatok tisztítása

en: Cleaning up database cache
hu: Adatbázis-gyorsítótár tisztítása

en: Cleaning up expire-cache metadata
hu: Elévülési gyorsítótár tisztítása

en: Cleaning up plugins
hu: Bővítmények tisztítása

en: Cleaning up xml metadata
hu: xml metaadat tisztítása

en: Cleanup
hu: Tisztítás

en: Command "%s" already defined
hu: A(z) "%s" nevű parancs már létezik

en: Command Line   :
hu: Parancssor     :

en: Command line
hu: Parancssor

en: Command line error: %s
hu: Parancssori hiba a következőben: %s

en: Commit Time    :
hu: Beküldés időpont:

en: Committer      :
hu: Beküldő   :

en: Committer   : %s
hu: Beküldő     : %s

en: Committime  : %s
hu: Beküldési idő: %s

en: Complete!
hu: Kész!

en: Config Error: %s
hu: Beállítási hiba: %s

en: Configuration file %s not found
hu: A következő konfigurációs fájl nem található: %s

en: Could not access/read saved transaction %s : %s
hu: Az elmentett tranzakció beolvasása meghiúsult: %s: %s

en: Could not create lock at %s: %s
hu: Nem zárható le a következő: %s: %s

en: Could not find txmbr: %s from origin: %s
hu: Nem található txmbr: %s, innen: %s

en: Could not find txmbr: %s in state %s
hu: Nem található txmbr: %s állapotban %s

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
hu: Nem nyitható meg olvasásra az RPM adatbázis. Elképzelhető, hogy már használatban van.

en: Could not open lock %s: %s
hu: A zárolás feloldása nem lehetséges: %s: %s

en: Could not perform checksum
hu: Ellenőrzőösszeg végrehajtása nem lehetséges

en: Could not run transaction.
hu: Tranzakció futtatása meghiúsult.

en: Could not save transaction file %s: %s
hu: A következő tranzakciófájl mentése meghiúsult: %s: %s

en: Could not set cachedir: %s
hu: Gyorsítótár-mappa beállítása meghiúsult: %s

en: Counts      :
hu: Összesen     :

en: Damaged Header %s
hu: Sérült Fejléc %s

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Dec
hu: dec.

en: Dep-Install
hu: Függőség-Telepítés

en: Dependencies not solved. Will not save unresolved transaction.
hu: A függőségek feloldása még nincs kész. Nem lehet a függőben lévő tranzakciót menteni.

en: Dependency Installed
hu: Függőség Telepítve

en: Dependency Process ending
hu: Függőségkezelő folyamat végetért

en: Dependency Removed
hu: Függőség Eltávolítva

en: Dependency Updated
hu: Függőség Frissítve

en: Dependent package | Dependent packages
hu[0]: Függőben lévő csomag
hu[1]: Függőben lévő csomagok

en: Description :
hu: Leírás      :

en: Didn't install any keys
hu: Nem lett telepítve egyetlen kulcs sem

en: Didn't install any keys for repo %s
hu: Nem lett telepítve egyetlen kulcs sem a következő tárolóhoz: %s

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
hu: Megválunk a következőtől: pkg %s.%s

en: Disk Requirements:
hu: Szükséges hely:

en: Display a helpful usage message
hu: Egy használati tipp mutatása

en: Display a version for the machine and/or available repos.
hu: Verzió és/vagy elérhető tárolók megjelenítése

en: Display details about a package or group of packages
hu: Részletek megjelenítése egy csomagról vagy egy csomagcsoportról

en: Display the configured software repositories
hu: Beállított szoftverforrások megjelenítése

en: Display, or use, the groups information
hu: Megjeleníti, vagy használja a csoportinformációkat

en: Display, or use, the transaction history
hu: Korábbi tranzakciók használata vagy megjelenítése

en: Done
hu: Kész

en: Downgrade
hu: Visszaállítás

en: Downgraded
hu: Visszaállítva

en: Downgraded By
hu: Visszaállította

en: Downgrading
hu: Visszaállítás

en: Downloading Packages:
hu: Csomagok letöltése:

en: ERROR You need to update rpm to handle:
hu: HIBA frissíteni kell az rpmet, hogy kezeljük:

en: ERROR with transaction check vs depsolve:
hu: HIBA a tranzakció ellenőrzés- és függőségfeloldásnál:

en: End rpmdb      :
hu: rpmdb befejezése:

en: End time       :
hu: Befejezés ideje:

en: End time    :
hu: Befejezés ideje:

en: Erase
hu: Törlés

en: Erased
hu: Törölve

en: Erased: %s
hu: Eltávolítva: %s

en: Erasing
hu: Törlés

en: Error Downloading Packages:
hu: Hiba ezen csomagok letöltésekor:

en: Error Summary
    -------------
hu: Hiba összegzés
    -------------

en: Error opening rpm %s - error %s
hu: Hiba a következő rpm megnyitásánál: %s - hiba: %s

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error: Need a group or list of groups
hu: Hiba: Szükség van legalább egy csoportra

en: Error: Need an item to match
hu: Hiba: egy elemnek legalább egyeznie kell

en: Error: Need at least two packages to %s
hu: Hiba: Legalább kettő csomag szükséges a következőhöz: %s

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
hu: Hiba: Meg kell adni a csomagok listáját a következőhöz: %s

en: Error: Need to pass a repoid. and command to %s
hu: Hiba: Meg kell adni egy tároló azonosítót és további parancsokat a következőhöz: %s

en: Error: Need to pass a single valid repoid. to %s
hu: Hiba: Meg kell adni egy érvényes tárolóazonosítót a következőhöz: %s

en: Error: No Packages found for:
      %s
hu: Hiba: Nem található csomag a következőre:
      %s

en: Error: Repo %s is not enabled
hu: Hiba: A(z) %s tároló nincs engedélyezve

en: Error: clean requires an option: %s
hu: Hiba: a clean parancsnak szüksége van egy opcióra: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
hu: Hiba: helytelen clean argumentum: %r

en: Error: invalid output state: %s for %s
hu: Hiba: érvénytelen kimeneti állapot: %s %s

en: Error: more than one file given as argument to shell.
hu: Hiba: több, mint egy fájl lett átadva argumentumként a héjnak.

en: Errors were encountered while downloading packages.
hu: Hiba történt a csomagok letöltése közben.

en: Errors:
hu: Hibák:

en: Examining %s: %s
hu: %s felülvizsgálata: %s

en: Examining revdeps of %s
hu: A következő revdeps elemzése: %s

en: Excluding %s
hu: %s kizárása

en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
hu: Már le van zárva %s: egy másik példány fut a következő pid-vel: %s

en: Exiting on user Command
hu: Felhasználói parancs miatt kilépés.

en: Extra Packages
hu: Extra csomagok

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed to add Pkg Tags for repository: %s - %s
hu: Sikertelen a címkék hozzáadása a következő tárolóból:%s - %s

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
hu: Sikertelen a csoportfájl hozzáadása a következő tárolónál: %s - %s

en: Failed to downgrade: %s
hu: Visszaállítás meghiúsult: %s

en: Failed to remove transaction file %s
hu: A következő tranzakció-fájl eltávolítása meghiúsult: %s

en: Failed to retrieve group file for repository: %s
hu: Nem sikerült megszerezni a csoport fájlt a tárolóhoz: %s

en: Failed to upgrade: %s
hu: Sikertelen frissítés: %s

en: Failure:
hu: Hiba:

en: Failures:
hu: Hibák:

en: Feb
hu: feb.

en: File %s given as argument to shell does not exist.
hu: A(z) %s nevű fájl nem létező argumentumot adott át a héjnak.

en: Filename    : %s
hu: Fájlnév     : %s

en: Filename passed to shell: %s
hu: Fájlnév átadva a héjnak: %s

en: Find what package provides the given value
hu: Megtalálja, mely csomag tartalmazza a megadott értéket

en: Finding dependencies:
hu: Függőségek keresése:

en: Found more than one transaction ID!
hu: Több, mint egy tranzakció azonosító található!

en: Found txmbr in unknown current state: %s
hu: txmbr található a jelenleg ismeretlen állapotban: %s

en: From repo      :
hu: Tároló      :

en: From repo   : %s
hu: Tárolóból   : %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
hu: A következő GPG kulcs már telepítve van: %s (0x%s)

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
hu: A következő GPG kulcs már telepítve van: %s (0x%s)

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
hu: GPG kulcs elemzés meghiúsult: a kulcs nem tartalmaz értéket: %s

en: GPG key retrieval failed:
hu: GPG kulcs beszerzés meghiúsult:

en: GPG key signature on key %s does not match CA Key for repo: %s
hu: A(z) %s GPG kulcs aláírása nem egyezik a tároló CA kulcsával: %s

en: GPG key signature verified against CA Key(s)
hu: A GPG kulcs sikeresen ellenőrizve lett a CA kulcsokkal

en: Generate the metadata cache
hu: Metaadat-gyorsítótár generálása

en: Getting group metadata
hu: Csoport metaadatok beszerzése

en: Getting pkgtags metadata
hu: pkgtags metaadatok beszerzése

en: Got an empty Header, something has gone wrong
hu: Egy üres fejléc található, valami rossz történhett

en: Group %s does have %u conditional packages, which may get installed.
hu: A(z) %s csoportnak %u feltételes csomagja van, amelyek lehet, hogy telepítésre kerülnek.

en: Group-Available:
hu: Elérhető csoport:

en: Group-Installed:
hu: Telepített csoport:

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
hu: A fejléc nem nyitható meg, vagy nem található a következő: %s, %s

en: Header is not complete.
hu: A fejléc nem teljes.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
hu: A fejléc nem található meg a helyi gyorsítótárban és a "csak gyorsítótárazás" mód be van kapcsolva. Nem tölthető le a következő: %s

en: ID
hu: azonosító

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
hu: A kulcsok importálása nem segített, rossz kulcsok?

en: Importing %s key 0x%s:
     Userid     : "%s"
     Fingerprint: %s
     From       : %s
hu: A(z) %s kulcs importálása 0x%s:
     Felhasználó: "%s"
     Ujjlenyomat: %s
     Származás  : %s

en: Importing %s key 0x%s:
     Userid     : "%s"
     Fingerprint: %s
     Package    : %s (%s)
     From       : %s
hu: A(z) %s kulcs importálása 0x%s:
     Felhasználó: "%s"
     Ujjlenyomat: %s
     Csomag       : %s (%s)
     Származás  : %s

en: Importing additional filelist information
hu: További fájllista információk importálása

en: Install
hu: Telepítés

en: Install a local RPM
hu: Helyi RPM telepítése

en: Install a package or packages on your system
hu: Csomag(ok) telepítése a rendszerre

en: Install time: %s
hu: Telepítési idő: %s

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installed Environment Groups:
hu: Telepített Környezeti Csoportok:

en: Installed Groups:
hu: Telepített csoportok:

en: Installed Language Groups:
hu: Telepített nyelvi csoportok:

en: Installed Packages
hu: Telepített csomagok

en: Installed by   :
hu: Telepítve általa   :

en: Installed by: %s
hu: Telepítette: %s

en: Installed package %s%s%s%s not available.
hu: A következő telepített csomag nem elérhető: %s%s%s%s

en: Installed size: %s
hu: Telepített méret: %s

en: Installed:
hu: Telepített:

en: Installing
hu: Telepítés

en: Installing for dependencies
hu: Telepítés a függőségeknek

en: Instant (last: %s)
hu: Most (utoljára: %s)

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
hu: Nincs elég hely a letöltési könyvtárban: %s
        * szabad    %s
        * szükséges %s

en: Invalid GPG Key from %s: %s
hu: Hibás GPG kulcs a következőből: %s: %s

en: Invalid groups sub-command, use: %s.
hu: Hibás csoport al-parancs, kérem, használja: %s

en: Invalid history sub-command, use: %s.
hu: Helytelen alparancs az előzményekhez, használja a következőt: %s

en: Invalid tsflag in config file: %s
hu: Hibás tsflag a következő konfigurációs fájlban: %s

en: Invalid version flag from: %s
hu: Érvénytelen verzió: %s

en: Is this ok [y/N]:
hu: Ez így jó? [y/N]:

en: Jan
hu: jan.

en: Jul
hu: júl.

en: Jun
hu: jún.

en: Key %s import failed
hu: %s kulcs importálása sikertelen

en: Key import failed (code %d)
hu: A kulcs importálása meghiúsult (hibakód %d)

en: Key imported successfully
hu: A kulcs importálása sikeres

en: Last 2 weeks
hu: 2 hete

en: Last 3 months
hu: 3 hónapja

en: Last 6 months
hu: 6 hónapja

en: Last day
hu: 1 napja

en: Last week
hu: 1 hete

en: Last year
hu: 1 éve

en: License        :
hu: Licensz        :

en: License     :
hu: Licenc      :

en: License     : %s
hu: Licenc      : %s

en: List a package or groups of packages
hu: Csomag vagy csomagcsoport listázása

en: List a package's dependencies
hu: Egy csomag függőségeinek listázása

en: Loaded plugins:
hu: Betöltött bővítmények:

en: Loading "%s" plugin
hu: A következő bővítmény betöltése: %s

en: Login user
hu: Felhasználó

en: Making cache files for all metadata files.
hu: Gyorsítótár készítése az összes metaadat fájlhoz.

en: Mar
hu: márc.

en: Marking %s as an update to %s
hu: %s megjelölése, mint %s frissítése

en: Marking %s to be installed
hu: %s megjelölése telepítésre

en: Matched from:
hu: Találat a következőtől:

en: Matched: %s
hu: Találat: %s

en: May
hu: máj.

en: Member: %s
hu: Tag: %s

en: Metadata Cache Created
hu: Metaadat gyorsítótár létrehozva

en: Mode for pkg providing %s: %s
hu: A(z) %s nevű csomag szolgáltatásának módja: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
hu: A mód %s a(z) %s kiszolgáló felé: %s

en: More than one identical match in sack for %s
hu: Több, mint egy azonos találat a tömbben a következőre: %s

en: N/S Matched: %s
hu: N/S Megegyezett: %s

en: Name        : %s%s%s
hu: Név         : %s%s%s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
hu: A szükséges dolognak már utánanéztek, lecsaljuk

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
hu: A megkövetelt dolog nem csomag, ezért utánanézünk: %s

en: Never (last: %s)
hu: Soha (utoljára: %s)

en: Newer
hu: Újabb

en: No
hu: Nem

en: No Environment named %s exists
hu: A(z) %s elnevezésű környezet nem létezik

en: No Group named %s exists
hu: Nincs %s nevű csoport

en: No Groups Available in any repository
hu: Nincsenek elérhető csoportok egy tárolóban sem

en: No Groups on which to run command
hu: Nem található csoport, amin futtatható a parancs

en: No Match for argument: %s
hu: Nincs találat a következő argumentumra: %s

en: No Match for available package: %s
hu: Nem található csomag a következőre: %s

en: No Matches found
hu: Nincsenek találatok

en: No Package found for %s
hu: Nem található csomag a következőre: %s

en: No Packages Provided
hu: Nem találhatóak csomagok

en: No Packages marked for Distribution Synchronization
hu: Nincs csomag kijelölve Disztribúció Szinkronizáláshoz

en: No Packages marked for Update
hu: Nincs csomag kijelölve frissítésre

en: No Packages marked for removal
hu: Nincs csomag kijelölve eltávolításra

en: No Transaction %s found
hu: Nem található a következő tranzakció: %s

en: No argument to shell
hu: Nincs argumentum a héj felé

en: No getcwd() access in current directory, moving to /
hu: Nincs getcwd() jogosultság a jelenlegi könyvtárban, továbblépés ide: /

en: No group data available for configured repositories
hu: Nincsenek elérhető csoportadatok a beállított tárolókban

en: No group named %s exists
hu: Nincs ilyen csoport: %s

en: No header - huh?
hu: Hiányzik a fejléc - hm?

en: No help available for %s
hu: Nincs súgó az alábbi témakörben: %s

en: No matching Packages to list
hu: Nem található csomag

en: No other %s installed, adding to list for potential install
hu: Nincs más %s telepítve, ezért hozzáadjuk a listához.

en: No package %s%s%s available.
hu: Nincs ilyen csomag: %s%s%s.

en: No package matched to remove: %s
hu: Nincs eltávolítandó csomag az alábbira: %s

en: No package matched to upgrade: %s
hu: Nincs frissítendő csomag az alábbira: %s

en: No package named %s available to be installed
hu: Nincs telepíthető csomag %s néven.

en: No package(s) available to downgrade
hu: Nincsenek elérhető csomagok visszaállításhoz

en: No package(s) available to install
hu: Nincsenek elérhető csomagok telepítésre

en: No packages in any requested group available to install or update
hu: Nincs telepítendő vagy frissítendő csomag a kiválasztott csoportokból

en: No packages to remove from groups
hu: Nincs szükség csomag eltávolítására csoportokból

en: No plugin match for: %s
hu: Nem találhatóak bővítmények a következőre: %s

en: No read/execute access in current directory, moving to /
hu: Nincs olvasási/végrehajtási jogosultság a jelenlegi könyvtárban, továbblépés ide: /

en: No saved transaction file specified.
hu: Nincs meghatározva az elmentett tranzakció fájlja.

en: No such command: %s. Please use %s --help
hu: Nincs ilyen parancs: %s. Kérjük használja a következőt: %s --help

en: No transaction ID given
hu: Nem lett megadva tranzakció azonosító

en: No transaction ID, or package, given
hu: Nem lett megadva tranzakció azonosító vagy csomag

en: No transactions
hu: Nincsenek tranzakciók

en: No update paths found for %s. Failure due to requirement: %s!
hu: Nem található frissítési útvonal a következőhöz: %s. A hiba ezen követelményből ered: %s!

en: No update paths found for %s. Failure!
hu: Nem található frissítési útvonal a következőhöz: %s.

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
hu: Azon csomagok nem lesznek frissítve, melyek már elavultak: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
hu: Azon csomagok nem lesznek frissítve, melyek már frissítve vannak: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is obsoleted: %s
hu: A következő elavult csomag nem lesz frissítve: %s

en: Not a valid sub-command of %s
hu: Nincs érvényes al-parancs a következőhöz: %s

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not found given transaction ID
hu: Nem található a megadott tranzakció azonosítója

en: Not installed
hu: Nem telepítve

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
hu: A(z) "%s" nevű bővítmény betöltésének kihagyása, mert le van tiltva

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
hu: Semmi sem egyezik a következővel: %s.%s %s:%s-%s a frissítésből

en: Nothing specified to install
hu: Semmi sem lett megadva telepítésnek

en: Nothing to do
hu: Nincs tennivaló

en: Nov
hu: nov.

en: Obsoleted
hu: Elévült

en: Obsoleted By
hu: Elavulttá tette

en: Obsoleting
hu: Elavulttá tevés

en: Obsoleting Packages
hu: Elavult csomagok

en: Oct
hu: okt.

en: Older
hu: Régebbi

en: Only Upgrade available on package: %s
hu: Csak frissítés érhető el a következő csomagnál: %s

en: Options Error: %s
hu: Opció hiba: %s

en: Other       :
hu: Egyéb       :

en: Over a year ago
hu: Több, mint egy éve

en: PACKAGE...
hu: CSOMAG...

en: Package        :
hu: Csomag        :

en: Package %s already installed and latest version
hu: A(z) %s nevű csomag már a legfrissebb verzióval rendelkezik

en: Package %s installed and not available
hu: A(z) %s nevű csomag telepítve, bár nem érhető el

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
hu: A(z) %s csomag többször is telepíthető, kihagyás

en: Package %s is already installed, skipping
hu: A(z) %s nevű csomag már telepítve van, ezért továbblépünk.

en: Package %s is not signed
hu: A következő csomag nincs aláírva: %s

en: Package %s is obsoleted by %s which is already installed
hu: A csomag %s cserélve lett a következőre: %s, ami már telepítve van

en: Package %s is obsoleted by %s, but obsoleting package does not provide for requirements
hu: A(z) %s nevű csomag már elavult a következő miatt: %s, bár ez nem teljesíti a követelményeket

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
hu: A(z) %s nevű csomag már elavult a következő miatt: %s, próbálkozás inkább a(z) %s telepítésével

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
hu: A(z) %s nevű csomag már telepítve van, frissítése nem lehetséges. Kérjük, használja ehelyett a yum install parancsot a telepítéséhez.

en: Package %s.%s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
hu: A következő csomag nincs telepítve: %s.%s, ezért nem lehet frissíteni. Futtassa a "yum install" parancsot a telepítéshez.

en: Package Object was not a package object instance
hu: A Csomag Objektum nem egy csomag-objektum példány

en: Package does not match checksum
hu: A csomag nem egyezik az ellenőrzőösszeggel

en: Package does not match intended download.
hu: Ez nem az általunk letölteni kívánt csomag.

en: Package does not match intended download. Suggestion: run yum --enablerepo=%s clean metadata
hu: A csomag nem egyezik a várt letöltéssel. Ajánlott futtatni az alábbi parancsot:
    yum --enablerepo=%s clean metadata

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
hu: A következő csomag már elavult: %s.%s %s:%s-%s

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
hu: A csomag, mely megegyezik a következővel: %s, már telepítve van. Frissítések keresése.

en: Package tuple %s could not be found in packagesack
hu: A csomagtömbben nem található leíró a következőre: %s

en: Package tuple %s could not be found in rpmdb
hu: Az rpmdb nem tartalmaz csomagleírót a következőre: %s

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
hu: A(z) %s%s%s elérhető, de nincs telepítve.

en: Package(s) to install
hu: Telepítendő csomagok

en: Package: %s
hu: Csomag: %s

en: Package: %s  - already in transaction set
hu: Csomag: %s  - már szerepel a tranzakcióban

en: Package: %s - can't co-install with %s
hu: Csomag: %s - nem használható a co-install telepítése a következővel: %s

en: Packager       :
hu: Csomagoló       :

en: Packages Altered:
hu: Módosított csomagok:

en: Packages Skipped:
hu: Kihagyott csomagok:

en: Please report this error at %s
hu: Kérjük, jelentse ezt a hibát a következő címen: %s

en: Please report this error in %s
hu: Kérem jelentse ezt a hibát a következőben: %s

en: Plugin "%s" can't be imported
hu: A(z) "%s" nevű bővítmény nem importálható

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
hu: A(z) "%s" nevű bővítmény nem felel meg a megkövetelt API verziónak

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
hu: A(z) "%s" nevű bővítmény megköveteli a %s APIt. Támogatott API: %s.

en: Plugin Options
hu: Bővítmény beállítások

en: PluginExit Error: %s
hu: Bővítmény-Összeomlási Hiba: %s

en: Potential Provider: %s
hu: Lehetséges Szolgáltató: %s

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
hu: A lehetséges %s nevű csomag már újabb verzióval szerepel a tranzakcióban.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
hu: A lehetséges %s nevű csomagból már újabb verzió van telepítve.

en: Problem in reinstall: no package %s matched to install
hu: Probléma az újratelepítésnél: nem található %s nevű csomag telepítéshez

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
hu: Probléma az újratelepítésnél: egy csomag sem eltávolítandó

en: Problem opening package %s
hu: Hiba a következő csomag megnyitásánál: %s

en: Problem repository: %s
hu: Hibás tároló: %s

en: Protected multilib versions: %s != %s
hu: Védett multilib verzió: %s != %s

en: Provides    :
hu: Ellátja :

en: Public key for %s is not installed
hu: A publikus kulcs nincs telepítve a következőhöz: %s

en: Public key for %s is not trusted
hu: A publikus kulcs nem megbízható a következőhöz: %s

en: Quick matched %s to require for %s
hu: A(z) %s követelménye %s (gyors találattal)

en: RPM %s fails md5 check
hu: RPM %s md5 ellenőrzése hibát mutat

en: RPM needs to be updated
hu: RPM frissítésére van szükség

en: Reading Local RPMDB
hu: Helyi RPMDB beolvasása

en: Reading repository metadata in from local files
hu: Tárolók metaadatainak beolvasása helyi fájlokból

en: Reason         :
hu: Ok         :

en: Recently Added Packages
hu: Nemrégiben hozzáadott csomagok

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
hu: Felügyelet nélküli futás közben kulcsok nem importálhatóak.
    Használjuk az "-y" kapcsolót a felülbíráláshoz.

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Reinstalling
hu: Újratelepítés

en: Release     : %s
hu: Kiadás      : %s

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove a package or packages from your system
hu: Csomag(ok) eltávolítása a rendszerből

en: Remove cached data
hu: Gyorsítótárazott adat eltávolítása

en: Removed
hu: Eltávolítva

en: Removing
hu: Eltávolítás

en: Removing %s from the transaction
hu: %s eltávolítása a tranzakcióból

en: Removing Package %s
hu: A következő csomag eltávolítása: %s

en: Removing for dependencies
hu: Eltávolítás a függőségeknek

en: Repackage
hu: Újracsomagolás

en: Repackaging
hu: Újracsomagolás

en: Replaced
hu: Lecserélve

en: Repo        : %s
hu: Tároló      : %s

en: Repo-baseurl :
hu: Tároló-baseurl:

en: Repo-distro-tags:
hu: Tároló-diszt.-címkék:

en: Repo-exclude :
hu: Tároló-kizárás:

en: Repo-excluded:
hu: Tároló-kizárt:

en: Repo-expire  :
hu: Tároló-lejárat:

en: Repo-filename:
hu: Tároló-fájlnév:

en: Repo-id      :
hu: Tároló-azonosító:

en: Repo-include :
hu: Tároló-tartalmaz:

en: Repo-metalink:
hu: Tároló-metalink:

en: Repo-mirrors :
hu: Tároló-tükrök:

en: Repo-name    :
hu: Tároló-név   :

en: Repo-pkgs    :
hu: Tároló-csomagok:

en: Repo-revision:
hu: Tároló-vizsgálat:

en: Repo-size    :
hu: Tároló-méret  :

en: Repo-status  :
hu: Tároló-állapot:

en: Repo-tags    :
hu: Tároló-címkék :

en: Repo-updated :
hu: Tároló-frissítve:

en: Repository
hu: Tároló

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
hu: A %r tárolónak hiányzik a neve a konfigurációban, ezért azonosítót használunk.

en: Repository %r: Error parsing config: %s
hu: %r tároló: Hiba a konfigurációs fájl elemzése során: %s

en: Resolving Dependencies
hu: Függőségek megállapítása

en: Restarting Loop
hu: Folyamat újraindítása

en: Retrieving key from %s
hu: GPG kulcs beszerzése a következőből: %s

en: Return-Code    :
hu: Visszatérési érték:

en: Rpmdb Problems:
hu: Rpmdb hibák:

en: Run an interactive yum shell
hu: Interaktív yum shell futtatása

en: Running
hu: Fut

en: Running Transaction
hu: Tranzakció futtatása

en: Running Transaction Check
hu: Tranzakció-ellenőrzés futtatása

en: Running Transaction Test
hu: Tranzakció teszt futtatása

en: Running compare_providers() for %s
hu: A compare_providers() parancs futtatása a következőhöz: %s

en: Scriptlet output:
hu: Scriptlet kimenet:

en: Search package details for the given string
hu: Csomagrészletek keresése egy megadott szöveg alapján

en: Searching %d package | Searching %d packages
hu[0]: %d csomag keresése
hu[1]: %d csomag keresése

en: Searching Packages for Dependency:
hu: Csomagfüggőségek keresése:

en: Searching Packages:
hu: Csomagok keresése:

en: Searching pkgSack for dep: %s
hu: Keresés a pkgSack-ben függőség után: %s

en: Sep
hu: szept.

en: Setting up Distribution Synchronization Process
hu: Disztribúció szinkronizálási folyamat megkezdése

en: Setting up Downgrade Process
hu: Visszaállítási folyamat indítása

en: Setting up Group Process
hu: Csoport folyamat megkezdése

en: Setting up Install Process
hu: Telepítési folyamat megkezdése

en: Setting up Local Package Process
hu: Helyi csomagolási folyamat megkezdése

en: Setting up Package Sacks
hu: Tárolók csomagjainak előkészítése

en: Setting up Reinstall Process
hu: Újratelepítő folyamat indítása

en: Setting up Remove Process
hu: Eltávolítási folyamat megkezdése

en: Setting up TransactionSets before config class is up
hu: Tranzakciók indítása a konfigurációs osztályok felállása előtt

en: Setting up Update Process
hu: Frissítési folyamat megkezdése

en: Setting up Upgrade Process
hu: Frissítési folyamat megkezdése

en: Setting up Yum Shell
hu: Yum Shell indítása

en: Setting up repositories
hu: Tárolók beállítása

en: Simple way to swap packages, isntead of using shell
hu: Egyszerű módja a csomagok cserélésének a shell használata nélkül

en: Size
hu: Méret

en: Size           :
hu: Méret           :

en: Size        : %s
hu: Méret       : %s

en: Skipped (dependency problems)
hu: Kihagyva (függőségi problémák)

en: Skipping group %s from environment %s
hu: A(z) %s csoport kihagyása a következő környezetből: %s

en: Skipping merged transaction %d to %d, as it overlaps
hu: Egyesített tranzakció kihagyása: %d, mivel fedi a %d tranzakciót.

en: Skipping package %s from group %s
hu: %s csomag átugrása a(z) %s csoportból

en: Skipping the running kernel: %s
hu: A futó kernel kihagyása: %s

en: Skipping unreadable repository %s
hu: Nem olvasható tároló kihagyása: %s

en: Sleeping
hu: Alszik

en: Source RPM     :
hu: Forrás RPM     :

en: State          :
hu: Állapot          :

en: Success
hu: Siker

en: Success - deps resolved
hu: Siker - függőségek megoldva

en: Success - empty transaction
hu: Siker - üres tranzakció

en: Summary     :
hu: Összegzés   :

en: Synchronize installed packages to the latest available versions
hu: Telepített csomagok szinkronizálása a legfrissebb verzióhoz

en: System
hu: Rendszer

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
hu: TSINFO: A(z) %s nevű csomaghoz szükséges a(z) %s törlése

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
hu: TSINFO: A(z) %s telepítésre való bejelölése a következőhöz: %s

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
hu: TSINFO: %s bejelölése a(z) %s frissítéseként

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
hu: TSINFO: %s lecserélése függőség miatt a következőre: %s.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
hu: TSINFO: %s frissítése függőség miatt.

en: Test Transaction Errors:
hu: Tranzakció teszt hibák:

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
hu: A GPG kulcsok a(z) "%s" nevű tárolóhoz már telepítve vannak, de nem jók ehhez a csomaghoz.
    Kérjük, ellenőrizze, hogy az URL címek helyesen vannak-e megadva ezen tárolóhoz.

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
hu: A GPG kulcsok a(z) "%s" nevű tárolóhoz már telepítve vannak, de nem jók.
    Kérjük, ellenőrizze, hogy az URL címek helyesen vannak-e megadva ezen tárolóhoz.

en: The program %s%s%s is found in the yum-utils package.
hu: A következő program megtalálható a yum-utils csomagban: %s%s%s

en: There are no enabled repos.
     Run "yum repolist all" to see the repos you have.
     You can enable repos with yum-config-manager --enable <repo>
hu: Nincsenek engedélyezett tárolók.
    Futtassa a "yum repolist all" parancsot a tárolók listázásához.
    A következő paranccsal engedélyezhet tárolót:
     yum-config-manager --enable <repo>

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
hu: Félbehagyott tranzakciók találhatóak. Ha be kívánja azokat fejezni, használja a yum-complete-transaction parancsot.

en: There is no installed groups file.
hu: Nincs telepített csoportfájl.

en: There was an error calculating installed size
hu: Hiba történt a telepített méret számítása során

en: There was an error calculating total download size
hu: Hiba történt a teljes letöltési méret számítása során

en: This may take a while depending on the speed of this computer
hu: Ez eltarthat egy darabig a számítógép sebességétől függően

en: Time
hu: Időpont

en: Total
hu: Összesen

en: Total download size: %s
hu: Teljes letöltési méret: %s

en: Total size: %s
hu: Teljes méret: %s

en: Traced/Stopped
hu: Nyomozott/Megállított

en: Transaction Check Error:
hu: Tranzakció hibaellenőrzése:

en: Transaction ID :
hu: Tranzakció azonosító:

en: Transaction ID:
hu: Tranzakció azonosító:

en: Transaction Test Succeeded
hu: A Tranzakció teszt sikeres

en: Transaction couldn't start:
hu: A tranzakció nem indítható:

en: Transaction loaded from %s with %s members
hu: Tranzakció betöltve innen: %s, %s taggal

en: Transaction members, relations are missing or ts has been modified,
hu: A tranzakció elemek, tranzakció-viszonyok hiányoznak, vagy a ts feltehetően megváltozott,

en: Transaction performed with:
hu: A tranzakció lezajlott a következővel:

en: Transactions:
hu: Tranzakciók:

en: Treat a repo. as a group of packages, so we can install/remove all of them
hu: Egy tároló csoportként való kezelése, ezáltal mindet tudjuk telepíteni, ill. eltávolítani

en: Trying other mirror.
hu: Próbálkozás másik tükörszerverről.

en: Trying to remove "%s", which is protected
hu: Próbálkozás a(z) "%s" eltávolításával, ami védett

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
hu: A tranzakciót megpróbáltuk végrehajtani, de nincs semmi tennivaló. Kilépünk.

en: Trying to update %s to resolve dep
hu: Kisérlet a(z) %s frissítésére a függőségek feloldásához

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
hu: Kettő vagy több plugin már léteik a keresési útvonalon a következő néven: %s

en: Unable to check if PID %s is active
hu: Nem lehetséges az ellenőrzés, ha a %s PID aktív

en: Unable to find a suitable mirror.
hu: Nem található megfelelő tükörszerver.

en: Unable to find configuration file for plugin %s
hu: Nem található konfigurációs fájl a következő bővítményhez: %s

en: Uninterruptible
hu: Nem megszakítható

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
hu: Ismeretlen Hiba: Kilépési Kód: %d:

en: Update
hu: Frissítés

en: Update a package or packages on your system
hu: Csomag(ok) frissítése a rendszeren

en: Update for %s. Doesn't fix requirement: %s!
hu: Frissítés a következőhöz: %s. Nem javítja a követelményt: %s!

en: Update packages taking obsoletes into account
hu: Csomagok frissítése az elavultakat is számításba véve

en: Updated
hu: Frissítve

en: Updated By
hu: Frissítette

en: Updated Packages
hu: Frissített csomagok

en: Updating
hu: Frissítés

en: Updating Everything
hu: Minden frissítése

en: Updating for dependencies
hu: Frissítés a függőségeknek

en: Upgrade
hu: Frissítés

en: User           :
hu: Felhasználó    :

en: Vendor         :
hu: Szállító         :

en: Verify: %u/%u: %s
hu: Ellenőrzés: %u/%u: %s

en: Verifying
hu: Ellenőrzés

en: Version
hu: Verzió

en: Version     : %s
hu: Verzió      : %s

en: Warning: Environment %s does not exist.
hu: Figyelem: A következő Környezet nem létezik: %s

en: Warning: Environment Group %s does not exist.
hu: Figyelem: A(z) %s Környezeti Csoport nem létezik.

en: Warning: Group %s does not exist.
hu: Figyelem: Az alábbi csoport nem létezik: %s

en: Warning: Group %s does not have any packages to install.
hu: Figyelem: A(z) %s nevű csoport nem tartalmaz telepíthető csomagokat.

en: Warning: Group/Environment %s does not exist.
hu: Figyelem: A következő Környezet/Csoport nem létezik: %s

en: Warning: No Environments/Groups match: %s
hu: Figyelem: Nincs Környezeti/Csoporti egyezés: %s

en: Warning: No matches found for: %s
hu: Figyelem: Nincs találat a következőnél: %s

en: Warning: RPMDB altered outside of yum.
hu: Figyelem: RPMDB a yumon kívülről lett megváltoztatva.

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
hu: Figyelem: scriptlet vagy egyéb nem végzetes hiba adódott a tranzakció során.

en: Yes
hu: Igen

en: You don't have access to the groups DB.
hu: Önnek nincs hozzáférési jogosultsága a csoport DB-hez.

en: You don't have access to the history DB.
hu: Ön nem tudja elérni az előzmények adatbázisát.

en: You need to be root to perform this command.
hu: Csak a root felhasználó futtathatja ezt a parancsot.

en: You need to give some command
hu: Egy parancs megadása szükségeltetik

en: Your transaction was saved, rerun it with:
     yum load-transaction %s
hu: Az ön tranzakciója mentve, újra futtathatja a következővel:
     yum load-transaction %s

en: Yum Error: %s
hu: Yum Hiba: %s

en: Zombie
hu: Zombi

en: [PACKAGE...]
hu: [CSOMAG...]

en: a downgrade
hu: egy visszaállítás

en: an update
hu: egy frissítés

en: answer no for all questions
hu: összes kérdésre a válasz nem

en: answer yes for all questions
hu: igennel válaszol minden felmerülő kérdésre

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
hu: archdist osszehasonlítva %s a következőhöz: %s a következőn: %s
      Nyertes: %s

en: base package %s is installed for %s
hu: legjobb %s nevű csomag telepítve van a következőhöz: %s

en: be tolerant of errors
hu: a hibák figyelmen kívül hagyása

en: better arch in po %s
hu: Jobb architektúra a következőben: %s

en: cannot find tsflags or tsflags not integer.
hu: Nem található a tsflags, vagy a tsflags nem egész szám.

en: common prefix of %s between %s and %s
hu: gyakori előtag a következőre: %s, %s és %s között

en: common sourcerpm %s and %s
hu: gyakori forrásrpm %s és %s

en: config file location
hu: konfigurációs fájl elérésí útja

en: control whether color is used
hu: szín használatának befolyásolása

en: debugging output level
hu: a hibakeresés szintje

en: debugging output level for rpm
hu: rpm hibakereső szint

en: disable Yum plugins
hu: Yum bővítmények tiltása

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
hu: kizárás letiltása alapkomponensre, tárolókra ill. bármire

en: disable gpg signature checking
hu: gpg-aláírás ellenőrzés kihagyása

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
hu: egy vagy több tároló tiltása (helyettesítő karakterek megengedettek)

en: disable plugins by name
hu: bővítmények tiltása név szerint

en: disabled
hu: tiltott

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doConfigSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doGroupSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doRepoSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doRpmDBSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doSackSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doTsSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
hu: A doUpdateSetup() már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.

en: don't update, just download
hu: ne frissítsen, csak töltse le

en: downgrade a package
hu: egy csomag visszaállítása

en: enable obsoletes processing during updates
hu: elavult komponensek feldolgozásának engedélyezése

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
hu: egy vagy több tároló engedélyezése (helyettesítő karakterek megengedettek)

en: enable plugins by name
hu: bővítmények engedélyezése név szerint

en: enabled
hu: engedélyezett

en: erased
hu: törölve

en: error output level
hu: hiba kimeneti szintje

en: exclude package(s) by name or glob
hu: csomagok kizárása név vagy glob szerint

en: exiting because --downloadonly specified
hu: kilépés a --downloadonly kapcsoló miatt

en: future rpmdb ver mismatched saved transaction version,
hu: jövőbeli rpmbd ver nem egyezik a mentett tranzakció verziójával,

en: has installed conflicts
hu: konfliktusokat teremtett

en: has missing requires of
hu: hiányoznak követelmények

en: installed
hu: telepítve

en: installed conflict
hu: konfliktusokat teremtett

en: load a saved transaction from filename
hu: egy elmentett tranzakció betöltése fájlnév alapján

en: loading transaction from %s
hu: tranzakciók betöltések a következőből: %s

en: looking for %s as a requirement of %s
hu: A(z) %s keresése, mint a(z) %s szükséglete.

en: maximum command wait time
hu: leghosszabb várakozási idő meghatározása

en: missing requires
hu: követelmények hiányoznak

en: no
hu: nem

en: obsoleted
hu: elavult

en: obsoleting
hu: visszaállítás

en: package %s was not marked in group %s
hu: A(z) %s nevű csomag nem lett bejelölve a következő csoportban: %s

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
hu: A csomag nem egyezik az ellenőrzőösszeggel, de a gyorsítótárazás engedélyezett a következőhöz: %s

en: package: %s
hu: csomag: %s

en: plugins already initialised
hu: a bővítmények már betöltődtek

en: quiet operation
hu: csendes működés

en: registration of commands not supported
hu: parancsok regisztrációja nem támogatott

en: reinstall a package
hu: egy csomag újratelepítése

en: reinstalled
hu: újratelepítve

en: repo id
hu: tároló azon

en: repo name
hu: tároló név

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
hu: A következő tárolóobjektumból hiányzik a _resetSack metódus: %s

en: requires minimal: %d
hu: minimum szükséges: %d

en: rpmdb ver mismatched saved transaction version,
hu: rpmdb ver eltér a mentett tranzakció verziójától,

en: run entirely from system cache, don't update cache
hu: futtatás a rendszer gyorsítótárából anélkül, hogy a csomagok vagy tárolóinformációk frissítve lennének

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
hu: A searchPackages() parancs már nem lesz elérhető a későbbi Yum verziókban.
    Kérjük, inkább használja a searchGenerator() parancsot helyette.

en: searching in file entries
hu: Keresés fájlbejegyzésekben

en: searching in provides entries
hu: Keresés ellátási bejegyzésekben

en: searching package %s
hu: A következő csomag keresése: %s

en: set arbitrary config and repo options
hu: tetszőleges konfiguráció- és tárolóbeállítások

en: set install root
hu: telepítési root beállítása

en: set value of $releasever in yum config and repo files
hu: az alábbi érték beállítása a yum tároló és konfigurációs fájljaiban: $releasever

en: show Yum version and exit
hu: Yum verziójának mutatása és kilépés

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
hu: ismétlődések mutatása a tárolókban és a keresési parancsokban

en: show this help message and exit
hu: ezen segítség mutatása

en: skip packages with depsolving problems
hu: azon csomagok átugrása, melyeknek függőségi problémáik vannak

en: specifies an alternate directory to store packages
hu: egy alternatív könyvtár meghatározása a csomagok tárolásához

en: status
hu: állapot

en: therefore this repo cannot be reset.
hu: ezért ezt a tárolót nem lehet visszaállítani.

en: two
hu: kettő

en: updated
hu: frissítve

en: user interrupt
hu: Felhasználó által megszakítva

en: using local copy of %s
hu: helyi másolat használata a következőhöz: %s

en: verbose operation
hu: visszajelzés működés közben

en: yes
hu: igen
