libc 2.17-pre1 - en to hr translation catalogue (1434 entries)

en: 		Access Rights :
hr: 		Dozvole pristupa :

en: 		Attributes    :
hr: 		Svojstva      :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
hr: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=vrijednost]] [-i veličina] [-I [-K sekundi]] [-Y putanja] ulaznadatoteka

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
hr: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o izlaznadatoteka] [ulaznadatoteka]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
hr: 	%s [-n netid]* [-o izlaznadatoteka] [ulaznadatoteka]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
hr: 	%s [-s nettype]* [-o izlaznadatoteka] [ulaznadatoteka]

en: 	Access rights:
hr: 	Dozvole pristupa:

en: 	Entry data of type %s
hr: 	Ulazni podaci vrste %s

en: 	Name       : %s
hr: 	Ime        : %s

en: 	Public Key :
hr: 	Javni ključ :

en: 	Type         : %s
hr: 	Vrsta        : %s

en: 	Universal addresses (%u)
hr: 	Univerzalne adrese (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
hr: 	[%d]	Ime           : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
hr: 	[%u] - [%u bajtova]

en: 	not a dynamic executable
hr: 	nije dinamička izvršna datoteka

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
hr: 
    Za upute o prijavljivanju grešaka, molim pogledajte:
    %s.

en: 
    Group Members :
hr: 
    Članovi grupe :

en: 
    SELinux AVC Statistics:
    
    %15u  entry lookups
    %15u  entry hits
    %15u  entry misses
    %15u  entry discards
    %15u  CAV lookups
    %15u  CAV hits
    %15u  CAV probes
    %15u  CAV misses
hr: 
    SELinux AVC statistike:
    
    %15u  pretraga stavki
    %15u  pogodaka stavki
    %15u  promašaja stavki
    %15u  odbacivanja stavki
    %15u  CAV pretraga
    %15u  CAV pogodaka
    %15u  CAV ispitivanja
    %15u  CAV promašaja

en: 
    Time to Live  :
hr: 
    Vrijeme do isteka  :

en:             %2lus  server runtime
hr:             %2lus  vrijeme rada poslužitelja

en:         %2um %2lus  server runtime
hr:         %2um %2lus  vrijeme rada poslužitelja

en:        %s -a [pathname]
hr:        %s -a [putanja]

en:        rpcinfo -b prognum versnum
hr:        rpcinfo -b brojprog brojinačice

en:        rpcinfo -d prognum versnum
hr:        rpcinfo -d brojprog brojinačice

en:        rpcinfo -p [ host ]
hr:        rpcinfo -p [ računalo ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
hr:        rpcinfo [ -n brojporta ] -t host brojprog [ brojinačice ]

en:     %2uh %2um %2lus  server runtime
hr:     %2uh %2um %2lus  vrijeme rada poslužitelja

en:     Data Length = %u
hr:     Duljina podataka = %u

en:     Explicit members:
hr:     Eksplicitni članovi:

en:     Explicit nonmembers:
hr:     Eksplicitni nečlanovi:

en:     Implicit members:
hr:     Implicitni članovi:

en:     Implicit nonmembers:
hr:     Implicitni nečlanovi:

en:     No explicit members
hr:     Nema eksplicitnih članova

en:     No explicit nonmembers
hr:     Nema eksplicitnih nečlanova

en:     No implicit members
hr:     Nema implicitnih članova

en:     No implicit nonmembers
hr:     Nema implicitnih nečlanova

en:     No recursive members
hr:     Nema rekurzivnih članova

en:     No recursive nonmembers
hr:     Nema rekurzivnih nečlanova

en:     Recursive members:
hr:     Rekurzivni članovi:

en:     Recursive nonmembers:
hr:     Rekurzivni nečlanovi:

en:    program vers proto   port
hr:    program inačica protokol   port

en:   or:
hr:     ili:

en:  (SKIPPED)
hr:  (PRESKOČENO)

en:  (changed)
hr:  (promijenjeno)

en:  (first)
hr:  (prvi)

en:  (rule from "%s", line %d)
hr:  (pravilo od „%s”, redak %d)

en:  [OPTION...]
hr:  [OPCIJA...]

en: "%s" is no directory; ignored
hr: „%s” nije direktorij, zanemareno

en: "%s", line %d: %s
hr: „%s”, redak %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
hr: „Zone %s” redak i opcija -l se međusobno isključuju

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
hr: „Zone %s” redak i opcija -p se međusobno isključuju

en: "infile" is required for template generation flags.
hr: „ulaznadatoteka” je potrebna za zastavice stvaranja predložaka.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hr: %.*s: ARGP_HELP_FMT parametar zahtijeva vrijednost

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hr: %.*s: Nepoznati ARGP_HELP_FMT parametar

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
hr: %1$s: definicija ne završava sa „END %1$s”

en: %15d  current number of threads
    %15d  maximum number of threads
    %15lu  number of times clients had to wait
    %15s  paranoia mode enabled
    %15lu  restart internal
    %15u  reload count
hr: %15d  trenutni broj dretvi
    %15d  najveći broj dretvi
    %15lu  broj koliko puta je klijent trebao čekati
    %15s  paranoični način omogućen
    %15lu  ponovo pokreni interno
    %15u  broj ponovljenih učitavanja

en: %3ud %2uh %2um %2lus  server runtime
hr: %3ud %2uh %2um %2lus  vrijeme rada poslužitelja

en: %d libs found in cache `%s'
hr: %d biblioteka pronađeno u spremniku „%s”

en: %s in ruleless zone
hr: %s u zoni bez pravila

en: %s is a 32 bit ELF file.
hr: %s je 32-bitna ELF datoteka.

en: %s is a 64 bit ELF file.
hr: %s je 64-bitna ELF datoteka.

en: %s is for unknown machine %d.
hr: %s je za nepoznati stroj %d.

en: %s is not a known library type
hr: %s nije poznata vrsta biblioteke

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
hr: %s nije datoteka dijeljenog objekta (Vrsta: %d).

en: %s is not a symbolic link
hr: %s nije simbolička veza

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
hr: %s nije ELF datoteka - ima neispravne bajtove na početku.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
    %n
hr: %s%s%s:%u: %s%sUbacivanje „%s” nije uspjelo.
    %n

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
hr: %s%s%s:%u: %s%sNeočekivana greška: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
hr: %s%sNepoznat signal %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
hr: %s: %d nije ispravno potpisao proširenje

en: %s: %s; low version = %lu, high version = %lu
hr: %s: %s, niska inačica = %lu, visoka inačica = %lu

en: %s: %s; why = %s
hr: %s: %s, razlog = %s

en: %s: %s; why = (unknown authentication error - %d)
hr: %s: %s, razlog = (nepoznata greška autentifikacije - %d)

en: %s: '%s' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
hr: %s: „%s” bez odgovarajućeg „ifdef” ili „ifndef”

en: %s: 'endif' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
hr: %s: „endif” bez odgovarajućeg „ifdef” ili „ifndef”

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
hr: %s: <mb_cur_max> mora biti veći od <mb_cur_min>

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
hr: %s: C pretprocesor nije uspio s izlaznim kodom %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
hr: %s: C pretprocesor nije uspio sa signalom %d

en: %s: Can't create %s: %s
hr: %s: Ne mogu napraviti %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
hr: %s: Ne mogu napraviti direktorij %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
hr: %s: Ne mogu povezati %s na %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
hr: %s: Ne mogu otvoriti %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
hr: %s: Ne mogu ukloniti %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
hr: %s: Greška pri zatvaranju %s: %s

en: %s: Error reading %s
hr: %s: Greška pri čitanju %s

en: %s: Error writing %s
hr: %s: Greška pri pisanju %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
hr: %s: Redak Leap u datoteci neprijestupnog broja sekundi %s

en: %s: Memory exhausted: %s
hr: %s: Memorija iscrpljena: %s

en: %s: More than one -L option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -L

en: %s: More than one -d option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -d

en: %s: More than one -l option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -l

en: %s: More than one -p option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -p

en: %s: More than one -y option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -y

en: %s: Too many arguments
hr: %s: Previše argumenata

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
hr: %s: „%s” spomenuto više puta u definiciji težine %d

en: %s: `%s' must be a character
hr: %s: „%s” mora biti znak

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
hr: %s: vrijednost „%s” ne odgovara vrijednosti „%s”

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
hr: %s: „-1” mora biti zadnja stavka u polju „%s”

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
hr: %s: „forward” i „backward” se međusobno isključuju

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
hr: %s: „position” se mora koristiti za određenu razinu u svim dijelovima ili niti u jednom

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
hr: %s: „translit_start” odjeljak ne zavšava sa „translit_end”

en: %s: bad symbol <%.*s>
hr: %s: neispravan simbol <%.*s>

en: %s: byte sequence of first character of range is not lower than that of the last character
hr: %s: niz bajtova prvog znaka raspona nije manji od onoga zadnjeg znaka

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
hr: %s: nizovi bajtova prvog i zadnjeg znaka moraju biti iste duljine

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
hr: %s: na kraju raspona trotočja ne može biti „%s”

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
hr: %s: ne mogu promijeniti raspored poslije %.*s: simbol nije poznat

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
hr: %s: znak „%s” u tablici znakova ne može se prikazati jednim bajtom

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
hr: %s: znak „%s” potreban kao zadana vrijednost ne može se prikazati jednim bajtom

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
hr: %s: znak „%s” nije definiran dok je potreban kao zadana vrijednost

en: %s: command was '%s', result was %d
hr: %s: naredba je bila „%s”, rezultat je bio %d

en: %s: destination must not be a directory
hr: %s: odredište ne smije biti direktorij

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
hr: %s: oznaka smjera u nizu %Zd u polju „era” nije ni „+” ni „-”

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
hr: %s: oznaka smjera u nizu %Zd u polju „era” nije jedan znak

en: %s: duplicate `default_missing' definition
hr: %s: dvostruka „default_missing” definicija

en: %s: duplicate category version definition
hr: %s: dvostruka definicija inačice kategorije

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
hr: %s: dvostruka deklaracija dijela „%s”

en: %s: duplicate definition of `%s'
hr: %s: dvostruka definicija „%s”

en: %s: empty category description not allowed
hr: %s: prazan opis kategorije nije dozvoljen

en: %s: empty weight string not allowed
hr: %s: prazan niz znakova nije dozvoljen

en: %s: error in state machine
hr: %s: greška u automatu

en: %s: failed to remove the old destination
hr: %s: nisam uspio ukloniti staro odredište

en: %s: field `%s' declared more than once
hr: %s: polje „%s” je deklarirano više puta

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
hr: %s: polje „%s” ne sadrži točno deset stavki

en: %s: field `%s' must not be defined
hr: %s: polje „%s” ne smije biti definirano

en: %s: field `%s' must not be empty
hr: %s: polje „%s” ne smije biti prazno

en: %s: field `%s' not defined
hr: %s: polje „%s” nije definirano

en: %s: field `%s' undefined
hr: %s: polje „%s” nije definirano

en: %s: file open error: %m
hr: %s: greška otvaranja datoteke: %m

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju vrijednosti pomaka u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju početnog datuma u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju završnog datuma u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: incomplete `END' line
hr: %s: nepotpuni „END” redak

en: %s: invalid destination: %s
hr: %s: neispravno odredište: %s

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
hr: %s: neispravan izlazni niz „%%%c” u polju „%s”

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
hr: %s: neispravan izlazni niz u polju „%s”

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
hr: %s: neispravan broj za pomak u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: invalid number of sorting rules
hr: %s: neispravan broj pravila razvrstavanja

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c”

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
hr: %s: neispravan početni datum u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
hr: %s: neispravan datum zaustavljanja u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: invalid value for field `%s'
hr: %s: neispravna vrijednost polja „%s”

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
hr: %s: kratica jezika „%s” nije definirana

en: %s: line %d: bad command `%s'
hr: %s: redak %d: neispravna naredba „%s”

en: %s: line %d: cannot specify more than %d trim domains
hr: %s: redak %d: ne možete navesti više od %d trim domene

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
hr: %s: redak %d: očekujem „on” ili „off”, pronašao „%s”

en: %s: line %d: ignoring trailing garbage `%s'
hr: %s: redak %d: zanemarujem smeće na kraju „%s”

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
hr: %s: redak %d: nakon znaka za odvajanje popisa ne slijedi domena

en: %s: missing `order_end' keyword
hr: %s: nedostaje ključna riječ „order_end”

en: %s: missing `reorder-end' keyword
hr: %s: nedostaje ključna riječ „reorder-end”

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
hr: %s: nedostaje ključna riječ „reorder-sections-end”

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
hr: %s: nedostaje oblik ere u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
hr: %s: nedostaje ime ere u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: more then one 'else'
hr: %s: više od jednog „else”

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
hr: %s: višestruke definicije redoslijeda za odjeljak „%s”

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
hr: %s: višestruke definicije redoslijeda za neimenovani odjeljak

en: %s: nested conditionals not supported
hr: %s: ugniježđeni uvjeti nisu podržani

en: %s: no PLTREL found in object %s
hr: %s: u objektu %s nije nađen PLTREL

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
hr: %s: nema ispravnog regularnog izraza za polje „%s”: %s

en: %s: no identification for category `%s'
hr: %s: nema identifikacije za kategoriju „%s”

en: %s: no representable `default_missing' definition found
hr: %s: nema reprezentativne definicije „default_missing”

en: %s: not enough sorting rules
hr: %s: nema dovoljno pravila razvrstavanja

en: %s: numeric country code `%d' not valid
hr: %s: brojčani kod zemlje „%d” nije ispravan

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s” je višeznačna, mogućnosti:

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
hr: %s: opcija „%s” zahtijeva argument.\n

en: %s: option '%s' requires an argument\n
hr: %s: opcija „%s” zahtijeva argument\n

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s” zahtijeva argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s” je višeznačna

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s” zahtijeva argument

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija je višeznačna, mogućnosti:

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%s”\n

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
hr: %s: redoslijed za „%.*s” je već definiran u %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
hr: %s: redoslijed za element razvrstavanja %.*s još nije definiran

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
hr: %s: redoslijed za simbol razvrstavanja %.*s još nije definiran

en: %s: out of memory to store relocation results for %s
hr: %s: nema dovoljno memorije za spremanje rezultata premještanja za %s

en: %s: output would overwrite %s
hr: %s: izlaz bi pisao preko %s

en: %s: panic: Invalid l_value %d
hr: %s: panic: Neispravna l_value %d

en: %s: premature end of file
hr: %s: preuranjen kraj datoteke

en: %s: section `%.*s' not known
hr: %s: odjeljak „%.*s” nije poznat

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
hr: %s: početni datum je neispravan u nizu %Zd u polju „era”

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
hr: %s: trotočje simboličkog raspona ne smije izravno slijediti „order_end”

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
hr: %s: trotočje simboličkog raspona ne smije izravno slijediti nakon „order_start”

en: %s: syntax error
hr: %s: sintaksna greška

en: %s: syntax error in definition of new character class
hr: %s: sintaksna greška u definiciji novog razreda znakova

en: %s: syntax error in definition of new character map
hr: %s: sintaksna greška u definiciji nove tablice znakova

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
hr: %s: tablica razreda „%s”: %lu bajtova

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
hr: %s: tablica znakovne tablice „%s”: %lu bajtova

en: %s: table for width: %lu bytes
hr: %s: tablica za širinu: %lu bajtova

en: %s: terminology language code `%s' not defined
hr: %s: terminologija jezičnog koda „%s” nije definirana

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
hr: %s: početni i krajnji simbol raspona moraju predstavljati znakove

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
hr: %s: treći operand vrijednosti polja „%s” ne smije biti veći od %d

en: %s: too few values for field `%s'
hr: %s: premalo vrijednosti polja „%s”

en: %s: too many rules; first entry only had %d
hr: %s: previše pravila, prva stavka je imala samo %d

en: %s: too many values
hr: %s: previše vrijednosti

en: %s: too many values for field `%s'
hr: %s: previše vrijednosti polja „%s”

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
hr: %s: podaci transliteracije iz lokala „%s” nisu dostupni

en: %s: unable to open %s: %m
hr: %s: ne mogu otvoriti %s: %m

en: %s: unknown character in collating symbol name
hr: %s: nepoznat znak u imenu simbola razvrstavanja

en: %s: unknown character in equivalent definition name
hr: %s: nepoznat znak u imenu ekvivalentne definicije

en: %s: unknown character in equivalent definition value
hr: %s: nepoznat znak u vrijednosti ekvivalentne definicije

en: %s: unknown character in field `%s'
hr: %s: nepoznat znak u polju „%s”

en: %s: unknown section name `%.*s'
hr: %s: nepoznato ime odjeljka „%.*s”

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
hr: %s: nepoznat simbol „%s” u ekvivalentnoj definiciji

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”\n

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „--%s”

en: %s: usage is %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] [ -c [loyear,]hiyear ] zonename ...
    
    Report bugs to %s.
hr: %s: uporaba je %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] [ -c [ngod,]vgod ] imezone ...
    
    Prijavite greške na %s.

en: %s: usage is %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directory ] [ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
    
    Report bugs to %s.
hr: %s: uporaba je %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] [ -l lokalnovrijeme ] [ -p posixpravila ] \
    	[ -d direktorij ] [ -L skoksekundi ] [ -y vrstagodine ] [ datoteka ... ]
    
    Prijavite greške na %s.

en: %s: use of -v on system with floating time_t other than float or double
hr: %s: korištenje -v na sustavu s time_t u obliku pomičnog zareza različitim od float ili double

en: %s: value for field `%s' must be a single character
hr: %s: vrijednost polja „%s” mora biti jedan znak

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
hr: %s: vrijednost polja „%s” mora biti u rasponu %d...%d

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
hr: %s: vrijednost polja „%s” ne smije biti prazan niz

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
hr: %s: vrijednost polja „int_curr_symbol” ne odgovara ispravnom imenu u ISO 4217

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
hr: %s: vrijednost polja „int_curr_symbol” ima neispravnu duljinu

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
hr: %s: vrijednosti polja „%s” moraju biti manje od 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
hr: %s: vrijednosti polja „%s” ne smiju biti veće od %d

en: %s: warning: zone "%s" abbreviation "%s" %s
hr: %s: upozorenje: kratica zone „%s” je „%s” %s

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
hr: %s: težine moraju koristiti isti znak trotočja kao ime

en: %s: while writing output %s: %m
hr: %s: pri spremanju izlaza %s: %m

en: %s: wild -c argument %s
hr: %s: čudan -c argument %s

en: %s:%u: bad syntax in hwcap line
hr: %s:%u: neispravna sintaksa u retku hwcap

en: %s:%u: cannot read directory %s
hr: %s:%u: ne mogu čitati direktorij %s

en: %s:%u: duplicate hwcap %lu %s
hr: %s:%u: dvostruki hwcap %lu %s

en: %s:%u: hwcap index %lu above maximum %u
hr: %s:%u: hwcap indeks %lu iznad najvećeg %u

en: %s:%u: hwcap index %lu already defined as %s
hr: %s:%u: hwcap indeks %lu već je definiran kao %s

en: '%s' is not a known database
hr: „%s” nije poznata vrsta baze podataka

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
hr: (GREŠKA PROGRAMA) Nema poznate inačice!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
hr: (GREŠKA PROGRAMA) Opcije su trebale biti prepoznate!?

en: (Unknown object)
hr: (Nepoznat objekt)

en: (unknown)
hr: (nepoznat)

en: *** Cannot read debuginfo file name: %m
hr: *** Ne mogu čitati debuginfo ime datoteke: %m

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
hr: *** Dijelovi datoteke „%s” su uklonjeni: detaljna analiza nije moguća

en: *standard input*
hr: *standardni ulaz*

en: -C		ANSI C mode
hr: -C		ANSI C način

en: -Dname[=value]	define a symbol (same as #define)
hr: -Dname[=vrijednost]	definiraj simbol (isto kao #define)

en: -I		generate code for inetd support in server (for SunOS 4.1)
hr: -I		napravi kod za inetd podršku u poslužitelju (za SunOS 4.1)

en: -K seconds	server exits after K seconds of inactivity
hr: -K sekundi	poslužitelj izlazi ako nije aktivan K sekundi

en: -L		server errors will be printed to syslog
hr: -L		greške poslužitelja će biti ispisane u dnevnik sustava

en: -M		generate MT-safe code
hr: -M		napravi MT-siguran kod

en: -N		supports multiple arguments and call-by-value
hr: -N		podržava višestruke argumente i pozivanje korištenjem vrijednosti

en: -Sc		generate sample client code that uses remote procedures
hr: -Sc		napravi primjer klijentskog koda koji koristi udaljene procedure

en: -Sm 		generate makefile template
hr: -Sm 		napravi makefile predložak

en: -Ss		generate sample server code that defines remote procedures
hr: -Ss		napravi primjer poslužiteljskog koda koji definira udaljene procedure

en: -T		generate code to support RPC dispatch tables
hr: -T		napravi kod koji podržava RPC tablice otpreme

en: -Y path		directory name to find C preprocessor (cpp)
hr: -Y putanja	ime direktorija u kojem je C pretprocesor (cpp)

en: -a		generate all files, including samples
hr: -a		napravi sve datoteke, uključujući primjere

en: -b		backward compatibility mode (generates code for SunOS 4.1)
hr: -b		koristi kompatibilnost unatrag (stvara kod za SunOS 4.1)

en: -c		generate XDR routines
hr: -c		napravi XDR rutine

en: -h		generate header file
hr: -h		napravi datoteku zaglavlja

en: -i size		size at which to start generating inline code
hr: -i veličina	veličina na kojoj počinje izrada „inline” koda

en: -l		generate client side stubs
hr: -l		napravi odreske klijentske strane

en: -m		generate server side stubs
hr: -m		napravi odreske poslužiteljske strane

en: -n netid	generate server code that supports named netid
hr: -n netid	napravi kod poslužitelja koji podržava imenovani netid

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
hr: -o IZLAZNA-DATOTEKA [ULAZNA-DATOTEKA]...
    [IZLAZNA-DATOTEKA [ULAZNA-DATOTEKA]...]

en: -o outfile	name of the output file
hr: -o izlaznadatoteka	ime izlazne datoteke

en: -s nettype	generate server code that supports named nettype
hr: -s nettype	napravi poslužiteljski kod koji podržava imenovani nettype

en: -t		generate RPC dispatch table
hr: -t		napravi RPC tablicu otpreme

en: .lib section in a.out corrupted
hr: .lib odjeljak u a.out je oštećen

en: 24:00 not handled by pre-1998 versions of zic
hr: zic inačice starije od 1998. ne podržavaju 24:00

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
hr: <%s> i <%s> nisu ispravna imena raspona

en: <SP> character must not be in class `%s'
hr: <SP> znak ne smije biti u razredu „%s”

en: <SP> character not in class `%s'
hr: <SP> znak nije u razredu „%s”

en: Aborted
hr: Prekinut

en: Access Rights :
hr: Dozvole pristupa :

en: Access Vector Cache (AVC) started
hr: Pristup spremniku vektora (AVC - Access Vector Cache) je pokrenut

en: Accessing a corrupted shared library
hr: Pristupam oštećenoj dijeljenoj biblioteci

en: Add locales named by parameters to archive
hr: Dodaj lokale imenovane parametrima u arhivu

en: Adding %s
hr: Dodajem %s

en: Address already in use
hr: Adrese se već koriste

en: Address family for hostname not supported
hr: Obitelj adresa za ime računala nije podržana

en: Address family not supported by protocol
hr: Protokol ne podržava obitelj adresa

en: Address not mapped to object
hr: Adresa nije pridružena objektu

en: Advertise error
hr: Greška oglašavanja

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: All requests done
hr: Svi zahtjevi su obrađeni

en: Also draw graph for total memory consumption
hr: Također nacrtaj graf ukupne potrošnje memorije

en: Archive control:
hr: Kontrola arhive:

en: Argument list too long
hr: Popis argumenata je predugačak

en: Attempt to remove a non-empty table
hr: Pokušaj uklanjanja neprazne tablice

en: Attempting to link in too many shared libraries
hr: Pokušavam povezati previše dijeljenih biblioteka

en: Authentication OK
hr: Provjera u redu

en: Authentication error
hr: Greška provjere

en: BOGUS OBJECT
hr: LAŽAN OBJEKT

en: Bad address
hr: Neispravna adresa

en: Bad file descriptor
hr: Neispravan opisnik datoteke

en: Bad font file format
hr: Neispravan oblik datoteke pisma

en: Bad message
hr: Neispravna poruka

en: Bad system call
hr: Neispravan poziv sustava

en: Bad value for ai_flags
hr: Neispravna vrijednost za ai_flags

en: Be strictly POSIX conform
hr: Budi strogo POSIX kompatibilan

en: Binary data
hr: Binarni podaci

en: Block device required
hr: Potreban je blokovski uređaj

en: Broadcast poll problem
hr: Problem broadcast prozivanja

en: Broken pipe
hr: Prekinut cjevovod

en: Bus error
hr: Greška sabirnice

en: CACHE
hr: SPREMNIK

en: CHAR
hr: ZNAK

en: CONF
hr: KONF

en: CPU time limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje procesorskog vremena

en: Cache expired
hr: Spremnik je istekao

en: Can not access a needed shared library
hr: Ne mogu pristupiti potrebnoj dijeljenoj biblioteci

en: Can't bind to server which serves this domain
hr: Ne mogu povezati na poslužitelj koji poslužuje ovu domenu

en: Can't chdir to /
hr: Ne mogu promijeniti direktorij u /

en: Can't communicate with portmapper
hr: Ne mogu komunicirati s portmapperom

en: Can't communicate with ypbind
hr: Ne mogu komunicirati s ypbindom

en: Can't communicate with ypserv
hr: Ne mogu komunicirati s ypservom

en: Can't create temporary cache file %s
hr: Ne mogu napraviti privremenu datoteku spremnika %s

en: Can't find %s
hr: Ne mogu pronaći %s

en: Can't link %s to %s
hr: Ne mogu povezati %s na %s

en: Can't open cache file %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku spremnika %s

en: Can't open cache file directory %s
hr: Ne mogu otvoriti direktorij s datotekom spremnika %s

en: Can't open directory %s
hr: Ne mogu otvoriti direktorij %s

en: Can't stat %s
hr: Ne mogu izvršiti stat %s

en: Can't stat %s
hr: Ne mogu izvršiti stat %s

en: Can't unlink %s
hr: Ne mogu ukloniti vezu %s

en: Cannot allocate memory
hr: Ne mogu alocirati memoriju

en: Cannot assign requested address
hr: Ne mogu dodijeliti zatraženu adresu

en: Cannot create socket for broadcast rpc
hr: Ne mogu napraviti utičnicu za broadcast rpc

en: Cannot exec a shared library directly
hr: Ne mogu izravno izvoditi dijeljenu biblioteku

en: Cannot fstat file %s.
hr: Ne mogu izvršiti fstat na datoteci %s.

en: Cannot have more than one file generation flag!
hr: Ne možete imati više od jedne zastavice izrade datoteka!

en: Cannot lstat %s
hr: Ne mogu izvršiti lstat %s

en: Cannot mmap file %s.
hr: Ne mogu izvršiti mmap na datoteci %s.

en: Cannot receive reply to broadcast
hr: Ne mogu primiti odgovor na broadcast

en: Cannot register service
hr: Ne mogu registrirati uslugu

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
hr: Ne mogu poslati nakon isključenja krajnje točke u prijenosu

en: Cannot send broadcast packet
hr: Ne mogu poslati broadcast paket

en: Cannot set LC_ALL to default locale
hr: Ne mogu postaviti LC_ALL na zadani lokal

en: Cannot set LC_COLLATE to default locale
hr: Ne mogu postaviti LC_COLLATE na zadani lokal

en: Cannot set LC_CTYPE to default locale
hr: Ne mogu postaviti LC_CTYPE na zadani lokal

en: Cannot set LC_MESSAGES to default locale
hr: Ne mogu postaviti LC_MESSAGES na zadani lokal

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
hr: Ne mogu postaviti opciju utičnice SO_BROADCAST

en: Cannot specify more than one input file!
hr: Ne možete navesti više od jedne ulazne datoteke!

en: Cannot stat %s
hr: Ne mogu izvršiti stat %s

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
hr: Ne možete koristiti zastavice netid i inetd zajedno!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
hr: Ne možete koristiti zastavicu netid bez TIRPC!

en: Cannot use table flags with newstyle!
hr: Ne možete koristiti zastavice tablice s novim stilom!

en: Change to and use ROOT as root directory
hr: Promijeni direktorij u ROOT i koristi ga kao korijenski direktorij

en: Changing access rights of %s to %#o failed
hr: Promjena pristupnih dozvola %s u %#o nije uspjela

en: Channel number out of range
hr: Broj kanala izvan granica

en: Character Separator : %c
hr: Znak razdvajanja     : %c

en: Character out of range for UTF-8
hr: Znak izvan UTF-8 raspona

en: Child exited
hr: Dijete je završilo

en: Child has exited
hr: Dijete je izašlo

en: Child has stopped
hr: Dijete se zaustavilo

en: Child has terminated abnormally and did not create a core file
hr: Dijete je abnormalno završilo i nije napravilo datoteku jezgre

en: Child hat terminated abnormally and created a core file
hr: Dijete je abnormalno završilo i napravilo je datoteku jezgre

en: Client credential too weak
hr: Vjerodajnica klijenta je preslaba

en: Columns             :
hr: Stupaca              :

en: Communication error on send
hr: Greška u komunikaciji pri slanju

en: Compile locale specification
hr: Kompajliraj specifikacije lokala

en: Computer bought the farm
hr: Računalo je odapelo

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
hr: Konfiguriraj poveznice izvršavanja dinamičkog linkera.

en: Connection refused
hr: Veza odbijena

en: Connection reset by peer
hr: Član je ponovo pokrenuo vezu

en: Connection timed out
hr: Vremensko ograničenje veze je isteklo

en: Continued
hr: Nastavljen

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
hr: Pretvori kodiranje navedenih datoteka iz jednog u drugo.

en: Convert key to lower case
hr: Pretvori ključ u mala slova

en: Coprocessor error
hr: Greška koprocesora

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Ovo je slobodan softver, pogledajte kod za upute o kopiranju. NEMA jamstava,
    čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.

en: Could not create log file
hr: Ne mogu napraviti datoteku dnevnika

en: Couldn't execute %s
hr: Ne mogu izvršiti %s

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
hr: Napravi datoteku C zaglavlja IME koja sadrži definicije simbola

en: Create fastloading iconv module configuration file.
hr: Napravi konfiguracijsku datoteku brzoučitavajućeg iconv modula.

en: Create old-style tables
hr: Napravi tablice starog oblika

en: Create output even if warning messages were issued
hr: Napravi izlaz neovisno o porukama upozorenja

en: Create simple database from textual input.
hr: Napravi jednostavnu bazu podataka iz tekstualnog unosa.

en: Creation Time : %s
hr: Vrijeme stvaranja : %s

en: DATAFILE [OUTFILE]
hr: PODDATOTEKA [IZLDATOTEKA]

en: DES entry for netname %s not unique
hr: DES stavka za mrežno ime %s nije jedinstvena

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
hr: DST nije dozvoljen u SUID/SGID programima

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
hr: GREŠKA DINAMIČKOG LINKERA (BUG)!!!

en: Data input available
hr: Dostupni su ulazni podaci

en: Database for table does not exist
hr: Baza podataka za tablicu ne postoji

en: Database is busy
hr: Baza podataka je zauzeta

en: Default Access rights :
hr: Zadane dozvole pristupa :

en: Destination address required
hr: Potrebna je odredišna adresa

en: Device disconnected
hr: Uređaj je odspojen

en: Device not a stream
hr: Uređaj nije tok

en: Device or resource busy
hr: Uređaj ili resurs je zauzet

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
hr: Diffie-Hellmann (%d bitova)

en: Directory     : %s
hr: Direktorij    : %s

en: Directory arguments required when using --nostdlib
hr: Potrebni su argumenti direktorija pri korištenju --nostdlib

en: Directory not empty
hr: Direktorij nije prazan

en: Disk quota exceeded
hr: Ograničenje diskovnog prostora prekoračeno

en: Do not fork and display messages on the current tty
hr: Ne razdvajaj i prikaži poruke na trenutnom tty

en: Do not fork, but otherwise behave like a daemon
hr: Ne razdvajaj, ali se inače ponašaj kao pozadinski proces

en: Do not print messages while building database
hr: Ne ispisuj poruke pri izgradnji baze podataka

en: Do not search standard directories, only those on the command line
hr: Ne pretražuj standardne direktorije, samo one u naredbenom retku

en: Do not use existing catalog, force new output file
hr: Nemoj koristiti postojeći katalog, prisilno napravi novu izlaznu datoteku

en: Domain not bound
hr: Domena nije povezana

en: Don't add new data to archive
hr: Ne dodaj nove podatke u arhivu

en: Don't buffer output
hr: Ne koristi međuspremnik za izlaz

en: Don't build cache
hr: Ne gradi spremnik

en: Don't generate links
hr: Ne stvaraj veze

en: Dump information generated by PC profiling.
hr: Ispiši informacije stvorene PC profiliranjem.

en: ELF file ABI version invalid
hr: ABI inačica ELF datoteke nije ispravna

en: ELF file OS ABI invalid
hr: OS ABI ELF datoteke nije ispravan

en: ELF file data encoding not big-endian
hr: Kodiranje podataka ELF datoteke nije „big-endian”

en: ELF file data encoding not little-endian
hr: Kodiranje podataka ELF datoteke nije „little-endian”

en: ELF file version does not match current one
hr: Inačica ELF datoteke ne odgovara trenutnoj

en: ELF file version ident does not match current one
hr: Identifikator inačice ELF datoteke ne odgovara trenutnom

en: ELF file's phentsize not the expected size
hr: phentsize ELF datoteke nije očekivane veličine

en: ELF load command address/offset not properly aligned
hr: Adresa/pomak ELF load naredbe nema pravilno poravnanje

en: ELF load command alignment not page-aligned
hr: ELF load naredba nije poravnata sa stranicom

en: EMT trap
hr: EMT zamka

en: ENTRY
hr: UNOS

en: Encrypted data
hr: Šifrirani podaci

en: Entry/table type mismatch
hr: Vrsta stavke/tablice ne odgovara

en: Enumeration not supported on %s
hr: Numeriranje nije podržano na %s

en: Error getting context of nscd
hr: Greška pri dohvatu konteksta nscd-a

en: Error getting context of socket peer
hr: Greška pri dohvatu konteksta utičnice

en: Error getting sid from context
hr: Greška pri dohvatu sid-a iz konteksta

en: Error in RPC subsystem
hr: Greška u RPC podsustavu

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
hr: Greška u pristupanju datoteci NIS+ hladnog starta. Je li NIS+ instaliran?

en: Error in unknown error system:
hr: Greška u sustavu nepoznatih grešaka:

en: Error while talking to callback proc
hr: Greška pri komunikaciji s povratnim procesom

en: Error writing to standard output
hr: Greška pri pisanju na standardni izlaz

en: Error: .netrc file is readable by others.
hr: Greška: datoteku .netrc mogu čitati drugi korisnici.

en: Exactly one parameter with process ID required.
hr: Potreban je točno jedan parametar s identifikatorom procesa.

en: Exchange full
hr: Razmjena puna

en: Exec format error
hr: Greška oblika izvršne datoteke

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
hr: FATALNO: sustav ne definira „_POSIX2_LOCALEDEF”

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
hr: DATOTEKA sadrži pridruživanja iz simboličkih imena u UCS4 vrijednosti

en: FORMAT
hr: OBLIK

en: Failed (unspecified error)
hr: Nije uspio (neodređena greška)

en: Failed opening connection to the audit subsystem: %m
hr: Nisam uspio otvoriti vezu na revizorski podsustav: %m

en: Failed to create AVC lock
hr: Nisam uspio napraviti AVC zaključavanje

en: Failed to determine if kernel supports SELinux
hr: Nisam uspio odrediti podržava li jezgra SELinux

en: Failed to drop capabilities
hr: Nisam uspio ispustiti mogućnosti

en: Failed to initialize drop of capabilities
hr: Nisam uspio inicijalizirati ispuštanje mogućnosti

en: Failed to run nscd as user '%s'
hr: Nisam uspio pokrenuti nscd kao korisnik „%s”

en: Failed to set keep-capabilities
hr: Nisam uspio postaviti keep-capabilities

en: Failed to start AVC
hr: Nisam uspio pokrenuti AVC

en: Failed to start AVC thread
hr: Nisam uspio pokrenuti AVC dretvu

en: Failed to unset keep-capabilities
hr: Nisam uspio postaviti keep-capabilities na početnu vrijednost

en: File %s is empty, not checked.
hr: Datoteka %s je prazna, ne provjeravam.

en: File %s is too small, not checked.
hr: Datoteka %s je premalena, ne provjeravam.

en: File descriptor in bad state
hr: Opisnik datoteke u neispravnom stanju

en: File exists
hr: Datoteka postoji

en: File is not a cache file.
hr: Datoteka nije datoteka spremnika.

en: File locking deadlock error
hr: Greška potpunog zastoja pri zaključavanju datoteke

en: File name too long
hr: Ime datoteke je predugačko

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine datoteke

en: File too large
hr: Datoteka je prevelika

en: Filters not supported with LD_TRACE_PRELINKING
hr: Filtri nisu podržani uz LD_TRACE_PRELINKING

en: First/next chain broken
hr: Prvi/sljedeći lanac je slomljen

en: Floating point exception
hr: Iznimka pomičnog zareza

en: Floating-poing inexact result
hr: Netočan rezultat pomičnog zareza

en: Floating-point divide by zero
hr: Dijeljenje s nulom pomičnog zareza

en: Floating-point overflow
hr: Preljev pomičnog zareza

en: Floating-point underflow
hr: Podljev pomičnog zareza

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
hr: Za upute o prijavljivanju grešaka, molim pogledajte:
    %s.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
hr: Za upute o prijavljivanju grešaka, molim pogledajte:\\n%s.\\n

en: Format to use: new, old or compat (default)
hr: Oblik za korištenje: new (novi), old (stari) ili compat (kompatibilni, zadano)

en: Full resync required for directory
hr: Potrebna je potpuna ponovljena sinkronizacija za direktorij

en: Function not implemented
hr: Funkcija nije implementirana

en: GROUP
hr: GRUPA

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
hr: Smeće u ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate graphic from memory profiling data
hr: Napravi grafiku iz podataka profiliranja memorije

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
hr: Napravi katalog poruka.
    Ako je ULAZNA-DATOTEKA -, ulaz se čita sa standardnog ulaza. Ako je IZLAZNA-DATOTEKA -, izlaz se ispisuje na standardni izlaz.

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
hr: Napravi izlaz linearan u vremenu (uobičajeno je linearan ovisno o broju poziva funkcija)

en: Generate verbose messages
hr: Napravi opširne poruke

en: Generated line not part of iteration
hr: Stvoreni redak nije dio iteracije

en: Generic system error
hr: Općenita greška sustava

en: Get entries from administrative database.
hr: Dohvati stavke iz administrativne baze podataka.

en: Get locale-specific information.
hr: Ispiši informacije specifične za lokale.

en: Give a short usage message
hr: Prikaži kratke upute za uporabu

en: Give this help list
hr: Prikaži ovaj popis pomoći

en: Gratuitous error
hr: Poklonjena greška

en: Group         : %s
hr: Grupa         : %s

en: Group Flags :
hr: Zastavice grupe :

en: Group entry for "%s.%s" group:
hr: Unos grupe za grupu „%s.%s”:

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
hr: zaustavi na SEK sekundi (zadano 3600)

en: Hangup
hr: Završetak

en: Haven't found "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
hr: Nisam pronašao „%s (%s,%s,%s)” u spremniku grupa!

en: Haven't found "%s" in group cache!
hr: Nisam pronašao „%s” u spremniku grupa!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
hr: Nisam pronašao „%s” u spremniku glavnih računala!

en: Haven't found "%s" in netgroup cache!
hr: Nisam pronašao „%s” u spremniku grupa!

en: Haven't found "%s" in password cache!
hr: Nisam našao „%s” u spremniku lozinki!

en: Haven't found "%s" in services cache!
hr: Nisam pronašao „%s” u spremniku usluga!

en: High priority input available
hr: Dostupan je ulaz visokog prioriteta

en: Host is down
hr: Računalo nije uključeno

en: Host name lookup failure
hr: Nije pronađeno ime računala

en: I/O error
hr: U/I greška

en: I/O possible
hr: U/I moguć

en: INPUT-FILE OUTPUT-FILE
    -o OUTPUT-FILE INPUT-FILE
    -u INPUT-FILE
hr: ULAZNA-DATOTEKA IZLAZNA-DATOTEKA
    -o IZLAZNA DATOTEKA ULAZNA-DATOTEKA
    -u ULAZNA-DATOTEKA

en: Identifier removed
hr: Identifikator uklonjen

en: Ignore auxiliary cache file
hr: Zanemari datoteku pomoćnog spremnika

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
hr: Zanemarujem datoteku %s jer nije obična datoteka.

en: Illegal addressing mode
hr: Nedozvoljeni način adresiranja

en: Illegal instruction
hr: Nedozvoljena instrukcija

en: Illegal object type for operation
hr: Nedozvoljena vrsta objekta za operaciju

en: Illegal opcode
hr: Nedozvoljeni operacijski kod

en: Illegal operand
hr: Nedozvoljeni operand

en: Illegal seek
hr: Nedozvoljeno traženje

en: Illegal trap
hr: Nedozvoljena zamka

en: Inappropriate file type or format
hr: Neprikladna vrsta ili oblik datoteke

en: Inappropriate ioctl for device
hr: Neprikladan ioctl za uređaj

en: Inappropriate operation for background process
hr: Neprikladna operacija za pozadinski proces

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Information:
hr: Informacije:

en: Input Files:
hr: Ulazne datoteke:

en: Input file %s not found.
hr: Ulazna datoteka %s nije pronađena.

en: Input message available
hr: Dostupne su ulazne poruke

en: Input/Output format specification:
hr: Specifikacije ulazno/izlaznog oblika:

en: Input/output error
hr: Ulazno/izlazna greška

en: Integer divide by zero
hr: Cjelobrojno dijeljenje s nulom

en: Integer overflow
hr: Cjelobrojni preljev

en: Internal NIS error
hr: Interna NIS greška

en: Internal stack error
hr: Interna greška stoga

en: Internal ypbind error
hr: Interna ypbind greška

en: Interrupt
hr: Prekid

en: Interrupted by a signal
hr: Prekinut signalom

en: Interrupted system call
hr: Prekinut poziv sustava

en: Interrupted system call should be restarted
hr: Prekinuti poziv sustava bi se trebao ponovo pokrenuti

en: Invalid address alignment
hr: Neispravno poravnanje adrese

en: Invalid argument
hr: Neispravan argument

en: Invalid back reference
hr: Neispravna povratna referenca

en: Invalid character class name
hr: Neispravno ime razreda znakova

en: Invalid client credential
hr: Neispravna vjerodajnica klijenta

en: Invalid client verifier
hr: Neispravan verifikator klijenta

en: Invalid collation character
hr: Neispravan znak razvrstavanja

en: Invalid content of \{\}
hr: Neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid cross-device link
hr: Neispravna veza među uređajima

en: Invalid exchange
hr: Neispravna razmjena

en: Invalid floating-point operation
hr: Neispravna operacija pomičnog zareza

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
hr: Neispravna veza sa „%s” na „%s”: %s

en: Invalid numeric gid "%s"!
hr: Neispravan numerički gid „%s”!

en: Invalid numeric uid "%s"!
hr: Neispravan numerički uid „%s”!

en: Invalid object for operation
hr: Neispravan objekt za operaciju

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
hr: Neispravan ili nepotpun višebajtni ili široki znak

en: Invalid permissions for mapped object
hr: Neispravne dozvole pridruženog objekta

en: Invalid preceding regular expression
hr: Neispravan prethodni regularni izraz

en: Invalid range end
hr: Neispravan kraj raspona

en: Invalid regular expression
hr: Neispravan regularni izraz

en: Invalid request code
hr: Neispravan kod zahtjeva

en: Invalid request descriptor
hr: Neispravan opisnik zahtjeva

en: Invalid server verifier
hr: Neispravan verifikator poslužitelja

en: Invalid slot
hr: Neispravan utor

en: Invalidate the specified cache
hr: Učini navedeni spremnik nevažećim

en: Is a directory
hr: To je direktorij

en: Is a named type file
hr: Je datoteka imenovane vrste

en: Key has been revoked
hr: Ključ je poništen

en: Key has expired
hr: Ključ je istekao

en: Key was rejected by service
hr: Usluga je odbila ključ

en: Killed
hr: Prekinut

en: LINK
hr: VEZA

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
hr: LOKALNA stavka za UID %d u direktoriju %s nije jedinstvena

en: Level 2 halted
hr: Razina 2 zaustavljena

en: Level 2 not synchronized
hr: Razina 2 nije sinkronizirana

en: Level 3 halted
hr: Razina 3 zaustavljena

en: Level 3 reset
hr: Razina 3 ponovo pokrenuta

en: Link has been severed
hr: Veza je oštećena

en: Link number out of range
hr: Broj veze izvan granica

en: Link points to illegal name
hr: Veza pokazuje na nedozvoljeno ime

en: Linked Object Type :
hr: Vrsta povezanog objekta :

en: Linked to : %s
hr: Povezan na : %s

en: List content of archive
hr: Ispiši sadržaj arhive

en: List dynamic shared objects loaded into process.
hr: Ispiši dinamičke dijeljene objekte učitane u proces.

en: Local domain name not set
hr: Lokalna domena nije podešena

en: Local resource allocation failure
hr: Neuspjeh alokacije lokalnih resursa

en: Machine is not on the network
hr: Računalo nije na mreži

en: Make output graphic VALUE pixels high
hr: Napravi izlaznu grafiku visine VRIJEDNOST piksela

en: Make output graphic VALUE pixels wide
hr: Napravi izlaznu grafiku širine VRIJEDNOST piksela

en: Malformed name, or illegal name
hr: Izobličeno ili nedozvoljeno ime

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
hr: Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni za odgovarajuće\nkratke opcije.\n

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
hr: Obavezni ili opcionalni argumenti dugačkih opcija također su obavezni ili opcionalni za odgovarajuće kratke opcije.

en: Manually link individual libraries.
hr: Ručno poveži pojedine biblioteke.

en: Master Server :
hr: Glavni poslužitelj :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
hr: Glavni poslužitelj je zauzet, mijenjam raspored potpunog ispisa sadržaja.

en: Memory allocation failure
hr: Neuspjeh alokacije memorije

en: Memory exhausted
hr: Memorija iscrpljena

en: Memory page has hardware error
hr: Memorijska stranica ima sklopovsku grešku

en: Message too long
hr: Poruka je predugačka

en: Missing or malformed attribute
hr: Svojstvo nedostaje ili je izobličeno

en: Mod. Time     : %s
hr: Vrijeme uređivanja : %s

en: Modification failed
hr: Izmjena nije uspjela

en: Modify operation failed
hr: Radnja izmjene nije uspjela

en: Modify output format:
hr: Izmijeni izlazni oblik:

en: Multihop attempted
hr: Pokušan višestruki skok

en: Must specify user name for server-user option
hr: Morate navesti korisničko ime za opciju server-user

en: Must specify user name for stat-user option
hr: Morate navesti korisničko ime za opciju stat-user

en: Must specify value for restart-interval option
hr: Morate navesti vrijednost za opciju restart-interval

en: NAME
hr: IME

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
hr: IME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] DATOTEKA...
    --list-archive [DATOTEKA]

en: NAME
    [-a|-m]
hr: IME
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
hr: Inačica NIS klijenta/poslužitelja ne odgovara - ne mogu ponuditi uslugu

en: NIS map database is bad
hr: Baza podataka NIS mape nije ispravna

en: NIS+ operation failed
hr: NIS+ operacija nije uspjela

en: NIS+ servers unreachable
hr: NIS+ poslužitelji izvan dosega

en: NIS+ service is unavailable or not installed
hr: NIS+ usluga nije dostupna ili nije instalirana

en: NO OBJECT
hr: NEMA OBJEKTA

en: NUMBER
hr: BROJ

en: Name : `%s'
hr: Ime : „%s”

en: Name Service Cache Daemon.
hr: Pozadinski proces spremnika usluga imena.

en: Name not served by this server
hr: Ime nije poslužio ovaj poslužitelj

en: Name not unique on network
hr: Ime nije jedinstveno na mreži

en: Name or service not known
hr: Ime ili usluga nisu poznati

en: Name output file
hr: Ime izlazne datoteke

en: Name/entry isn't unique
hr: Ime/stavka nije jedinstveno

en: Named object is not searchable
hr: Imenovani objekt se ne može pretraživati

en: Need authenticator
hr: Potrebna provjera

en: Network dropped connection on reset
hr: Mreža je isključila vezu pri ponovnom pokretanju

en: Network is down
hr: Mreža je isključena

en: Network is unreachable
hr: Mreža je izvan dosega

en: No CSI structure available
hr: Nema dostupne CSI strukture

en: No XENIX semaphores available
hr: XENIX semafori nisu dostupni

en: No address associated with hostname
hr: Nema adrese dodijeljene imenu računala

en: No address associated with name
hr: Nema adrese pridružene imenu

en: No anode
hr: Nema anode

en: No buffer space available
hr: Nema prostora za međuspremnik

en: No character set name specified in charmap
hr: Nema imena skupa znakova navedenog u tablici znakova

en: No child processes
hr: Nema procesa djece

en: No data available
hr: Nema dostupnih podataka

en: No definition for %s category found
hr: Nema definicije za kategoriju %s

en: No file space on server
hr: Nema datotečnog prostora na poslužitelju

en: No link created since soname could not be found for %s
hr: Veza nije stvorena jer nije pronađen soname za %s

en: No locks available
hr: Nema dostupnih zaključavanja

en: No match
hr: Nema poklapanja

en: No medium found
hr: Nije pronađen medij

en: No message of desired type
hr: Nema poruke željene vrste

en: No more records in map database
hr: Nema više zapisa u bazi podataka mape

en: No previous regular expression
hr: Nedostaje prethodni regularni izraz

en: No program name given
hr: Nije navedeno ime programa

en: No program name given\n
hr: Nije navedeno ime programa\n

en: No remote programs registered.
hr: Nema registriranih udaljenih programa.

en: No route to host
hr: Nema rute do računala

en: No space left on device
hr: Nema više prostora na uređaju

en: No such device
hr: Nema takvog uređaja

en: No such device or address
hr: Nema takvog uređaja ili adrese

en: No such file or directory
hr: Nema takve datoteke ili direktorija

en: No such key in map
hr: Nema takvog ključa u mapi

en: No such map in server's domain
hr: Nema takve mape u domeni poslužitelja

en: No such process
hr: Nema takvog procesa

en: No target in line %d
hr: Nema mete u retku %d

en: Non NIS+ namespace encountered
hr: Pronađen prostor imena koji nije NIS+

en: Non-recoverable failure in name resolution
hr: Neoporavljiv neuspjeh u rezoluciji imena

en: None.
hr: Nijedan.

en: Nonexisting physical address
hr: Nepostojeća fizička adresa

en: Not a XENIX named type file
hr: Nije datoteka XENIX imenovane vrste

en: Not a directory
hr: Nije direktorij

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not found, no such name
hr: Nije pronađen, nema takvog imena

en: Not master server for this domain
hr: Nije glavni poslužitelj za ovu domenu

en: Not owner
hr: Nije vlasnik

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: Number of Columns   : %d
hr: Broj stupaca         : %d

en: Number of objects : %u
hr: Broj objekata : %u

en: Numerical argument out of domain
hr: Numerički argument je izvan domene

en: Numerical result out of range
hr: Numerički rezultat je izvan granica

en: Object #%d:
hr: Objekt #%d:

en: Object Name   : %s
hr: Ime objekta   : %s

en: Object Type   :
hr: Vrsta objekta :

en: Object is remote
hr: Objekt je udaljen

en: Object with same name exists
hr: Postoji objekt istog imena

en: Object-specific hardware error
hr: Sklopovska greška specifična za objekt

en: Odd number of quotation marks
hr: Neparan broj znakova navodnika

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
hr: Obrađuj samo direktorije navedene u naredbenom retku. Ne gradi spremnik.

en: Only root is allowed to use this option!
hr: Samo root smije koristiti ovu opciju!

en: Only root or %s is allowed to use this option!
hr: Samo root ili %s smiju koristiti ovu opciju!

en: Operation already in progress
hr: Operacija je već u tijeku

en: Operation canceled
hr: Operacija otkazana

en: Operation not permitted
hr: Operacija nije dozvoljena

en: Operation not possible due to RF-kill
hr: Operacija nije moguća zbog RF-kill

en: Operation not supported
hr: Operacija nije podržana

en: Operation now in progress
hr: Operacija je u tijeku

en: Operation would block
hr: Operacija bi blokirala

en: Optional output file prefix
hr: Opcionalni prefiks izlazne datoteke

en: Out of streams resources
hr: Izvan toka resursa

en: Output buffers available
hr: Dostupni su izlazni međuspremnici

en: Output control:
hr: Kontrola izlaza:

en: Output selection:
hr: Izbor izlaza:

en: Owner         : %s
hr: Vlasnik       : %s

en: Owner died
hr: Vlasnik je umro

en: PRIVATE
hr: PRIVATNO

en: Package not installed
hr: Paket nije instaliran

en: Parameter string not correctly encoded
hr: Niz parametara nije pravilno kodiran

en: Parse error: %s
hr: Greška obrade: %s

en: Partial success
hr: Djelomični uspjeh

en: Passed object is not the same object on server
hr: Navedeni objekt nije isti objekt na poslužitelju

en: Path `%s' given more than once
hr: Putanja „%s” je navedena više puta

en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

en: Power failure
hr: Prekid napajanja

en: Prefix used for all file accesses
hr: Prefiks korišten za sve pristupe datotekama

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjen kraj regularnog izraza

en: Print cache
hr: Ispiši sadržaj spremnika

en: Print content of database file, one entry a line
hr: Ispiši sadržaj baze podataka, jedna stavka po retku

en: Print current configuration statistics
hr: Ispiši statistike trenutne konfiguracije

en: Print more information
hr: Ispiši više informacija

en: Print more messages
hr: Ispiši više poruka

en: Print program version
hr: Ispiši inačicu programa

en: Privileged opcode
hr: Privilegirani operacijski kod

en: Privileged register
hr: Privilegirani registar

en: Probable success
hr: Vjerojatni uspjeh

en: Probably not found
hr: Vjerojatno nije pronađeno

en: Process breakpoint
hr: Prekidna točka procesa

en: Process trace trap
hr: Zamka za praćenje procesa

en: Processing request in progress
hr: Obrada zahtjeva u tijeku

en: Profiling timer expired
hr: Štoperica profiliranja istekla

en: Protocol driver not attached
hr: Upravljački program protokola nije priključen

en: Protocol error
hr: Greška protokola

en: Protocol family not supported
hr: Obitelj protokola nije podržana

en: Protocol not available
hr: Protokol nije dostupan

en: Protocol not supported
hr: Protokol nije podržan

en: Protocol wrong type for socket
hr: Neispravna vrsta protokola za utičnicu

en: Put output in FILE instead of installed location (--prefix does not apply to FILE)
hr: Spremi izlaz u DATOTEKU umjesto na mjesto instalacije (--prefix se ne primjenjuje na DATOTEKU)

en: Query illegal for named table
hr: Upit je nedozvoljen za imenovanu tablicu

en: Quit
hr: Izlaz

en: RFS specific error
hr: RFS specifična greška

en: RPC bad procedure for program
hr: Neispravna RPC procedura programa

en: RPC failure on NIS operation
hr: RPC neuspjeh na NIS operaciji

en: RPC program not available
hr: RPC program nije dostupan

en: RPC program version wrong
hr: Neispravna inačica RPC programa

en: RPC struct is bad
hr: RPC struktura nije ispravna

en: RPC version wrong
hr: Neispravna RPC inačica

en: RPC: (unknown error code)
hr: RPC: (nepoznat kod greške)

en: RPC: Authentication error
hr: RPC: Greška provjere

en: RPC: Can't decode result
hr: RPC: Ne mogu dekodirati rezultat

en: RPC: Can't encode arguments
hr: RPC: Ne mogu kodirati argumente

en: RPC: Failed (unspecified error)
hr: RPC: Nije uspio (neodređena greška)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
hr: RPC: Nekompatibilne inačice RPC-a

en: RPC: Port mapper failure
hr: RPC: Neuspjeh pridruživanja portova

en: RPC: Procedure unavailable
hr: RPC: Procedura nedostupna

en: RPC: Program not registered
hr: RPC: Program nije registriran

en: RPC: Program unavailable
hr: RPC: Program nedostupan

en: RPC: Program/version mismatch
hr: RPC: Program/inačica ne odgovaraju

en: RPC: Remote system error
hr: RPC: Greška udaljenog sustava

en: RPC: Server can't decode arguments
hr: RPC: Poslužitelj ne može dekodirati argumente

en: RPC: Success
hr: RPC: Uspjeh

en: RPC: Timed out
hr: RPC: Vrijeme je isteklo

en: RPC: Unable to receive
hr: RPC: Ne mogu primiti

en: RPC: Unable to send
hr: RPC: Ne mogu poslati

en: RPC: Unknown host
hr: RPC: Nepoznato računalo

en: RPC: Unknown protocol
hr: RPC: Nepoznati protokol

en: RSA (%d bits)
hr: RSA (%d bitova)

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
hr: RTLD_NEXT korišten u kodu se ne učitava dinamički

en: RTLD_SELF used in code not dynamically loaded
hr: RTLD_SELF korišten u kodu se ne učitava dinamički

en: Read and display shared object profiling data.
hr: Čitaj i prikaži profilirajuće podatke dijeljenog objekta

en: Read configuration data from NAME
hr: Čitaj konfiguracijske podatke iz IME

en: Read-only file system
hr: Datotečni sustav je samo za čitanje

en: Real-time signal %d
hr: Signal u stvarnom vremenu %d

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Reloading "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
hr: Ponovo učitavam „%s (%s,%s,%s)” u spremnik grupa!

en: Reloading "%s" in group cache!
hr: Ponovo učitavam „%s” u spremnik grupa!

en: Reloading "%s" in hosts cache!
hr: Ponovo učitavam „%s” u spremnik glavnih računala!

en: Reloading "%s" in netgroup cache!
hr: Ponovo učitavam „%s” u spremnik grupa!

en: Reloading "%s" in password cache!
hr: Ponovo učitavam „%s” u spremniku lozinki!

en: Reloading "%s" in services cache!
hr: Ponovo učitavam „%s” u spremnik usluga!

en: Remote I/O error
hr: Udaljena U/I greška

en: Remote address changed
hr: Udaljena adresa promijenjena

en: Remove locales named by parameters from archive
hr: Ukloni lokale imenovane parametrima iz arhive

en: Remove password or make file unreadable by others.
hr: Uklonite lozinku ili onemogućite čitanje drugim korisnicima.

en: Renaming of %s to %s failed
hr: Preimenovanje %s u %s nije uspjelo

en: Reopening shared object `%s' failed
hr: Ponovno otvaranje dijeljenog objekta „%s” nije uspjelo

en: Replace existing archive content
hr: Zamijeni postojeći sadržaj arhive

en: Replicate :
hr: Repliciraj :

en: Report bugs to %s.
hr: Prijavite greške na %s.

en: Request arguments bad
hr: Neispravni argumenti zahtjeva

en: Request canceled
hr: Zahtjev otkazan

en: Request not canceled
hr: Zahtjev nije otkazan

en: Required key not available
hr: Traženi ključ nije dostupan

en: Resolver Error 0 (no error)
hr: Greška resolvera 0 (nema greške)

en: Resolver internal error
hr: Interna greška resolvera

en: Resource deadlock avoided
hr: Izbjegnut potpuni zastoj resursa

en: Resource lost
hr: Resurs izgubljen

en: Resource temporarily unavailable
hr: Resurs je privremeno nedostupan

en: Results sent to callback proc
hr: Rezultati poslani povratnom procesu

en: SHOBJ [PROFDATA]
hr: DIJOBJ [PROFPODACI]

en: Search Path         : %s
hr: Putanja pretraživanja: %s

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška

en: Server busy, try again
hr: Poslužitelj je zauzet, pokušajte ponovo

en: Server out of memory
hr: Poslužitelj nema dovoljno memorije

en: Server rejected credential
hr: Poslužitelj je odbio vjerodajnicu

en: Server rejected verifier
hr: Poslužitelj je odbio verifikatora

en: Service configuration to be used
hr: Konfiguracija servisa koja se koristi

en: Servname not supported for ai_socktype
hr: Servname nije podržano za ai_socktype

en: Set the owner, group and access permission of the slave pseudo terminal corresponding to the master pseudo terminal passed on file descriptor `%d'.  This is the helper program for the `grantpt' function.  It is not intended to be run directly from the command line.
hr: Postavi vlasnika, grupu i dozvole pristupa podređenog pseudo terminala koji odgovara glavnom pseudo terminalu proslijeđenom opisniku datoteke „%d”. Ovo je pomoćni program za funkciju „grantpt”. Nije namijenjen pokretanju izravno iz naredbenog retka.

en: Set the program name
hr: Postavi ime programa

en: Shut the server down
hr: Ugasi poslužitelj

en: Signal generated by the arrival of a message on an empty message queue
hr: Signal stvoren dolaskom poruke u prazan red poruka

en: Signal generated by the completion of an I/O request
hr: Signal stvoren završavanjem U/I zahtjeva

en: Signal generated by the completion of an asynchronous I/O request
hr: Signal stvoren završavanjem asinkronog U/I zahtjeva

en: Signal generated by the completion of an asynchronous name lookup request
hr: Signal stvoren završavanjem asinkronog zahtjeva za traženje imena

en: Signal generated by the expiration of a timer
hr: Signal stvoren istekom brojila

en: Signal sent by kill()
hr: kill() je poslao signal

en: Signal sent by sigqueue()
hr: sigqueue() je poslao signal

en: Signal sent by the kernel
hr: Signal je poslala jezgra

en: Signal sent by tkill()
hr: tkill() je poslao signal

en: Socket operation on non-socket
hr: Operacija utičnice na ne-utičnici

en: Socket type not supported
hr: Vrsta utičnice nije podržana

en: Software caused connection abort
hr: Softver je uzrokovao prekid veze

en: Sorry. You are not root
hr: Žao mi je. Niste root

en: Source definitions are found in FILE
hr: Definicije se nalaze u DATOTECI

en: Srmount error
hr: Srmount greška

en: Stack fault
hr: Greška stoga

en: Stale NFS file handle
hr: Greška NFS-a

en: Start NUMBER threads
hr: Pokreni BROJ dretvi

en: State not recoverable
hr: Stanje se ne može oporaviti

en: Status            : %s
hr: Stanje            : %s

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljen (signalom)

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (tty ulaz)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (tty izlaz)

en: Stopped child has continued
hr: Zaustavljeno dijete je nastavilo

en: Streams pipe error
hr: Greška cjevovoda toka

en: Structure needs cleaning
hr: Struktura treba čiščenje

en: Subscript out of range
hr: Indeks izvan granica

en: Success
hr: Uspjeh

en: Supported databases:
hr: Podržane baze podataka:

en: Suppress warnings and information messages
hr: Izostavi upozorenja i poruke sa informacijama

en: Symbolic character names defined in FILE
hr: Simbolička imena znakova definirana u DATOTECI

en: Syntax: memusage [--data=FILE] [--progname=NAME] [--png=FILE] [--unbuffered]
    	    [--buffer=SIZE] [--no-timer] [--time-based] [--total]
    	    [--title=STRING] [--x-size=SIZE] [--y-size=SIZE]
    	    PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
hr: Sintaksa: memusage [--data=DATOTEKA] [--progname=IME] [--png=DATOTEKA] [--unbuffered]
    	    [--buffer=BROJ] [--no-timer] [--time-based] [--total]
    	    [--title=NASLOV] [--x-size=BROJ] [--y-size=BROJ]
    	    PROGRAM [PROGRAMSKAOPCIJA]...

en: System error
hr: Greška sustava

en: System information:
hr: Informacije o sustavu:

en: System resource allocation failure
hr: Greška pri alokaciji resursa sustava

en: System's directory for character maps : %s
    		       repertoire maps: %s
    		       locale path    : %s
    %s
hr: Direktorij sustava za tablice znakova : %s
    		    tablice repertoara: %s
    		    putanju lokala    : %s
    %s

en: TABLE
hr: TABLICA

en: TABLE
hr: TABLICA

en: TABLE,yes
hr: TABLICA,da

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
hr: Omatanje brojača TLS stvaranja! Molim prijavite ovo.

en: Table Type          : %s
hr: Vrsta tablice        : %s

en: Temporary failure in name resolution
hr: Privremena greška u rezoluciji imena

en: Terminated
hr: Završen

en: Text file busy
hr: Tekstualna datoteka zauzeta

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
hr: Sljedeći popis sadrži sve poznate kodirane skupove znakova. Ovo ne znači
    nužno da se sve kombinacije ovih imena mogu koristiti u IZ i U parametrima
    naredbenog retka. Jedan kodirani skup znakova može biti prikazan s više
    različitih imena (aliasa).

en: The owner is set to the current user, the group is set to `%s', and the access permission is set to `%o'.
    
    %s
hr: Vlasnik je postavljen na trenutnog korisnika, grupa je postavljena na „%s”, a dozvole pristupa su postavljene na „%o”.
    
    %s

en: This implementation doesn't support newstyle or MT-safe code!
hr: Ova implementacija ne podržava novi stil ili MT-sigurni kod!

en: Time to live :
hr: Vrijeme do isteka :

en: Timer expired
hr: Brojilo je isteklo

en: Title string used in output graphic
hr: Naslov korišten u izlaznoj grafici

en: Too many attributes
hr: Previše atributa

en: Too many levels of symbolic links
hr: Previše razina simboličkih veza

en: Too many links
hr: Previše veza

en: Too many open files
hr: Previše otvorenih datoteka

en: Too many open files in system
hr: Previše otvorenih datoteka u sustavu

en: Too many processes
hr: Previše procesa

en: Too many references: cannot splice
hr: Previše referenci: ne mogu izvršiti splice

en: Too many users
hr: Previše korisnika

en: Trace execution of program by printing currently executed function.
    
         --data=FILE          Don't run the program, just print the data from FILE.
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
hr: Prati izvršavanje programa ispisivanjem trenutno izvođene funkcije.
    
         --data=DATOTEKA      Ne pokreći program, samo ispiši podatke iz DATOTEKE.
    
       -?,--help              Ispiši ovu pomoć i izađi
          --usage             Ispiši kratke upute za uporabu
       -V,--version           Ispiši informacije o inačici i izađi
    
    Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni za kratke opcije.

en: Trace/breakpoint trap
hr: Zamka za praćenje/prekidnu točku

en: Traced child has trapped
hr: Praćeno dijete je upalo u zamku

en: Trailing backslash
hr: Obrnuta kosa crta na kraju

en: Translator died
hr: Prevoditelj je umro

en: Transport endpoint is already connected
hr: Krajnja točka u prijenosu je već spojena

en: Transport endpoint is not connected
hr: Krajnja točka u prijenosu nije spojena

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
hr: Pokušajte „%s --help” ili „%s --usage” za više informacija.\n

en: Try \`ldd --help' for more information.
hr: Pokušajte „ldd --help” za više informacija.

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
hr: Pokušajte „%s --help” ili „%s --usage” za više informacija.

en: Trying %s...
hr: Pokušavam %s...

en: Type : %s
hr: Vrsta : %s

en: UNKNOWN
hr: NEPOZNATO

en: UTC offset out of range
hr: UTC pomak izvan granica

en: Unable to authenticate NIS+ client
hr: Ne mogu provjeriti NIS+ klijenta

en: Unable to authenticate NIS+ server
hr: Ne mogu provjeriti NIS+ poslužitelj

en: Unable to create callback
hr: Ne mogu napraviti povratnu vezu

en: Unable to create process on server
hr: Ne mogu napraviti proces na poslužitelju

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
hr: Nepoznato (vrsta = %d, bitova = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
hr: Nepoznata .netrc ključna riječ %s

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
hr: Nepoznati ELFCLASS u datoteci %s.

en: Unknown NIS error code
hr: Nepoznati kod NIS greške

en: Unknown OS
hr: Nepoznati OS

en: Unknown database name
hr: Nepoznata baza podataka

en: Unknown database: %s
hr: Nepoznata baza podataka: %s

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown host
hr: Nepoznato računalo

en: Unknown object
hr: Nepoznati objekt

en: Unknown option: %s %s %s
hr: Nepoznata opcija: %s %s %s

en: Unknown resolver error
hr: Nepoznata greška u resolveru

en: Unknown server error
hr: Nepoznata greška na poslužitelju

en: Unknown signal
hr: Nepoznat signal

en: Unknown signal %d
hr: Nepoznat signal %d

en: Unknown signal %d
hr: Nepoznat signal %d

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Unknown ypbind error
hr: Nepoznata ypbind greška

en: Unmatched ( or \(
hr: Neuparena ( ili \(

en: Unmatched ) or \)
hr: Neuparena ) ili \)

en: Unmatched [ or [^
hr: Neuparena [ ili [^

en: Unmatched \{
hr: Neuparena \{

en: Unrecognized variable `%s'
hr: Neprepoznata varijabla „%s”

en: Urgent I/O condition
hr: Hitno U/I stanje

en: Usage:
hr: Uporaba:

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
hr: Uporaba: %s [-ef] [-F IZ-POPIS] [-o DATOTEKA] [-T NA-POPIS] [--exit]
    	    [--follow] [--from IZ-POPIS] [--output DATOTEKA] [--to NA-POPIS]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    IZVRŠNA [IZVRŠNE-OPCIJE...]\n

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
hr: Uporaba: %s [-v specifikacija] ime_varijable [putanja]

en: Usage: getconf [-v SPEC] VAR
      or:  getconf [-v SPEC] PATH_VAR PATH
    
    Get the configuration value for variable VAR, or for variable PATH_VAR
    for path PATH.  If SPEC is given, give values for compilation
    environment SPEC.
hr: Uporaba: getconf [-v SPEC] VAR
        ili: getconf [-v SPEC] PUTANJA_VAR PUTANJA
    
    Dohvati konfiguracijsku vrijednost varijable VAR ili varijable PUTANJA_VAR
    za putanju PUTANJA. Ako je SPEC naveden, ispiši vrijednosti kompilacijske
    okoline SPEC.

en: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              print this help and exit
          --version           print version information and exit
      -d, --data-relocs       process data relocations
      -r, --function-relocs   process data and function relocations
      -u, --unused            print unused direct dependencies
      -v, --verbose           print all information
hr: Uporaba: ldd [OPCIJA]... DATOTEKA...
          --help              ispiši ovu pomoć i izađi
          --version           ispiši informacije o inačici i izađi
      -d, --data-relocs       obradi premještanja podataka
      -r, --function-relocs   obradi premještanja podataka i funkcija
      -u, --unused            ispiši nekorištene izravne ovisnosti
      -v, --verbose           ispiši sve informacije

en: Usage: lddlibc4 FILE
hr: Uporaba: lddlibc4 DATOTEKA

en: Usage: memusage [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
    Profile memory usage of PROGRAM.
    
       -n,--progname=NAME     Name of the program file to profile
       -p,--png=FILE          Generate PNG graphic and store it in FILE
       -d,--data=FILE         Generate binary data file and store it in FILE
       -u,--unbuffered        Don't buffer output
       -b,--buffer=SIZE       Collect SIZE entries before writing them out
          --no-timer          Don't collect additional information through timer
       -m,--mmap              Also trace mmap & friends
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
     The following options only apply when generating graphical output:
       -t,--time-based        Make graph linear in time
       -T,--total             Also draw graph of total memory use
          --title=STRING      Use STRING as title of the graph
       -x,--x-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels wide
       -y,--y-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels high
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
hr: Uporaba: memusage [OPCIJA]... PROGRAM [PROGRAMSKAOPCIJA]...
    Profiliraj zauzeće memorije PROGRAMA.
    
       -n,--progname=IME      Ime programske datoteke za profiliranje
       -p,--png=DATOTEKA      Napravi PNG grafiku i spremi u DATOTEKU
       -d,--data=DATOTEKA     Napravi binarne podatke i spremi u DATOTEKU
       -u,--unbuffered        Ne koristi međuspremnik za izlaz
       -b,--buffer=BROJ       Prikupi BROJ stavki prije njihovog ispisivanja
          --no-timer          Ne prikupljaj dodatne informacije kroz brojilo
       -m,--mmap              Također prati mmap i prijatelje
    
       -?,--help              Ispiši ovu pomoć i izađi
          --usage             Ispiši kratke upute za uporabu
       -V,--version           Ispiši informacije o inačici i izađi
    
     Sljedeće se opcije primjenjuju samo pri stvaranju grafičkog izlaza:
       -t,--time-based        Napravi graf linearan u vremenu
       -T,--total             Također nacrtaj graf ukupnog zauzeća memorije
          --title=NASLOV      Koristi NASLOV za naslov grafa
       -x,--x-size=BROJ       Napravi grafiku širine BROJ piksela
       -y,--y-size=BROJ       Napravi grafiku visine BROJ piksela
    
    Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni za odgovarajuće
    kratke opcije.

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
hr: Uporaba: rpcinfo [ -n brojporta ] -u računalo brojprog [ brojinačice ]

en: Usage: sln src dest|file
hr: Uporaba: sln izvor cilj|datoteka

en: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]
      -F, --from FROMLIST     Trace calls from objects on FROMLIST
      -T, --to TOLIST         Trace calls to objects on TOLIST
    
      -e, --exit              Also show exits from the function calls
      -f, --follow            Trace child processes
      -o, --output FILENAME   Write output to FILENAME (or FILENAME.$PID in case
    			  -f is also used) instead of standard error
    
      -?, --help              Give this help list
          --usage             Give a short usage message
          --version           Print program version
hr: Uporaba: sotruss [OPCIJA...] [--] IZVRŠNA [IZVRŠNE-OPCIJE...]
      -F, --from IZ-POPIS     Prati pozive objekata na IZ-POPISU
      -T, --to NA-POPIS       Prati pozive objekata na NA-POPISU
    
      -e, --exit              Također prikaži izlaze iz poziva funkcija
      -f, --follow            Prati procese djecu
      -o, --output DATOTEKA   Ispiši izlaz u DATOTEKU (ili DATOTEKA.$PID ako je
    			  -f također navedeno) umjesto na standardni izlaz grešaka
    
      -?, --help              Prikaži ovu pomoć
          --usage             Prikaži kratke upute za uporabu
          --version           Ispiši inačicu programa

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
hr: Uporaba: xtrace [OPCIJA]... PROGRAM [PROGRAMSKAOPCIJA]...\n

en: Use CACHE as cache file
hr: Koristi SPREMNIK kao datoteku spremnika

en: Use CONF as configuration file
hr: Koristi KONF kao konfiguracijsku datoteku

en: Use separate cache for each user
hr: Koristi odvojeni spremnik za svakog korisnika

en: User defined signal 1
hr: Korisnički definiran signal 1

en: User defined signal 2
hr: Korisnički definiran signal 2

en: Value too large for defined data type
hr: Vrijednost je prevelika za definiranu vrstu podataka

en: Virtual timer expired
hr: Virtualna štoperica istekla

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
hr: Upozorenje: zanemarujem konfiguracijsku datoteku koju nije moguće otvoriti: %s

en: Wild result from command execution
hr: Čudni rezultati izvršavanja naredbe

en: Window changed
hr: Promijenjen prozor

en: Write names of available charmaps
hr: Ispiši imena dostupnih tablica znakova

en: Write names of available locales
hr: Ispiši imena dostupnih lokala

en: Write names of selected categories
hr: Ispiši imena izabranih kategorija

en: Write names of selected keywords
hr: Ispiši imena izabranih ključnih riječi

en: Write output to file NAME
hr: Spremi izlaz u datoteku IME

en: Writing of cache data failed
hr: Zapisivanje podataka spremnika nije uspjelo

en: Written by %s and %s.
hr: Napisali %s i %s.

en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

en: Written by %s.\n
hr: Napisao %s.\n

en: Wrong medium type
hr: Kriva vrsta medija

en: Yes, 42 is the meaning of life
hr: Da, 42 je smisao života.

en: You really blew it this time
hr: Ovaj put si zbilja za*****

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
hr: Završno vrijeme retka Zone continuation ne dolazi nakon završnog vremena prethodnog retka

en: [FILE...]
hr: [DATOTEKA...]

en: [FILE]
hr: [DATOTEKA]

en: \`$program' is no executable\n
hr: \„$program” nije izvršna datoteka\n

en: `%.*s' already defined as collating element
hr: „%.*s” je već definiran kao element razvrstavanja

en: `%.*s' already defined as collating symbol
hr: „%.*s” je već definiran kao simbol razvrstavanja

en: `%.*s' already defined in charmap
hr: „%.*s” je već definiran u skupu znakova

en: `%.*s' already defined in repertoire
hr: „%.*s” je već definiran u repertoaru

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
hr: „%1$s” definicija ne završava sa „END %1$s”

en: `%s' and `%.*s' are not valid names for symbolic range
hr: „%s” i „%.*s” nisu ispravna imena simboličkog raspona

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
hr: „%s” nije ispravan podatak profila za datoteku „%s”

en: `digit' category has not entries in groups of ten
hr: kategorija „digit” nema stavke u grupama od po deset

en: add new entry "%s" of type %s for %s to cache%s
hr: dodaj novu stavku „%s” vrste %s za %s u spremnik%s

en: ai_family not supported
hr: ai_family nije podržano

en: ai_socktype not supported
hr: ai_socktype nije podržano

en: already running
hr: već radi

en: argument to <%s> must be a single character
hr: argument za <%s> mora biti jedan znak

en: argument to `%s' must be a single character
hr: argument za „%s” mora biti jedan znak

en: auth_unix.c: Fatal marshalling problem
hr: auth_unix.c: Fatalni problem organiziranja

en: bad argument
hr: neispravan argument

en: bad owner
hr: nepostojeći vlasnik

en: blank FROM field on Link line
hr: prazno FROM polje u retku Link

en: blank TO field on Link line
hr: prazno TO polje u retku Link

en: block freed twice
hr: blok je dvaput oslobođen

en: bogus mcheck_status, library is buggy
hr: Nedozvoljen mcheck_status, biblioteka je bugovita

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
hr: cache_set: ne mogu alocirati novi rpc_buffer

en: cache_set: victim alloc failed
hr: cache_set: alokacija žrtve nije uspjela

en: cache_set: victim not found
hr: cache_set: žrtva nije nađena

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
hr: ne mogu odrediti kraticu vremenske zone za korištenje nakon until vremena

en: can't reassign procedure number %ld
hr: ne mogu ponovo dodijeliti broj procedure %ld

en: cannot access '%s'
hr: ne mogu pristupiti „%s”

en: cannot add already read locale `%s' a second time
hr: ne mogu još jednom dodati već pročitani lokal „%s”

en: cannot add to locale archive
hr: ne mogu dodati u arhivu lokala

en: cannot allocate TLS data structures for initial thread
hr: ne mogu alocirati TLS podatkovne strukture za početnu dretvu

en: cannot allocate dependency list
hr: ne mogu alocirati popis ovisnosti

en: cannot allocate memory for program header
hr: ne mogu alocirati memoriju za zaglavlje programa

en: cannot allocate memory in static TLS block
hr: ne mogu alocirati memoriju u statičkom TLS bloku

en: cannot allocate name record
hr: ne mogu alocirati zapis imena

en: cannot allocate symbol data
hr: ne mogu alocirati podatke simbola

en: cannot allocate symbol search list
hr: ne mogu alocirati popis za pretraživanje simbola

en: cannot allocate version reference table
hr: ne mogu alocirati tablicu referenci inačica

en: cannot apply additional memory protection after relocation
hr: ne mogu primijeniti dodatnu zaštitu memorije nakon premještanja

en: cannot attach to process %lu
hr: ne mogu pridružiti procesu %lu

en: cannot change current working directory to "/"
hr: ne mogu promijeniti trenutni radni direktorij u „/”

en: cannot change current working directory to "/": %s
hr: ne mogu promijeniti trenutni radni direktorij u „/”: %s

en: cannot change memory protections
hr: ne mogu promijeniti zaštite memorije

en: cannot change mode of new locale archive
hr: ne mogu promijeniti mod nove arhive lokala

en: cannot change mode of resized locale archive
hr: ne mogu promijeniti mod arhive lokala promijenjene veličine

en: cannot change socket to nonblocking mode: %s
hr: ne mogu promijeniti utičnicu u neblokirajući način: %s

en: cannot change to old GID: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu promijeniti u stari GID: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot change to old UID: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu promijeniti u stari UID: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot change to old working directory: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu promijeniti u stari radni direktorij: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot close file descriptor
hr: ne mogu zatvoriti opisnik datoteke

en: cannot create %s; no persistent database used
hr: ne mogu napraviti %s, ne koristi se trajna baza podataka

en: cannot create %s; no sharing possible
hr: ne mogu napraviti %s, dijeljenje nije moguće

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
hr: ne mogu napraviti RUNPATH/RPATH kopiju

en: cannot create TLS data structures
hr: ne mogu napraviti TLS podatkovne strukture

en: cannot create cache for search path
hr: ne mogu napraviti spremnik za putanju pretraživanja

en: cannot create capability list
hr: ne mogu napraviti popis mogućnosti

en: cannot create directory for output files
hr: ne mogu napraviti direktorij za izlazne datoteke

en: cannot create internal descriptor
hr: ne mogu napraviti interni opisnik

en: cannot create internal descriptors
hr: ne mogu napraviti interne opisnike

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
hr: ne mogu napraviti izlaznu datoteku „%s” za kategoriju „%s”

en: cannot create read-only descriptor for "%s"; no mmap
hr: ne mogu napraviti opisnik „%s” samo za čitanje, ne izvršavam mmap

en: cannot create scope list
hr: ne mogu napraviti popis područja

en: cannot create search path array
hr: ne mogu napraviti polje putanja pretraživanja

en: cannot create search tree
hr: ne mogu napraviti stablo pretraživanja

en: cannot create shared object descriptor
hr: ne mogu napraviti opisnik dijeljenog objekta

en: cannot create temporary file
hr: ne mogu napraviti privremenu datoteku

en: cannot create temporary file name
hr: ne mogu napraviti privremenu datoteku

en: cannot determine escape character
hr: ne mogu odrediti izlazni znak

en: cannot determine file name
hr: ne mogu odrediti ime datoteke

en: cannot dynamically load executable
hr: ne mogu dinamički učitati izvršnu datoteku

en: cannot enable executable stack as shared object requires
hr: ne mogu omogućiti izvršni stog, što zahtijeva dijeljeni objekt

en: cannot enable socket to accept connections: %s
hr: ne mogu omogućiti utičnicu za prihvaćanje veza: %s

en: cannot extend global scope
hr: ne mogu proširiti globalno područje

en: cannot extend locale archive file
hr: ne mogu proširiti datoteku arhive lokala

en: cannot find C preprocessor: %s
hr: ne mogu pronaći C pretprocesor: %s

en: cannot find program header of process
hr: ne mogu pronaći programsko zaglavlje procesa

en: cannot fork
hr: ne mogu razdvojiti

en: cannot generate output file
hr: ne mogu napraviti izlaznu datoteku

en: cannot get current working directory: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu otkriti trenutni radni direktorij: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot get information about process %lu
hr: ne mogu saznati informacije o procesu %lu

en: cannot handle TLS data
hr: ne mogu raditi s TLS podacima

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
hr: ne mogu obraditi staru inačicu zahtjeva %d, trenutna inačica je %d

en: cannot initialize archive file
hr: ne mogu inicijalizirati datoteku arhive

en: cannot load any more object with static TLS
hr: ne mogu učitati više objekata sa statičkim TLS-om

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
hr: ne mogu učitati pomoćnu datoteku „%s” zbog zamjene znaka praznog dinamičkog niza znakova

en: cannot load profiling data
hr: ne mogu učitati podatke za profiliranje

en: cannot lock locale archive "%s"
hr: ne mogu zaključati arhivu lokala „%s”

en: cannot lock new archive
hr: ne mogu zaključati novu arhivu

en: cannot make segment writable for relocation
hr: ne mogu pretvoriti segment u zapisiv za premještanje

en: cannot map archive header
hr: ne mogu pridružiti zaglavlje arhive

en: cannot map database file
hr: ne mogu mapirati bazu podataka

en: cannot map locale archive file
hr: ne mogu pridružiti datoteku arhive lokala

en: cannot map pages for fdesc table
hr: ne mogu pridružiti stranice fdesc tablici

en: cannot map pages for fptr table
hr: ne mogu pridružiti stranice fptr tablici

en: cannot map zero-fill pages
hr: ne mogu pridružiti neispunjene stranice

en: cannot open
hr: ne mogu otvoriti

en: cannot open %s
hr: ne mogu otvoriti %s

en: cannot open %s/task
hr: ne mogu otvoriti %s/task

en: cannot open /proc/self/cmdline: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu otvoriti /proc/self/cmdline: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot open `%s'
hr: ne mogu otvoriti „%s”

en: cannot open database file `%s'
hr: ne mogu otvoriti bazu podataka „%s”

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
hr: ne mogu otvoriti direktorij „%s”: %s: zanemareno

en: cannot open input file
hr: ne mogu otvoriti ulaznu datoteku

en: cannot open input file `%s'
hr: ne mogu otvoriti ulaznu datoteku „%s”

en: cannot open locale archive "%s"
hr: ne mogu otvoriti arhivu lokala „%s”

en: cannot open locale definition file `%s'
hr: ne mogu otvoriti datoteku definicije lokala „%s”

en: cannot open output file
hr: ne mogu otvoriti izlaznu datoteku

en: cannot open output file `%s'
hr: ne mogu otvoriti izlaznu datoteku „%s”

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
hr: ne mogu otvoriti izlaznu datoteku „%s” za kategoriju „%s”

en: cannot open shared object file
hr: ne mogu otvoriti datoteku dijeljenog objekta

en: cannot open socket: %s
hr: ne mogu otvoriti utičnicu: %s

en: cannot open zero fill device
hr: ne mogu otvoriti neispunjeni uređaj

en: cannot prepare reading %s/task
hr: ne mogu pripremiti čitanje %s/task

en: cannot read /proc/self/cmdline: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu čitati /proc/self/cmdline: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot read all files in "%s": ignored
hr: ne mogu čitati sve datoteke u „%s”: zanemareno

en: cannot read archive header
hr: ne mogu pročitati zaglavlje arhive

en: cannot read character map directory `%s'
hr: ne mogu čitati direktorij tablice znakova „%s”

en: cannot read data from locale archive
hr: ne mogu čitati podatke iz arhive lokala

en: cannot read dynamic section
hr: ne mogu pročitati dinamički dio

en: cannot read file data
hr: ne mogu pročitati podatke datoteke

en: cannot read header
hr: ne mogu pročitati zaglavlje

en: cannot read header from `%s'
hr: ne mogu pročitati zaglavlje od „%s”

en: cannot read invalidate ACK
hr: ne mogu čitati nevažeći ACK

en: cannot read link map
hr: ne mogu čitati mapu veza

en: cannot read object name
hr: ne mogu pročitati ime objekta

en: cannot read program header
hr: ne mogu pročitati programsko zaglavlje

en: cannot read program interpreter
hr: ne mogu pročitati interpreter programa

en: cannot read r_debug
hr: ne mogu pročitati r_debug

en: cannot read statistics data
hr: ne mogu čitati statističke podatke

en: cannot rename new archive
hr: ne mogu preimenovati novu arhivu

en: cannot rename temporary file
hr: ne mogu preimenovati privremenu datoteku

en: cannot resize archive file
hr: ne mogu promijeniti veličinu datoteke arhive

en: cannot restore segment prot after reloc
hr: ne mogu obnoviti zaštitu segmenta nakon premještanja

en: cannot save new repertoire map
hr: ne mogu spremiti novu tablicu repertoara

en: cannot set file creation context for `%s'
hr: ne mogu postaviti kontekst stvaranja datoteke za „%s”

en: cannot set socket to close on exec: %s
hr: ne mogu postaviti utičnicu za zatvaranje pri izvršavanju: %s

en: cannot set socket to close on exec: %s; disabling paranoia mode
hr: ne mogu postaviti utičnicu za zatvaranje pri izvršavanju: %s, onemogućujem paranoični način

en: cannot stat database file
hr: ne mogu izvršiti stat na bazi podataka

en: cannot stat locale archive "%s"
hr: ne mogu izvršiti stat na arhivi lokala „%s”

en: cannot stat newly created file
hr: ne mogu izvršiti stat na novo stvorenoj datoteci

en: cannot stat shared object
hr: ne mogu izvršiti stat na dijeljenom objektu

en: cannot stat() file `%s': %s
hr: ne mogu izvršiti stat() na datoteci „%s”: %s

en: cannot write output files to `%s'
hr: ne mogu spremiti izlazne datoteke u „%s”

en: cannot write result: %s
hr: ne mogu zapisati rezultat: %s

en: cannot write statistics: %s
hr: ne mogu pisati statistiku: %s

en: cannot write to database file %s: %s
hr: ne mogu pisati u datoteku baze podataka %s: %s

en: cap_init failed
hr: cap_init nije uspio

en: cap_set_proc failed
hr: cap_set_proc nije uspio

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
hr: znak „%s” iz razreda „%s” mora biti u razredu „%s”

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
hr: znak „%s” iz razreda „%s” ne smije biti u razredu „%s”

en: character <SP> not defined in character map
hr: znak <SP> nije definiran u tablici znakova

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
hr: znak L„\u%0*x” iz razreda „%s” mora biti u razredu „%s”

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
hr: znak L„\u%0*x” iz razreda „%s” ne smije biti u razredu „%s”

en: character class `%s' already defined
hr: razred znakova „%s” je već definiran

en: character map `%s' already defined
hr: tablica znakova „%s” je već definirana

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
hr: tablica znakova „%s” nije ASCII-kompatibilna, lokal ne zadovoljava ISO C

en: character map file `%s' not found
hr: datoteka tablice znakova „%s” nije pronađena

en: character sets with locking states are not supported
hr: skupovi znakova sa stanjima zaključavanja nisu podržani

en: circular dependencies between locale definitions
hr: kružne ovisnosti među definicijama lokala

en: clnt_raw.c: fatal header serialization error
hr: clnt_raw.c: fatalna greška serijalizacije zaglavlja

en: compile-time support for database policy missing
hr: nedostaje podrška za vrijeme kompajliranja police baze podataka

en: connect to address %s:
hr: spajanje na adresu %s:

en: constant or identifier expected
hr: očekujem konstantu ili identifikator

en: conversion from `%s' is not supported
hr: pretvaranje iz „%s” nije podržano

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
hr: pretvaranje iz „%s” u „%s” nije podržano

en: conversion modules not available
hr: moduli pretvorbe nisu dostupni

en: conversion rate value cannot be zero
hr: vrijednost omjera pretvaranja ne može biti nula

en: conversion stopped due to problem in writing the output
hr: pretvaranje zaustavljeno zbog problema u pisanju izlaza

en: conversion to `%s' is not supported
hr: pretvaranje u „%s” nije podržano

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
hr: pretvaranje iz „%s” i u „%s” nije podržano

en: could not initialize conditional variable
hr: ne mogu inicijalizirati varijablu uvjeta

en: could not start any worker thread; terminating
hr: ne mogu pokrenuti nijednu radnu dretvu, završavam

en: could not start clean-up thread; terminating
hr: ne mogu pokrenuti dretvu čišćenja, završavam

en: couldn't create an rpc server
hr: ne mogu napraviti rpc poslužitelj

en: couldn't register prog %ld vers %ld
hr: ne mogu registrirati prog %ld inačicu %ld

en: database %s is not supported
hr: baza podataka %s nije podržana

en: database [key ...]
hr: baza podataka [ključ ...]

en: database for %s corrupted or simultaneously used; remove %s manually if necessary and restart
hr: baza podataka za %s je oštećena ili istovremeno korištena, ručno uklonite %s ako je potrebno i ponovo pokreni

en: default character map file `%s' not found
hr: zadana datoteka tablice znakova „%s” nije pronađena

en: differs from POSIX standard
hr: razlikuje se od POSIX standarda

en: disable IDN encoding
hr: onemogući IDN kodiranje

en: disabled inotify after read error %d
hr: onemogućen inotify nakon greške čitanja %d

en: duplicate definition of <%s>
hr: dvostruka definicija <%s>

en: duplicate definition of script `%s'
hr: dvostruka definicija pisma „%s”

en: duplicate key
hr: dvostruki ključ

en: duplicate set definition
hr: dvostruka definicija skupa

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
hr: dvostruko ime zone %s (datoteka „%s”, redak %d)

en: duplicated definition for mapping `%s'
hr: dvostruka definicija pridruživanja „%s”

en: duplicated message identifier
hr: dvostruki identifikator poruke

en: duplicated message number
hr: dvostruki broj poruka

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
hr: raspon trotočja mora biti označen s dva operanda iste vrste

en: empty char string
hr: prazan niz znakova

en: empty dynamic string token substitution
hr: zamjena znaka praznog dinamičkog niza znakova

en: enablecache: cache already enabled
hr: enablecache: spremnik je već omogućen

en: enablecache: could not allocate cache
hr: enablecache: ne mogu alocirati spremnik

en: enablecache: could not allocate cache data
hr: enablecache: ne mogu alocirati podatke spremnika

en: enablecache: could not allocate cache fifo
hr: enablecache: ne mogu alocirati fifo spremnika

en: encoding for output
hr: kodiranje za izlaz

en: encoding of original text
hr: kodiranje izvornog teksta

en: error getting caller's id: %s
hr: greška pri dohvatu broja pozivatelja: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
hr: greška pri dodavanju ekvivalentnog simbola razvrstavanja

en: error while closing input `%s'
hr: greška pri zatvaranju ulaza „%s”

en: error while closing output file
hr: greška pri zatvaranju izlazne datoteke

en: error while closing the profiling data file
hr: greška pri zatvaranju datoteke podataka za profiliranje

en: error while loading shared libraries
hr: greška pri učitavanju dijeljenih biblioteka

en: error while reading the input
hr: greška pri čitanju ulaza

en: error: you do not have read permission for
hr: greška: nemate dozvolu čitanja za

en: executable \`$program' not found\n
hr: izvršna datoteka \„$program” nije nađena\n

en: exited with unknown exit code
hr: izašao s nepoznatim izlaznim kodom

en: expected continuation line not found
hr: očekivani redak nastavka nije pronađen

en: expecting string argument for `copy'
hr: očekujem znakovni niz kao argument za „copy”

en: extra trailing semicolon
hr: višak točka-zarez

en: failed to create new locale archive
hr: nisam uspio napraviti novu arhivu lokala

en: failed to load shared object `%s'
hr: nisam uspio učitati dijeljeni objekt „%s”

en: failed to load symbol data
hr: nisam uspio učitati podatke simbola

en: failed to map segment from shared object
hr: nisam uspio pridružiti segment iz dijeljenog objekta

en: failed to mmap the profiling data file
hr: nisam uspio izvršiti mmap na datoteci podataka za profiliranje

en: failed to start conversion processing
hr: nisam uspio započeti obradu pretvaranja

en: failed to write new database file
hr: nisam uspio zapisati novu bazu podataka

en: failure while reading configuration file; this is fatal
hr: neuspjeh pri čitanju konfiguracijske datoteke, ovo je fatalno

en: failure while writing data for category `%s'
hr: neuspjeh pri pisanju podataka za kategoriju „%s”

en: file %s is truncated
hr: datoteka %s je odsječena

en: file `%s' already exists and may be overwritten
hr: datoteka „%s” već postoji i možda će biti zamijenjena

en: file not a database file
hr: datoteka nije baza podataka

en: file size does not match
hr: veličina datoteke ne odgovara

en: file too short
hr: datoteka je prekratka

en: freed %zu bytes in %s cache
hr: oslobođeno %zu bajtova u %s spremniku

en: fstat failed
hr: fstat nije uspio

en: garbage at end of character code specification
hr: smeće pri kraju specifikacije koda znaka

en: garbage at end of number
hr: smeće pri kraju broja

en: generate call graph
hr: napravi graf poziva

en: generate flat profile with counts and ticks
hr: napravi ravan profil s brojčanim oznakama i kvačicama

en: getgrouplist failed
hr: getgrouplist nije uspio

en: handle_request: request received (Version = %d)
hr: handle_request: primljen zahtjev (Inačica = %d)

en: handle_request: request received (Version = %d) from PID %ld
hr: handle_request: primljen zahtjev (Inačica = %d) od PID-a %ld

en: hard link failed, symbolic link used
hr: čvrsta veza nije uspjela, koristi se simbolička veza

en: hard linked somewhere
hr: negdje je čvrsto povezan

en: has fewer than 3 alphabetics
hr: ima manje od 3 slova

en: has more than 6 alphabetics
hr: ima više od 6 slova

en: header size does not match
hr: veličina zaglavlja ne odgovara

en: hexadecimal range format should use only capital characters
hr: heksadekadski oblik raspona bi trebao koristiti samo velika slova

en: illegal CORRECTION field on Leap line
hr: nedozvoljeno polje CORRECTION u retku Leap

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
hr: nedozvoljeno polje Rolling/Stationary u retku Leap

en: illegal character in file:
hr: nedozvoljeni znak u datoteci:

en: illegal escape sequence at end of string
hr: nedozvoljen izlazni niz na kraju znakovnog niza

en: illegal input sequence at position %Zd
hr: neispravan ulazni niz na mjestu %Zd

en: illegal input sequence at position %ld
hr: nedozvoljen ulazni niz na mjestu %ld

en: illegal nettype: `%s'
hr: nedozvoljeni nettype: „%s”

en: illegal set number
hr: nedozvoljeni broj skupa

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
hr: ograničenje implementacije: nije dozvoljeno više od %Zd razreda znakova

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
hr: ograničenje implementacije: nije dozvoljeno više od %d tablica znakova

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
hr: nepotpuni znak ili pomačni niz na kraju međuspremnika

en: incomplete set of locale files in "%s"
hr: nepotpun skup datoteka lokala u „%s”

en: initial getgrouplist failed
hr: inicijalni getgrouplist nije uspio

en: input line of unknown type
hr: ulazni redak nepoznatog tipa

en: internal error
hr: interna greška

en: internal error (illegal descriptor)
hr: interna greška (nedozvoljeni opisnik)

en: internal error - addtype called with bad isdst
hr: interna greška - addtype pozvan s neispravnim isdst

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
hr: interna greška - addtype pozvan s neispravnim ttisgmt

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
hr: interna greška - addtype pozvan s neispravnim ttisstd

en: internal error in %s, line %u
hr: interna greška u %s, redak %u

en: internal error: symidx out of range of fptr table
hr: interna greška: symidx izvan dometa fptr tablice

en: invalid ELF header
hr: neispravno ELF zaglavlje

en: invalid UTC offset
hr: neispravan UTC pomak

en: invalid abbreviation format
hr: neispravan oblik kratice

en: invalid caller
hr: neispravan pozivatelj

en: invalid character: message ignored
hr: neispravan znak: poruka zanemarena

en: invalid day of month
hr: neispravan dan u mjesecu

en: invalid definition
hr: neispravna definicija

en: invalid encoding given
hr: navedeno je neispravno kodiranje

en: invalid ending year
hr: neispravna godina završetka

en: invalid escape sequence
hr: neispravan izlazni niz

en: invalid leaping year
hr: neispravna prijestupna godina

en: invalid line
hr: neispravan redak

en: invalid mode
hr: neispravan mod

en: invalid mode for dlopen()
hr: neispravan mod za dlopen()

en: invalid mode parameter
hr: neispravan parametar moda

en: invalid month name
hr: neispravno ime mjeseca

en: invalid names for character range
hr: neispravna imena raspona znakova

en: invalid namespace
hr: neispravan prostor imena

en: invalid persistent database file "%s": %s
hr: neispravna trajna datoteka baze podataka „%s”: %s

en: invalid pointer size
hr: neispravna veličina pokazivača

en: invalid process ID '%s'
hr: neispravan identifikator procesa „%s”

en: invalid quote character
hr: neispravan znak navodnika

en: invalid saved time
hr: neispravno sačuvano vrijeme

en: invalid starting year
hr: neispravna početna godina

en: invalid target namespace in dlmopen()
hr: neispravan odredišni prostor imena u dlopen()

en: invalid thread ID '%s'
hr: neispravan identifikator dretve „%s”

en: invalid time of day
hr: neispravno vrijeme dana

en: invalid weekday name
hr: neispravan dan u tjednu

en: invalidation failed
hr: nisam uspio učiniti nevažećim

en: key length in request too long: %d
hr: duljina ključa u zahtjevu je prevelika: %d

en: lacks alphabetic at start
hr: nema slovo na početku

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
hr: ldd: opcija „$1” je višeznačna

en: libc4 library %s in wrong directory
hr: libc4 biblioteka %s u krivom direktoriju

en: libc5 library %s in wrong directory
hr: libc5 biblioteka %s u krivom direktoriju

en: libc6 library %s in wrong directory
hr: libc6 biblioteka %s u krivom direktoriju

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
hr: biblioteke %s i %s u direktoriju %s imaju isti soname ali su različite vrste.

en: line too long
hr: redak predugačak

en: link to link
hr: veza na vezu

en: list all known coded character sets
hr: popis svih poznatih kodiranih skupova znakova

en: locale "%s" not in archive
hr: lokal „%s” nije u arhivi

en: locale '%s' already exists
hr: lokal „%s” već postoji

en: locale alias file `%s' not found
hr: datoteka aliasa lokala „%s” nije pronađena

en: locale name should consist only of portable characters
hr: ime lokala bi trebalo sadržavati samo prenosive znakove

en: locale.alias file to consult when making archive
hr: locale.alias datoteka za savjetovanje pri izradi arhive

en: lstat failed
hr: lstat nije uspio

en: makecontext: does not know how to handle more than 8 arguments
hr: makecontext: ne zna kako rukovati s više od 8 argumenata

en: malformed line ignored
hr: izobličeni redak zanemaren

en: maximum file size for %s database too small
hr: najveća veličina datoteke za bazu podataka %s je premalena

en: memory clobbered before allocated block
hr: memorija prije alociranog bloka je zagađena

en: memory clobbered past end of allocated block
hr: memorija nakon kraja alociranog bloka je zagađena

en: memory exhausted
hr: memorija iscrpljena

en: memory is consistent, library is buggy
hr: memorija je dosljedna, biblioteka je „bugovita”

en: memusage: option \`${1##*=}' is ambiguous
hr: memusage: opcija \„${1##*=}” je višeznačna

en: memusage: unrecognized option \`$1'
hr: memusage: neprepoznata opcija \„$1”

en: missing file arguments
hr: nedostaju argumenti datoteke

en: mmap of cache file failed.
hr: mmap datoteke spremnika nije uspio.

en: more than one dynamic segment
hr: više od jednog dinamičkog segmenta

en: nameless rule
hr: pravilo bez imena

en: need absolute file name for configuration file when using -r
hr: trebam apsolutno ime datoteke za konfiguracijsku datoteku kod korištenja -r

en: needs to be installed setuid `root'
hr: mora biti instaliran setuid „root”

en: netname2user: (nis+ lookup): %s
hr: netname2user: (nis+ pretraga): %s

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
hr: netname2user: DES stavka za %s u direktoriju %s nije jedinstvena

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
hr: netname2user: LOKALNA stavka za %s u direktoriju %s nije jedinstvena

en: netname2user: missing group id list in `%s'
hr: netname2user: nedostaje popis identifikatora grupa u „%s”

en: netname2user: principal name `%s' too long
hr: netname2user: osnovno ime „%s” je predugačko

en: netname2user: should not have uid 0
hr: netname2user: ne bi smio imati uid 0

en: never registered prog %d
hr: nikad registriran program %d

en: no
hr: ne

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
hr: nisu zadane vrijednosti <Uxxxx> niti <Uxxxxxxxx>

en: no POSIX environment variable for zone
hr: nema POSIX varijable okoline za zonu

en: no definition of `UNDEFINED'
hr: nema definicije od „UNDEFINED”

en: no entries to be processed
hr: nema stavki za obradu

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
hr: nema definiranih ulaznih znamenaka i nijednog od standardnih imena iz tablice znakova

en: no more memory for database '%s'
hr: nema više memorije za bazu podataka „%s”

en: no more namespaces available for dlmopen()
hr: nema više prostora imena dostupnih za dlmopen()

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
hr: nijedna druga ključna riječ neće biti navedena kad se koristi „copy”

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
hr: izlazne znamenke nisu definirane i nemaju standardna imena iz tablice znakova

en: no output file produced because warnings were issued
hr: izlazna datoteka nije stvorena zbog izdanih upozorenja

en: no symbolic name given
hr: nije navedeno simboličko ime

en: no symbolic name given for end of range
hr: nije navedeno simboličko ime kraja raspona

en: non-symbolic character value should not be used
hr: ne preporučuje se korištenje nesimboličke vrijednosti znaka

en: nonzero padding in e_ident
hr: Popunjavanje u e_ident nije nula

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
hr: neki znakovi korišteni u „outdigit” nisu dostupni u tablici znakova

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
hr: neki znakovi korišteni u „outdigit” nisu dostupni u repertoaru

en: not regular file
hr: nije obična datoteka

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
hr: nscd konfiguracija:
    
    %15d  debug razina poslužitelja

en: nscd not running!
hr: nscd nije pokrenut!

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
hr: broj bajtova niza bajtova na početku i kraju raspona nije jednak: %d i %d

en: object file has no dynamic section
hr: datoteka objekta nema dinamički odjeljak

en: object file has no loadable segments
hr: datoteka objekta nema učitljive segmente

en: omit invalid characters from output
hr: izostavi neispravne znakove iz izlaza

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
hr: samo ET_DYN i ET_EXEC se mogu učitati

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
hr: samo su definicije širine (WIDTH) dozvoljene nakon definicije tablice znakova (CHARMAP)

en: options:
hr: opcije:

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
hr: redoslijed za „%.*s” je već definiran u %s:%Zu

en: out of memory
hr: nema dovoljno memorije

en: out of memory
hr: nema dovoljno memorije

en: output file
hr: izlazna datoteka

en: parameter null or not set
hr: parametar prazan ili nije postavljen

en: poll: protocol failure in circuit setup
hr: poll: greška protokola u postavljanju kruga

en: prctl(KEEPCAPS) failed
hr: prctl(KEEPCAPS) nije uspio

en: premature end of `translit_ignore' definition
hr: preuranjen kraj definicije „translit_ignore”

en: preprocessor error
hr: greška pretprocesora

en: previous definition was here
hr: postoji prethodna definicija

en: print list of count paths and their number of use
hr: ispiši popis izbrojenih putanja i broj korištenja

en: print progress information
hr: ispiši podatke o napretku

en: problems while reading `%s'
hr: problemi pri čitanju „%s”

en: process %lu is no ELF program
hr: proces %lu nije ELF program

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
hr: datoteka podataka za profiliranje „%s” ne odgovara dijeljenom objektu „%s”

en: program %lu is not available
hr: program %lu nije dostupan

en: program %lu version %lu is not available
hr: program %lu inačica %lu nije dostupan

en: program %lu version %lu ready and waiting
hr: program %lu inačica %lu je spreman i čeka

en: provide access to FD %d, for %s
hr: omogući pristup u FD %d, za %s

en: pruning %s cache; time %ld
hr: čistim %s spremnik, vrijeme %ld

en: rcmd: %s: short read
hr: rcmd: %s: kratko čitanje

en: rcmd: Cannot allocate memory
hr: rcmd: Ne mogu alocirati memoriju

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
hr: rcmd: poll (postavljam stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
hr: rcmd: utičnica: Svi portovi se koriste

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
hr: rcmd: write (postavljam stderr): %m

en: re-exec failed: %s; disabling paranoia mode
hr: ponovljeno izvršavanje nije uspjelo: %s, onemogućujem paranoični način

en: reading of ELF header failed
hr: čitanje ELF zaglavlja nije uspjelo

en: reading of section header string table failed
hr: čitanje tablice znakovnih nizova zaglavlja odjeljaka nije uspjelo

en: reading of section headers failed
hr: čitanje zaglavlja odjeljaka nije uspjelo

en: register trace file %s for database %s
hr: registriraj datoteku praćenja %s za bazu podataka %s

en: registerrpc: out of memory
hr: registerrpc: nema dovoljno memorije

en: relative path `%s' used to build cache
hr: relativna putanja „%s” korištena za izgradnju spremnika

en: relocation error
hr: greška premještanja

en: repeated leap second moment
hr: ponovljeni trenutak preskakanja sekunde

en: repertoire map file `%s' not found
hr: datoteka tablice repertoara „%s” nije pronađena

en: request from %ld not handled due to missing permission
hr: zahtjev od %ld nije obrađen zbog nedostajućih dozvola

en: request from '%s' [%ld] not handled due to missing permission
hr: zahtjev od „%s” [%ld] nije obrađen zbog nedostajućih dozvola

en: request not handled due to missing permission
hr: zahtjev nije obrađen zbog nedostajućih dozvola

en: resulting bytes for range not representable.
hr: rezultirajući bajtovi raspona se ne mogu prikazati.

en: rpcgen: arglist coding error
hr: rpcgen: greška kodiranja popisa argumenata

en: rpcgen: too many defines
hr: rpcgen: previše definicija

en: rpcinfo: %s is unknown host
hr: rpcinfo: %s je nepoznato računalo

en: rpcinfo: %s is unknown service
hr: rpcinfo: %s je nepoznata usluga

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
hr: rpcinfo: Ne mogu izbrisati registraciju programa %s inačice %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
hr: rpcinfo: broadcast nije uspio: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
hr: rpcinfo: ne mogu kontaktirati portmapper

en: rule goes past start/end of month--will not work with pre-2004 versions of zic
hr: pravilo prolazi početak/kraj mjeseca--neće raditi sa zic inačicama starijim od 2004.

en: same rule name in multiple files
hr: isto ime pravila u više datoteka

en: secure services not implemented anymore
hr: sigurne usluge više nisu implementirane

en: setgroups failed
hr: setgroups nije uspio

en: shared object cannot be dlopen()ed
hr: dijeljeni objekt se ne može otvoriti s dlopen()

en: shared object not open
hr: dijeljeni objekt nije otvoren

en: short read while reading request key: %s
hr: kratko čitanje pri čitanju ključa zahtjeva: %s

en: short read while reading request: %s
hr: kratko čitanje pri čitanju zahtjeva: %s

en: short write in %s: %s
hr: kratko pisanje u %s: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
hr: socket: greška protokola u postavljanju kruga

en: standard input
hr: standardni ulaz

en: start and end character sequence of range must have the same length
hr: početni i krajnji niz znakova raspona moraju imati istu duljinu

en: starting year greater than ending year
hr: godina početka je veća od godine završetka

en: stat of "%s" failed: %s: ignored
hr: stat „%s” nije uspio: %s: zanemareno

en: suggested size of table for database %s larger than the persistent database's table
hr: predložena veličina tablice za bazu podataka %s je veća od trajne tablice baze podataka

en: suppress warnings
hr: izostavi upozorenja

en: svc_run: - out of memory
hr: svc_run: - nema dovoljno memorije

en: svc_run: - poll failed
hr: svc_run: - prozivanje nije uspjelo

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
hr: svc_tcp.c - ne mogu izvršiti getsockname ili listen

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
hr: svc_tcp.c - problem stvaranja tcp utičnice

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
hr: svc_unix.c - problem stvaranja AF_UNIX utičnice

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
hr: svc_unix.c - ne mogu izvršiti getsockname ili listen

en: svcudp_create - cannot getsockname
hr: svcudp_create - ne mogu izvršiti getsockname

en: svcudp_create: socket creation problem
hr: svcudp_create: problem stvaranja utičnice

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
hr: svcudp_create: xp_pad je premalen za IP_PKTINFO

en: symbol `%.*s' not in charmap
hr: simbol „%.*s” nije u tablici znakova

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
hr: simbol „%.*s” nije u tablici repertoara

en: symbol `%s'
hr: simbol „%s”

en: symbol `%s' has the same encoding as
hr: simbol „%s” ima isto kodiranje kao

en: symbol `%s' not defined
hr: simbol „%s” nije definiran

en: symbol lookup error
hr: greška traženja simbola

en: syntax error
hr: sintaksna greška

en: syntax error in %s definition: %s
hr: sintaksna greška u definiciji %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
hr: sintaksna greška u prologu: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
hr: sintaksna greška u definiciji tablice repertoara: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
hr: sintaksna greška: nije u odjeljku definicije lokala

en: this is the first definition
hr: ovo je prva definicija

en: time before zero
hr: vrijeme prije nule

en: time overflow
hr: preljev vremena

en: time too large
hr: vrijeme preveliko

en: time too small
hr: vrijeme premaleno

en: time zone abbreviation differs from POSIX standard
hr: kratica vremenske zone se razlikuje od POSIX standarda

en: time zone abbreviation has fewer than 3 alphabetics
hr: kratica vremenske zone ima manje od 3 slova

en: time zone abbreviation has too many alphabetics
hr: kratica vremenske zone ima previše slova

en: time zone abbreviation lacks alphabetic at start
hr: kratica vremenske zone nema slovo na početku

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
hr: „do”-vrijednost <U%0*X> raspona je manja od „od”-vrijednosti <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
hr: „od”-vrijednost niza znakova je manja od „do”-vrijednosti niza

en: too few bytes in character encoding
hr: premalo bajtova u kodiranju znakova

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: too many bytes in character encoding
hr: previše bajtova u kodiranju znakova

en: too many errors; giving up
hr: previše grešaka, odustajem

en: too many leap seconds
hr: previše sekundi se preskače

en: too many local time types
hr: previše vrsta lokalnog vremena

en: too many transitions?!
hr: previše prijelaza?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
hr: previše kratica vremenskih zona, ili su predugačke

en: trailing garbage at end of line
hr: smeće na kraju retka

en: trouble replying to prog %d
hr: problemi sa odgovaranjem programu %d

en: typed single year
hr: unesena je samo jedna godina

en: unable to allocate buffer for input
hr: ne mogu alocirati međuspremnik za ulaz

en: unable to free arguments
hr: ne mogu osloboditi argumente

en: undefined
hr: nedefinirano

en: uninitialized header
hr: neinicijalizirano zaglavlje

en: unknown
hr: nepoznato

en: unknown character `%s'
hr: nepoznat znak „%s”

en: unknown directive `%s': line ignored
hr: nepoznat propis „%s”: redak zanemaren

en: unknown iconv() error %d
hr: nepoznata iconv() greška %d

en: unknown name "%s"
hr: nepoznato ime „%s”

en: unknown set `%s'
hr: nepoznat skup „%s”

en: unknown specification "%s"
hr: nepoznata specifikacija „%s”

en: unrecognized option
hr: neprepoznata opcija

en: unruly zone
hr: zona bez pravila

en: unsupported dlinfo request
hr: nepodržani dlinfo zahtjev

en: unterminated message
hr: nezavršena poruka

en: unterminated string
hr: nezavršen znakovni niz

en: unterminated string constant
hr: nezavršen niz znakova

en: unterminated symbolic name
hr: nezavršeno simboličko ime

en: upper limit in range is smaller than lower limit
hr: gornja granica u rasponu je manja od donje granice

en: usage: %s infile
hr: uporaba: %s ulaznadatoteka

en: use of 2/29 in non leap-year
hr: korištenje 29. 2. u neprijestupnoj godini

en: value for %s must be an integer
hr: vrijednost %s mora biti cjelobrojna

en: value for <%s> must be 1 or greater
hr: vrijednost <%s> mora biti 1 ili veća

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
hr: vrijednost <%s> mora biti veća ili jednaka vrijednosti <%s>

en: values over 24 hours not handled by pre-2007 versions of zic
hr: zic inačice starije od 2007. ne podržavaju vrijednosti veće od 24 sata

en: verification failed
hr: provjera nije uspjela

en: version lookup error
hr: greška traženja inačice

en: warning:
hr: upozorenje:

en: warning: you do not have execution permission for
hr: upozorenje: nemate dozvolu izvršavanja za

en: while inserting in search tree
hr: pri umetanju u stablo pretraživanja

en: while opening old catalog file
hr: pri otvaranju stare datoteke kataloga

en: while preparing output
hr: prilikom pripreme izlaza

en: while stat'ing profiling data file
hr: pri izvršavanju stat na datoteci podataka za profiliranje

en: wild compilation-time specification of zic_t
hr: čudna zic_t specifikacija za vrijeme kompajliranja

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
hr: uz UCS vrijednosti raspona mora se koristiti heksadekadsko simboličko trotočje „..”

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
hr: uz kodove znakova vrijednosti raspona mora se koristiti apsolutno trotočje „...”

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
hr: uz simbolička imena vrijednosti raspona ne smije se koristiti apsolutno trotočje „...”

en: write incomplete
hr: pisanje nedovršeno

en: writeable by other than owner
hr: mogu pisati i nevlasnici

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
hr: neispravan ELF razred: ELFCLASS32

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
hr: neispravan ELF razred: ELFCLASS64

en: wrong number of arguments
hr: neispravan broj argumenata

en: wrong number of fields on Leap line
hr: neispravan broj polja u retku Leap

en: wrong number of fields on Link line
hr: neispravan broj polja u retku Link

en: wrong number of fields on Rule line
hr: neispravan broj polja u retku Rule

en: wrong number of fields on Zone continuation line
hr: neispravan broj polja u retku Zone continuation

en: wrong number of fields on Zone line
hr: neispravan broj polja u retku Zone

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
hr: xtrace: neprepoznata opcija \„$1”\n

en: yes
hr: da

en: yp_update: cannot convert host to netname
hr: yp_update: ne mogu pretvoriti računalo u mrežno ime

en: yp_update: cannot get server address
hr: yp_update: ne mogu odrediti adresu poslužitelja
