Yum - en to eu translation catalogue (682 entries)

en: 
    
    
     CA Key: %s
     Failing repo is: %s
     GPG Keys are configured as: %s
eu: 
    
    
     CA gakoa: %s
     Huts egin duen biltegia hau da: %s
     GPG gakoak honela daude konfiguratuta: %s

en: 
    
    
     Failing package is: %s
     GPG Keys are configured as: %s
eu: 
    
    
     Huts egin duen paketea: %s
     GPG gakoak honela daude konfiguratuta: %s

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
eu: 
    
    %s: %s aukerak argumentua behar du

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
eu: 
    
    Irteten kanalizazio hautsiagatik

en: 
    
    Exiting on user cancel
eu: 
    
    Irteten erabiltzaileak bertan behera utzi duelako

en: 
    
    Exiting on user cancel.
eu: 
    
    Irteten erabiltzeileak eragiketa bertan behera utzi duelako.

en: 
    
    alias:
eu: 
    
    aliasa:

en: 
    
    aliases:
eu: 
    
    aliasak:

en: 
            Not found
eu: 
            Ez da aurkitu

en: 
        Requires: %s
eu: 
        Behar du: %s

en: 
     Current download cancelled, %sinterrupt (ctrl-c) again%s within %s%s%s seconds
    to exit.
eu: 
     Uneko deskarga bertan behera utzi da, %sinterrupt (ktrl-c) berriro%s  %s%s%s segundotan

en: 
    Dependencies Resolved
eu: 
    Mendekotasunak ebatzi dira

en: 
    Group: %s
eu: 
    Taldea: %s

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
eu: 
    Mendekotasun-arazoengatik saltatutako paketeak:

en: 
    Transaction Summary
    %s
eu: 
    Transakzio-laburpena
    %s

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
eu: 
    Paketeak GPG gakoen bidez egiazta daitezen gaitu duzu. Hori ongi dago. 
    Hala ere, ez daukazu GPG gako publikorik instalatuta. Instalatu nahi dituzun paketeen
    gakoak deskargatu behar dituzu eta ondoren instalazioa burutu.
    Hori egiteko, hurrengo komandoa exekuta dezakezu:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Bestela, biltegi baterako erabili nahiko zenukeen gakoaren URLa zehatz dezakezu biltegi-atalaren 'gpgkey' aukeran eta yum-ek zugatik instalatuko du.
    
    Informazio gehiagorako, jarri harremanetan zure banaketa- edo pakete-hornitzailearekin.

en:      replacing  %s%s%s.%s %s
eu:      %s%s%s.%s %s ordezten

en:     %s from %s
eu:     %s %s-(e)tik

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
eu:     Memoria: %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
eu:     Hasiera: %s - duela %s

en:     State  : %s, pid: %d
eu:     Egoera  : %s, pid: %d

en:    Unsatisfied dependency
eu:    Bete gabeko mendekotasuna

en:   * Maybe you meant:
eu:   * Agian hau esan nahi zenuen:

en:   At least %dMB more space needed on the %s filesystem.
     |   At least %dMB more space needed on the %s filesystem.
eu[0]:   Gutxienez %dMD gehiagoko espazioa behar da %s fitxategi-sisteman.
eu[1]:   Gutxienez %dMD gehiagoko espazioa behar da %s fitxategi-sisteman.

en:   Built    : %s at %s
eu:   Eraikia    : %s %s-(e)n

en:   Committed: %s at %s
eu:   Egikaritua: %s %s-(e)n

en:   Full name and summary matches %sonly%s, use "search all" for everything.
eu:   Izen osoen eta laburpenen bat etortzeak %ssoilik%s, erabili "bilatu dena" denean bilaketa egiteko.

en:   Installed: %s-%s at %s
eu:   Instalatua: %s-%s %s-(e)n

en:   Name and summary matches %smostly%s, use "search all" for everything.
eu:   Izen eta laburpenen bat etortzeak %sgehien bat%s, erabili "bilatu dena" denean bilaketa egiteko.

en:   Name and summary matches %sonly%s, use "search all" for everything.
eu:   Izen eta laburpenen bat etortzeak %ssoilik%s, erabili "bilatu dena" denean bilaketa egiteko.

en:   No dependencies for this package
eu:   Ez dago mendekotasunik pakete honetarako

en:   The other application is: %s
eu:   Beste aplikazioa %s da

en:   The other application is: PackageKit
eu:   Beste aplikazioa PackageKit da

en:   Updated    :
eu:   Eguneratua    :

en:   dependency: %s
eu:   mendekotasuna: %s

en:  (from %s)
eu:  (%s-(e)tik)

en:  Conditional Packages:
eu:  Baldintzapeko paketeak:

en:  Default Packages:
eu:  Pakete lehenetsiak:

en:  Description: %s
eu:  Deskribapena: %s

en:  Group   :
eu:  Taldea   :

en:  Group-Id: %s
eu:  Talde-IDa: %s

en:  Installed Packages:
eu:  Instalatutako paketeak:

en:  Language: %s
eu:  Hizkuntza: %s

en:  Loser(with %d): %s
eu:  Galtzailea (%d-(r)ekin): %s

en:  Mandatory Packages:
eu:  Derrigorrezko paketeak:

en:  Mini usage:
eu:  Mini erabilera:

en:  Optional Packages:
eu:  Hautazko paketeak:

en:  Packages:
eu:  Paketeak:

en:  Winner: %s
eu:  Irabazlea: %s

en:  You could try running: rpm -Va --nofiles --nodigest
eu:  rpm -Va --nofiles --nodigest exekutatzen saia zaitezke

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
eu:  --skip-broken erabiltzen saia zaitezke arazoa saihesteko

en:  Yum checks failed: %s
eu:  Yum egiaztapenak huts egin du: %s

en:  Yum version groups:
eu:  Yum bertsio-taldeak:

en:  aborting.
eu:  abortatzen.

en:  ignoring, as requested.
eu:  ezikusten, eskatu den bezala.

en:  ignoring, as requested. You must redepsolve!
eu:  ezikusten, eskatu den bezala. Redepsolve erabili behar duzu!

en: %d %s file removed | %d %s files removed
eu[0]: Fitxategi %d %s kendu da
eu[1]: %d %s fitxategi kendu dira

en: %d package marked for Distribution Synchronization | %d packages marked for Distribution Synchronization
eu[0]: Pakete %d markatu da banaketa sinkronizatzeko
eu[1]: %d pakete markatu dira banaketa sinkronizatzeko

en: %d package marked for Update | %d packages marked for Update
eu[0]: Pakete %d markatu da eguneratua izateko
eu[1]: %d pakete markatu dira eguneratuak izateko

en: %d package marked for removal | %d packages marked for removal
eu[0]: Pakete %d markatu da kendua izateko
eu[1]: %d pakete markatu dira kenduak izateko

en: %d package to Install | %d packages to Install
eu[0]: Pakete %d instalatzeko
eu[1]: %d pakete instalatzeko

en: %d package to downgrade | %d packages to downgrade
eu[0]: Pakete %d bertsio zaharragoa instalatzeko
eu[1]: %d pakete bertsio zaharragoa instalatzeko

en: %d package to install | %d packages to install
eu[0]: Pakete %d instalatzeko
eu[1]: %d pakete instalatzeko

en: %d package to reinstall | %d packages to reinstall
eu[0]: Pakete %d berrinstalatzeko
eu[1]: %d pakete berrinstalatzeko

en: %d package to remove | %d packages to remove
eu[0]: Pakete %d kentzeko
eu[1]: %d pakete kentzeko

en: %s already in ts, skipping this one
eu: %s jadanik tx-en, saltatzen hau

en: %s converted to install
eu: %s bihurtu instalatzeko

en: %s file %s removed
eu: %s fitxategi %s kendu da

en: %s has been visited already and cannot be removed.
eu: %s jadanik bisitatu da eta ezin da kendu.

en: %s has no user-installed revdeps.
eu: %s paketeak ez dauka erabiltzaileak instalatutako revdep-ik.

en: %s has revdep %s which was user-installed.
eu: %s paketeak %s revdep-a du, jadanik erabiltzaileak instalatutakoa.

en: %s is a duplicate with %s
eu: %s %s-(r)en bikoiztua da

en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
eu: %s hornitutako paketeetan dago baina jadanik instalatuta dago, kentzen.

en: %s is obsoleted by %s
eu: %s zaharkitua utzi du %s-(e)k

en: %s obsoletes %s
eu: %s-(e)k %s zaharkitu bihurtzen du

en: %s provides %s but it cannot be found
eu: %s-(e)k %s hornitzen du baina ezin da aurkitu

en: %s removed
eu: %s kendu da

en: %s requires %s
eu: %s-(e)k %s behar du

en: %s requires: %s
eu: %s-(e)k behar du: %s

en: %s second(s) (last: %s)
eu: %s segundo (azkena: %s)

en: %s was supposed to be installed but is not!
eu: %s instalatuko zela uste zen baina ez dago instalatuta!

en: %s was supposed to be removed but is not!
eu: %s kenduko zela uste zen baina ez da kendu!

en: %s: No additional data found by this name
eu: %s: Ez da datu gehigarririk aurkitu izen horrekin

en: %s: does not update installed package.
eu: %s: ez du instalatutako paketea eguneratzen.

en: (%u days)
eu: (%u egun)

en: (%u hours)
eu: (%u ordu)

en: (%u minutes)
eu: (%u minutu)

en: (%u seconds)
eu: (%u segundo)

en: ** Found %d pre-existing rpmdb problem(s), 'yum check' output follows:
eu: ** Aurretiaz existitzen ziren %d rpmdb arazo aurkitu dira, 'yum check' aginduak hurrengoa ematen du:

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
eu: ---> Goiburua deskargatzen %s-(e)rako, transakzio-multzoan sartua izan dadin.

en: ---> Package %s.%s %s:%s-%s will be %s
eu: ---> %s.%s %s:%s-%s paketea %s egingo da

en: --> Finding unneeded leftover dependencies
eu: --> Behar ez diren gainerako mendekotasunak aurkitzen

en: --> Finished Dependency Resolution
eu: --> Amaitu da mendekotasunen ebazpena

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
eu: --> Transakzio-multzoa sortzen hautatutako paketeekin. Itxaron mesedez.

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
eu: --> Gatazka prozesatzen: %s-(e)k gatazka du %s-(e)kin

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
eu: --> Mendekotasuna prozesatzen: %s %s paketerako

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
eu: --> Mendekotasun-ebazpena berrabiarazten aldaketa berriekin.

en: --> Running transaction check
eu: --> Transakzio-egiaztapena exekutatzen

en: --> Unresolved Dependency: %s
eu: --> Ebatzi gabeko mendekotasuna: %s

en: --color takes one of: auto, always, never
eu: --color aukerak hauetako bat hartzen du: auto, always, never

en: --installroot must be an absolute path: %s
eu: --installroot-ek bide-izen absolutua izan behar du: %s

en: <unset>
eu: <ezarri gabea>

en: Aborted
eu: Abortatua

en: Action(s)
eu: Ekintza(k)

en: Adding Package %s in mode %s
eu: %s paketea gehitzen %s moduan

en: Adding group file from repository: %s
eu: Biltegiko talde-fitxategia gehitzen: %s

en: Adding package %s from group %s
eu: %s taldeko %s paketea gehitzen

en: Adding tags from repository: %s
eu: Etiketak gehitzen biltegitik: %s

en: Additional non-default information stored: %d
eu: Informazio gehigarri ez-lehenetsia gorde da: %d

en: Altered
eu: Aldatua

en: Another app is currently holding the yum lock; exiting as configured by exit_on_lock
eu: Beste aplikazio batek yum blokeatuta dauka; irteten exit_on_lock-en konfiguratuta dagoenari kasu eginez

en: Apr
eu: api.

en: Arch
eu: Arkitektura

en: Arch        : %s
eu: Arkitektura        : %s

en: Aug
eu: abu.

en: Available
eu: Eskuragarri

en: Available Groups:
eu: Talde eskuragarriak:

en: Available Language Groups:
eu: Eskuragarri dauden hizkuntza-taldeak:

en: Available Packages
eu: Pakete eskuragarriak

en: Available additional history information:
eu: Historia-informazio gehigarria eskuragarri:

en: Available:
eu: Eskuragarri:

en: Bad transaction ID given
eu: Transakzio-ID okerra eman da

en: Bad transaction IDs, or package(s), given
eu: Transakzio-ID, edo pakete, okerra(k) eman dira

en: Begin rpmdb    :
eu: Hasierako rpmdb-a    :

en: Begin time     :
eu: Hasiera-ordua     :

en: Begin time  :
eu: Hasiera-ordua     :

en: Best Order: %s
eu: Ordenarik onena: %s

en: Build host     :
eu: Eraikitze-ostalaria :

en: Build time     :
eu: Eraikitze-ordua :

en: Building updates object
eu: Eguneraketa-objektua eraikitzen

en: Buildtime   : %s
eu: Eraikitze-data   : %s

en: Can't create lock file; exiting
eu: Ezin izan da fitxategia blokeatu; irteten

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
eu: Ezin da %s paketea gehitu transakzioari. Arkitektura ez da bateragarri: %s

en: Cannot find an update path for dep for: %s
eu: Ezin da eguneraketa-biderik aurkitu %s-(e)rako

en: Cannot install package %s. It is obsoleted by installed package %s
eu: Ezin da %s paketea instalatu. Instalatutako %s paketeak zaharkitu egin du

en: Cannot localinstall deltarpm: %s. Skipping.
eu: Ezin da lokalean instalatu deltarpm: %s. Saltatzen.

en: Cannot open file: %s. Skipping.
eu: Ezin da fitxategia ireki: %s. Saltatzen.

en: Cannot open: %s. Skipping.
eu: Ezin da ireki: %s. Saltatzen.

en: Cannot remove %s
eu: Ezin da %s kendu

en: Cannot remove %s file %s
eu: Ezin da %s fitxategi %s kendu

en: Changed by     :
eu: Aldatzailea    :

en: Changed by  : %s
eu: Aldatzailea: %s

en: Check for available package updates
eu: Egiaztatu pakete-eguneraketarik dagoen eskuragarri

en: Check for problems in the rpmdb
eu: Begiratu arazorik dagoen rpmdb-an

en: Checking deps for %s
eu: %s-(r)en mendekotasunak egiaztatzen

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
eu: Hornitze birtualen edo fitxategi-hornitzeen bila %s-(e)rako

en: Cleaning repos:
eu: Biltegiak garbitzen:

en: Cleaning up Everything
eu: Dena garbitzen

en: Cleaning up Headers
eu: Goiburuak garbitzen

en: Cleaning up Packages
eu: Paketeak garbitzen

en: Cleaning up cached rpmdb data
eu: Katxetutako rpmdb datuak garbitzen

en: Cleaning up database cache
eu: Datu-basearen katxea garbitzen

en: Cleaning up expire-cache metadata
eu: Metadatuen expire-cache garbitzen

en: Cleaning up plugins
eu: pluginak garbitzen

en: Cleaning up xml metadata
eu: XML metadatuak garbitzen

en: Cleanup
eu: Garbitzen

en: Command "%s" already defined
eu: "%s" komandoa jadanik definitua

en: Command Line   :
eu: Komando-lerroa   :

en: Command line
eu: Komando-lerroa

en: Command line error: %s
eu: Komando-lerroko errorea: %s

en: Commit Time    :
eu: Egikaritze-ordua :

en: Committer      :
eu: Bidaltzailea   :

en: Committer   : %s
eu: Bidaltzailea   : %s

en: Committime  : %s
eu: Bidaltze-data  : %s

en: Complete!
eu: Osatua!

en: Config Error: %s
eu: Konfigurazio-errorea: %s

en: Configuration file %s not found
eu: Ez da %s konfigurazio-fitxategia aurkitu

en: Could not access/read saved transaction %s : %s
eu: Ezin izan da atzitu/irakurri gordetako %s transakzioa: %s

en: Could not create lock at %s: %s
eu: Ezin izan da blokeoa sortu %s-(e)n: %s

en: Could not find txmbr: %s from origin: %s
eu: Ezin izan da txmbr aurkitu: %s jatorritik: %s

en: Could not find txmbr: %s in state %s
eu: Ezin izan da txmbr aurkitu: %s %s egoeran

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
eu: Ezin izan da RPM datu-basea ireki hura irakurtzeko. Agian norbait erabiltzen al da?

en: Could not open lock %s: %s
eu: Ezin da %s blokeoa ireki: %s

en: Could not perform checksum
eu: Ezin izan da checksum-a egin

en: Could not run transaction.
eu: Ezin izan da transakzioa exekutatu.

en: Could not save transaction file %s: %s
eu: Ezin izan da %s transakzio-fitxategia gorde: %s

en: Could not set cachedir: %s
eu: Ezin izan da katxe-direktorioa ezarri: %s

en: Counts      :
eu: Zenbaketa   :

en: Damaged Header %s
eu: %s goiburua hondatuta dago

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Dec
eu: abe.

en: Dep-Install
eu: Mendekotasunak instalatu

en: Dependencies not solved. Will not save unresolved transaction.
eu: Mendekotasunak ez dira konpondu. Ez da gordeko konpondu gabeko transakzioa.

en: Dependency Installed
eu: Mendekotasuna instalatu da

en: Dependency Process ending
eu: Amaitzen mendekotasun-prozesatzea

en: Dependency Removed
eu: Mendekotasuna kendu da

en: Dependency Updated
eu: Mendekotasuna eguneratu da

en: Dependent package | Dependent packages
eu[0]: Mendeko pakete
eu[1]: Mendeko pakete

en: Description :
eu: Deskribapena:

en: Didn't install any keys
eu: Ez da gakorik instalatu

en: Didn't install any keys for repo %s
eu: Ez da gakorik instalatu %s biltegirako

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
eu: Alderagarria ez den pkg %s.%s baztertzen

en: Disk Requirements:
eu: Disko-eskakizunak:

en: Display a helpful usage message
eu: Erakutsi erabilera-mezu laguntzailea

en: Display a version for the machine and/or available repos.
eu: Erakutsi bertsio bat makinarako eta/edo biltegi eskuragarriak.

en: Display details about a package or group of packages
eu: Erakutsi pakete bati edo pakete-multzo bati buruzko xehetasunak

en: Display the configured software repositories
eu: Erakutsi konfiguratutako software-biltegiak

en: Display, or use, the groups information
eu: Erakutsi, edo erabili, taldeen informazioa

en: Display, or use, the transaction history
eu: Erakutsi, edo erabili, transakzio-historia

en: Done
eu: Egina

en: Downgrade
eu: Bertsio zaharra instalatu

en: Downgraded
eu: Bertsio zaharra instalatua

en: Downgraded By
eu: Bertsio zaharra hobetsi duena

en: Downgrading
eu: Bertsio zaharra instalatzen

en: Downloading Packages:
eu: Paketeak deskargatzen:

en: ERROR You need to update rpm to handle:
eu: ERROREA, rpm eguneratu behar duzu hau maneiatzeko:

en: ERROR with transaction check vs depsolve:
eu: ERROREA transakzio-egiaztapena eta depsolve artean:

en: End rpmdb      :
eu: Amaierako rpmdb-a      :

en: End time       :
eu: Amaiera-ordua       :

en: End time    :
eu: Amaiera-ordua       :

en: Epoch       : %s
eu: Garaia       : %s

en: Erase
eu: Ezabatu

en: Erased
eu: Ezabatua

en: Erased: %s
eu: Ezabatua: %s

en: Erasing
eu: Ezabatzen

en: Error Downloading Packages:
eu: Errorea paketeak deskargatzean:

en: Error Summary
    -------------
eu: Erroreen laburpena
    -------------

en: Error opening rpm %s - error %s
eu: Errorea %s rpm irekitzean - %s errorea

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Error: Need a group or list of groups
eu: Errorea: Talde bat edo taldeen zerrenda bat behar da

en: Error: Need an item to match
eu: Errorea: Bat datorren elementu bat behar da

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
eu: Errorea: Pkgs-en zerrenda bat pasatu behar zaio %s-(e)ri

en: Error: No Packages found for:
      %s
eu: Errorea: Ez da paketerik aurkitu honetarako:
      %s

en: Error: clean requires an option: %s
eu: Errorea: Garbiketak aukera bat behar du: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
eu: Errorea: baliogabeko garbiketa-argumentua: %r

en: Error: invalid output state: %s for %s
eu: Errorea: baliogabeko irteera-egoera: %s %s-(e)rako

en: Error: more than one file given as argument to shell.
eu: Errorea: fitxategi bat baino gehiago eman zaio shell-ari argumentu gisa.

en: Errors were encountered while downloading packages.
eu: Erroreak aurkitu dira paketeak deskargatzean.

en: Errors:
eu: Erroreak:

en: Examining %s: %s
eu: %s aztertzen: %s

en: Examining revdeps of %s
eu: %s paketearen revdep-ak aztertzen

en: Excluding %s
eu: %s baztertzen

en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
eu: %s blokeoa existitzen da: beste kopia bat %s PIDarekin ari da exekutatzen

en: Exiting on user Command
eu: Irteten erabiltzaile-komandoaren ondoren

en: Extra Packages
eu: Pakete gehigarriak

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Failed to add Pkg Tags for repository: %s - %s
eu: Ezin izan dira Pkg etiketak gehitu biltegitik: %s - %s

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
eu: Taldeen fitxategiak biltegitik gehitzeak huts egin du: %s - %s

en: Failed to downgrade: %s
eu: Bertsio zaharragoa instalatzeak huts egin du: %s

en: Failed to remove transaction file %s
eu: %s transakzio-fitxategia kentzeak huts egin du

en: Failed to upgrade: %s
eu: Bertsio-berritzeak huts egin du: %s

en: Failure:
eu: Hutsegitea:

en: Failures:
eu: Hutsegiteak:

en: Feb
eu: ots.

en: File %s given as argument to shell does not exist.
eu: Shell-ari argumentu gisa emandako %s fitxategia ez da existitzen.

en: Filename    : %s
eu: Fitxategi-izena    : %s

en: Filename passed to shell: %s
eu: Shell-ari pasatutako fitxategi-izena: %s

en: Find what package provides the given value
eu: Aurkitu zein paketek hornitzen duen emandako balioaz

en: Finding dependencies:
eu: Mendekotasunak aurkitzen:

en: Found more than one transaction ID!
eu: Transakzio-ID bat baino gehiago aurkitu da!

en: Found txmbr in unknown current state: %s
eu: txmbr uneko egoera ezezagunean aurkitu da: %s

en: From repo      :
eu: Biltegi honetatik :

en: From repo   : %s
eu: Biltegitik   : %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
eu: %s (0x%s)-(e)ko GPG gakoa jadanik inportatuta dago

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
eu: %s-(e)ko GPG gakoa (0x%s) jadanik instalatuta dago

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
eu: GPG gakoaren analisiak huts egin du: gakoak ez dauka %s balioa

en: GPG key retrieval failed:
eu: GPG gakoaren atzipenak huts egin du:

en: GPG key signature on key %s does not match CA Key for repo: %s
eu: %s gakoaren GPG gako-sinadura ez dator bat biltegiaren CA gakoarekin: %s

en: GPG key signature verified against CA Key(s)
eu: GPG gako-sinadura CA gakoen aurka egiaztatu dira

en: Generate the metadata cache
eu: Sortu metadatuen katxea

en: Getting group metadata
eu: Taldeen metadatuak eskuratzen

en: Getting pkgtags metadata
eu: pkgtags metadatuak eskuratzen

en: Got an empty Header, something has gone wrong
eu: Goiburu huts bat jaso da, zerbait gaizki joan da

en: Group %s does have %u conditional packages, which may get installed.
eu: %s taldeak %u baldintza-pakete ditu, instalatuak izan daitezkeenak.

en: Group-Available:
eu: Talde-eskuragarri:

en: Group-Installed:
eu: Talde-instalatua:

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
eu: Goiburua ezin izan da ireki edo ez dator bat %s-(r)ekin, %s.

en: Header is not complete.
eu: Goiburua ez dago osorik.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
eu: Goiburua ez dago katxe lokalean eta katxea-bakarrik modua dago gaituta. Ezin da %s deskargatu

en: ID
eu: IDa

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
eu: Gako(ar)en inportazioak ez du balio izan, gako okerra(k)?

en: Importing %s key 0x%s:
     Userid     : "%s"
     Fingerprint: %s
     From       : %s
eu: %s gakoa inportatzen 0x%s:
     Erabiltzaile-IDa: "%s"
     Hatz-marka: %s
     Nondik    : %s

en: Importing %s key 0x%s:
     Userid     : "%s"
     Fingerprint: %s
     Package    : %s (%s)
     From       : %s
eu: %s gakoa inportatzen 0x%s:
     Erabiltzaile-IDa: "%s"
     Hatz-marka: %s
     Paketea    : %s (%s)
     Nondik    : %s

en: Importing additional filelist information
eu: Fitxategi-zerrendaren informazio gehigarria inportatzen

en: Install
eu: Instalatu

en: Install a local RPM
eu: Instalatu RPM lokala

en: Install a package or packages on your system
eu: Instalatu pakete bat edo gehiago zure sisteman

en: Install time: %s
eu: Instalazio-ordua: %s

en: Installed
eu: Instalatua

en: Installed Groups:
eu: Talde instalatuak:

en: Installed Language Groups:
eu: Instalatutako hizkuntza-taldeak:

en: Installed Packages
eu: Instalatutako paketeak

en: Installed by   :
eu: Instalatzailea  :

en: Installed by: %s
eu: Instalatzailea: %s

en: Installed package %s%s%s%s not available.
eu: %s%s%s%s pakete instalatua ez dago eskuragarri.

en: Installed size: %s
eu: Tamaina instalatu ondoren: %s

en: Installed:
eu: Instalatua:

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Installing for dependencies
eu: Mendekotasunengatik instalatzen

en: Instant (last: %s)
eu: Berehala (azkena: %s)

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
eu: Ez dago aski espaziorik %s deskarga-direktorioan
        *lekua %s
        * behar da %s

en: Invalid GPG Key from %s: %s
eu: GPG gako baliogabea %s-(e)tik: %s

en: Invalid groups sub-command, use: %s.
eu: Baliogabeko talde-azpikomandoa, erabili: %s.

en: Invalid history sub-command, use: %s.
eu: Baliogabeko historia-azpikomandoa, erabili: %s.

en: Invalid tsflag in config file: %s
eu: Baliogabeko tsflag konfigurazio-fitxategian: %s

en: Invalid version flag from: %s
eu: Baliogabeko bertsio-bandera: %s

en: Is this ok [y/N]:
eu: Ados? [b/E]:

en: Jan
eu: urt.

en: Jul
eu: uzt.

en: Jun
eu: eka.

en: Key %s import failed
eu: %s gakoa inportatzeak huts egin du

en: Key import failed (code %d)
eu: Gakoaren inportazioak huts egin du (%d kodea)

en: Key imported successfully
eu: Gakoa ongi inportatu da

en: Last 2 weeks
eu: Azken 2 asteak

en: Last 3 months
eu: Azken 3 hilabeteak

en: Last 6 months
eu: Azken 6 hilabeteak

en: Last day
eu: Azken eguna

en: Last week
eu: Azken astea

en: Last year
eu: Azken urtea

en: License        :
eu: Lizentzia      :

en: License     :
eu: Lizentzia     :

en: License     : %s
eu: Lizentzia     : %s

en: List a package or groups of packages
eu: Zerrendatu pakete bat edo pakete-multzo bat

en: List a package's dependencies
eu: Zerrendatu pakete baten mendekotasunak

en: Loaded plugins:
eu: Kargatutako pluginak:

en: Loading "%s" plugin
eu: "%s" plugina kargatzen

en: Login user
eu: Saioa hasteko erabiltzailea

en: Making cache files for all metadata files.
eu: Katxe-fitxategiak egiten metadatu-fitxategi guztietarako

en: Mar
eu: mar.

en: Marking %s as an update to %s
eu: %s markatzen %s(r)en eguneraketa gisa

en: Marking %s to be installed
eu: %s markatzen instalatua izateko

en: Matched from:
eu: Bat-egitea hemendik:

en: Matched: %s
eu: Bat dator: %s

en: May
eu: mai.

en: Member: %s
eu: Kidea: %s

en: Metadata Cache Created
eu: Metadatuen katxea sortu da

en: Mode for pkg providing %s: %s
eu: pkg-rako moduak %s-(e)az hornitzen: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
eu: Modua %s da %s-(r)en hornitzailerako: %s

en: More than one identical match in sack for %s
eu: Bat etortze bat baino gehiago dago multzoan %s(e)rako

en: N/S Matched: %s
eu: N/S bat etortze: %s

en: Name        : %s%s%s
eu: Izena        : %s%s%s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
eu: Beharrezko eskakizuna blokeatu da jadanik

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
eu: Beharrezko eskakizuna ez da pakete-izena. Bilatzen: %s

en: Never (last: %s)
eu: Inoiz ez (azkena: %s)

en: Newer
eu: Berriagoa

en: No
eu: Ez

en: No Group named %s exists
eu: Ez da existitzen %s deritzon talderik

en: No Groups Available in any repository
eu: Ez dago talderik eskuragarri biltegietan

en: No Groups on which to run command
eu: Ez dago talderik komandoa exekutatu ahal izateko

en: No Match for argument: %s
eu: Ez dago bat etortzerik argumenturako: %s

en: No Match for available package: %s
eu: Ez dago bat etortzerik eskuragarri dagoen paketerako: %s

en: No Matches found
eu: Ez da parekatzerik aurkitu

en: No Package found for %s
eu: Ez da paketerik aurkitu %s-(e)rako

en: No Packages Provided
eu: Ez da paketerik adierazi

en: No Packages marked for Distribution Synchronization
eu: Ez da paketerik markatu banaketa sinkronizatzeko

en: No Packages marked for Update
eu: Ez da paketerik markatu eguneratua izateko

en: No Packages marked for removal
eu: Ez da paketerik markatu kendua izateko

en: No Transaction %s found
eu: Ez da %s transakziorik aurkitu

en: No argument to shell
eu: Ez dago argumenturik shell-arentzako

en: No getcwd() access in current directory, moving to /
eu: Ez dago getcwd() atzipenik uneko direktorioan, errora mugitzen

en: No group data available for configured repositories
eu: Ez dago talde-daturik eskuragarri konfiguratutako biltegietarako

en: No group named %s exists
eu: Ez da existitzen %s izena duen talderik

en: No header - huh?
eu: Goibururik ez - eh?

en: No help available for %s
eu: Ez dago laguntzarik %s-(e)rako

en: No matching Packages to list
eu: Ez dago bat datorren paketerik zerrendatzeko

en: No other %s installed, adding to list for potential install
eu: Ez dago beste %s-(e)rik instalatuta, zerrendara gehitzen balizko instalazio baterako

en: No package %s%s%s available.
eu: %s%s%s paketea ez dago eskuragarri.

en: No package matched to remove: %s
eu: Ez dago kentzeko bat datorren paketerik: %s

en: No package matched to upgrade: %s
eu: Ez dago bertsio-berritzeko bat datorren paketerik: %s

en: No package named %s available to be installed
eu: Ez dago %s izeneko paketerik eskuragarri instalatua izateko

en: No package(s) available to downgrade
eu: Ez dago paketerik eskuragarri bertsio zaharragoa instalatzeko

en: No package(s) available to install
eu: Ez dago paketerik eskuragarri instalatua izateko

en: No packages in any requested group available to install or update
eu: Eskatutako taldean ez dago paketerik instalatzeko edo eguneratzeko

en: No packages to remove from groups
eu: Ez dago paketerik taldeetatik kentzeko

en: No plugin match for: %s
eu: Ez dago bat etortzerik pluginerako: %s

en: No read/execute access in current directory, moving to /
eu: Ez dago irakurtzeko/exekutatzeko baimenik uneko direktorioan, errora mugitzen

en: No saved transaction file specified.
eu: Ez da gordetako transakzioaren fitxategia adierazi.

en: No such command: %s. Please use %s --help
eu: Ez dago halako komandorik: %s. Erabili %s --help

en: No transaction ID given
eu: Ez da transakzio-IDrik eman

en: No transaction ID, or package, given
eu: Ez da transakzio-IDrik, edo paketerik, eman

en: No transactions
eu: Ez dago transakziorik

en: No update paths found for %s. Failure!
eu: Ez da eguneratze-biderik aurkitu %s-(e)rako Hutsegitea!

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
eu: Ez eguneratzen jadanik zaharkitua dagoen paketea: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
eu: Ez eguneratzen jadanik eguneratua dagoen paketea: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is obsoleted: %s
eu: Ez eguneratzen zaharkitua dagoen paketea: %s

en: Not available
eu: Ez dago eskuragarri

en: Not found given transaction ID
eu: Ez da aurkitu emandako transakzio-IDarekin

en: Not installed
eu: Ez instalatua

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
eu: "%s" plugina ez da kargatuko, desgaituta baitago

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
eu: Ezer ez dator bat %s-(r)ekin.%s %s:%s-%s eguneraketatik

en: Nothing specified to install
eu: Ez da instalatzeko ezer zehaztu

en: Nothing to do
eu: Ez dago egiteko ezer

en: Nov
eu: aza.

en: Obsoleted
eu: Zaharkitua

en: Obsoleted By
eu: Zaharkitutzat hartu duena

en: Obsoleting
eu: Zaharkitutzat hartzen

en: Obsoleting Packages
eu: Paketeak zaharkitutzat hartzen

en: Oct
eu: urr.

en: Older
eu: Zaharragoa

en: Only Upgrade available on package: %s
eu: Bertsio-berritzea soilik dago eskuragarri pakete honetarako: %s

en: Options Error: %s
eu: Aukeren errorea: %s

en: Other       :
eu: Besterik       :

en: Over a year ago
eu: Duela urtebete inguru

en: PACKAGE...
eu: PAKETEA...

en: Package | Packages
eu[0]: Pakete
eu[1]: Pakete

en: Package        :
eu: Paketea        :

en: Package %s already installed and latest version
eu: %s paketea jadanik instalatuta dago bere azken bertsioan

en: Package %s installed and not available
eu: %s paketea instalatuta dago eta ez dago eskuragarri

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
eu: %s paketeari instalazio anitz onartzen zaizkio, saltatzen

en: Package %s is already installed, skipping
eu: %s paketea instalatuta dago, saltatzen

en: Package %s is not signed
eu: %s paketea ez dago sinatuta

en: Package %s is obsoleted by %s which is already installed
eu: %s paketea zaharkitua dago, bere ordezkoa den %s paketea instalatuta dago

en: Package %s is obsoleted by %s, but obsoleting package does not provide for requirements
eu: %s paketea zaharkitua dago, eta bere ordezkoa den %s paketeak ez ditu eskakizunak betetzen

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
eu: %s paketea zaharkitua dago, bere ordezkoa %s da, %s instalatzen saiatzen

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
eu: %s paketea ez dago instalatuta, ezin da eguneratu. Exekutatu yum install hura instalatzeko.

en: Package %s.%s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
eu: %s.%s paketea ez dago instalatua, ezin da eguneratu. Exekutatu yum install hura instalatzeko.

en: Package Object was not a package object instance
eu: Package Object ez da pakete-objektuen instantzia bat

en: Package does not match checksum
eu: Paketea ez dator bat checksum-arekin

en: Package does not match intended download. Suggestion: run yum --enablerepo=%s clean metadata
eu: Paketea ez dator bat esandako deskargarekin. Iradokizuna: exekutatu yum --enablerepo=%s clean metadata

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
eu: Paketea zaharkitua dago jadanik: %s.%s %s:%s-%s

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
eu: Bat datorren %s paketea jadanik instalatuta dago. Eguneraketak egiaztatzen.

en: Package tuple %s could not be found in packagesack
eu: %s pakete-tuplea ez da aurkitu pakete-multzoan

en: Package tuple %s could not be found in rpmdb
eu: %s pakete-tuplea ez da aurkitu rpmdb-n

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
eu: %s%s%s paketea(k) eskuragarri, baina ez daude instalatuta.

en: Package(s) to install
eu: Instalatzeko paketea(k)

en: Package: %s
eu: Paketea: %s

en: Package: %s  - already in transaction set
eu: Paketea: %s - jadanik transakzio-multzoan

en: Packager       :
eu: Paketatzailea  :

en: Packages Altered:
eu: Aldatutako paketeak:

en: Packages Skipped:
eu: Saltatutako paketeak:

en: Please report this error at %s
eu: Jakinarazi errore hau %s-(e)n

en: Please report this error in %s
eu: Jakinarazi errore hau %s-(e)n

en: Plugin "%s" can't be imported
eu: Ezin izan da "%s" plugina inportatu

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
eu: "%s" pluginak ez du zehaztu behar duen API bertsioa

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
eu: "%s" pluginak APIaren %s bertsioa behar du. Onartutako APIa %s da.

en: Plugin Options
eu: Plugin aukerak

en: PluginExit Error: %s
eu: PluginExit errorea: %s

en: Potential Provider: %s
eu: Balizko hornitzailea: %s

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
eu: Konponketak ekar ditzakeen %s paketeak instantzia berria du ts-n.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
eu: Konponketak ekar ditzakeen %s paketeak instantzia berria du instalatuta.

en: Problem in reinstall: no package %s matched to install
eu: Arazoa berrinstalatzean: %s paketea ez dator bat instalazioarekin

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
eu: Arazoa berrinstalatzean: kentzeko paketeak ez datoz bat

en: Problem opening package %s
eu: Arazoa %s paketea irekitzen

en: Problem repository: %s
eu: Arazoa duen biltegia:  %s

en: Protected multilib versions: %s != %s
eu: Babestutako multilib bertsioak: %s != %s

en: Provides    :
eu: Hornitzen du    :

en: Public key for %s is not installed
eu: %s-(r)entzako gako publikoa ez dago instalatuta

en: Public key for %s is not trusted
eu: %s-(r)entzako gako publikoa ez da fidagarria

en: Quick matched %s to require for %s
eu: %s-(r)en bat etortze azkarra %s-(e)rako behar delako

en: RPM %s fails md5 check
eu: %s RPMak ez du md5 egiaztapena gainditu

en: RPM needs to be updated
eu: RPM eguneratu egin behar da

en: Reading Local RPMDB
eu: RPMDB lokala irakurtzen

en: Reading repository metadata in from local files
eu: Biltegien metadatuak irakurtzen fitxategi lokaletatik

en: Reason         :
eu: Arrazoia       :

en: Recently Added Packages
eu: Berriki gehitutako paketeak

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
eu: Baztertzen gakoak automatikoki inportatzea arretarik gabe exekutatzen ari denean.
    Erabili "-y" gainidazteko.

en: Reinstall
eu: Berrinstalatu

en: Reinstalling
eu: Berrinstalatzen

en: Release     : %s
eu: Argitalpena     : %s

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove a package or packages from your system
eu: Kendu pakete bat edo gehiago zure sistematik

en: Remove cached data
eu: kendu katxeatutako datuak

en: Removed
eu: Kendua

en: Removing
eu: Kentzen

en: Removing %s from the transaction
eu: %s kentzen transakziotik

en: Removing Package %s
eu: %s paketea kentzen

en: Removing for dependencies
eu: Mendekotasunengatik kentzen

en: Repackage
eu: Birpaketatu

en: Repackaging
eu: Birpaketatzen

en: Replaced
eu: Ordezkatua

en: Repo        : %s
eu: Biltegia        : %s

en: Repo-baseurl :
eu: Biltegi-baseurl:

en: Repo-distro-tags:
eu: Banaketa-biltegi-etiketak:

en: Repo-exclude :
eu: Biltegi-baztertu:

en: Repo-excluded:
eu: Biltegi-baztertua:

en: Repo-expire  :
eu: Biltegi-iraungipena:

en: Repo-filename:
eu: Biltegi-izena:

en: Repo-id      :
eu: Biltegi-id      :

en: Repo-include :
eu: Biltegi-barneratu:

en: Repo-metalink:
eu: Biltegi-metaesteka:

en: Repo-mirrors :
eu: Biltegi-ispiluak:

en: Repo-name    :
eu: Biltegi-izena      :

en: Repo-pkgs    :
eu: Biltegi-pkgs:

en: Repo-revision:
eu: Biltegi-berrikuspena:

en: Repo-size    :
eu: Biltegi-tamaina:

en: Repo-status  :
eu: Biltegi-egoera  :

en: Repo-tags    :
eu: Biltegi-etiketak    :

en: Repo-updated :
eu: Biltegi-eguneratua:

en: Repository
eu: Biltegia

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
eu: %r biltegiak ez du izenik konfigurazioan, id erabiltzen

en: Repository %r: Error parsing config: %s
eu: %r biltegia: Errorea konfigurazioa analizatzean: %s

en: Resolving Dependencies
eu: Mendekotasunak ebazten

en: Restarting Loop
eu: Berrabiarazten begizta

en: Retrieving key from %s
eu: Gakoa atzitzen %s-(e)tik

en: Return-Code    :
eu: Itzulera-kodea    :

en: Rpmdb Problems:
eu: Rpmdb-arazoak:

en: Run an interactive yum shell
eu: Exekutatu yum shell interaktiboa

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Running Transaction
eu: Transakzioa exekutatzen

en: Running Transaction Check
eu: Transakzio-egiaztapena exekutatzen

en: Running Transaction Test
eu: Transakzio-testa exekutatzen

en: Running compare_providers() for %s
eu: compare_providers() exekutatzen %s-(e)rako

en: Scriptlet output:
eu: Scriptlet-irteera:

en: Search package details for the given string
eu: Bilatu pakete-xehetasunak emandako katetik abiatuz

en: Searching %d package | Searching %d packages
eu[0]: Pakete %d bilatzen
eu[1]: %d pakete bilatzen

en: Searching Packages for Dependency:
eu: Mendekotasunetarako paketeak bilatzen:

en: Searching Packages:
eu: Paketeak bilatzen:

en: Searching pkgSack for dep: %s
eu: Bilatzen pkgSack mendekotasunetarako: %s

en: Sep
eu: ira.

en: Setting up Distribution Synchronization Process
eu: Banaketaren sinkronizazio-prozesua konfiguratzen

en: Setting up Downgrade Process
eu: Bertsio zaharragoaren instalazio-prozesua konfiguratzen

en: Setting up Group Process
eu: Talde-prozesua konfiguratzen

en: Setting up Install Process
eu: Instalazio-prozesua konfiguratzen

en: Setting up Local Package Process
eu: Pakete lokalen prozesua konfiguratzen

en: Setting up Package Sacks
eu: Pakete-multzoak konfiguratzen

en: Setting up Reinstall Process
eu: Berrinstalazio-prozesua konfiguratzen

en: Setting up Remove Process
eu: Kentze-prozesua konfiguratzen

en: Setting up TransactionSets before config class is up
eu: Transakzio-multzoak konfiguratzen konfigurazio-klasea aktibatu baino lehen

en: Setting up Update Process
eu: Eguneraketa-prozesua konfiguratzen

en: Setting up Upgrade Process
eu: Bertsio-berritzearen prozesua konfiguratzen

en: Setting up Yum Shell
eu: Yum shell konfiguratzen

en: Setting up repositories
eu: Biltegiak konfiguratzen

en: Size
eu: Tamaina

en: Size           :
eu: Tamaina        :

en: Size        : %s
eu: Tamaina        : %s

en: Skipped (dependency problems)
eu: Saltatu egin da (mendekotasun-arazoak)

en: Skipping merged transaction %d to %d, as it overlaps
eu: Batutako %d transakzioa %d-ra saltatzen, teilakatu egiten baitira

en: Skipping package %s from group %s
eu: %s paketea (%s taldekoa) saltatzen

en: Skipping the running kernel: %s
eu: Exekutatzen ari den kernela saltatzen: %s

en: Sleeping
eu: Lotan

en: Source RPM     :
eu: Jatorrizko RPMa :

en: State          :
eu: Egoera          :

en: Success
eu: Arrakasta

en: Success - deps resolved
eu: Arrakasta - mendekotasunak konpondu dira

en: Success - empty transaction
eu: Arrakasta - transakzio hutsa

en: Summary     :
eu: Laburpena    :

en: Synchronize installed packages to the latest available versions
eu: Sinkronizatu instalatutako paketeak eskuragarri dauden azken bertsioetara

en: System
eu: Sistema

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
eu: TSINFO: %s paketeak behar duen %s ezabatzeko markatu da

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
eu: TSINFO: %s markatzen %s-(r)en instalazio gisa

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
eu: TSINFO: %s markatzen %s-(r)en eguneraketa gisa

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
eu: TSINFO: %s zaharkitu bihurtzen %s ordez, mendekotasuna konpontzeko.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
eu: TSINFO: %s eguneratzen mendekotasuna konpontzeko.

en: Test Transaction Errors:
eu: Probatu transakzio-erroreak:

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
eu: "%s" biltegirako zerrendatu diren GPG gakoak jadanik instalatuta daude, baina ez dira zuzenak pakete honetarako.
    Egiaztatu gako URL zuzena konfiguratuta dagoela biltegi honetarako.

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
eu: "%s" biltegirako zerrendatu diren GPG gakoak jadanik instalatuta daude, baina ez dira zuzenak.
    Egiaztatu gako URL zuzena konfiguratuta dagoela biltegi honetarako.

en: The program %s%s%s is found in the yum-utils package.
eu: %s%s%s programa yum-utils paketean dago.

en: There are no enabled repos.
     Run "yum repolist all" to see the repos you have.
     You can enable repos with yum-config-manager --enable <repo>
eu: Ez dago biltegirik gaituta.
     Exekutatu "yum repolist all" dauzkazun biltegiak ikusteko.
     Biltegiak gaitzeko, yum-config-manager --enable <biltegia> erabil dezakezu

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
eu: Amaitu gabeko transakzioak geratu dira. Lehenengo yum-complete-transaction exekutatu beharko zenuke haiek amaitzeko.

en: There is no installed groups file.
eu: Ez dago instalatutako taldeen fitxategirik.

en: There was an error calculating installed size
eu: Errorea gertatu da instalatu ondoren duen tamaina kalkulatzean

en: There was an error calculating total download size
eu: Errorea gertatu da deskarga-tamaina osoa kalkulatzean

en: This may take a while depending on the speed of this computer
eu: Honek denbora behar du, ordenagailu honen abiaduraren araberakoa

en: Time
eu: Noiz

en: Total
eu: Guztira

en: Total download size: %s
eu: Deskargaren tamaina osoa: %s

en: Total size: %s
eu: Tamaina osoa: %s

en: Traced/Stopped
eu: Aztarnatua/Gelditua

en: Transaction Check Error:
eu: Transakzioaren egiaztapen-errorea:

en: Transaction ID :
eu: Transakzio-IDa :

en: Transaction ID:
eu: Transakzioaren IDa:

en: Transaction Test Succeeded
eu: Transakzio-testak arrakasta izan du

en: Transaction couldn't start:
eu: Transakzioa ezin izan da abiarazi:

en: Transaction loaded from %s with %s members
eu: Transakzioa kargatua %s-(e)tik, %s kide

en: Transaction members, relations are missing or ts has been modified,
eu: Transakzio-kideak, erlazioak galdu dira edo ts aldatua izan da,

en: Transaction performed with:
eu: Transakzioa honekin burutu da:

en: Transactions:
eu: Transakzioak:

en: Trying other mirror.
eu: Beste ispilu bat probatzen.

en: Trying to remove "%s", which is protected
eu: Babestuta dagoen "%s" kentzen saiatzen

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
eu: Transakzioaren exekuzioa saiatzen baina ez dago egiteko ezer. Irteten.

en: Trying to update %s to resolve dep
eu: %s eguneratzen saiatzen dep konpontzeko

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
eu: "%s" izena duten bi plugin edo gehiago daude pluginak bilatzeko bide-izenean

en: URL            :
eu: URLa           :

en: URL         : %s
eu: URLa        : %s

en: Unable to check if PID %s is active
eu: Ezin izan da egiaztatu %s PIDa aktibo dagoen ala ez

en: Unable to find a suitable mirror.
eu: Ezin izan da ispilu egokia aurkitu.

en: Unable to find configuration file for plugin %s
eu: Ezin izan da aurkitu %s pluginaren konfigurazio-fitxategia

en: Uninterruptible
eu: Ezin da eten

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
eu: Errore ezezaguna(k): Irteera-kodea: %d:

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update a package or packages on your system
eu: Eguneratu zure sistemako pakete bat edo gehiago

en: Update packages taking obsoletes into account
eu: Eguneratu paketeak zaharkituak kontuan hartuz

en: Updated
eu: Eguneratua

en: Updated By
eu: Eguneratu duena

en: Updated Packages
eu: Eguneratutako paketeak

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: Updating Everything
eu: Dena eguneratzen

en: Updating for dependencies
eu: Mendekotasunengatik eguneratzen

en: Upgrade
eu: Bertsio-berritu

en: User           :
eu: Erabiltzailea           :

en: Vendor         :
eu: Hornitzailea   :

en: Verify: %u/%u: %s
eu: Egiaztatu: %u/%u: %s

en: Verifying
eu: Egiaztatzen

en: Version
eu: Bertsioa

en: Version     : %s
eu: Bertsioa     : %s

en: Warning: Group %s does not exist.
eu: Abisua: %s taldea ez da existitzen.

en: Warning: No matches found for: %s
eu: Abisua: Ez da bat datorrenik aurkitu honentzako: %s

en: Warning: RPMDB altered outside of yum.
eu: Abisua: RPMDB yum-etik kanpo aldatu da.

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
eu: Abisua: transakzioan zehar erroreak scriptlet-ekin edo beste errore ez-larri batzuk gertatu dira

en: Yes
eu: Bai

en: You don't have access to the groups DB.
eu: Ez duzu baimenik taldeen DBa ikusteko.

en: You don't have access to the history DB.
eu: Ez daukazu historiaren DBra sartzeko baimenik.

en: You need to be root to perform this command.
eu: Erroa izan behar duzu komando hau exekutatzeko.

en: You need to give some command
eu: Komandoren bat eman behar duzu

en: Your transaction was saved, rerun it with:
     yum load-transaction %s
eu: Zure transakzioa gorde egin da, berrexekutatzeko erabili hau:
     yum load-transacion %s

en: Yum Error: %s
eu: Yum errorea: %s

en: Zombie
eu: Zonbia

en: [PACKAGE...]
eu: [PAKETEA...]

en: a downgrade
eu: bertsio-zahartu

en: an update
eu: eguneraketa bat

en: answer no for all questions
eu: erantzun ez galdera guztiei

en: answer yes for all questions
eu: erantzun bai galdera guztiei

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
eu: %s eta %s alderatu dira %s-(e)n
      Irabazlea: %s

en: base package %s is installed for %s
eu: %s oinarrizko paketea instalatu da %s-(e)rako

en: be tolerant of errors
eu: erroreekiko tolerantea izan

en: better arch in po %s
eu: Arkitektura hobea %s po-an

en: cannot find tsflags or tsflags not integer.
eu: ezin da tsflags aurkitu edo tsflags ez da balio osoa.

en: common prefix of %s between %s and %s
eu: %s-(r)en aurrizki komuna %s eta %s artean

en: common sourcerpm %s and %s
eu: %s eta %s sourcerpm komuna

en: config file location
eu: konfigurazio-fitxategiaren kokapena

en: control whether color is used
eu: kontrolatu kolorea erabiliko den

en: debugging output level
eu: arazketa-irteeraren maila

en: debugging output level for rpm
eu: arazketa-irteeraren maila rpm-rako

en: disable Yum plugins
eu: desagitu Yum-en pluginak

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
eu: desgaitu bazterketa main-etik, biltegi batetik edo denetik

en: disable gpg signature checking
eu: desgaitu gpg sinaduren egiaztatzea

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
eu: desgaitu biltegi bat edo gehiago (komodinak onartzen dira)

en: disable plugins by name
eu: desgaitu pluginak izenaren arabera

en: disabled
eu: desgaitua

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doConfigSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doGroupSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doRepoSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doRpmDBSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doSackSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doTsSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
eu: doUpdateSetup() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.

en: downgrade a package
eu: Pakete baten bertsio zaharragoa instalatu

en: enable obsoletes processing during updates
eu: gaitu zaharkituen prozesatzea eguneraketetan

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
eu: gaitu biltegi bat edo gehiago (komodinak onartzen dira)

en: enable plugins by name
eu: gaitu pluginak izenaren arabera

en: enabled
eu: gaitua

en: erased
eu: ezabatu

en: error output level
eu: errore-irteeraren maila

en: exclude package(s) by name or glob
eu: baztertu paketea(k) izenaren edo glob-aren arabera

en: has installed conflicts
eu: instalatutako gatazkak dauzka

en: has missing requires of
eu: aurkitzen ez diren betebeharrak ditu

en: installed
eu: instalatu

en: installed conflict
eu: gatazka instalazioan

en: load a saved transaction from filename
eu: kargatu gordetako transakzio bat fitxategi-izen batetik

en: loading transaction from %s
eu: transakzioa kargatzen %s fitxategitik

en: looking for %s as a requirement of %s
eu: %s bilatzen %s-(e)k behar duelako

en: maximum command wait time
eu: komandoen itxarote-denbora maximoa

en: missing requires
eu: galdutako betebeharrak

en: n
eu: e

en: no
eu: ez

en: obsoleted
eu: zaharkitu

en: obsoleting
eu: zaharkitzen

en: package %s was not marked in group %s
eu: %s paketea ez da markatua izan %s taldean

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
eu: paketeak huts egin du checksum-ean baina katxea gaituta dago %s-(e)rako

en: package: %s
eu: paketea: %s

en: plugins already initialised
eu: pluginak jadanik hasieratu dira

en: provides vercmp: %s
eu: vercmp hornitzen du: %s

en: quiet operation
eu: eragiketa lasaia

en: registration of commands not supported
eu: komandoen erregistroa ez da onartzen

en: reinstall a package
eu: Berrinstalatu pakete bat

en: reinstalled
eu: berrinstalatu

en: repo id
eu: biltegi id-a

en: repo name
eu: biltegi-izena

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
eu: %s biltegiaren biltegi-objektuak ez dauka _resetSack metodorik

en: requires minimal: %d
eu: minimoa behar du: %d

en: run entirely from system cache, don't update cache
eu: exekutatu osorik sistemaren katxetik, ez eguneratu katxea

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
eu: searchPackages() desagertu egingo da yum-en etorkizuneko bertsio batean.                      Erabili searchGenerator() haren ordez.

en: searching in file entries
eu: fitxategi-sarreretan bilatzen

en: searching in provides entries
eu: hornitze-sarreretan bilatzen

en: searching package %s
eu: Pakete %s bilatzen

en: set arbitrary config and repo options
eu: ezarri konfigurazio- eta biltegi-aukera arbitrarioak

en: set install root
eu: ezarri instalazio-erroa

en: set value of $releasever in yum config and repo files
eu: ezarri $releasever balioa yum-en konfigurazioan eta biltegi-fitxategietan

en: show Yum version and exit
eu: erakutsi Yum bertsioa eta irten

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
eu: erakutsi bikoiztuak, biltegietan, zerrenda/bilaketa komandoetan

en: show this help message and exit
eu: erakutsi laguntza-mezu hau eta irten

en: skip packages with depsolving problems
eu: saltatu mendekotasun-arazoak dituzten paketeak

en: status
eu: egoera

en: therefore this repo cannot be reset.
eu: beraz, biltegi hau ezin da berrezarri.

en: two
eu: bi

en: updated
eu: eguneratua

en: user interrupt
eu: erabiltzaileak utzia

en: using local copy of %s
eu: %s-(r)en kopia lokala erabiltzen

en: verbose operation
eu: eragiketa berritsua

en: y
eu: b

en: yes
eu: bai
