Yum - en to bg translation catalogue (679 entries)

en: 
    
    
     CA Key: %s
     Failing repo is: %s
     GPG Keys are configured as: %s
bg: 
    
    
     CA ключ: %s
     Проблемното хранилище е: %s
     GPG ключовете са конфигурирани така: %s

en: 
    
    
     Failing package is: %s
     GPG Keys are configured as: %s
bg: 
    
    
     Проблемният пакет е: %s
     GPG ключовете са конфигурирани така: %s

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
bg: 
    
    %s: %s опцията изисква аргумент

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
bg: 
    
    Изход поради прекъсната последователност

en: 
    
    Exiting on user cancel
bg: 
    
    Изход поради прекъсване от потребителя

en: 
    
    Exiting on user cancel.
bg: 
    
    Изход поради прекъсване от потребителя.

en: 
    
    alias:
bg: 
    
    синоним:

en: 
    
    aliases:
bg: 
    
    синоними:

en: 
            Not found
bg: 
            Не е намерено

en: 
        Requires: %s
bg: 
        Изисква: %s

en: 
     Current download cancelled, %sinterrupt (ctrl-c) again%s within %s%s%s seconds
    to exit.
bg: 
     Свалянето е спряно, %sпрекъснете (ctrl-c) отново%s в рамките на %s%s%s секунди
    за изход.

en: 
    Dependencies Resolved
bg: 
    Зависимостите са удовлетворени

en: 
    Group: %s
bg: 
    Група: %s

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
bg: 
    Пропуснати са пакети поради проблеми в зависимости:

en: 
    Transaction Summary
    %s
bg: 
    Обобщение на транзакцията
    %s

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
bg: 
    Разрешили сте проверката на пакети чрез GPG ключове. Това е добре. 
    Нямате, обаче, никакви инсталирани публични GPG ключове. Вие трябва да свалите
    ключовете за пакетите, които желаете да инсталирате и да ги инсталирате.
    Можете да го направите като стартирате командата:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Или пък може да посочите url към ключа, който искате да ползвате
    за хранилище в опцията 'gpgkey' в секцията за хранилища и yum 
    ще го инсталира вместо Вас.
    
    За повече информация вижте сайта на дистрибуцията или доставчика на пакета.

en:      replacing  %s%s%s.%s %s
bg:      заместване  %s%s%s.%s %s

en:     %s from %s
bg:     %s от %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
bg:     Памет : %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
bg:     Стартиран: %s - преди %s

en:     State  : %s, pid: %d
bg:     Състояние  : %s, pid: %d

en:    Unsatisfied dependency
bg:    Неудовлетворена зависимост

en:   * Maybe you meant:
bg:   * Може би имате предвид:

en:   At least %dMB more space needed on the %s filesystem.
     |   At least %dMB more space needed on the %s filesystem.
bg[0]:   Поне още %dMB пространство е нужен във файловата система %s
bg[1]:   Поне още %dMB пространство са нужни във файловата система %s

en:   Built    : %s at %s
bg:   Построен    : %s на %s

en:   Committed: %s at %s
bg:   Подаден: %s на %s

en:   Full name and summary matches %sonly%s, use "search all" for everything.
bg:   Пълното име и описанието съвпадат %sсамо%s, ползвайте "search all" за всичко.

en:   Installed: %s-%s at %s
bg:   Инсталирани: %s-%s на %s

en:   Name and summary matches %smostly%s, use "search all" for everything.
bg:   Името и описанието съвпадат %sпочти%s, ползвайте "search all" за всичко.

en:   Name and summary matches %sonly%s, use "search all" for everything.
bg:   Името и описанието съвпадат %sсамо%s, ползвайте "search all" за всичко.

en:   No dependencies for this package
bg:   Няма зависимости за този пакет

en:   The other application is: %s
bg:   Другото приложение е: %s

en:   The other application is: PackageKit
bg:   Другото приложение е: PackageKit

en:   Updated    :
bg:   Обновено   :

en:   dependency: %s
bg:   зависимост: %s

en:   rpm DB :
bg:   rpm база данни :

en:   yum DB :
bg:   yum база данни :

en:  (from %s)
bg:  (от %s)

en:  Conditional Packages:
bg:  Условни пакети:

en:  Default Packages:
bg:  Подразбиращи се пакети:

en:  Description: %s
bg:  Описание: %s

en:  Group   :
bg:  Група   :

en:  Group-Id: %s
bg:  Група-Id: %s

en:  Installed Packages:
bg:  Инсталирани пакети:

en:  Language: %s
bg:  Език: %s

en:  Loser(with %d): %s
bg:  Губещ(с %d): %s

en:  Mandatory Packages:
bg:  Задължителни пакети:

en:  Mini usage:
bg:  Мини употреба:

en:  Optional Packages:
bg:  Опционални пакети:

en:  Packages:
bg:  Пакети:

en:  Winner: %s
bg:  Победител: %s

en:  You could try running: rpm -Va --nofiles --nodigest
bg:  Може да пробвате като стартирате: rpm -Va --nofiles --nodigest

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
bg:  Може да пробвате с --skip-broken за да заобиколите проблема

en:  Yum checks failed: %s
bg:  Yum проверките не успяха: %s

en:  Yum version groups:
bg:  Yum версия групи:

en:  aborting.
bg:  прекратявам.

en:  ignoring, as requested.
bg:  игнорирам, както е зададено.

en:  ignoring, as requested. You must redepsolve!
bg:  игнорирам, както е зададено. Трябва отново определяне на зависимости!

en: %d %s file removed | %d %s files removed
bg[0]: %d %s премахнат файл
bg[1]: %d %s премахнати файла

en: %d package marked for Distribution Synchronization | %d packages marked for Distribution Synchronization
bg[0]: %d пакет, маркиран за синхронизиране на дистрибуцията
bg[1]: %d пакета, маркирани за синхронизиране на дистрибуцията

en: %d package marked for Update | %d packages marked for Update
bg[0]: %d пакет, маркиран за обновяване
bg[1]: %d пакета, маркирани за обновяване

en: %d package marked for removal | %d packages marked for removal
bg[0]: %d пакет, маркиран за премахване
bg[1]: %d пакета, маркирани за премахване

en: %d package to Install | %d packages to Install
bg[0]: %d пакет за инсталиране
bg[1]: %d пакета за инсталиране

en: %d package to downgrade | %d packages to downgrade
bg[0]: %d пакет за връщане към предишна версия
bg[1]: %d пакета за връщане към предишна версия

en: %d package to install | %d packages to install
bg[0]: %d пакет за инсталиране
bg[1]: %d пакета за инсталиране

en: %d package to reinstall | %d packages to reinstall
bg[0]: %d пакет за преинсталиране
bg[1]: %d пакета за преинсталиране

en: %d package to remove | %d packages to remove
bg[0]: %d пакет за премахване
bg[1]: %d пакета за премахване

en: %s already in ts, skipping this one
bg: %s е вече в ts, пропускам го

en: %s converted to install
bg: %s конвертиран за инсталиране

en: %s file %s removed
bg: %s файл %s е премахнат

en: %s has been visited already and cannot be removed.
bg: %s вече беше посетен и не може да бъде премахнат.

en: %s has no user-installed revdeps.
bg: %s няма инсталирани от потребителя зависимости на версии.

en: %s has revdep %s which was user-installed.
bg: %s има зависимост на версия %s, която е инсталирана от потребителя.

en: %s is a duplicate with %s
bg: %s се дублира с %s

en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
bg: %s е сред осигуряващите пакети и вече е инсталиран, премахвам го.

en: %s is obsoleted by %s
bg: %s е заместен от %s

en: %s obsoletes %s
bg: %s замества %s

en: %s provides %s but it cannot be found
bg: %s осигурява %s, но не може да бъде намерен

en: %s removed
bg: %s е премахнат

en: %s requires %s
bg: %s изисква %s

en: %s requires: %s
bg: %s изисква: %s

en: %s second(s) (last: %s)
bg: %s секунда(и) (последен: %s)

en: %s was supposed to be installed but is not!
bg: %s се предполагаше да е инсталиран, но не е!

en: %s was supposed to be removed but is not!
bg: %s се предполагаше да е премахнат, но не е!

en: %s: No additional data found by this name
bg: %s: Няма намерени допълнителни данни с това име

en: %s: does not update installed package.
bg: %s: не обнови инсталиран пакет.

en: (%u days)
bg: (%u дни)

en: (%u hours)
bg: (%u часа)

en: (%u minutes)
bg: (%u минути)

en: (%u seconds)
bg: (%u секунди)

en: ** Found %d pre-existing rpmdb problem(s), 'yum check' output follows:
bg: ** Намерени %d предварително съществуващи rpmdb проблема, 'yum check' показа следното:

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
bg: ---> Свалям заглавната част на %s за включване в комплекта на транзакцията.

en: ---> Package %s.%s %s:%s-%s will be %s
bg: ---> Пакет %s.%s %s:%s-%s ще е %s

en: --> Finding unneeded leftover dependencies
bg: --> Търся ненужни останали зависимости

en: --> Finished Dependency Resolution
bg: --> Завърших определянето на зависимости

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
bg: --> Окомплектовам транзакцията с избраните пакети. Моля изчакайте.

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
bg: --> Обработка на конфликт: %s е в конфликт с %s

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
bg: --> Обработвам зависимости: %s за пакет: %s

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
bg: --> Рестартирам определянето на зависимости с новите промени.

en: --> Running transaction check
bg: --> Извършвам проверка на транзакцията

en: --> Unresolved Dependency: %s
bg: --> Неудовлетворена зависимост: %s

en: --color takes one of: auto, always, never
bg: --color приема едно от: auto, always, never

en: --installroot must be an absolute path: %s
bg: --installroot трябва да е абсолютен път: %s

en: <unset>
bg: <незададено>

en: Aborted
bg: Прекратен

en: Action(s)
bg: Действие(я)

en: Adding Package %s in mode %s
bg: Добавям пакет %s в режим %s

en: Adding group file from repository: %s
bg: Добавям файла на групата от хранилище: %s

en: Adding package %s from group %s
bg: Добавяне на пакет %s от група %s

en: Adding tags from repository: %s
bg: Добавям тагове от хранилище: %s

en: Additional non-default information stored: %d
bg: Записана допълнителна неподразбираща се информация: %d

en: Altered
bg: Променен

en: Another app is currently holding the yum lock; exiting as configured by exit_on_lock
bg: Друго приложение ползва и е заключило yum; излизам - конфигурирано е exit_on_lock

en: Apr
bg: Апр

en: Arch
bg: Архитектура

en: Arch        : %s
bg: Архитект.   : %s

en: Aug
bg: Авг

en: Available
bg: Наличен

en: Available Groups:
bg: Налични групи:

en: Available Language Groups:
bg: Достъпни езикови групи:

en: Available Packages
bg: Налични пакети

en: Available additional history information:
bg: Налична допълнителна историческа информация:

en: Available:
bg: Наличен:

en: Bad transaction ID given
bg: Даден е грешен ID на транзакция

en: Bad transaction IDs, or package(s), given
bg: Даден е грешен пакет(и) или ID на транзакция

en: Begin rpmdb    :
bg: Начало на rpmdb:

en: Begin time     :
bg: Начален час     :

en: Begin time  :
bg: Начален час  :

en: Best Order: %s
bg: Най-добър ред: %s

en: Build host     :
bg: Създаден на хост:

en: Build time     :
bg: Създаден на    :

en: Building updates object
bg: Изграждам обекта с обновявания

en: Buildtime   : %s
bg: Час на създаване: %s

en: Can't create lock file; exiting
bg: Не мога да създам заключващ файл; излизам

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
bg: Не мога да добавя пакета %s към транзакцията. Несъвместима архитектура: %s

en: Cannot find an update path for dep for: %s
bg: Не мога да намеря път за обновяване за зависимост за: %s

en: Cannot install package %s. It is obsoleted by installed package %s
bg: Не мога да инсталирам пакета %s. Излязъл е от употреба и е заместен от пакета %s

en: Cannot localinstall deltarpm: %s. Skipping.
bg: Не мога да инсталирам локално deltarpm: %s. Пропускам го.

en: Cannot open file: %s. Skipping.
bg: Не мога да отворя файл: %s. Пропускам го.

en: Cannot open: %s. Skipping.
bg: Не мога да отворя: %s. Пропускам го.

en: Cannot remove %s
bg: Не мога да премахна %s

en: Cannot remove %s file %s
bg: Не мога да премахна %s файл %s

en: Changed by     :
bg: Променен от    :

en: Changed by  : %s
bg: Променен от  : %s

en: Check for available package updates
bg: Проверка за налични обновявания на пакети

en: Check for problems in the rpmdb
bg: Проверява за проблеми в rpmdb

en: Checking deps for %s
bg: Проверка зависимостите за %s

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
bg: Проверявам за virtual provide или file-provide за %s

en: Cleaning repos:
bg: Почиствам хранилища:

en: Cleaning up Everything
bg: Почиствам всичко

en: Cleaning up Headers
bg: Почиствам заглавните части

en: Cleaning up Packages
bg: Почиствам пакети

en: Cleaning up cached rpmdb data
bg: Почиствам от кеша rpmdb данни

en: Cleaning up database cache
bg: Почиствам кеша на базата данни

en: Cleaning up expire-cache metadata
bg: Почиствам от кеша остарели метаданни

en: Cleaning up plugins
bg: Почиствам плъгини

en: Cleaning up xml metadata
bg: Почиствам xml метаданни

en: Cleanup
bg: Почистване

en: Command "%s" already defined
bg: Командата "%s" е вече дефинирана

en: Command Line   :
bg: Команден ред   :

en: Command line
bg: Команден ред

en: Command line error: %s
bg: Грешка в командния ред: %s

en: Commit Time    :
bg: Час на подаване:

en: Committer      :
bg: Подал          :

en: Committer   : %s
bg: Подател     : %s

en: Committime  : %s
bg: Час на подаване: %s

en: Complete!
bg: Завърших!

en: Config Error: %s
bg: Грешка в конфига: %s

en: Configuration file %s not found
bg: Не е намерен конфигурационният файл %s

en: Could not access/read saved transaction %s : %s
bg: Не мога да достъпя/прочета записана транзакция %s : %s

en: Could not create lock at %s: %s
bg: Не мога да създам lock на %s: %s

en: Could not find txmbr: %s from origin: %s
bg: Не мога да намеря txmbr: %s от произход: %s

en: Could not find txmbr: %s in state %s
bg: Не мога да намеря txmbr: %s в състояние %s

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
bg: Не мога да отворя RPM базата данни за четене. Може би е вече в употреба?

en: Could not open lock %s: %s
bg: Не мога да отворя lock %s: %s

en: Could not perform checksum
bg: Не мога да изчисля контролна сума

en: Could not run transaction.
bg: Не можа да се стартира транзакцията

en: Could not save transaction file %s: %s
bg: Не мога да запиша транзакционния файл %s: %s

en: Could not set cachedir: %s
bg: Не мога да задам cachedir: %s

en: Counts      :
bg: Количество      :

en: Damaged Header %s
bg: Повредена заглавна част %s

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Dec
bg: Дек

en: Dep-Install
bg: Инсталиране зависимости

en: Dependencies not solved. Will not save unresolved transaction.
bg: Зависимостите не са решени. Няма да запиша нерешена транзакция.

en: Dependency Installed
bg: Инсталирани зависимости

en: Dependency Process ending
bg: Завършване процеса за определяне на зависимости

en: Dependency Removed
bg: Премахнати зависимости

en: Dependency Updated
bg: Обновени зависимости

en: Dependent package | Dependent packages
bg[0]: Зависим пакет
bg[1]: Зависими пакета

en: Description :
bg: Описание    :

en: Didn't install any keys
bg: Не инсталирай никакви ключове

en: Didn't install any keys for repo %s
bg: Не инсталирай никакви ключове за хранилище %s

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
bg: Изоставям несравним pkg %s.%s

en: Disk Requirements:
bg: Изисквания за пространство:

en: Display a helpful usage message
bg: Показва помощно за употребата съобщение

en: Display a version for the machine and/or available repos.
bg: Показва версия за машината и/или наличните хранилища.

en: Display details about a package or group of packages
bg: Показва детайли за пакет или група от пакети

en: Display the configured software repositories
bg: Показва конфигурираните хранилища на софтуер

en: Display, or use, the groups information
bg: Показва или използва информацията за групите

en: Display, or use, the transaction history
bg: Покажи или използвай историята на транзакциите

en: Done
bg: Готово

en: Downgrade
bg: Връщане към предишна версия

en: Downgraded
bg: Върнат към предишна версия

en: Downgraded By
bg: Върнат към предишна версия от

en: Downgrading
bg: Връщане на предишна версия

en: Downloading Packages:
bg: Сваляне на пакети:

en: ERROR You need to update rpm to handle:
bg: ГРЕШКА трябва да обновите rpm за да обработя:

en: ERROR with transaction check vs depsolve:
bg: ГРЕШКА в проверката на транзакцията спрямо разрешаването на зависимостите:

en: End rpmdb      :
bg: Край на rpmdb  :

en: End time       :
bg: Краен час       :

en: End time    :
bg: Час на завършване:

en: Epoch       : %s
bg: Период      : %s

en: Erase
bg: Изтрий

en: Erased
bg: Изтрит

en: Erased: %s
bg: Изтрит: %s

en: Erasing
bg: Изтриване

en: Error Downloading Packages:
bg: Грешка при сваляне на пакети:

en: Error Summary
    -------------
bg: Обобщение на грешките
    ---------------------

en: Error opening rpm %s - error %s
bg: Грешка при отваряне на rpm %s - грешка %s

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error: Need a group or list of groups
bg: Грешка: Нужна е група или списък групи

en: Error: Need an item to match
bg: Грешка: Нужен е съвпадащ елемент

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
bg: Грешка: Нужно е да се подаде списък пакети на %s

en: Error: No Packages found for:
      %s
bg: Грешка: Няма пакети, намерени за:
      %s

en: Error: clean requires an option: %s
bg: Грешка: почистването изисква опция: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
bg: Грешка: невалиден аргумент за почистването: %r

en: Error: invalid output state: %s for %s
bg: Грешка: невалидно изходно състояние: %s за %s

en: Error: more than one file given as argument to shell.
bg: Грешка: даден е повече от един файл като аргумент към командата.

en: Errors were encountered while downloading packages.
bg: Възникнаха грешки при свалянето на пакети.

en: Errors:
bg: Грешки:

en: Examining %s: %s
bg: Проверявам %s: %s

en: Examining revdeps of %s
bg: Изследване версиите на зависимости на %s

en: Excluding %s
bg: Изключвам %s

en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
bg: Съществува lock %s: работи друго копие с pid %s.

en: Exiting on user Command
bg: Излизане по команда от потребителя

en: Extra Packages
bg: Допълнителни пакети

en: Failed
bg: Неуспял

en: Failed to add Pkg Tags for repository: %s - %s
bg: Не успя добавянето тагове на пакети за хранилище: %s - %s

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
bg: Не успя добавянето на файла на групата за хранилище: %s - %s

en: Failed to downgrade: %s
bg: Неуспех при връщане към предишна версия на: %s

en: Failed to remove transaction file %s
bg: Не успя премахването файла на транзакцията %s

en: Failed to upgrade: %s
bg: Неуспешно надграждане: %s

en: Failure:
bg: Неуспех:

en: Failures:
bg: Проблеми:

en: Feb
bg: Фев

en: File %s given as argument to shell does not exist.
bg: Файлът %s, даден като аргумент към командата не съществува.

en: Filename    : %s
bg: Име на файл : %s

en: Filename passed to shell: %s
bg: Име на файл, подаден към обвивката: %s

en: Find what package provides the given value
bg: Търси кой от пакетите предоставя дадената стойност

en: Finding dependencies:
bg: Търсене на зависимости:

en: Found more than one transaction ID!
bg: Намерени са повече от един ID на транзакция!

en: Found txmbr in unknown current state: %s
bg: Намерен е txmbr в непознато текущо състояние: %s

en: From repo      :
bg: От хранилище   :

en: From repo   : %s
bg: От хранилище: %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
bg: GPG ключ на %s (0x%s) е вече импортиран

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
bg: GPG ключът на %s (0x%s) е вече инсталиран

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
bg: Разборът на GPG ключ не успя: ключът няма стойност %s

en: GPG key retrieval failed:
bg: Извличането на GPG ключ не успя:

en: GPG key signature on key %s does not match CA Key for repo: %s
bg: GPG ключовата сигнатура на ключ %s не съвпада с CA ключа за хранилище: %s

en: GPG key signature verified against CA Key(s)
bg: GPG ключовата сигнатура е проверена чрез CA ключ(ове)

en: Generate the metadata cache
bg: Генериране на кеш с метаданни

en: Getting group metadata
bg: Вземам метаданните на групата

en: Getting pkgtags metadata
bg: Вземам pkgtags метаданните

en: Got an empty Header, something has gone wrong
bg: Намерена празна заглавна част, нещо се е объркало

en: Group %s does have %u conditional packages, which may get installed.
bg: Групата %s съдържа %u условни пакета, които могат да бъдат инсталирани.

en: Group-Available:
bg: Група-Налична:

en: Group-Installed:
bg: Група-Инсталирана:

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
bg: Заглавната част не може да бъде отворена или не съвпада %s, %s.

en: Header is not complete.
bg: Заглавната част не е пълна.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
bg: Заглавната част не е в локалния кеш, а сме в режим caching-only. Не мога да сваля %s

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
bg: Импортирането на ключ(ове) не помогна, грешен ключ(ове)?

en: Importing %s key 0x%s:
     Userid     : "%s"
     Fingerprint: %s
     From       : %s
bg: Импортирам %s ключ 0x%s:
     Потреб.id   : "%s"
     Пръстов отп.: %s
     От        : %s

en: Importing %s key 0x%s:
     Userid     : "%s"
     Fingerprint: %s
     Package    : %s (%s)
     From       : %s
bg: Импортирам %s ключ 0x%s:
     Потреб.id   : "%s"
     Пръстов отп.: %s
     Пакет       : %s (%s)
     От          : %s

en: Importing additional filelist information
bg: Импортирам допълнителна информация за списъка файлове

en: Install
bg: Инсталирай

en: Install a local RPM
bg: Инсталира локален пакет

en: Install a package or packages on your system
bg: Инсталира пакет или пакети на Вашата система

en: Install time: %s
bg: Час на инсталиране: %s

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Installed Groups:
bg: Инсталирани групи:

en: Installed Language Groups:
bg: Инсталирани езикови групи:

en: Installed Packages
bg: Инсталирани пакети

en: Installed by   :
bg: Инсталиран от   :

en: Installed by: %s
bg: Инсталиран от: %s

en: Installed package %s%s%s%s not available.
bg: Инсталираният пакет %s%s%s%s не е наличен.

en: Installed size: %s
bg: Инсталиран обем: %s

en: Installed:
bg: Инсталиран:

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Installing for dependencies
bg: Инсталиране на зависимости

en: Instant (last: %s)
bg: Моментен (последен: %s)

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
bg: Недостатъчно пространство в директорията за сваляне %s
        * свободно   %s
        * необходимо %s

en: Invalid GPG Key from %s: %s
bg: Невалиден GPG ключ от %s: %s

en: Invalid groups sub-command, use: %s.
bg: Невалидна групова подкоманда, ползвайте: %s.

en: Invalid history sub-command, use: %s.
bg: Невалидна подкоманда за история, ползвайте: %s.

en: Invalid tsflag in config file: %s
bg: Невалиден tsflag в конфигурационния файл: %s

en: Invalid version flag from: %s
bg: Невалиден флаг за версия от: %s

en: Is this ok [y/N]:
bg: Така добре ли е [y/N]:

en: Jan
bg: Яну

en: Jul
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: Key %s import failed
bg: Импортирането на ключ %s не успя

en: Key import failed (code %d)
bg: Импортирането на ключ не успя (код %d)

en: Key imported successfully
bg: Ключът е успешно импортиран

en: Last 2 weeks
bg: Последните 2 седмици

en: Last 3 months
bg: Последните 3 месеца

en: Last 6 months
bg: Последните 6 месеца

en: Last day
bg: Последния ден

en: Last week
bg: Последната седмица

en: Last year
bg: Последната година

en: License        :
bg: Лиценз         :

en: License     :
bg: Лиценз      :

en: License     : %s
bg: Лиценз     : %s

en: List a package or groups of packages
bg: Списък на пакети или групи от пакети

en: List a package's dependencies
bg: Показва списък на зависимостите на пакетите

en: Loaded plugins:
bg: Заредени плъгини:

en: Loading "%s" plugin
bg: Зареждам плъгин "%s"

en: Login user
bg: Вход на потребител

en: Making cache files for all metadata files.
bg: Създаване на файлове в кеша за всички файлове с метаданни.

en: Mar
bg: Мар

en: Marking %s as an update to %s
bg: Маркирам %s като обновление към %s

en: Marking %s to be installed
bg: Маркирам %s за инсталиране

en: Matched from:
bg: Съвпадащ от:

en: Matched: %s
bg: Съвпадащ: %s

en: May
bg: Май

en: Member: %s
bg: Част: %s

en: Metadata Cache Created
bg: Кешът с метаданни е създаден

en: Mode for pkg providing %s: %s
bg: Режим за пакет, предоставящ %s: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
bg: Режимът е %s за доставчик от %s: %s

en: More than one identical match in sack for %s
bg: Повече от един идентично съвпадащ в сака за %s

en: N/S Matched: %s
bg: N/S Съвпадение: %s

en: Name        : %s%s%s
bg: Име         : %s%s%s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
bg: Нужното изискване вече е намерено, измама

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
bg: Нужното изискване не е име на пакет. Търсене: %s

en: Never (last: %s)
bg: Никога (последен: %s)

en: Newer
bg: Никога

en: No
bg: Не

en: No Group named %s exists
bg: Не съществува група с име %s

en: No Groups Available in any repository
bg: Няма налични групи в което и да е хранилище

en: No Groups on which to run command
bg: Няма група, върху която да стартирам командата

en: No Match for argument: %s
bg: Няма съвпадение за аргумент: %s

en: No Match for available package: %s
bg: Няма съвпадение за наличен пакет: %s

en: No Matches found
bg: Не са намерени съвпадения

en: No Package found for %s
bg: Не беше намерен пакет за %s

en: No Packages Provided
bg: Няма осигурени пакети

en: No Packages marked for Distribution Synchronization
bg: Няма пакети, маркирани за синхронизация на дистрибуцията

en: No Packages marked for Update
bg: Няма пакети, маркирани за обновяване

en: No Packages marked for removal
bg: Няма пакети, маркирани за премахване

en: No Transaction %s found
bg: Транзакция %s не е намерена

en: No argument to shell
bg: Няма аргумент към обвивката

en: No getcwd() access in current directory, moving to /
bg: Нямам getcwd() достъп в текущата директория, местя се в /

en: No group data available for configured repositories
bg: Няма налични данни за групата за конфигурираните хранилища

en: No group named %s exists
bg: Група с име %s не съществува

en: No header - huh?
bg: Няма заглавна част, уф?

en: No help available for %s
bg: Няма налична за %s помощ

en: No matching Packages to list
bg: Няма регистрирани съвпадащи пакети

en: No other %s installed, adding to list for potential install
bg: Няма друг инсталиран %s, добавям към списъка за евентуално инсталиране

en: No package %s%s%s available.
bg: Няма наличен пакет %s%s%s.

en: No package matched to remove: %s
bg: Няма съвпадащ пакет за премахване: %s

en: No package matched to upgrade: %s
bg: Няма съвпадащ пакет за надграждане: %s

en: No package named %s available to be installed
bg: Няма наличен пакет за инсталиране с име %s

en: No package(s) available to downgrade
bg: Няма наличен пакет(и) за връщане към предишна версия

en: No package(s) available to install
bg: Няма пакет(и) достъпни за инсталиране

en: No packages in any requested group available to install or update
bg: В никоя от исканите групи няма налични за инсталиране или обновяване пакети

en: No packages to remove from groups
bg: Няма пакети за премахване от групите

en: No plugin match for: %s
bg: Няма съвпадащ плъгин за: %s

en: No read/execute access in current directory, moving to /
bg: Нямам права за четене/изпълнение в текущата директория, местя се в /

en: No saved transaction file specified.
bg: Не е зададен файла със записана транзакция.

en: No such command: %s. Please use %s --help
bg: Няма такава команда: %s. Моля, ползвайте %s --help

en: No transaction ID given
bg: Не е даден ID на транзакция

en: No transaction ID, or package, given
bg: Не е даден пакет или ID на транзакция

en: No transactions
bg: Няма транзакции

en: No update paths found for %s. Failure!
bg: Не е намерен обновяващ път за %s. Неуспех!

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
bg: Не обновявам пакет, излязъл вече от употреба: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
bg: Не обновявам вече обновен пакет: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is obsoleted: %s
bg: Не обновявам пакет, излязъл от употреба: %s

en: Not available
bg: Не е наличен

en: Not found given transaction ID
bg: Не е намерен дадения ID на транзакция

en: Not installed
bg: Не е инсталиран

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
bg: Не зареждам плъгина "%s", тъй като е забранен

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
bg: Нищо не съвпада с %s.%s %s:%s-%s от обновяването

en: Nothing specified to install
bg: Нищо не е определено за инсталиране

en: Nothing to do
bg: Нищо за правене

en: Nov
bg: Ное

en: Obsoleted
bg: Излязъл от употреба

en: Obsoleted By
bg: Заместен от

en: Obsoleting
bg: Замествам излязъл от употреба

en: Obsoleting Packages
bg: Излезли от употреба пакети

en: Oct
bg: Окт

en: Older
bg: По-стар

en: Only Upgrade available on package: %s
bg: Налично е само надграждане на пакет: %s

en: Options Error: %s
bg: Грешка в опции: %s

en: Other       :
bg: Друго       :

en: Over a year ago
bg: Преди повече от година

en: PACKAGE...
bg: ПАКЕТ...

en: Package | Packages
bg[0]: Пакет
bg[1]: Пакети

en: Package        :
bg: Пакет          :

en: Package %s already installed and latest version
bg: Пакетът %s е вече инсталиран и е последна версия

en: Package %s installed and not available
bg: Пакет %s е инсталиран и недостъпен

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
bg: На пакета %s е позволено многократно инсталиране, пропускам го

en: Package %s is already installed, skipping
bg: Пакетът %s е вече инсталиран, пропускам го

en: Package %s is not signed
bg: Пакетът %s не е подписан

en: Package %s is obsoleted by %s which is already installed
bg: Пакетът %s е излязъл от употреба и заместен от %s, който вече е инсталиран

en: Package %s is obsoleted by %s, but obsoleting package does not provide for requirements
bg: Пакетът %s е заместен от %s, но заместващият пакет не предоставя изискваното

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
bg: Излезлият от употреба пакет %s е заместен от %s, вместо него пробвам да инсталирам %s

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
bg: Пакетът %s не е инсталиран, не мога да го обновя. Стартирайте yum install за да го инсталирате.

en: Package %s.%s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
bg: Пакетът %s.%s не е инсталиран и не мога да го обновя. Вместо това, стартирайте yum install за да го инсталирате.

en: Package Object was not a package object instance
bg: Package Object не беше package object instance

en: Package does not match checksum
bg: Контролната сума не съвпада с тази на пакета

en: Package does not match intended download. Suggestion: run yum --enablerepo=%s clean metadata
bg: Пакетът не съвпада с желаното за сваляне. Съвет: изпълнете yum --enablerepo=%s clean metadata

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
bg: Пакетът вече е излязъл от употреба: %s.%s %s:%s-%s

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
bg: Съвпадащият пакет %s е вече инсталиран. Проверявам за обновления.

en: Package tuple %s could not be found in packagesack
bg: Кортежът на пакета %s не може да бъде намерен в сака на пакета

en: Package tuple %s could not be found in rpmdb
bg: Кортежът на пакета %s не може да бъде намерен в rpmdb

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
bg: Пакет(и) %s%s%s са налични, но не са инсталирани.

en: Package(s) to install
bg: Пакет(и) за инсталиране

en: Package: %s
bg: Пакет: %s

en: Package: %s  - already in transaction set
bg: Пакет: %s  - вече е в комплекта на транзакцията

en: Packager       :
bg: Опаковал       :

en: Packages Altered:
bg: Променени пакети:

en: Packages Skipped:
bg: Пропуснати пакети:

en: Please report this error at %s
bg: Моля, докладвайте тази грешка на %s

en: Please report this error in %s
bg: Моля, докладвайте тази грешка в %s

en: Plugin "%s" can't be imported
bg: Плъгинът "%s" не може да бъде импортиран

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
bg: Плъгинът "%s" не указва изисквана API версия

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
bg: Плъгинът "%s" изисква API %s. Поддържаният API е %s.

en: Plugin Options
bg: Опции на плъгин

en: PluginExit Error: %s
bg: PluginExit грешка: %s

en: Potential Provider: %s
bg: Потенциален доставчик: %s

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
bg: Потенциално удовлетворяващият пакет %s има по-нова инстанция в ts.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
bg: Потенциално удовлетворяващият пакет %s има по-нова инсталирана инстанция.

en: Problem in reinstall: no package %s matched to install
bg: Проблем при преинсталиране: няма съвпадащ пакет %s за инсталиране

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
bg: Проблем при преинсталиране: няма съвпадащ пакет за премахване

en: Problem opening package %s
bg: Проблем при отварянето на пакет %s

en: Problem repository: %s
bg: Проблем в хранилище: %s

en: Protected multilib versions: %s != %s
bg: Защитени multilib версии: %s != %s

en: Provides    :
bg: Осигурява    :

en: Public key for %s is not installed
bg: Публичният ключ за %s не е инсталиран

en: Public key for %s is not trusted
bg: Публичният ключ за %s не е доверен

en: Quick matched %s to require for %s
bg: Бързо подбран %s, задоволяващ %s

en: RPM %s fails md5 check
bg: Не успя md5 проверката на RPM %s

en: RPM needs to be updated
bg: RPM трябва да се обнови

en: Reading Local RPMDB
bg: Чета локалната RPMDB

en: Reading repository metadata in from local files
bg: Четене метаданни на хранилища от локални файлове

en: Reason         :
bg: Причина        :

en: Recently Added Packages
bg: Скоро добавени пакети

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
bg: Отказ от автоматичен импорт на ключове при работа без надзор.
    За пренебрегване, ползвайте "-y".

en: Reinstall
bg: Преинсталирай

en: Reinstalling
bg: Преинсталиране

en: Release     : %s
bg: Издание     : %s

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove a package or packages from your system
bg: Премахва пакет или пакети от Вашата система

en: Remove cached data
bg: Премахни кешираните данни

en: Removed
bg: Премахнат

en: Removing
bg: Премахване

en: Removing %s from the transaction
bg: Премахвам %s от транзакцията

en: Removing Package %s
bg: Премахвам пакет %s

en: Removing for dependencies
bg: Премахване на зависимости

en: Repackage
bg: Препакетиране

en: Repackaging
bg: Препакетиране

en: Replaced
bg: Заместен

en: Repo        : %s
bg: Хранилище   : %s

en: Repo-baseurl :
bg: Хранилище-основен url :

en: Repo-distro-tags:
bg: Хранилище-етикети на дистр.:

en: Repo-exclude :
bg: Хранилище-изключва:

en: Repo-excluded:
bg: Хранилище-изключен:

en: Repo-expire  :
bg: Хранилище-изтича  :

en: Repo-filename:
bg: Файл на хранилище:

en: Repo-id      :
bg: Хранилище-id      :

en: Repo-include :
bg: Хранилище-включва :

en: Repo-metalink:
bg: Хранилище-мета връзка:

en: Repo-mirrors :
bg: Хранилище-огледала:

en: Repo-name    :
bg: Хранилище-име     :

en: Repo-pkgs    :
bg: Хранилище-пакети   :

en: Repo-revision:
bg: Хранилище-revision:

en: Repo-size    :
bg: Хранилище-обем    :

en: Repo-status  :
bg: Хранилище-статус  :

en: Repo-tags    :
bg: Хранилище-етикети :

en: Repo-updated :
bg: Хранилище-обновено:

en: Repository
bg: Хранилище

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
bg: В конфигурацията липсва име на хранилище %r, ползвам id

en: Repository %r: Error parsing config: %s
bg: Хранилище %r: Грешка при разбор на конфигурацията: %s

en: Resolving Dependencies
bg: Определяне на зависимостите

en: Restarting Loop
bg: Рестартиране на цикъла

en: Retrieving key from %s
bg: Извличане на ключ от %s

en: Return-Code    :
bg: Върнат код     :

en: Rpmdb Problems:
bg: Rpmdb проблеми:

en: Run an interactive yum shell
bg: Стартира интерактивен режим на yum

en: Running
bg: Работещ

en: Running Transaction
bg: Транзакцията е в ход

en: Running Transaction Check
bg: Извършва се проверка на транзакцията

en: Running Transaction Test
bg: Провежда се тестова транзакция

en: Running compare_providers() for %s
bg: Стартиране compare_providers() за %s

en: Scriptlet output:
bg: Резултат от скрипта:

en: Search package details for the given string
bg: Търси детайли за пакета за дадения низ

en: Searching %d package | Searching %d packages
bg[0]: Търся %d пакет
bg[1]: Търся %d пакета

en: Searching Packages for Dependency:
bg: Търсене на зависимости в пакетите:

en: Searching Packages:
bg: Търсене в пакети:

en: Searching pkgSack for dep: %s
bg: Претърсване на pkgSack за зависимости: %s

en: Sep
bg: Сеп

en: Setting up Distribution Synchronization Process
bg: Подготовка на процеса за синхронизиране на дистрибуцията

en: Setting up Downgrade Process
bg: Подготовка процеса на връщане към предишна версия

en: Setting up Group Process
bg: Подготовка за обработка на групата

en: Setting up Install Process
bg: Подготовка на инсталиращия процес

en: Setting up Local Package Process
bg: Подготовка обработката на локалния пакет

en: Setting up Package Sacks
bg: Задаване на сакове пакети

en: Setting up Reinstall Process
bg: Подготовка на преинсталиращия процес

en: Setting up Remove Process
bg: Подготовка процеса на премахване

en: Setting up TransactionSets before config class is up
bg: Задаване на комплектите в транзакцията преди включването на конфиг класа

en: Setting up Update Process
bg: Подготовка на обновяващия процес

en: Setting up Upgrade Process
bg: Подготовка процеса на надграждане

en: Setting up Yum Shell
bg: Настройка на Yum Shell

en: Setting up repositories
bg: Задаване на хранилища

en: Size
bg: Обем

en: Size           :
bg: Големина       :

en: Size        : %s
bg: Обем        : %s

en: Skipped (dependency problems)
bg: Пропуснат (проблеми в зависимости)

en: Skipping merged transaction %d to %d, as it overlaps
bg: Пропускам добавената транзакция %d към %d, понеже я припокрива

en: Skipping package %s from group %s
bg: Пропускам пакет %s от група %s

en: Skipping the running kernel: %s
bg: Пропускам работещото ядро: %s

en: Sleeping
bg: Спящ

en: Source RPM     :
bg: RPM източник  :

en: State          :
bg: Състояние      :

en: Success
bg: Успех

en: Success - deps resolved
bg: Успех - зависимостите са удовлетворени

en: Success - empty transaction
bg: Успех - празна транзакция

en: Summary     :
bg: Обобщение   :

en: Synchronize installed packages to the latest available versions
bg: Синхронизира инсталираните пакети с последните налични версии

en: System
bg: Система

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
bg: TSINFO: %s пакет, изискващ %s, е маркиран за изтриване

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
bg: TSINFO: Маркирам %s като инсталиращ за %s

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
bg: TSINFO: Маркирам %s като обновление за %s

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
bg: TSINFO: Замествам %s с %s за да задоволя зависимост.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
bg: TSINFO: Обновявам %s за да задоволя зависимост.

en: Test Transaction Errors:
bg: Грешки от теста на транзакцията:

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
bg: GPG ключовете, описани за хранилището "%s" са вече инсталирани, но не са коректни за този пакет.
    Проверете дали за това хранилище са конфигурирани коректните URL-и на ключове.

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
bg: GPG ключовете, описани за хранилището "%s" са вече инсталирани, но не са коректни.
    Проверете дали за това хранилище са конфигурирани коректните URL-и на ключове.

en: The program %s%s%s is found in the yum-utils package.
bg: Програмата %s%s%s е намерена в пакета yum-utils.

en: There are no enabled repos.
     Run "yum repolist all" to see the repos you have.
     You can enable repos with yum-config-manager --enable <repo>
bg: Няма разрешени хранилища.
     Изпълнете "yum repolist all" за да видите хранилищата, които имате.
     Може да разрешите хранилища чрез yum-config-manager --enable <хран>

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
bg: Останаха недовършени транзакции. Помислете дали да не стартирате първо yum-complete-transaction за да ги довършите.

en: There is no installed groups file.
bg: Не е инсталиран файл с групи.

en: There was an error calculating installed size
bg: Имаше грешка при пресмятането на инсталирания обем

en: There was an error calculating total download size
bg: Имаше грешка при пресмятането на общия обем за сваляне

en: This may take a while depending on the speed of this computer
bg: Може да отнеме време, зависещо от бързодействието на този компютър

en: Time
bg: Време

en: Total
bg: Всичко

en: Total download size: %s
bg: Общ обем за сваляне: %s

en: Total size: %s
bg: Общ обем: %s

en: Traced/Stopped
bg: Трасиран/Спрян

en: Transaction Check Error:
bg: Грешка в проверката на транзакция:

en: Transaction ID :
bg: ID на транзакция:

en: Transaction ID:
bg: Транзакция с ID:

en: Transaction Test Succeeded
bg: Тестовата транзакция е успешна

en: Transaction couldn't start:
bg: Транзакцията не можа да се стартира:

en: Transaction loaded from %s with %s members
bg: Транзакцията е заредена от %s с %s члена

en: Transaction members, relations are missing or ts has been modified,
bg: Липсват връзки или членове на транзакцията, или тя е била променена,

en: Transaction performed with:
bg: Транзакцията осъществена с:

en: Transactions:
bg: Транзакции:

en: Trying other mirror.
bg: Пробвам друг огледален сървър.

en: Trying to remove "%s", which is protected
bg: Опитвам да премахна "%s", който е защитен

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
bg: Опитвам да стартирам транзакцията, но няма нищо за правене. Излизам.

en: Trying to update %s to resolve dep
bg: Опитвам да обновя %s за да удовлетворя зависимост

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
bg: В пътя за търсене съществуват два или повече плъгина с име "%s"

en: Unable to check if PID %s is active
bg: Не може да се провери дали PID %s е активен

en: Unable to find a suitable mirror.
bg: Не мога да намеря подходящ огледален сървър.

en: Unable to find configuration file for plugin %s
bg: Не мога да намеря конфигуриращ файл за плъгина %s

en: Uninterruptible
bg: Непрекъсваем

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
bg: Непозната грешка: Код на изхода: %d:

en: Update
bg: Обнови

en: Update a package or packages on your system
bg: Обновява пакет или пакети на Вашата система

en: Update packages taking obsoletes into account
bg: Обновява пакети, имайки предвид излезлите от употреба

en: Updated
bg: Обновен

en: Updated By
bg: Обновен от

en: Updated Packages
bg: Обновени пакети

en: Updating
bg: Обновяване

en: Updating Everything
bg: Обновявам всичко

en: Updating for dependencies
bg: Обновяване на зависимости

en: Upgrade
bg: Надгради

en: User           :
bg: Потребител     :

en: Vendor         :
bg: Доставчик     :

en: Verify: %u/%u: %s
bg: Провери: %u/%u: %s

en: Verifying
bg: Проверка

en: Version
bg: Версия

en: Version     : %s
bg: Версия      : %s

en: Warning: Group %s does not exist.
bg: Внимание: Група %s не съществува.

en: Warning: No matches found for: %s
bg: Внимание: Не са намерени съвпадения за: %s

en: Warning: RPMDB altered outside of yum.
bg: Внимание: RPMDB е променена извън yum.

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
bg: Внимание: scriptlet или други нефатални грешки възникнаха по време на транзакцията.

en: Yes
bg: Да

en: You don't have access to the groups DB.
bg: Нямате достъп до базата данни на групите.

en: You don't have access to the history DB.
bg: Вие нямате достъп до базата данни с историята.

en: You need to be root to perform this command.
bg: Трябва да сте root за да изпълните тази команда.

en: You need to give some command
bg: Трябва да зададете някаква команда

en: Your transaction was saved, rerun it with:
     yum load-transaction %s
bg: Транзакцията Ви беше записана, стартирайте я с:
     yum load-transaction %s

en: Yum Error: %s
bg: Yum грешка: %s

en: Zombie
bg: Зомби

en: [PACKAGE...]
bg: [ПАКЕТ...]

en: a downgrade
bg: връщане към предишна версия

en: an update
bg: обновление

en: answer no for all questions
bg: отговор не на всички въпроси

en: answer yes for all questions
bg: отговаря с да на всички въпроси

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
bg: archdist сравни %s с %s на %s
      Победител: %s

en: base package %s is installed for %s
bg: основният пакет %s е инсталиран за %s

en: be tolerant of errors
bg: бъди толерантен към грешки

en: better arch in po %s
bg: по-добър arch в po %s

en: cannot find tsflags or tsflags not integer.
bg: не мога да намеря tsflags или те не са целочислени.

en: common prefix of %s between %s and %s
bg: общ префикс на %s между %s и %s

en: common sourcerpm %s and %s
bg: общ rpm източник %s и %s

en: config file location
bg: място на конфиг файла

en: control whether color is used
bg: контролира дали се използва цвят

en: debugging output level
bg: ниво извеждана инфо за отстраняване на грешки

en: debugging output level for rpm
bg: ниво извеждана инфо за rpm

en: disable Yum plugins
bg: забранява Yum плъгини

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
bg: забранява изключването от главното, от друго или всички хранилища

en: disable gpg signature checking
bg: забранява проверката на gpg сигнатура

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
bg: забранява едно или повече хранилища (допуска wildcards)

en: disable plugins by name
bg: забранява плъгини по име

en: disabled
bg: забранен

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doConfigSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doGroupSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doRepoSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doRpmDBSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doSackSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doTsSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
bg: doUpdateSetup() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.

en: downgrade a package
bg: връща предишна версия на пакет

en: enable obsoletes processing during updates
bg: разрешава заместване на излезли от употреба при обновявания

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
bg: разрешава едно или повече хранилища (допуска wildcards)

en: enable plugins by name
bg: разрешава плъгини по име

en: enabled
bg: разрешен

en: erased
bg: изтрит

en: error output level
bg: ниво извеждана инфо при грешка

en: exclude package(s) by name or glob
bg: изключва пакет(и) по име или glob

en: has installed conflicts
bg: има инсталирани конфликти

en: has missing requires of
bg: има липсващи изисквания на

en: installed
bg: инсталиран

en: installed conflict
bg: инсталиран конфликт

en: load a saved transaction from filename
bg: зарежда записана транзакция от файл с име

en: loading transaction from %s
bg: зареждам транзакция от %s

en: looking for %s as a requirement of %s
bg: търсене на %s като изискван от %s

en: maximum command wait time
bg: максимално време на изчакване на команда

en: missing requires
bg: липсват изисквани

en: no
bg: не

en: obsoleted
bg: излязъл от употреба

en: obsoleting
bg: заместващ

en: package %s was not marked in group %s
bg: пакет %s не беше маркиран в група %s

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
bg: провали се контролната сума на пакета, но кеширането е разрешено за %s

en: package: %s
bg: пакет: %s

en: plugins already initialised
bg: плъгините вече са инициализирани

en: provides vercmp: %s
bg: предоставя vercmp: %s

en: quiet operation
bg: работи без обяснения

en: registration of commands not supported
bg: регистрация на команди не се поддържа

en: reinstall a package
bg: преинсталира пакет

en: reinstalled
bg: преинсталиран

en: repo id
bg: хранилище id

en: repo name
bg: име на хранилище

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
bg: в repo обекта за хранилище %s липсва метод _resetSack

en: requires minimal: %d
bg: изисква минимум: %d

en: run entirely from system cache, don't update cache
bg: работи изцяло от системния кеш, не обновявай кеша

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
bg: searchPackages() ще бъде премахнат в бъдеща версия на Yum.                      Вместо това, ползвайте searchGenerator().

en: searching in file entries
bg: търсене в списъка файлове

en: searching in provides entries
bg: търсене в предоставяно съдържание

en: searching package %s
bg: търся пакет %s

en: set arbitrary config and repo options
bg: задава други настройки и свойства на хранилище

en: set install root
bg: задаване коренова директория

en: set value of $releasever in yum config and repo files
bg: задава стойност на $releasever в конфиг и repo файловете на yum

en: show Yum version and exit
bg: показва версията на Yum и излиза

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
bg: показвай дублиращи се, в repo-та, в list/search команди

en: show this help message and exit
bg: показва този помощен текст и излиза

en: skip packages with depsolving problems
bg: пропуска пакети с проблеми в разрешаването на зависимости

en: status
bg: статус

en: therefore this repo cannot be reset.
bg: ето защо, това хранилище не може да бъде ресетнато.

en: two
bg: две

en: updated
bg: обновен

en: user interrupt
bg: прекъсване от потребителя

en: using local copy of %s
bg: използвам локално копие на %s

en: verbose operation
bg: работи с подробни обяснения

en: yes
bg: да
