GNU diffutils 3.3-pre1 - en to hr translation catalogue (155 entries)

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: 
    Licenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga smijete mijenjati i dijeliti.
    NEMA JAMSTAVA, do krajnje mjere dozvoljene zakonom.

en: 
    Report bugs to: %s
hr: 
    Prijavite greške na %s.
    Prijavite greške prijevoda na <lokalizacija@linux.hr>.

en:     --binary                    read and write data in binary mode
hr:     --binary                    čitaj i piši podatke u binarnom načinu

en:     --help                   display this help and exit
hr:     --help                   prikaži ovu pomoć i izađi

en:     --help                  display this help and exit
hr:     --help                  prikaži ovu pomoć i izađi

en:     --help                 display this help and exit
hr:     --help                 prikaži ovu pomoć i izađi

en:     --help               display this help and exit
hr:     --help               prikaži ovu pomoć i izađi

en:     --ignore-file-name-case     ignore case when comparing file names
hr:     --ignore-file-name-case     zanemari veličinu slova pri uspoređivanju imena datoteka

en:     --no-dereference            don't follow symbolic links
hr:     --no-dereference            ne slijedi simboličke veze

en:     --no-ignore-file-name-case  consider case when comparing file names
hr:     --no-ignore-file-name-case  ne zanemaruj veličinu slova pri uspoređivanju imena datoteka

en:     --normal                  output a normal diff (the default)
hr:     --normal                  ispiši normalnu razliku (zadano)

en: %s home page: <%s>
hr: %s početna stranica: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
hr: %s početna stranica: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: %s%s argument '%s' too large
hr: %s%s argument „%s” je prevelik

en: %s: diff failed:
hr: %s: diff nije uspio:

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c”

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s” je višeznačna, mogućnosti:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s” zahtijeva argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s” je višeznačna

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s” zahtijeva argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c”

en: %s: recursive directory loop
hr: %s: rekurzivna petlja direktorija

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „--%s”

en: '
hr: ”

en: '-' specified for more than one input file
hr: „-” je navedeno za više od jedne ulazne datoteke

en: (C)
hr: ©

en: -D option not supported with directories
hr: opcija -D nije podržana s direktorijima

en: -N, --new-file                  treat absent files as empty
hr: -N, --new-file                  postupaj s odsutnim datotekama kao s praznim

en: -a, --text                      treat all files as text
hr: -a, --text                      postupaj sa svim datotekama kao s tekstualnim

en: -a, --text                   treat all files as text
hr: -a, --text                   postupaj sa svim datotekama kao s tekstualnim

en: -a, --text                  treat all files as text
hr: -a, --text                  postupaj sa svim datotekama kao s tekstualnim

en: -b, --print-bytes          print differing bytes
hr: -b, --print-bytes          ispiši bajtove koji se razlikuju

en: -e, --ed                      output an ed script
hr: -e, --ed                      ispiši ed skriptu

en: -i, --ignore-initial=SKIP         skip first SKIP bytes of both inputs
hr: -i, --ignore-initial=BROJ         preskoči prvih BROJ bajtova oba ulaza

en: -i, --ignore-initial=SKIP1:SKIP2  skip first SKIP1 bytes of FILE1 and
                                          first SKIP2 bytes of FILE2
hr: -i, --ignore-initial=BROJ1:BROJ2  preskoči prvih BROJ1 bajtova DATOTEKE1
                                          i prvih BROJ2 bajtova DATOTEKE2

en: -l, --verbose              output byte numbers and differing byte values
hr: -l, --verbose              ispiši brojeve i vrijednosti bajtova koji se razlikuju

en: -n, --bytes=LIMIT          compare at most LIMIT bytes
hr: -n, --bytes=BROJ           usporedi najviše BROJ bajtova

en: -n, --rcs                     output an RCS format diff
hr: -n, --rcs                     ispiši razliku u RCS obliku

en: -q, --brief                   report only when files differ
hr: -q, --brief                   izvještaj samo kad se datoteke razlikuju

en: -s, --quiet, --silent      suppress all normal output
hr: -s, --quiet, --silent      izostavi sav normalan izlaz

en: -s, --report-identical-files  report when two files are the same
hr: -s, --report-identical-files  izvještaj samo kad su datoteke jednake

en: -t, --expand-tabs             expand tabs to spaces in output
hr: -t, --expand-tabs             pretvori tabulatore u praznine u izlazu

en: -t, --expand-tabs            expand tabs to spaces in output
hr: -t, --expand-tabs            pretvori tabulatore u praznine u izlazu

en: -v, --version                output version information and exit
hr: -v, --version                ispiši informacije o inačici i izađi

en: -v, --version               output version information and exit
hr: -v, --version               ispiši informacije o inačici i izađi

en: -v, --version              output version information and exit
hr: -v, --version              ispiši informacije o inačici i izađi

en: -v, --version            output version information and exit
hr: -v, --version            ispiši informacije o inačici i izađi

en: -y, --side-by-side            output in two columns
hr: -y, --side-by-side            ispiši u dva stupca

en: Binary files %s and %s differ
hr: Binarne datoteke %s i %s se razlikuju

en: Common subdirectories: %s and %s
hr: Uobičajeni poddirektoriji: %s i %s

en: Compare FILES line by line.
hr: Usporedi DATOTEKE redak po redak.

en: Compare three files line by line.
hr: Usporedi tri datoteke redak po redak.

en: Compare two files byte by byte.
hr: Usporedi dvije datoteke bajt po bajt.

en: Exit status is 0 if inputs are the same, 1 if different, 2 if trouble.
hr: Izlazno stanje je 0 ako su ulazi jednaki, 1 ako se razlikuju, 2 u slučaju greške.

en: Exit status is 0 if successful, 1 if conflicts, 2 if trouble.
hr: Izlazno stanje je 0 za uspjeh, 1 za neuspjeh, 2 u slučaju greške.

en: FILES are 'FILE1 FILE2' or 'DIR1 DIR2' or 'DIR FILE...' or 'FILE... DIR'.
hr: DATOTEKE su „DATOTEKA1 DATOTEKA2”, „DIR1 DIR2”, „DIR DATOTEKA...” ili „DATOTEKA... DIR”.

en: File %s is a %s while file %s is a %s
hr: Datoteka %s je %s, a datoteka %s je %s

en: Files %s and %s are identical
hr: Datoteke %s i %s su identične

en: Files %s and %s differ
hr: Datoteke %s i %s se razlikuju

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
hr: Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: If a FILE is '-' or missing, read standard input.
hr: Ako DATOTEKA nije navedena ili je „-”, čitaj standardni ulaz.

en: If a FILE is '-', read standard input.
hr: Ako je DATOTEKA „-”, čitaj standardni ulaz.

en: Invalid back reference
hr: Neispravna povratna referenca

en: Invalid character class name
hr: Neispravno ime razreda znakova

en: Invalid collation character
hr: Neispravan znak razvrstavanja

en: Invalid content of \{\}
hr: Neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid preceding regular expression
hr: Neispravan prethodni regularni izraz

en: Invalid range end
hr: Neispravan kraj raspona

en: Invalid regular expression
hr: Neispravan regularni izraz

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni i za kratke opcije.

en: Memory exhausted
hr: Memorija iscrpljena

en: No match
hr: Nema poklapanja

en: No newline at end of file
hr: Nema novog retka na kraju datoteke

en: No previous regular expression
hr: Nedostaje prethodni regularni izraz

en: Only in %s: %s
hr: Samo u %s: %s

en: Packaged by %s
hr: Pakirao %s

en: Packaged by %s (%s)
hr: Pakirao %s (%s)

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjen kraj regularnog izraza

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Report %s bugs to: %s
hr: Prijavite %s greške na %s

en: Success
hr: Uspjeh

en: Symbolic links %s and %s differ
hr: Simboličke veze %s i %s se razlikuju

en: Trailing backslash
hr: Obrnuta kosa crta na kraju

en: Try '%s --help' for more information.
hr: Pokušajte „%s --help” za više informacija.

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Unmatched ( or \(
hr: Neuparena ( ili \(

en: Unmatched ) or \)
hr: Neuparena ) ili \)

en: Unmatched [ or [^
hr: Neuparena [ ili [^

en: Unmatched \{
hr: Neuparena \{

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... DATOTEKA1 DATOTEKA2

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... DATOTEKA1 [DATOTEKA2 [BROJ1 [BROJ2]]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... DATOTEKE

en: Written by %s and %s.
hr: Napisali %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i ostali.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s
    i %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s i %s.

en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

en: `
hr: „

en: block special file
hr: posebna blokovska datoteka

en: both files to be compared are directories
hr: obje datoteke za usporedbu su direktoriji

en: cannot compare '-' to a directory
hr: ne mogu usporediti „-” s direktorijem

en: cannot compare file names '%s' and '%s'
hr: ne mogu usporediti imena datoteka „%s” i „%s”

en: cannot interactively merge standard input
hr: ne mogu interaktivno spojiti standardni ulaz

en: character special file
hr: posebna znakovna datoteka

en: conflicting output style options
hr: konfliktne opcije izlaznog stila

en: conflicting tabsize options
hr: konfliktne opcije širine

en: conflicting width options
hr: konfliktne opcije širine

en: directory
hr: direktorij

en: extra operand '%s'
hr: operand viška „%s”

en: failed to reopen %s with mode %s
hr: nisam uspio ponovo otvoriti %s s modom %s

en: incompatible options
hr: nekompatibilne opcije

en: input file shrank
hr: ulazna datoteka se smanjila

en: internal error: invalid diff type in process_diff
hr: interna greška: neispravna diff vrsta u process_diff

en: invalid %s%s argument '%s'
hr: neispravan %s%s argument „%s”

en: invalid --bytes value '%s'
hr: neispravna --bytes vrijednost „%s”

en: invalid --ignore-initial value '%s'
hr: neispravna --ignore-initial vrijednost „%s”

en: invalid context length '%s'
hr: neispravna duljina sadržaja „%s”

en: invalid diff format; incomplete last line
hr: neispravan diff oblik, nepotpun posljednji redak

en: invalid horizon length '%s'
hr: neispravna duljina sadržaja „%s”

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
hr: neispravan sufiks u %s%s argumentu „%s”

en: invalid tabsize '%s'
hr: neispravna širina „%s”

en: invalid width '%s'
hr: neispravna širina „%s”

en: memory exhausted
hr: memorija iscrpljena

en: message queue
hr: red poruka

en: missing operand after '%s'
hr: nedostaje operand nakon „%s”

en: options -l and -s are incompatible
hr: opcije -l i -s nisu kompatibilne

en: pagination not supported on this host
hr: straničenje nije podržano na ovom računalu

en: program error
hr: programska greška

en: read failed
hr: čitanje nije uspjelo

en: regular empty file
hr: obična prazna datoteka

en: regular file
hr: obična datoteka

en: semaphore
hr: semafor

en: shared memory object
hr: dijeljeni memorijski objekt

en: socket
hr: utičnica

en: stack overflow
hr: preljev stoga

en: standard output
hr: standardni izlaz

en: stderr
hr: standardni izlaz za greške

en: stdin
hr: standardni ulaz

en: stdout
hr: standardni izlaz

en: subsidiary program '%s' could not be invoked
hr: podređeni program „%s” se ne može pozvati

en: symbolic link
hr: simbolička veza

en: too many file label options
hr: previše opcija oznaka datoteka

en: typed memory object
hr: tipizirani memorijski objekt

en: unknown stream
hr: nepoznat tok podataka

en: weird file
hr: čudna datoteka

en: write failed
hr: pisanje nije uspjelo
